خرید زیلیکا | قیمت زیلیکا ZIL

Zilliqa

ZIL

قیمت زیلیکا
$0.023594505 -3.94%
قیمت فروش ما
14,081 ریال
قیمت خرید ما
13,582 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید زیلیکا

علاقمندان به خرید ارز دیجیتال زیلیکا ZIL برای این کار باید از طریق یک بستر معاملاتی امن ارز دیجیتال اقدام کنند. پلتفرم مبادلاتی اکسکوینو از جمله بسترهای امن و مطمئن برای خرید و فروش و معامله این ‌کوین است.

خرید ارز دیجیتال زیلیکا در اکسکوینو

 برای خرید زیلیکا در صرافی ارز دیجیتال اکسکوینو کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

مرحله اول: در سایت اکسکوینو به آدرس www.excoino.com ثبت‌نام کنید.

مرحله دوم: در مرحله بعدی و برای اینکه بتوانید رمزارزهای موردنظر خود را خریداری کنید باید موجودی ریالی حساب خود را افزایش دهید که برای این کار هم نیاز به تکمیل مراحل احراز هویت مطابق با قوانین اکسکوینو دارید.

مرحله سوم: پس از افزایش موجودی ریالی خود که از دو طریق واریز آنلاین یا آفلاین انجام می‌شود به یکی از سه روش زیر اقدام به خرید توکن ZIL کنید:

 • تبدیل: در بخش تبدیل، کاربران می‌توانند زیلیکا را با قیمت لحظه‌ای بازار و به صورت آنی خریداری کنند.
 • سفارش‌ گذاری: اگر تمایل به خرید این رمزارز با قیمت دلخواه خود را دارید می‌توانید از طریق این بخش و با سفارش‌گذاری ۸ ساعته، مقدار رمزارز دلخواه خود را خریداری کنید.
 • اکسکوینومارکت: بخش آخر یعنی بازار معاملاتی اکسکوینو که با نام «اکسکوینو مارکت» شناخته می‌شود. کاربران می‌توانند رمزارزهای موردنظر خود از جمله ZIL را با یکدیگر و با کمترین میزان کارمزد مبادله کنند.

مراحل فروش ارز دیجیتال زیلیکاZIL

برای فروش زیلیکا هم مانند مراحل خرید آن می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

 1. تبدیل: در این بخش می‌توانید مقدار موردنظر از ارزهای زیلیکا خود را به صورت مستقیم و با قیمت پیشنهادی اکسکوینو بفروشید.

 2. سفارش‌گذاری: در این قسمت، با قیمت دلخواه در بازه زمانی ۸ ساعته می‌توانید سفارش فروش زیلیکا خود را ثبت کنید.
 3.  اکسکوینو مارکت: در پلتفرم معاملاتی اکسکوینومارکت هم می‌توانید با انتقال دارایی از کیف پول خارجی خود یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو، میزان ZIL مورد نظر خود را با کاربران دیگر مبادله کنید.

تاریخچه ارز دیجیتال زیلیکا Zilliqa 

ارز دیجیتال زیلیکا Zilliqa با نماد اختصاری ZIL در سال ۲۰۱۷ به صورت رسمی به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شد. هدف از روی کار آمدن این رمز ارز، حل مشکلات مقیاس‌پذیری بلاک‌چین‌ها با استفاده از فناوری شاردینگ است. شاردینگ به شکسته شدن داده‌های بزرگ به داده‌های کوچک اطلاق می‌شود. کاربرد شاردینگ زمانی است که تعداد تراکنش‌های موجود در یک شبکه زیاد می‌شود و این موضوع منجر به افزایش صف‌های تراکنش و در نتیجه کندی سرعت شبکه می‌شود. گفتنی است رمز ارز زیلیکا در ابتدا یک ارز اتریومی و با استاندارد ERC-20 بود. اما با گذشت زمان و در سال ۲۰۱۹ این رمز ارز بلاک‌چین انحصاری خود را ایجاد کرد و بر روی این بلاک‌چین قعالیت خود را شروع کرد.

