اخبار ارز دیجیتال

بازگشت دوباره سولانا به جمع ده رمز ارز برتر بازار

طبق داده‌های سایت کوین‌مارکت‌کپ CoinMarketCap، سولانا روز گذشته موفق شد پالیگان را کنار بزند و رتبه دهم در بین رمز ارزهای برتر را به خود اختصاص دهد.
گفتنی اسیت سولانا پس از یک رالی هفت روزه شاهد افزایش بیش از ۷۰درصدی بوده است.

پس از سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX در ماه نوامبر، عملکرد قیمت SOL به دلیل رابطه آن با سم بنکمن فراید (SBF)، مدیرعامل این صرافی، تحت تاثیر منفی قرار گرفت. با این حال، به نظر می‌رسد که احساسات مثبت به این دارایی دیجیتال بازگشته است، زیرا از ابتدای سال جاری میلادی سولانا با رشد حدود ۱۳۵درصد همراه بوده است و به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ تبدیل کرده است.

بازگشت دوباره سولانا به جمع ده رمز ارز برتر بازار

در حالی که شاخص ترس و طمع (FUD) در بازار ارزهای دیجیتال به اوج خود رسیده است، سولانا تا مدتی پیس در قیمت ۹ دلار معامله می‌شد و دو پروژه برتر NFT این شبکه در رقابت با سایر پروژه‌های شبکه‌های بلاک‌چینی کنار گذاشته شدند.
اما عملکرد قیمتی فوق‌العاده این رمز ارز آن در دو هفته گذشته باعث افزایش بیش از دو برابری ارزش آن در محدوده ۲۳.۳۴ دلار شد. این عملکرد چشمگیر همچنین باعث شد که توکن SOL بار دیگر به جمع ۱۰ دارایی دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار بپیوندد.

بر اساس داده‌های CoinMarketcap، ارزش بازار سولانا در هفت روز گذشته از ۵ میلیارد دلار به بیش از ۹ میلیارد دلار افزایش یافته است.
مامبا Mamba، یکی از بنیانگذاران یک پروژه بازی در بلاک‌چین سولانا، گفت:

افزایش ۱۶۵درصدی قیمت سولنا در ۱۵ روز باعث جلب اعتماددوباره طرفداران این ارز دیجیتال به این شبکه شد. به گفته مامبا، خروج SBF به نفع این شبکه بلاک‌چینی بود و این جریان باعث بهبودی فناوری این شبکه شده است.

بر اساس داده‌های سایت تحلیلی مساری Messari، تعداد کیف پول‌های فعال سولانا از زمان سقوط FTX در نوامبر بیش از سه برابر افزایش یافته است.

داده‌های سایت دلفی دیجیتال Delphi Digital هم نشان می‌دهد که صرافی‌های غیرمتمرکزی که از ارز دیجیتال سولانا پشتیبانی می‌کنند از ابتدای سال ۲۰۲۳ شاهد افزایش ۸۳درصدی در مجموع کیف‌پول‌های فعال خود بوده‌اند.

به گفته دلفی دیجیتال، تعداد کل کیف پول‌های فعال سولانا از تقریباً ۴۵،۰۰۰ عدد در روز به ۸۳،۰۰۰ عدد افزایش یافته است.

اخبار Coincast امروز:

  • ورود مک دونالد به متاورس
  • افزایش سختی شبکه بیت‌کوین به بیشترین مقدار خود
  • افزایش غیر منتظره قیمت بیت‌کوین توسط نهنگ‌ها
  • بیت‌کوین تنها بلاک‌چینی است که تحت تاثیر هیچ شخص یا شرکتی نیست

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست امروز اکسکوینو گوش کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا