سه شنبه , ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

امکان انتقال پول در اپلیکیشن فیسبوک با « فیسبوک پی »

پس از آن‌که ارز دیجیتال لیبرا متعلق به شرکت فیسبوک با استقبال بسیار کم روبه رو شده و موفق به جلب رضایت سرمایه‌گذاران و غول‌های مطرح تکنولوژی نشد، این شرکت یک سیستم پرداخت فیات به نام فیسبوک پی ( Facebook Pay ) را به افراد علاقمند به تکنولوژی معرفی کرده است.

امکان خرید و فروش آنلاین

در تاریخ ۱۲ نوامبر، غول رسانه‌های اجتماعی فیسبوک، از سیستم پرداخت جدید خود که برای تسهیل امر پرداخت در انواع رسانه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ طراحی شده است پرده برداشته و به دنیای تکنولوژی معرفی کرد. یکی از مدیران ارشد فیسبوک به نام Debora Liu اعلام کرده است:

در حال حاضر افراد بسیار زیادی از نرم افزارهای متعلق به شرکت فیبسوک برای انجام خریدهای خود، کمک‌های مالی و ارسال وجه نقد به سایر افراد استفاده می‌کنند. سیستم پرداخت فیسبوک پی با حفظ اطلاعات پرداختی شما، انجام این تراکنش‌ها را آسان‌تر خواهد کرد.فیسبوک به وضوح بیان کرده است که سیستم پرداخت فیسبوک پی بر اساس زیر ساخت مالی و مشارکت موجود این شرکت ساخته شده است.  شرکت فیسبوک همچنین اذعان داشته است که این سیستم پرداخت ربطی به پروژه لیبرا و کیف پول این ارز دیجیتال نخواهد داشت.

فیسبوک پی

سیتم پرداخت فیسبوک پی در هفته جاری برای پرداخت‌های مربوط به اموری از جمله خیریه، پرداخت‌های مربوط به بازی‌ها، تهیه بلیط و پرداخت‌های شخصی در مسنجر و فیسبوک در دسترس کاربران کشور ایالت متحده آمریکا قرار خواهد گرفت.

شرکت فیسبوک با راه اندازی سیستم مذکور اعلام کرده است این اقدام می‌تواند سبب رشد کسب و کارها شود و افراد مختلف را در امر خرید و فروش آنلاین کمک کند.

در اوایل ماه اکتبر انجمن لیبرا ۷ عضو از میان ۲۸ عضو اصلی و قدرتمند خود از جمله پی پال، ویزا، مسترکارت و … را از دست داد. ولی طولی نکشید که آلفرد اف کلی، مدیر عامل ویزا کارت اعلام کرد که درباره پروژه لیبرا با فیسبوک در حال مذاکره می‌باشد و بر این باور است که پول دیجیتال پرداخت‌های ایمن‌تری را برای افراد جامعه فراهم خواهد کرد.

همچنین ببینید

قیمت بیت کوین

دماسنج بازار: صعود قیمت بیت‌کوین و فرود دلار و سکه

زمان مطالعه: < 1 دقیقه این هفته هم بیت کوین به مسیر افزایش قیمت خود ادامه داد، در حالی که …

گوگل وارد حوزه توکن‌های غیرمثلی می‌شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه شرکت خدمات پردازش ابری گوگل کلود (Google Cloud)، قرار است به‌عنوان اپراتور شبکه فلو (Flow) …

سولانا پیشتاز آلتکوین‌ها بعد از بازآزمایی خط حمایت ۱۵۰ دلاری

زمان مطالعه: 3 دقیقه کازموس همچنان به روند صعودی خود برای ثبت رکورد‌های تاریخی قیمت ادامه می‌دهد و گاوها …

تحليل on-chain بیت‌کوین

تحلیل درون زنجیره‌ای (On-Chain) بیت‌کوین

زمان مطالعه: 7 دقیقه این هفته قصد داریم فعالیت‌های درون شبکه‌ای یا آن چین (on-chain) بیت‌کوین را بررسی کنیم …