ارز دیجیتال زیلیکا ZIL چگونه کار می‌کند؟

همان‌طور که گفته شد هدف از ایجاد بلاک‌چین زیلیکا، حل مشکل مقیاس‌پذیری و تسریع انجام تراکنش‌ها با استفاده از فرایند شاردینگ است. در ادامه شما را با کارکرد این شبکه بیشتر آشنا می‌کنیم. شاردینگ به بیان ساده‌تر به معنای تکه تکه کردن گره‌ها در شبکه بلاک‌چین و انجام موازی کارها است. شبکه‌های بلاک‌چینی که از فرایند شاردینگ استفاده نمی‌کنند، تمام تراکنش‌ها توسط تمام گره‌ها یا ماینرها ثبت می‌شود. اما در شبکه زیلیکا یا دیگر بلاک‌چین‌هایی که از شاردینگ بهره می‌برند، به این صورت نیست و گره‌ها یا همان نودهای شبکه به گروه‌هایی تقسیم شده و هر گروه مسئول انجام کاری متفاوت می‌شود.

زیلیکا دارای دو لایه‌ تایید است. ابتدا گره‌های DS اقدام به انتخاب گره‌های شارد کرده و لایه اول را ایجاد می‌کنند. در لایه اول گره‌های شارد به صورت موازی به ثبت تراکنش، ایجاد و تایید میکرو بلاک‌ها می‌پردازند. گره‌های شارد برای بررسی و تایید تراکنش‌ها در این لایه به اطلاعات گره‌های Lookup نیاز دارند. اکنون این میکرو بلاک‌ها به لایه دوم ارسال می‌شود در لایه دوم گره‌های DS این میکرو بلاک‌ها را با هم ترکیب و پس از اجماع و تایید، بلاک اصلی را ایجاد می‌کنند. اجماع در شبکه زیلیکا ترکیبی از POW و تحمل خطا بیزانس (pBFT) است. به طوری که شبکه برای ایجاد شاردها از فرایند POW و برای تایید نهایی بلوک از تحمل خطا بیزانسی استفاده می‌کند.

مناسب ترین کیف پول ها برای ارز دیجیتال زیلیکا

از بهترین و مناسب ترین کیف پول‌ها برای ذخیره و نگهداری ارز دیجیتال زیلیکا به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • کیف پول اتمیک Atomic
 • کیف پول تراست Trust
 • کیف پول لجرLedger
 • کیف پول ترزور Trezor
 • کیف پول‌های اختصاصی زیلت Zillet و زیل پی Zilpay
 • کیف پول متامسک Metamask

قیمت ارز دیجیتال زیلیکا

طبق داده‌های سایت کوین‌ ماکرت‌کپ Coinmarketcao، تعداد عرضه کل سکه‌های زیلیکا ۲۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ واحد است که از این میزان تا این لحطه تعداد ۱۵،۸۷۶،۶۹۹،۴۴۷ توکن ZIL در بازار در گردش است. زیلیکا در ماه می سال ۲۰۱۸ به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی ۲۳/۰ دلار رسید. ۶ ماه بعد بازار شاهد کاهش قیمت ارز دیجیتال زیلیکا بود و در دسامبر همان سال به  محدوده ۰۱/۰ دلار رسید. ZIL به مدت حدود دو سال به حفظ محدوده بین ۰۰۴/. دلار و ۰۲/. دلار ادامه داد تا اینکه پس از طی روند صعودی اخیر خود در دسامبر ۲۰۲۰ به ۰۷/. دلار رسید. در زمان نگارش این مطلب، ارز دیجیتال زیلیکا با قیمتی برابر ۰۲۸۳۲/. دلار در حال معامله است. شما می توانید قیمت و نمودار لحظه‌ای ارز دیجیتال زیلیکا را از صفحه اصلی اکسکوینو یا از قسمت بالای این صفحه مشاهده کنید.