اخبار ارز دیجیتال

ارزش بازار متاورس تا سال ۲۰۳۰ به ۵ تریلیون دلار می‌رسد!

در حالی که بازار نزولی ۲۰۲۲ باعث شده تا هیجان اکوسیستم‌های کریپتویی نوظهور مانند توکن‌های غیرمثلی (NFT) کاهش پیدا کند، اما در این میان متاورس همچنان در موقعیت خوبی برای درازمدت قرار دارد.
بر اساس گزارش شرکت مک کنزی McKinsey & Company، این فناوری پتانسیل تبدیل شدن به یک بازار ۵ تریلیون دلاری را تا سال ۲۰۳۰ دارد.
در این گزارش آمده برای این‌که متاورس به پتانسیل کامل خود دست پیدا کند، نیاز به چهار عامل اصلی شامل دستگاه‌های واقعیت افزوده/واقعیت مجازی واقعیت افزوده/واقعیت مجازی AR/VR و لوازم جانبی، قابلیت همکاری و استانداردهای باز، بسترهای تسهیل‌کننده و ابزارهای توسعه دارد. با این حال، موفقیت متاورس با تمرکز بیشتر بر به حداکثر رساندن تجربه انسانی با هدف ارائه تجربیات مثبت برای مصرف‌کنندگان، کاربران نهایی و شهروندان سنجیده می‌شود.

تاثیر متاورس تا سال ۲۰۳۰ – منبع: شرکت مکنزی

تا به امروز، ابتکارات متاورس پیرامون بازاریابی، یادگیری و جلسات مجازی بالاترین سطح پذیرش را در صنایع مختلف داشته است. اما بر اساس نظرسنجی انجام‌شده توسط مک کنزی در ماه آوریل ۲۰۲۲ از مدیران ارشد، اکثر ابتکارات پیرامون متاورس با استقبال کم تا متوسط مواجه شده‌اند.
این گزارش در ادامه به این موضوع اشاره کرد که:

«متاورس بسیار بزرگ‌تر از آن چیزی است که بتوان آن را نادیده گرفت.»

توصیه‌هایی برای پیاده‌سازی متاورس – منبع: شرکت مکنزی

مک کنزی تخمین زده که بیش از ۵۰درصد از رویدادهای زنده تا سال ۲۰۳۰ در متاورس برگزار خواهند شد و این حوزه به طور بالقوه این قابلیت را دارد تا سال ۲۰۳۰ به یک بازار با ارزش ۵ تریلیون دلار تبدیل شود.
همچنین بر اساس نظرسنجی اخیر انجام‌شده دیگر، متاورس موقعیت خوبی برای میزبانی سلیقه‌های امروزی دارد و با پیشرفت‌هایی که در این فناوری شاهد آن هستیم افراد بیشتری از سراسر جهان می‌توانند با دوستان خود در شهرها، کشورها و حتی قاره‌های مختلف ارتباط برقرار کنند.
با متاورس افراد از سراسر جهان این امکان را دارند تا به صورت رو در رو با هم در ارتباط باشند و یک تجربه فوق‌العاده نزدیک به واقعیت را رقم بزنند.

اخبار Coincast امروز:

  • تحقیق و بررسی صندوق های تامینی مرتبط با بایننس
  • افتتاح آکادمی کریپتو توسط SEC تایلند
  • زندانی شدن هکر یکی از صرافی های ویتنام
  • انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی مکزیک بعید است تا ۲۰۲۴ انجام شود

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست امروز اکسکوینو در پلتفرم‌های زیر گوش کنید:

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا