خرید تتر | قیمت تتر USDT

Tether

USDT

قیمت تتر
$1 0%
قیمت فروش ما
586,000 ریال
قیمت خرید ما
583,539 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید تتر

ارز دیجیتال تتر که در بازار ارزهای دیجیتال با نماد USDT شناخته می‌شود نوعی استیبل‌ کوین است و طبق قرارداد اولیه هر توکن تتر به صورت فیزیکی با یک دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود و همیشه ارزش آن معادل یک دلار باقی خواهد ماند. تتر برای سرمایه‌ گذاران و معامله‌گران، حکم یک سرپناه محکم در برابر نوسانات این بازار را دارد. تتر در سال ۲۰۱۲ با نام مسترکوین معرفی و در سال ۲۰۱۵ توسط صرافی بیت‌فینکس با نام تتر به بازار عرضه شد. بسیاری از کاربران دنیای رمزارزها، اولین گام حرکت در این بازار را خرید تتر می‌دانند.

خرید و فروش تتر در اکسکوینو

اگر در نهایت تصمیم گرفتید که مقداری تتر به سبد سرمایه‌گذاری خود اضافه کنید، به یک بستر مناسب برای خرید تتر با ریال نیاز دارید. اکسکوینو با ارائه سه روش مختلف برای معامله تتر دست سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را بسیار باز می‌گذارد. شما می‌توانید در دو بخش کیف پول اکسکوینو و محیط معاملاتی اکسکوینومارکت با سه روش، تتر مورد نظر خود را خریداری کنید یا بفروش برسانید. وجود سه بلاک چین مختلف اتریوم ERC-20، ترون TRC-20 و بایننس اسمارت چین BSC برای تتر، کاربران را قادر می سازد تا دارایی خود را به هر مقصدی ارسال کنند.

مراحل خرید تتر در اکسکوینو

مرحله اول: در گام اول شما برای دسترسی به امکانات بستر معاملاتی اکسکوینو و خرید ارز دیجیتال تتر، باید فرایند ثبت‌نام خود را تکمیل کنید.

مرحله دوم: اگر قصد دارید با ریال، مقداری تتر خریداری کنید به دستور بانک مرکزی حتما باید هویت خود را احراز کنید. پس از ثبت‌نام مراحل احراز هویت هوشمند را طی کنید.

مرحله سوم: پس از تکمیل فرایند احراز هویت باید موجودی ریالی کیف پول خود را یا از طریق واریز آنلاین یا از طریق واریز آفلاین (کارت به کارت) افزایش دهید.

مرحله چهارم: در این مرحله باید از طریق یکی از سه روش موجود به خرید تتر بپردازید.

 • تبدیل: در این روش شما با وارد کردن میزان تتر مورد نظر، به صورت آنی و با قیمت ارز دیجیتال تتر، خرید خود را از صرافی اکسکوینو انجام می‌دهید.

 • سفارش‌گذاری: در این بخش می‌توانید با ثبت قیمت پیشنهادی، مقدار تتر مورد نظر خود را خریداری کنید. این نوع سفارش‌گذاری بعد از ۸ ساعت منقضی می‌شود.

 • اکسکوینومارکت: این بخش یک محیط معاملاتی حرفه‌ای است که کاربران با یکدیگر به صورت همتا به همتا به معامله می‌پردازند. شما می‌توانید با انتقال دارایی خود آن هم بدون کارمزد به اکسکوینومارکت، تتر مورد نیاز خود را بخرید.

مراحل فروش تتر در اکسکوینو

روند فروش تتر کمی متفاوت است. اگر می‌خواهید از یک بستر یا کیف پول خارجی تتر به اکسکوینو انتقال بدهید باید مراحل زیر را طی کنید.

مرحله اول: در اولین گام باید در سایت اکسکوینو ثبت‌نام کنید.

مرحله دوم: اگر می‌خواهید تتر خود را به ریال تبدیل کنید و آن را از حساب خود خارج کنید، حتما باید مراحل احراز هویت را طی کنید. اگر تبادلات ریالی ندارید می‌توانید این مرحله را پشت سر بگذارید.

مرحله سوم: در این مرحله یا باید تترهای موجود در حساب اکسکوینو خود را بفروشید یا باید تتر خود را از یک کیف پول خارجی به اکسکوینو منتقل کنید.

 • برای انتقال تتر از کیف پول خارجی بر روی گزینه واریز تتر USDT در کیف پول خود کلیک کنید. در اینجا با کپی کردن آدرس عمومی کیف پول می‌توانید تتر خود را یه کیف پول اکسکوینو انتقال دهید.

