خرید شیبا| قیمت شیبا Shiba

SHIBA INU

SHIB

قیمت شیبا
$0.0000076972 0.96%
قیمت فروش ما
4 ریال
قیمت خرید ما
4 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید شیبا

ارز دیجیتال شیبا اینو با نماد SHIB ملقب به قاتل دوج کوین، یک میم کوین روی شبکه اتریوم است. این ارز در نوامبر و اکتبر سال 2021 با نوسانات خود سود و زیان بسیاری برای سرمایه گذاران خود به همراه داشت. در ادامه با این میم کوین بیشتر آشنا شوید.

خرید و فروش شیبا اینو در اکسکوینو

علاقمندان به خرید و فروش رمزارز شیبا اینو برای این کار باید از طریق یک بستر معاملاتی امن ارز دیجیتال اقدام کنند. پلتفرم مبادلاتی اکسکوینو از جمله بسترهای امن و مطمئن برای خرید و فروش و معامله این میم‌کوین است. برای خرید شیبا اینو می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

مراحل خرید شیبا اینو

خرید ارز دیجیتال شیبا اینو در اکسکوینو به سادگی صورت می‌گیرد. کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

مرحله اول: در سایت اکسکوینو به آدرس www.excoino.com ثبت‌نام کنید.

مرحله دوم: در مرحله بعدی و برای اینکه بتوانید رمزارزهای موردنظر خود را خریداری کنید باید موجودی ریالی حساب خود را افزایش دهید که برای این کار هم نیاز به تکمیل مراحل احراز هویت مطابق با قوانین اکسکوینو دارید.

مرحله سوم: پس از افزایش موجودی ریالی خود که از دو طریق واریز آنلاین یا آفلاین انجام می‌شود به یکی از سه روش زیر اقدام به خرید شیبا اینو کنید:

تبدیل: در بخش تبدیل، کاربران می‌توانند شیبا اینو را با قیمت لحظه‌ای بازار و به صورت آنی خریداری کنند.

سفارش‌ گذاری: اگر تمایل به خرید این رمزارز با قیمت دلخواه خود را دارید می‌توانید از طریق این بخش و با سفارش‌گذاری ۸ ساعته، مقدار رمزارز دلخواه خود را خریداری کنید.

اکسکوینومارکت: بخش آخر یعنی بازار معاملاتی اکسکوینو که با نام «اکسکوینو مارکت» شناخته می‌شود. کاربران می‌توانند رمزارزهای موردنظر خود از جمله شیبا اینو را با یکدیگر و با کمترین میزان کارمزد مبادله کنند.

فروش شیبا اینو

برای فروش شیبا اینو هم، چنانچه از کاربران اکسکوینو نیستید بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام و احراز هویت می‌توانید اقدام به فروش این رمزارز کنید. برای این کار هم مانند مراحل خرید شیبا اینو می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

تبدیل: در این بخش می‌توانید مقدار موردنظر از شیبا اینوهای خود را به صورت مستقیم و با قیمت پیشنهادی اکسکوینو بفروشید.

سفارش‌گذاری: در این قسمت، با ثبت قیمت دلخواه در بازه زمانی ۸ ساعته می‌توانید سفارش فروش شیبا اینو خود را ثبت کنید.

اکسکوینو مارکت: در پلتفرم معاملاتی اکسکوینومارکت هم می‌توانید با انتقال دارایی از کیف پول خارجی خود یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو، میزان شیبا اینو موردنظر خود را با کاربران دیگر مبادله کنید.

