چهارشنبه , ۱۶ آذر ۱۴۰۱
کاهش قیمت بیت کوین

بررسی کاهش قیمت بیت کوین و نظر تحلیل گران

به نظر می‌رسد گاوهای بازار ارزهای دیجیتال نمی‌توانند زمانی را به استراحت اختصاص دهند. طی چند ساعت گذشته بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا کاهش قیمت نسبتا زیادی را تجربه کرده و به سطح ۹,۳۰۰ دلار رسید.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) بیت کوین با ثبت کاهش قیمت  ۴ درصدی روزانه در محدوده ۹,۱۲۵ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. این در حالی است که طبق داده‌های به دست آمده از کوین مارکت کپ، پادشاه ارزهای دیجیتال در حال حاضر حدود ۱۳.۵ درصد زیر بیشترین قیمت ثبت شده خود طی ده روز اخیر ( یعنی ۱۰,۵۵۰ دلار ) در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

این کاهش قیمت بیت کوین در حالی که هیچ نشانه‌ای برای افت قیمت به سمت ۹,۰۰۰ دلار برای سرمایه‌گذاران به همراه نداشت سبب تشکیل موقعیت‌های لانگ به ارزش ۸  میلیون دلار در صرافی بیت مکس شد.

بیت کوین در میانه الگوی بازگشتی نزولی

با وجود انکار اغلب سرمایه‌گذاران طی چند روز گذشته، اکنون بسیاری از آن‌ها متقاعد شده‌اند که ارز دیجیتال بیت کوین در میانه یک الگوی بازگشتی نزولی قرار دارد.

الگو های برگشتی زمانی نمایان می شوند که روند حرکت قیمت می خواهد عوض شود. یعنی در انتهای یک روند صعودی (نزولی) با دیدن الگوی برگشتی متوجه خواهیم شد که به روند صعودی(نزولی) دیگر تمام شده و روند نزولی (صعودی) شروع خواهد شد.

اما این کاهش قیمت تا کجا ادامه خواهد داشت؟

با اینکه پاسخ تحلیل‌گران به سوال فوق متفاوت است ولی تقریبا همگی معتقدند کاهش قیمت بیت کوین تا محدوده ۸,۵۰۰ و حتی ۸,۰۰۰ دلار ادامه خواهد داشت.

یکی از معامله‌گران برتر ارزهای دیجیتال به نام فیلبی فیلبی ( Filb Filb )  که پیش بینی دقیقی از قیمت بیت کوین در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ و همچنین اوایل سال ۲۰۲۰ ارائه داده بود در کانال تلگرام خود نوشت:

با اینکه شاخص میانگین متحرک ۲۰۰، ۲۰ و ۵۰ روزه در روند نزولی نقطه مناسبی برای افزایش قیمت بیت کوین در نظر گرفته می‌شوند، ولی  شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و حرکات قیمت بیت کوین در این محدوده بسیار حائز اهمیت است.

برخی تحلیل‌گران شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را در محدوده ۸,۸۰۰ و شاخص میانگین متحرک ۲۰ و ۵۰ هفتگی این ارز دیجیتال را در محدوده ۸,۵۰۰ دلار در نظر گرفته‌اند.

یکی دیگر از تحلیل‌گران دیدگاه خرسی‌تری نسبت به فیلبی فیلبی داشته و معتقد است کاهش قیمت بیت کوین در محدوده ۸,۰۰۰ دلار متوقف خواهد شد. وی همچنین این کاهش قیمت را طی یک ماه آینده و قبل از شروع روند گاوی پیش بینی کرده است.