چهارشنبه , ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

افزایش چشمگیر تقاضا برای بیت کوین پس از هالوینگ

تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین، حجم معاملات انجام شده و همچنین فعالیت زنان در زمینه ارزهای دیجیتال از جمله مواردی هستند که اخیرا با افزایش چشمگیری همراه بوده‌اند.

طبق داده‌های به دست آمده از آرکین ریسرچ ( Arcane research ) با وجود تمام نگرانی‌های سرمایه گذاران مبنی بر هالوینگ بیت کوین و چگونگی اثرگذاری آن بر استخراج کنندگان و مسائل مربوط به امنیت شبکه، پس از این رویداد تقاضا برای این رمز ارز قدرتمند در سطح جهان افزایش یافته است.

افزاش روزشمار تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان که از سال ۲۰۱۹ تا کنون بیش از ۹۰٪ افزایش یافته و به ۸,۰۰۰ عدد رسیده است، خود گواه این ادعاست. البته گزارش دیگری هم از افزایش ۴۰ درصدی استفاده از دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین از فوریه سال جاری تا کنون خبر داده است.

قیمت بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین و تراکنش‌های روزانه این رمزارز در مقابل آلت کوین ها

در مقام مقایسه با آلت کوین‌ها، ارز دیجیتال بیت کوین با حجم معاملات روزانه ۱۰ میلیارد دلاری خود همچنان بیشترین سهم را از ارزش کل بازار از آن خود کرده است. این رقم در مقابل آمار مربوط به حجم معاملات روزانه کمتر از ۵۰۰ میلیون دلاری سایر آلت کوین ها نظیر اتریوم و لایت کوین، نشان از حاکمیت بی قید و شرط این ارز ارزشمند در این بازار مالی دارد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در ماه می با افزایش ۱۰ درصدی همراه بوده است. این در حالی است که آلت کوین هایی مانند اتریوم، ریپل و مونرو با کاهش قیمت شدیدی روبه‌رو شدند.

تحقیقات آرکین همچنین از مهاجرت تدریجی ماینرها به بیت کوین کش و بیت کوین اس وی پس از هالوینگ ۱۱ می بیت کوین خبر داد، با این وجود شبکه‌های مربوط به ارزهای ذکر شده افت چشمگیری را در سهم خود از کل نرخ هش SHA-256 مشاهده کرده‌اند.

خرید بیت کوین

همانطور که در نمودار مشاهده می‌کنید، ارز دیجیتال بیت کوین کش با کاهش ۴۰ درصدی و بیت کوین اس وی نیز با کاهش ۳۵ درصدی از سهم خود در هش SHA-256 روبه‌رو بوده‌اند.

سرمایه‌گذاران معتقدند ارزش بیت کوین روزافزون خواهد بود

افزایش قیمت اخیر بیت کوین که با حجم معاملات مناسبی نیز همراه بود، نشانه صعودی قدرتمندی برای سرمایه‌گذاران خرد و سازمانی این رمز ارز محسوب می‌شود.

خریدارز دیجیتال بیت کوین

همزمان با افزایش قیمت بیت کوین و دستیابی آن به بالاتر از سطوح ۱۰,۰۰۰ دلار، مجموع قراردادهای آتی تسویه نشده بیت کوین ( open intrest ) در بازار بورس شیکاگو ( CME ) نیز با افزایش ۱۰۰ درصدی همراه بوده است. این موضوع یک نشانه مثبت برای این بازار مالی و روند صعودی آن در نظر گرفته شده است و با بهبود حجم معاملات انجام شده پس از کاهش قیمت تاریخی بیت کوین به ۳,۷۰۰  دلار تفاوت دارد.

تحقیقات Arcane همچنین نشان داد که رشد چشمگیر بازارهای همتا به همتا وافزایش روزافزون حضور زنان در چنین صنعت‌هایی، پیشرفت‌های بی شمار شبکه و اکوسیستم بیت کوین را در سال‌های آینده به همراه خواهد داشت.

منبع: Cointelegtaph

همچنین ببینید

قیمت بیت کوین

دماسنج بازار: صعود قیمت بیت‌کوین و فرود دلار و سکه

زمان مطالعه: < 1 دقیقه این هفته هم بیت کوین به مسیر افزایش قیمت خود ادامه داد، در حالی که …

گوگل وارد حوزه توکن‌های غیرمثلی می‌شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه شرکت خدمات پردازش ابری گوگل کلود (Google Cloud)، قرار است به‌عنوان اپراتور شبکه فلو (Flow) …

سولانا پیشتاز آلتکوین‌ها بعد از بازآزمایی خط حمایت ۱۵۰ دلاری

زمان مطالعه: 3 دقیقه کازموس همچنان به روند صعودی خود برای ثبت رکورد‌های تاریخی قیمت ادامه می‌دهد و گاوها …

تحليل on-chain بیت‌کوین

تحلیل درون زنجیره‌ای (On-Chain) بیت‌کوین

زمان مطالعه: 7 دقیقه این هفته قصد داریم فعالیت‌های درون شبکه‌ای یا آن چین (on-chain) بیت‌کوین را بررسی کنیم …