قیمت شیبا اینو Shiba Inu

نوسانات قیمت ارز دیجیتال به نکات زیادی بستگی دارد. در سال‌های گذشته صحبت‌های ایلان ماسک و ویتالیک بوترین درمورد ارز شیبا اینو، باعث شد تا این ارز افزایش قیمت‌های چشم گیری را تجربه کند. درحال‌حاضر بسیاری از فعالان حوزه ارز دیجیتال، ارز شیبا را به‌عنوان یک شت کوین (ارزهای دیجیتال با ارزش خیلی پایین) می‌شناسند. با توجه به راه‌اندازی شبکه شیباریوم و آخرین صحبت‌های ریوشی، ممکن است ارز شیبا دوباره افزایش قیمت را با بالا رفتن کارایی تجربه کند و این میم کوین، دوباره بتواند به روزهای اوج خود بازگردد. شما می‌توانید قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال شیبا را به‌صورت آنلاین، در وب‌سایت صرافی اکسکوینو مشاهده کنید

ارز دیجیتال شیبا چیست؟

شیبا اینو Shiba Inu یک میم کوین است که با الهام گرفتن از ایده دوج کوین، بر روی شبکه اتریوم و بر پایه استاندارد  ERC-20راه‌اندازی و اجرا شد. کلمه شیبا اینو برگرفته از نام یک سگ با نژاد ژاپنی است. شیبا اینو در واقع یک توکن محسوب می‌شود، زیرا بلاک‌چین مستقلی از خود ندارد. میم‌ها، تصاویر بامزه‌ای هستند که در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک گذاشته می‌شوند و طبق زمان و ترندهای مخصوص، برای موضوعات خاص طراحی می‌شوند. اساس یک meme، برمبنای شوخی و خندیدن است. پیدایش میم کوین‌ها، ارتباط نزدیکی با میم‌های اینترنتی دارد. برای مثال، دوج کوین، به عنوان معروف‌ترین میم کوین بازار، در ابتدا با الهام از میم محبوب سگ shiba و شوخی با ماهیت ارز دیجیتال بیت کوین ساخته شد. درحال‌حاضر بیش از ۸۰ meme coin در وب‌سایت CoinMarketCap لیست شده‌اند.

تاریخچه ارز دیجیتال شیبا

بنیان‌گذار اصلی ارز دیجیتال شیبا اینو، شخصی است که با نام مستعار ریوشی شناخته می‌شود. با این‌که شیبا اینو از دوج کوین الهام گرفته بود، تلاش کرد تا ارز دیجیتال دوج کوین را پشت سر بگذارد؛ به همین دلیل هم بسیاری از طرفداران ارز شیبا، به آن لقب «قاتل دوج کوین» را نیز داده‌اند. این میم‌کوین به عنوان یک هارد فورک و یکی از شاخه‌های دوج‌کوین بر روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شد. عرضه اولیه  Shiba Inu، یک کوادریلیون واحد بود و ریوشی، پنجاه درصد از توکن‌های SHIB را به‌عنوان نقدینگی،‌ در صرافی یونی سواپ (UniSwap) قفل کرد و نیمی از کل عرضه را (حدود ۵۰۵ تریلیون واحد) به حساب ویتالیک بوترین، خالق اتریوم واریز کرد؛ ویتالیک بوترین در یک اقدام جالب، تصمیم گرفت که ۹۰ درصد از توکن‌های شیبا اینو را بسوزاند و ۱۰ درصد باقی مانده را نیز به خیریه‌ها هدیه کرد درحال‌حاضر مقدار عرضه در گردش شیبا اینو، بیش از ۵۴۹ میلیارد دلار است و جالب‌ترین نکته این است که تمامی عرضه در گردش مربوط به ۱۰ ولت است! ریوشی درباره ارز شیبا گفته بود: «هدف نهایی شیبا این است که توکن شیب  SHIB، به یک ارز با ثبات در مقیاس جهانی مبدل شود و مردم در تمام کشورهای جهان بتوانند از این ارز به‌عنوان یک پس‌انداز و یک روش پرداختی فراگیر استفاده کنند

