بانک‌ها خطری برای استیبل کوین‌های با پشتوانه فیات هستند

بانک‌ها خطری برای استیبل کوین‌های با پشتوانه فیات هستند

سقوط پروژه ترا لونا، کاتالیزور اصلی روند نزولی بازار در سال گذشته بود. اتفاقی که در پی آن شاهد از دست رفتن میلیون‌ها دلار سرمایه و آسیب دیدن بسیاری از سرمایه‌گذاران و تشدید نظارت قانون‌گذاران بر روی صنعت ارزهای دیجیتال بودیم.

روز گذشته (۱۱ مارس) شرکت سیرکل Circle، توسعه‌دهنده استیبل کوین USDC، فاش کرد که بانک سیلیکون ولی (SVB) موفق به برداشت ۳.۳ میلیارد دلاری این کوین که در اختیار سیلیکون ولی بوده نشده است. بازار کریپتو نیز با فروش حجم انبوهی از دارایی USDC به این افشاگری پاسخ داد و باعث شد این استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا پیوند خود را با دلار از دست بدهد.

با توجه به نقش مستقیم بانک سیلیکون ولی (SVB) در سقوط ارزش یو اس دی کوین (USDC) چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، بانک‌ها را در این مورد مقصر دانسته و آن‌ها را عامل خطری برای استیبل کوین‌های با پشتوانه ارزهای فیات مثل دلار معرفی کرده است.

او در ادامه به استیبل کوین الگوریتمی اکوسیستم ترا که توسط دو کوان راه‌اندازی شده بود اشاره کرد و توضیح داد که دو کوان در حقیقت ایده درستی داشته اما در اجرای آن شکست خورده است.

به طور کلی چانگ پنگ ژائو معتقده که ارزهای فیات به خودی خود دارای ریسک‌های زیادی هستند و با اضافه شدن رمزارزها به این معادله، شرایط بسیار پیچیده‌تر و غیرقابل کنترل می‌شود.

اخبار Coin cast امروز

سم بنکمن فرید

– توقف خدمات NFT در صرافی هوبی Huobi

– حمایت WeChat pay از یوان دیجیتال

‌- فرصت‌ها و تهدید‌های ارز دیجیتال از نظر بانک مرکزی اوکراین

– ساخت یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز جدید توسط متا

شرح کامل اخبار را در کوین کست امروز بشنوید.

مشاهده قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال

اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.