پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱
افزایش قیمت بیت کوین

بیت کوین، همچنان در تورنمنت افزایش قیمت

تام لی، یکی از بنیان‌گذاران شرکت فاندستریت ( Fundstrat )  گفت: روند افزایش قیمت بیت کوین در سال جدید نیز ادامه خواهد داشت. وی معتقد است قیمت ارز دیجیتال بیت کوین طی ۶ ماه آینده افزایش ۲۰۰ درصدی را تجربه خواهد کرد.

تام لی طی مصاحبه‌ای که با یاهو فایننس داشت خاطر نشان کرد که ارز دیجیتال بیت کوین شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را رد کرده و تجربه ثابت کرده است که در صورت بروز این اتفاق، سرمایه‌گذاران به سود چشمگیری دست خواهند یافت.

وی در ادامه اظهار داشت: هرگاه قیمت بیت کوین به محدوده بالاتر از شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه برسد، میانگین سود ۶ ماهه این ارز دیجیتال ۱۹۷ درصد خواهد بود. بنابراین احتمال افزایش قیمت بیت کوین از سطوح فعلی دور از انتظار نیست.

پیش از این نیز موسس فانداستریت بیان کرده بود در صورتی که   دست یافتن قیمت بیت کوین به سطوح بالاتر از شاخص میانگین متحرک، افزایش قیمت ۸۰ درصدی را به همراه خواهد داشت.

دارایی امنی به نام بیت کوین

تام لی همچنین افزود قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در سال ۲۰۲۰ میلادی به دلیل رویدادهای ژئوپولیتیکی اخیر با افزایش بیشتری همراه خواهد بود.

پیش از این نیز موسس فانداستریت بیان کرده بود در صورتی که قیمت بیت کوین به سطوح بالاتر از شاخص میانگین متحرک خود برسد افزایش قیمت ۸۰ درصدی را به همراه خواهد داشت.

ارز دیجیتال بیت کوین که روند افزایش قیمت خود را از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی شروع کرده بود تنها در ماه ژانویه توانست ۳۲ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. در ماه فوریه نیز این کوین به روند افزایش قیمت خود ادامه داده و به ۹,۲۵۳ دلار رسید.

در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال معادل ۲۶۴ میلیارد دلار است که بیت کوین حدود ۶۴.۵ درصد از سهم کل بازار را از آن خود کرده است.