خرید ان ای ام XEM

NEM

XEM

قیمت ان‌ای‌ام
$0.0387466 -3.58%
قیمت فروش ما
22,750 ریال
قیمت خرید ما
22,245 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید ان ای ام

ارز دیجیتال زم XEM چیست؟

ارز دیجیتال زم با نماد اختصاصی XEM توکن بومی پلتفرم نم NEM است. بلاک‌چینی که با زبان برنامه‌نویسی جاوا نوشته شده است که در ماه مارس سال ۲۰۱۵ ایجاد شد. نم که مخفف عبارت New Economy Movement به معنای جنبش اقتصادی جدید است یک راه حل سازمانی است که هدف از روی کار آمدن آن ارائه یه بلاک‌چین با فناوری پیشرفته و هوشمند است. طراحی این شبکه بلاک‌چینی به گونه‌ای بوده که امکان اتصال یکپارجه و انتقال هر دارایی دیجیتالی را بین بلاکچین‌‌های خصوصی و عمومی فراهم می‌کند.

کاربرد ارز دیجیتال زم چیست؟

NEM از طریق تلفیق انواع فناوری‌های جدید، به انجام کارها و امور می‌پردازد.این بلاک‌چین مکانیزم جدیدی را با نام PoI اثبات اهمیت (Proof of Importance) به بازار ارزهای دیجیتال معرفی کرده است.

در مکانیزم PoI، زمان و مبلغی که افراد به شبکه بلاک چینی NEM اختصاص می دهند اهمیت دارد. در این الگوریتم PoI اشخاصی که قصد مشارکت در تولید بلوک‌های جدید را دارند می‌بایستی حتما حداقل ۱۰۰۰ واحد XEM در این سیستم قرار دهند. گفتنی است این افراد در ازای اضافه کردن بلوک‌های جدید به بلاک‌چین NEM، پاداش و بخشی از هزینه کارمزد معاملات را دریافت خواهند کرد.

هاروست چیست و هاروستر به چه کسی می‌گویند؟

یکی از عناصر مهم سیستم اجماع PoI به کار رفته در شبکه بلاک‌چین NEM، پروتکل هاروست Harvest‌است. وظیفه اصلی این پروتکل ایجاد پیوند بین کدگذاری حساب کاربر به یک سوپرنود است. سوپرنودها در واقع حکم ستون فقرات را برای اکوسیستم NEM  دارند. این حساب‌های پیوند داده شده به سوپرنودها اجازه می‌دهد تا از امتیاز PoI استفاده کرده و شانس تولید بلوک خود را افزایش دهد.

به عبارت ساده‌تر این سوپرنودها امتیاز PoI را وام می‌گیرند تا از طرف آن بلوک‌ها را کامل کنند. این استراتژی باعث می‌شود که بلاک‌چین NEM بدون نیاز به تلاش زیاد کاربران برای محاسبه، امنیت خود را حفظ کند. به همین دلیل است که پلتفرم NEM بسیار کارآمدتر از دیگر پلتفرم‌ها است.

گفتنی است منظور از هاروست در بلاک‌چین نم، همان عملیات ماینینگ است و هاروستر به همان ماینر یا استخراج‌کننده اطلاق می‌شود.

آیا ارز دیجیتال زم قابل استخراج است؟

توجه داشته باشید ارز دیجیتال زم را با هیچ ماینری نمی‌توان استخراج کرد اما برای پردازش تراکنش‌ها به کامپیوتر‌های قدرتمندی نیاز است. منظور از کامپیوترهای قدرتمند همان سیستمهای سخت‌افزاری قدرتمند است. برای انجام این کار هاروسترها باید به سوپر نودها متصل شوند. با انجام این کار تایید تراکنش‌ها انجام می‌شود.

بهترین کیف پول‌ها برای ذخیرهXEM  کدام است؟

برای ذخیره ار زدیجیتال زم از کیف پول‌های متعددی می توان استفاده کرد که از جمله مهمترین آن‌ها به موارد زیر می توان اشاره کرد:

- کیف پول دسکتاپ نم  NEM Desktop Client

- کیف پول ترزور  Trezor Wallet

- کیف پول موبایلی نم  NEM Mobile Wallet

- کیف پول اکسودوس Exodos

قیمت رمز ارز زم XEM

ارز دیجیتال زم از زمان معرفی به بازار تا سال ۲۰۱۷ روپند قیمتی نسبتا ثابتی را در پیش گرفت و در محدوده قیمتی حدود ۰/۰۰۰۳۱ دلار معامله می‌شد. این در حالی بود که این ارز دیجیتال در اوایل سال ۲۰۱۸ توامست رشد قیمت چشمگیری را به ثبت برساند و تا ۱.۰۸ دلار افزایش قیمت را تجربه کرد. اما این روند صعودی زیاد به طول نینجامید و رمز ارز زم به زیر محدوده ۰/۲ دلار سقوط کرد و تا مدت‌ها در همین محدوده باقی ماند.  

گفتنی است رمز ارز زم در زمان نگارش این مطلب با قیمت ۰.۰۳۹۳۸ دلار در حال معامله است و کل تعداد واحدهای قابل عرضه این رمز ارز که ۸،۹۹۹،۹۹۹،۹۹۹ واحد است تا امروز تمامی کوین‌های آن در بازار در حال گردش است.

قیمت و نمودار لحظه‌ای XEM را می‌توانید از صفحه قیمت‌گذاری اکسکوینو و همچنین از بالای این صفحه مشاهده کنید.

خرید زم در اکسکوینو

برای خرید ارز دیجیتال زم XEM می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

مرحله اول: در سایت اکسکوینو به آدرس www.excoino.com ثبت‌نام کنید.

مرحله دوم: در مرحله بعدی و برای اینکه بتوانید رمزارزهای موردنظر خود را خریداری کنید باید موجودی ریالی حساب خود را افزایش دهید که برای این کار هم نیاز به تکمیل مراحل احراز هویت مطابق با قوانین اکسکوینو دارید.

مرحله سوم: پس از افزایش موجودی ریالی خود که از دو طریق واریز آنلاین یا آفلاین انجام می‌شود به یکی از سه روش زیر اقدام به خرید زم کنید:

  • تبدیل: در بخش تبدیل، کاربران می‌توانند زم را با قیمت لحظه‌ای بازار و به صورت آنی خریداری کنند.
  • سفارش‌گذاری: اگر تمایل به خرید این رمزارز با قیمت دلخواه خود را دارید می‌توانید از طریق این بخش و با سفارش‌گذاری ۸ ساعته، مقدار رمزارز دلخواه خود را خریداری کنید.
  • اکسکوینومارکت: بخش آخر یعنی بازار معاملاتی اکسکوینو که با نام «اکسکوینو مارکت» شناخته می‌شود. کاربران می‌توانند رمزارزهای موردنظر خود از جمله XEM را با یکدیگر و با کمترین میزان کارمزد مبادله کنند.

فروش رمز ارز زم در اکسکوینو

برای فروش زم هم، چنانچه از کاربران اکسکوینو نیستید بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام و احراز هویت می‌توانید اقدام به فروش این رمزارز کنید. برای اینکار هم مانند مراحل خرید زم می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

  1. تبدیل: در این بخش می‌توانید مقدار موردنظر از XEMهای خود را به صورت مستقیم و با قیمت پیشنهادی اکسکوینو بفروشید.
  2. سفارش‌گذاری: در این قسمت، با قیمت دلخواه در بازه زمانی ۸ ساعته می‌توانید سفارش فروش زم خود را ثبت کنید.
  3.  اکسکوینو مارکت: در پلتفرم معاملاتی اکسکوینومارکت هم می‌توانید با انتقال دارایی از کیف پول خارجی خود یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو، میزان زم موردنظر خود را با کاربران دیگر مبادله کنید.