دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱
قیمت بیت کوین

بررسی بازار صعودی بیت کوین

پس از پشت سر گذاشتن یک هفته قابل قبول، روز دوشنبه قیمت ارز دیجیتال بیت کوین موفق به گذشتن از مرزهای ۹,۰۰۰ دلار شد. طی روزهای پایانی هفته گذشته بسیاری از تحلیل‌گران بر این باور بودند، اگر قیمت بیت کوین بتواند از سطوح مقاومتی ۸,۶۵۰ دلار عبور کند، احتمال افزایش قیمت برای دستیابی به ۸,۸۰۰ دلار بسیار بالا خواهد بود.

قیمت بیت کوین

در حال حاضر به نظر می‌رسد بیت کوین خود را برای رسیدن به سطح ۹,۲۰۰ دلار آماده می‌کند.

حجم معاملات انجام شده در بازار رو به افزایش است. شاخص قدرت نسبی در تایم فریم ۶ ساعته بالای  ۷۲ و شاخص مکدی نیز با افزایش مومنتوم همراه است که این موارد را می‌توان از نشانه‌های تشکیل بازار گاوی دانست.

قیمت بیت کوین

معامله‌گران با تجربه به خوبی می‌دانند که اگر حجم معاملات انجام شده در طول یک حرکت شدید صعودی پایدار باشد، نوسانگرهایی مانند شاخص مکدی، شاخص قدرت نسبی و استوکاستیک به محدوده فروش بیش از حد نزدیک می‌شوند. بنابراین ترکیب شاخص‌های دیگری مثل شاخص‌های میانگین متحرک، الگوهای نمودار شمعی و باند بولینگر می‌توانند بینش ارزشمندتری ارائه دهند.

افزایش قیمت بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین قدرت زیاد این ارز دیجیتال برای دست‌یابی به سطح ۹,۲۰۰ و بازوی بالایی شاخص باند بولینگر را نشان می‌دهد. اگر گاوها توانایی هدایت قیمت به سمت محدوده ۹,۲۳۰ دلار را داشته باشند، معامله‌گران سطح ۹,۵۰۰ دلار را می‌توانند مقصد بعدی ارز دیجیتال بیت کوین در نظر بگیرند.

۱۰,۰۰۰ دلار قیمت هدف بعدی بیت کوین

پس از سطح ۹,۵۰۰ دلار، قیمت هدف بعدی بیت کوین سطوح ۹,۶۰۰ ، ۹,۹۶۳  و ۱۰,۵۳۸ دلار خواهد بود. با توجه به عملکرد این رمز ارز طی سال‌های گذشته و با نگاهی به نمودار این ارز دیجیتال متوجه می‌شویم سطح ۹,۱۱۹.۸۵ دلار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از ماه جولای ۲۰۱۹ تا کنون این سطح به عنوان یک سطح حمایت قوی عمل کرده است، بنابراین در صورتی که گاوها موفق شوند این سطح حمایت را به مقاومت تبدیل کنند، روند شکل گرفته از قدرت بیشتری برخوردار خواهد بود و همچنین احتمال کاهش قیمت به سمت محدوده  ۸,۰۰۰ دلار در آینده‌ای نزدیک تا حدود زیادی کاهش می‌یابد.

هنگامی که ارز دیجیتال بیت کوین در تاریخ  ۲۶ ژوئن سال گذشته افت قیمت قابل ملاحظه‌ای را از سطح ۱۳,۸۰۰ دلار تجربه کرد، سطح فیبوناجی بازگشتی ۳۶.۲ درصدی در محدوده ۹,۱۱۹ دلار قرار داشت. برخی از معامله‌گران این سطح را تقریبا برابر با سطح فیبوناجی ۶۱.۸ درصدی می‌دانند و نمودارهای روزانه نشان می‌دهد که بیت کوین طی ۶ ماه گذشته برای چندین بار کاهش قیمت را از این سطح تجربه کرده است.

سرمایه‌گذاران بیت کوین انتظار دارند قیمت بیت کوین طی روزهای آینده به ۹,۲۵۰ دلار نزدیک شده و سپس بتواند به ۱۰,۰۰۰ دلار دست یابد.