کاربرد شیبا اینو

وجه تمایز شیبا اینو نسبت به دیگر میم‌کوین‌ها استفاده از استاندارد ERC-20 و سازگاری بالا با اکوسیستم اتریوم است. پروژه بلاک‌چینی و جامعه‌محور شیبا اینو دارای توکن بومی خود به نام شیب SHIB است که از آن می‌توان به‌عنوان ابزار پرداخت، ذخیره ارزش و ابزار سهام‌گذاری در شبکه شیبا اینو استفاده کرد. برجسته‌ترین کاربرد رمز ارز شیبا در این است که می‌توان از اشکال مختلف توکن‌های مربوط به آن استفاده کرد. تمامی توکن‌های مربوط به SHIB دارای ویژگی‌ها و کاربردهایی هستند که به شکل کلی اکوسیستم کریپتوکارنسی کمک می‌کنند.

مهمترین ویژگی‌های شیبا اینو

در این بخش به برخی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ویژگی‌های ارز شیبا اینو می‌پردازیم:

اکوسیستم چند توکنی

این اکوسیستم از سه توکن برجسته به نام‌های شیب SHIB، لیش LEASH و بون BONE تشکیل شده است.

توکن SHIB: این توکن، قلب تپنده ارز شیبا اینو است که به عنوان ابزار اصلی معاملات این ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

توکن LEASH: تعداد این توکن شیبا به ۱۰۷ هزار و ۶۴۶ واحد محدود شده است. تمامی سرمایه‌گذاران و تریدرهایی که از این توکن برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کنند، جوایز و پاداش‌های ویژه‌ای را دریافت خواهند کرد.

توکن BONE: تعداد ۲۵۰ میلیون واحد از این توکن ارائه شده‌اند و به سرمایه‌گذاران SHIB اجازه می‌دهند تا در رای‌گیری‌های مربوط به ارز شیبا اینو دخالت کنند و تأثیر بگذارند. علاوه بر همه این توکن‌های کاربردی، شیبا اینو دارای جنبه‌های ویژه دیگری هم است. ارز دیجیتال SHIB دارای یک پلتفرم غیر متمرکز یا عنوان ShibaSwap هم است که برای انجام معاملات انواع ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حمایت اجتماعی بالا

حمایت و پشتیبانی زیاد و عالی اکوسیستم جامعه شیبا اینو و همچنین حمایت‌ّهای ایلان ماسک و توییت‌های این میلیاردر آمریکایی پتانسیل زیادی را برای افزایش قیمت این ارز دیجیتال ایجاد می‌کند.

قابلیت‌های قرارداد هوشمند

از آنجایی که شیبا اینو روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است، می‌تواند از قابلیت قراردادهای هوشمند این شبکه برای تقویت اکوسیستم خود استفاده کند.

قیمت ارزان

با توجه به قیمت ارزان توکن SHIB، حتی با وجود موفقیت‌های بزرگ این ارز در دو سال گذشته، شما می‌توانید همین حالا با قیمت بسیار پایینی، مقدار بالایی از ارز شیبا خریداری کنید و در ولت خود نگهداری کنید

فعالیت در متاورس

شیبا اینو از جمله رمزارزهایی است که با مفهوم شیب‌ورس ShibVerse پا به دنیای متاورس گذاشته است. دنیایی که شامل زمین‌های مجازی و موارد دیگری از جمله توکن‌های غیرمثلی NFT است. اهمیت متاورس، روزبه‌روز بیش‌تر می‌شود و تمامی افراد و کمپانی‌ها در تلاشند تا سهمی در این دنیای مجازی و نو داشته باشند.

امنیت شیبا اینو چگونه تامین می‌شود‌؟

امنیت شیبا اینو توسط استیکینگ یا سپرده‌گذاری این رمز ارز تامین می‌شود. استفاده از سازوکار اجماع اثبات سهام، سیستمی است که امنیت تراکنش‌های ۳ توکن بلاک‌چین و شبکه شیبا اینو را تامین می‌کند.