 • اگر در کیف پول خود تتر دارید دیگر نیازی به طی کردن این مراحل ندارید.

مرحله چهارم: برای فروش تتر نیز سه روش پیش روی شماست

 • تبدیل: در این بخش با وارد کردن میزان تتری که می‌خواهید بفروش برسانید، به صورت آنی تتر شما فروخته می‌شود.

 • سفارش‌گذاری: در این بخش نیز با ثبت قیمتی که می‌خواهید تتر خود را بفروشید، می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید. این نوع سفارش‌گذاری بعد از ۸ ساعت منقضی می‌شود.

 • اکسکوینومارکت: اگر می‌خواهید تتر خود را در این بستر بفروش برسانید، می‌توانید به صورت مستقیم تتر خود را به این بخش انتقال دهید. در این بستر می‌توانید تتر خود را به دیگر کاربران به صورت همتا به همتا و با کارمزدی کمتر از اکسکوینو بفروش برسانید.

قیمت تتر

قیمت تتر به دلیل استیبل کوین بودن این ارز دیجیتال، نوسانات زیادی ندارد و همیشه با ۱ دلار آمریکا برابر است، اما اگر قصد خرید تتر با میزان بالا را دارید، می‌توانید روی نوسانات جزئی تتر نیز سود کنید. از آن‌جایی که نرخ تتر با دلار برابر است، اگر قصد خرید ریالی تتر به‌صورت مستقیم را دارید، باید نوسانات قیمت دلار نسبت به ریال را بسنجید و درنظر بگیرید. شما می‌توانید نمودار قیمت تتر و نمودار نوسانات قیمت ارز دیجیتال تتر را به‌صورت لحظه‌ای و آنلاین، در وب‌سایت صرافی اکسکوینو مشاهده کنید. حد نوسان قیمت رمز ارز تتر در بازه‌ی کوچکی درحد ۱ سنت جابه‌جا می‌شود و برای تریدرها بسیار کاربردی است. بنابراین اگر ارز دیجیتال تتر را با قصد خرید و فروش و ترید خریداری می‌کنید، خوب است که به نوسانات نرخ تتر توجه داشته باشید و در لحظه‌های مناسب خرید و فروش خود را انجام دهید تا بتوانید روی ترید خود سود به‌دست آورید. 

معرفی ارز دیجیتال تتر

تتر یک استیبل کوین است که قیمت آن همیشه با قیمت دلار آمریکا هماهنگ است و قیمت ثابتی دارد؛ یعنی قیمت یک واحد تتر، همیشه با ۱ دلار آمریکا برابر است. درواقع تتر USDT، شکل دیجیتالی دلار است که کاربردها و مزایای فراوانی دارد. تتر را می‌توانید به راحتی در انواع کیف پول‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ذخیره کنید و همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

امنیت تتر چگونه تامین می‌شود؟

به گفته تیم پشت پروژه، تتر بر خلاف بسیاری از رمزارزهای بازار با دارایی‌های فیزیکی پشتیبانی می‌شود. به ازای هر یک تتری که منتشر می‌شود یک دلار در خزانه یا بانک طرف قراراداد بنیاد تتر ذخیره می‌شود. برای مدتی بسیاری از کارشناسان و ناظران بازار به این مسئله ایراداتی وارد کرده بودند که تیم پروژه با انتشار ممیزی‌ها و صورت‌حساب‌های خود به این انتقادات پاسخ داد. در حال حاضر به نظر می‌رسد تیم تتر به دنبال ارائه خدمات مناسب به بازار رمزارزهاست. در کنار این مسئله انتشار این توکن بر روی ۱۲ بلاک چین مختلف و پخش شدن نقدینگی می‌تواند امنیت بیش از پیش این استیبل‌کوین را تضمین کند.

کاربرد ارز دیجیتال تتر

از آن‌جایی که قیمت تتر همیشه ثابت است، مهم‌ترین کاربرد آن را می‌توان یک ابزار برای حفظ ارزش سرمایه در برابر نوسانات بازار دانست. یکی دیگر از مواردی که به عنوان کاربرد تتر یاد می‌شود، ابزار پرداخت بودن آن است. بسیاری از کاربران همیشه برای انجام خرید و فروش‌های روزانه خود نگران تغییرات قیمتی در هنگام تایید تراکنش هستند. با توجه به ثبات قیمتی و کارمزدهای پایین شبکه‌های پشتیبانی کننده، از تتر می‌توان به عنوان یک ابزار پرداخت روزانه استفاده کرد. بسیاری از بازرگانان و تجار در حال حاضر برای ثبت حواله‌ها و پرداخت‌های بین‌المللی از تتر بجای نقل و انتقالات بانکی استفاده می‌کنند.

