خرید آیوتا IOTA

IOTA

MIOTA

قیمت آیوتا
$0.1526410476 0.14%
قیمت فروش ما
76,891 ریال
قیمت خرید ما
74,721 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید آیوتا

ارز دیجیتال آیوتا آیوتا یک پروتکل رمزارزی به‌صورت دفتر کل توزیع‌شده (DLT) است که به شکل اختصاصی برای اینترنت اشیا (IoT) طراحی و برنامه‌نویسی شده است. این شبکه درواقع یک پروتکل برای انتقال داده و ارزشِ منبع باز، یک‌پارچه  و بدون کارمزد محسوب می‌شود. این پروژه با استفاده از فناوری‌های تازه‌ای مانند فناوری بلاک‌چین تنگل (Tangle)، ارتباط بین ماشین‌ها و انسان را آسان می‌کند تا تعامل بهتری شکل بگیرد. به گفته‌ی بسیاری از فعالان حوزه ارز دیجیتال، آیوتا می‌تواند یک پل ارتباطی خوب و ایمن، میان اقتصاد انسانی و اقتصاد ماشینی باشد. فرآیند تایید تراکنش در آیوتا به‌صورت آنی انجام می‌شود و تعداد نامحدود تراکنش در این شبکه پردازش و تایید می‌شود.

شبکه آیوتا، در سال ۲۰۱۵ توسط دیوید سنستبو (David Sonstebo)، دومینیک شینر (Dominik Schiener)، سرگی پوپوف (Serguei Popov) و سرژ ایوانچگلو (Serge Ivancheglo) طراحی و پایه‌گذاری شد. 

درحال‌حاضر، دو کمپانی اصلی مسئولیت مدیریت و پیشرفت پروتکل ارز آیوتا IOTA را برعهده‌ دارند:

  • بنیاد آیوتا IOTA Foundation: سازمان اصلی پروژه؛ تمرکز اصلی این سازمان روی ایجاد همکاری با برندها، جذب حمایت کارآفرینان، توسعه‌دهندگان، سهام‌داران و هلدرها است. مدیریت صندوق توسعه اکوسیستم آیوتا هم به‌عهده این کمپانی است.

  • آیوتا تکنولوژی IOTA Technologies: از آن‌جایی که پروتکل ارز دیجیتال آیوتا، یک پروژه متن باز است، سازمان آیوتا تکنولوژی مسئولیت پشتیبانی فنی پروژه و فراهم کردن ابزارها و فریم ورک‌های لازم برای توسعه گسترده‌تر تنگل را به‌عهده دارد.  

جالب است که بدانید با وجود همکاری آیوتا با برندهای بزرگی مثل فولکس واگن، سامسونگ و سیسکو، هیچ نهاد مالی و بانکی به‌صورت مستقیم روی این پروژه سرمایه‌گذاری نکرده است. 

ارز دیجیتال آیوتا چیست؟

شبکه آیوتا یک ساختار داده متفاوت به نام تنگل (Tangle) را برای ذخیره‌سازی و مدیریت نمایش‌های عددی ارائه کرده است. این شبکه به کمک تنگل با حذف موانع توپوگرافی ناشی از استفاده از بلاک‌چین، مشکل مقیاس‌پذیری شبکه‌هایی نظیر بیت کوین را برطرف می‎‌کند. در این شبکه، توکن‌های MIOTA از پیش استخراج شده هستند (مثل ریپل) و تراکنش‌ها نیز با استفاده از تنگل تأیید می‌شوند.

 

رمزارز میوتا به عنوان ارز بومی در شبکه آیوتا استفاده می‌شود. از این رمزارز می‌توان برای پرداخت‌های همتابه‌همتا و ذخیره ارزش در شبکه آیوتا استفاده کرد. عدم وجود کارمزد تراکنش باعث می‌شود که شبکه آیوتا برای پردازش ریزتراکنش‌ها (Microtransaction) بسیار مناسب باشد. کاربرد اصلی کوین میوتا برای تراکنش‌های ماشین به ماشین بین دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا است.

قیمت ارز دیجیتال آیوتا

ارز دیجیتال آیوتا با توجه به فعالیت خود و تسهیل دسترسی و عملکرد اینترنت اشیا، در جایگاه خوبی قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود که در آینده نیز پیشرفت خوبی داشته باشد. 

این ارز دیجیتال در تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۱۷، با عدد ۵.۶۸ دلار به بالاترین قیمت یا ATH خود رسید و در تاریخ ۱۳ مارس ۲۰۲۰ با قیمت ۰.۰۷ دلار، ATH یا پایین‌ترین قیمت دوران خود را تجربه کرد.

شما می‌توانید نمودار قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال آیوتا IOTA را، به‌صورت آنلاین در وب‌سایت اکسکوینو مشاهده کنید و به خرید و فروش این ارز بپردازید. 

خرید ارز آیوتا

شما می‌توانید ارز دیجیتال آیوتا را به‌صورت مستقیم و ریالی از صرافی اکسکوینو خریداری کنید.

مرحله اول: ثبت‌نام در اکسکوینو

مرحله دوم: افزایش موجودی ریالی حساب از طریق واریز آنلاین یا آفلاین

مرحله سوم: اقدام به خرید ارز دیجیتال IOTA به یکی از سه روش زیر:

۱- تبدیل: خرید آنی رمز ارز مدنظر با قیمت لحظه‌ای به‌صورت مستقیم

۲- سفارش‌گذاری: سفارش‌گذاری ۸ ساعته برای مقدار رمز ارز دلخواه

۳- اکسکوینو مارکت: مبادله ارز آیوتا IOTA با دیگر کاربران با کمترین کارمزد

فروش ایوتا

برای فروش رمز ارز آیوتا، در قدم اول در اکسکوینو ثبت‌نام کنید.

بعد از ثبت‌نام می‌توانید به سه روش زیر عمل کنید:

۱- تبدیل: فروش آنی و مستقیم رمز ارز با قیمت پیشنهادی اکسکوینو

۲- سفارش‌گذاری: ثبت سفارش فروش برای بازه زمانی ۸ ساعته با قیمت دلخواه

۳- اکسکوینو مارکت: انتقال دارایی از کیف پول خارجی یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو با اکسکوینو مارکت برای مبادله ارز دیجیتال آیوتا IOTA با دیگر کاربران

تنگل Tangle چیست؟

فناوری بلاک‌چین تنگل (Tangle) مکانیسم اجماع شبکه ارز دیجیتال آیوتا (IOTA) است. مکانیزم‌ اجماع، تضمین می‌کنند که نودهای درون شبکه با هم به توافق برسند و به شکل هماهنگ با یکدیگر کار کنند. این پروتکل اجماع به شکل یک گراف جهت‌دار غیرمدور (Directed Acyclic Graph) یا DAG عمل می‌کند و انعطاف پذیری شبکه آیوتا را بسیار افزایش می‌دهد. فناوری گراف جهت‌دار غیرمدور (DAG) یکی از چهار فناوری مورد استفاده در ساختار دفتر کل توزیع شده است.

سوالات متداول