چندی پیش ریوشی در وبلاگ خود اعلام کرده بود که برای افزایش امنیت ارز شیبا، تدابیر جدیدی اندیشیده و درحال به‌کارگیری یک سیستم بلاک چین لایه دوم است. این سیستم لایه دوم که به‌صورت اختصاصی به SHIBA تعلق دارد، شیباریوم نامیده شده است

شیباریوم یک شبکه لایه دوم است و طراحی مشابهی با دیگر راهکارهای لایه ۲ دارد. همچنین شبکه شیباریوم، برای توسعه‌دهندگان امکان ساخت توکن‌های سفارشی در اکوسیستم شیبا اینو را فراهم می‌کند. با توجه به راه‌اندازی این شبکه لایه ۲، انتظار می‌رود که سرعت انجام تراکنش‌ها بالاتر برود و کارمزدها کاهش پیدا کند.

توکن حاکمیتی Shibarium، توکن BONE خواهد بود و تمامی کارمزدها با همین توکن پرداخت خواهد شد.

در تاریخ ۲۱ فوریه ۲۰۲۳، حساب رسمی Bone ShibaSwap در توییتر، با یک توییت اعلام کرد که نسخه‌ی بتا شیباریوم در هفته آینده راه‌اندازی خواهد شد

کیف پول شیبا اینو

شما می‌توانید ارز دیجیتال شیبا اینو را در کیف پول‌های نرم‌افزاری تراست ولت، اتمیک والت، گواردا ولت، متامسک، فری والت، اکسودوس، مای اتر، کیف پول اکسکوینو و کیف پول‌های سخت‌افزاری Ledger Nano X و Ledger Nano S نگهداری کنید.

درواقع از آن‌جایی که ارز Shiba Inu یک توکن مبتنی بر ERC-20 است، شما می‌توانید این رمزارز را در هر کیف پولی که از ERC-20 پشتیبانی می‌کند نگهداری کنید.

آینده ارز شیبا

هیچ وایت پیپر محکمی برای ارز شیبا ارائه نشده است و این یکی از دلایلی است که باعث می‌شود آینده ارز دیجیتال شیبا، در هاله‌ای از ابهام باشد. از طرف دیگر به‌نظر می‌رسد که بنیان‌گذاران شیبا اینو، برنامه‌های جالبی برای این ارز تدارک دیده‌اند، که یکی از آن‌ها راه‌اندازی شبکه شیباریوم است و ممکن است جمع این اتفاقات، باعث بازگشت شیبا به روزهای اوج خود شوند. برای خرید و نگهداری یک ارز دیجیتال، عوامل بسیاری باید مورد بررسی قرار بگیرد و فقط با اتکا به یک مورد، نمی‌توان تصمیم گرفت که یک ارز دیجیتال برای خرید، ترید و یا هولد مورد خوبی است یا نه

قوانین و اصول مربوط به ارز شیبا 

ارز shiba سه قانون یا اصل کلی دارد. در صورتی که دوست دارید روی این ارز سرمایه گذاری انجام دهید، باید این اصول را بدانید:

۱- شخصی که این ارز دیجیتال را ساخته است هیچ هزینه‌ای بابت آن نپرداخته است. هدف این شخص رسیدن به پاسخ این سوال بوده است که آیا می‌توان یک پروژه را در دنیای رمز ارزها بدون هزینه راه انداخت؟

۲- خلق، توسعه و عرضه SHIBA INU در ابتدا در صرافی یونی سواپ انجام شده است. هیچ کس در ابتدا توکنی در اختیار نداشت و این افراد مثل سایر معامله‌گران توکن‌های شی با را پس از عرضه خریده‌اند.

۳در عین حال که برای راه‌اندازی پروژه شیبا اینو هزینه نشده است، برنامه و سرمایه خاصی هم برای پروموت و معرفی این توکن در صرافی‌ها انجام نشده است.

سوالات متداول