مهم‌ترین ویژگی‌های تتر

ارز دیجیتال تتر به عنوان محبوب‌ترین استیبل‌ کوین بازار ویژگی‌های جذابی را به کاربران ارائه می‌دهد که در ادامه به صورت موردی آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

 • ثبات قیمت در بازار پرنوسان رمزارزها

 • شفاف بودن فرایند انتشار توکن‌های جدید به بازار

 • پشتیبانی از بلاکچین‌های متعدد

 • نقدینگی بالا

تفاوت تتر و دلار

تتر شکل دیجیتالی از دارایی است که با علامت اختصاری USDT مشخص می‌شود و خرید و فروش و نگهداری آن، از پول فیزیکی راحت‌تر است.  شما برای خرید دلار، لازم است که به صرافی‌های مختلف مراجعه کنید؛ ممکن است برای دریافت میزان خاصی از دلار به مشکل بر بخورید و اگر قصد خرید دلار در تعداد بالا را داشته باشید، مدتی طول بکشد تا به منظور خود برسید. با خرید تتر می‌توانید این مسئله را به‌راحتی حل کنید؛ برای خرید تتر کافی است که در یک صرافی ارز دیجیتال حساب کاربری بسازید و اقدام به معاوضه پول خود با میزان دلخواه از ارز دیجیتال تتر کنید. خرید تتر در صرافی‌های ارز دیجیتال، محدودیت کم‌ تری از خرید دلار کاغذی دارد.

برای فروش تتر هم می‌توانید از راه‌های مختلفی مانند معاملات کریپتویی، فروش به صرافی‌های ارز دیجیتال و جابجایی آنلاین استفاده کنید و به سرعت هرکدام از این روش‌ها را انجام دهید. نگهداری تتر از دلار فیزیکی به دلایل مختلفی امن‌تر است. تتر USDT، یک ارز رمزنگاری شده است. شما زمانی که دلار فیزیکی دریافت می‌کنید چه برای جابجایی و چه نگهداری آن، از امنیت بالایی برخوردار نیستید. با توجه به امنیت بالای کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری، فقط خود شما می‌توانید به دارایی‌تان دسترسی داشته باشید و به این روش امنیت سرمایه شما نیز بالاتر خواهد رفت.

تتر را چگونه نگهداری کنم؟

از آن‌ جایی که تتر یک رمزارز است، برای نگهداری آن به یک کیف پول دیجیتالی امن و تضمین شده نیاز دارید. از میان کیف پول‌های موجود، کیف پول‌های بسیاری هستند که از تتر پشتیبانی می‌کنند: کریپتو والت، تتر والت، MyEtherWallet، اومنی، کوینومی، تراست ولت و کیف پول اکسکوینو.

کیف پول اکسکوینو با ایجاد یک زیرساخت امن و با ۳ لایه رمزنگاری، بستری مناسب را برای ذخیره‌سازی توکن تتر برای علاقمندان به این رمزارز ایجاد کرده است.

کیف پول‌های سخت‌افزاری Ledger Nano X و Trezor Model T هم از این ارز پشتیبانی می‌کنند.

نکته مهمی که نباید آن را فراموش کرد این است که با نگهداری تتر در کیف پول اکسکوینو از پاداش استیکینگ خواهید شد.

مزایای خرید تتر

مزایای ارز تتر Tether نسبت به دلار چیست؟ در کجاها می‌توان از تتر استفاده کرد و کدام یک از این دو ارز امنیت بیش‌تری برای خریدار خود دارند؟ تتر قدیمی‌ ترین استیبل‌ کوین بازار ارز دیجیتال است و به همین دلیل، از اعتبار بالا و محبوبیت بسیاری بین فعالان حوزه کریپتو برخوردار است. تتر به دلیل همین محبوبیت، در اکثر بسترهای معاملاتی فهرست شده و به‌ اصطلاح، نقدینگی بالایی دارد. از طرف دیگر قوانین بسیاری برای تتر وضع شده که باعث می‌شود این ارز دیجیتال در آینده نه‌چندان دور، به یک ارز رایج تبدیل شود.

از مزایای دیگر ارز دیجیتال تتر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محدودیت کم‌ تر دریافت ارز

همان‌طور که می‌دانید درحال‌ حاضر برای خرید دلار، محدودیت‌هایی وجود دارد که محدودیت مبلغ خرید سالانه یکی از آن‌ها است. این محدودیت جهت خرید تتر به این شکل وجود ندارد و سقف سالانه‌ ای که هر فرد می‌تواند دلار خریداری کند با سقف خرید تتر Tether، تفاوت قابل توجهی دارد. 

 • خرید و فروش بی‌ واسطه

شما برای خرید و فروش دلار، باید به صرافی‌ها سر بزنید و یا از دلال‌های دلار خرید خود را انجام دهید و این موضوع باعث می‌شود قیمت‌های متفاوتی برای دلار پرداخت کنید. با خرید تتر، واسطه‌ ها حذف می‌شوند و شما با مراجعه مستقیم به یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی یا خارجی، می‌توانید هر واحد پول (ریال، یا هر رمز ارز) را با میزان دلخواه تتر USDT مبادله کنید و در صف‌ های طولانی خرید دلار معطل نشوید.

 • امنیت بالاتر

خرید تتر به چند دلیل امنیت شما را بیش‌تر تضمین می‌کند؛ یکی از مهم‌ترین دلایل این است که شما برای خرید تتر، نیاز به حضور فیزیکی در جای خاصی ندارید. دلار به‌ راحتی قابل سرقت است، اما از آن‌جایی که شما تتر را به‌صورت آنلاین می‌خرید و در والت خود دریافت می‌کنید، این بخش از امنیت شما با تتر بهتر تامین می شود.از طرفی به دلیل نگهداری تتر Tether در کیف پول‌های دیجیتالی، شما دیگر نگران این‌ که دلار از منزل و محل کارتان دزدیده شود نیستید!

هم‌چنین شما می‌توانید امنیت سرمایه خود را در زمان نوسانات بازار، با نگهداری تتر، بیش‌ تر تضمین کنید.

 • امکان خریدهای بین‌المللی

درحال‌حاضر بسیاری از سایت‌های خارجی، مانند آمازون، درگاه‌های پرداخت کریپتویی را به روند پرداخت خود اضافه کرده‌اند. با خرید تتر، شما می‌توانید به راحتی از تمامی سایت‌هایی که پرداخت کریپتویی را پشتیبانی می‌کنند، خرید کنید. 

 • تک‌ نرخی بودن و کارمزد کم‌تر

مدل‌های مختلفی از دلار در صرافی‌ها وجود دارد: دلار مسافرتی، دلار سنا، دلار حج، دلار نیمایی و مدل‌های متعدد دیگر. قیمت هرکدام از این دلارها با یکدیگر تفاوت دارد اما تتر USDT یک استیبل کوین تک‌نرخی است. 

همچنین کارمزدی که در صرافی‌های ارز دیجیتال برای خرید تتر پرداخت می‌کنید، از کارمزد خرید دلار در بازار آزاد یا صرافی‌ها، پایین‌ تر و به‌صرفه‌ تر است. درنهایت از آن‌جایی که تتر یک رمز ارز است و بر بسترهای دیجیتالی نگهداری می‌ شود، انجام انواع معاملات بورسی و معاملات کریپتویی با تتر USDT راحت‌تر است. خوب است که بدانید می‌توانید تتر را با تمامی ارزهای دیجیتال موجود بر بستر بلاک چین، به راحتی معامله کنید. درصورتی که با داشتن دلار فیزیکی، یک مرحله‌ی انتقال دارایی به روند معامله‌ ی شما اضافه می‌شود. همچنین درحال‌ حاضر، بسیاری از نقل و انتقالات و حواله‌های بین‌المللی با استفاده از تتر انجام می شود. 

تتر بخریم یا دلار؟

جواب این سوال کاملا به استفاده‌ی شما از تتر یا دلار برمی‌گردد. اگر تریدر هستید، خرید تتر و نگهداری آن، باعث می‌شود که بتوانید کارهای خود را با سرعت بیش‌تری پیش ببرید و در بزنگاه‌های بازار به راحتی خرید و فروش کنید. اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید، با خرید تتر می‌توانید از امنیت، میزان سود، تک نرخی بودن دارایی‌تان و کاربردی بودن آن مطمئن باشید. همچنین اگر قصد وارد شدن به فارکس و بازار ارزهای دیجیتال را داشته باشید، با تتر می‌توانید سریع‌تر و آسان‌تر اقدام کنید. از طرف دیگر اگر قصد سفر یا خرید و فروش کالا و موارد دیگری غیر از رمز ارز را دارید، دلار می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد، چرا که مبادله آن با ارز کشورهای دیگر و با کالا راحت‌تر انجام می‌شود. پس شما چه به‌عنوان هولدر (برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری) و چه به‌عنوان تریدر می‌توانید روی ارزش و کارآمدی ارز دیجیتال تتر USDT حساب باز کنید. 

 

 

سوالات متداول