اکسکوینو متعلق به شرکت دانش بنیان «آرین داده پیوسته ایرانیان»، به عنوان یکی از کاربردی‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی رمز ارز در ایران از سال 96 تاکنون با مجوز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به طور مستمر در این حوزه فعالیت می‌کند. طی این مدت تحت هر شرایطی و با وجود موانع متعدد، اکسکوینو توانسته حافظ سرمایه و دارایی کاربران خود باشد و هر روز با ارائه فیچرهای جدید، در راستای کسب رضایت آن‌ها تلاش کرده است.

خبر یا شایعه

متاسفانه اخبار ضد و نقیضی درباره اختلال در فعالیت درگاه‌های ریالی پلتفرم‌های رمز ارزی کشور منتشر شده است. مقابله با قانون‌شکنی برخی «به ظاهر» فعالان این حوزه نیز با وجود اینکه هیچ گونه ارتباطی با مسئله درگاه پرداخت صرافی‌ها نداشته؛ باعث تشدید نگرانی بسیاری شده است. تمام این موضوعات ما را بر آن داشت تا به‌عنوان مسئول سرمایه‌های شما کاربران محترم اکسکوینو، توضیحاتی را برای رفع ابهامات ارائه کنیم.

امنیت دارایی‌ها در پیشرفته‌ترین زیرساخت‌ها

اکسکوینو مانند تمام پلتفرم‌های برتر بین‌المللی، ذخیره دارایی رمز ارزی کاربران روی بلاک چین و سرورهای کلود را فراهم کرده و از این طریق امنیت سرمایه آن‌ها را ضمانت می‌کند. لذا تصمیمات داخلی در حوزه ریال هیچ گونه تاثیری بر دارایی رمز ارزی کاربران اکسکوینو نخواهد داشت. در واقع سرویس شارژ ریالی اکسکوینو از سرویس‌های رمز ارزی (کیف پول‌ها، معامله و ترید) کاملا مستقل بوده و تحت هر شرایطی امکان معامله و استفاده از کیف پول‌های اکسکوینو فراهم خواهد بود.

امکان شارژ ریالی بدون استفاده از درگاه‌ها در اکسکوینو

از سوی دیگر هیچ ابلاغیه قانونی مبنی بر اختلال در این حوزه وجود نداشته و تمام درگاه‌های اکسکوینو مانند گذشته درحال ارائه خدمات هستند. با این وجود، حتی در صورت اختلال در درگاه‌های پرداخت ریالی، شما همچنان می‌توانید از طریق پرداخت آفلاین (با استفاده از شماره حساب و شبا) اقدام به شارژ ریالی کیف پول خود کنید. گفتنی است فرایند تسویه ریالی در اکسکوینو تابه‌حال دچار اختلال نشده و تحت هر شرایطی همچنان به ارائه تسویه مستقیم ریالی ادامه خواهد داد.

شفافیت فعالیت اکسکوینو در چهارچوب قانون

لازم به ذکر است که اکسکوینو از تصویب هرگونه لایحه یا قانون رسمی که با همفکری فعالان این عرصه شکل گرفته باشد نه تنها حمایت می‌کند، بلکه شفافیت قانون را اصلی‌ترین راه توسعه این صنعت سودآور می‌داند. البته، ناگفته نماند که مقررات مشخصی در این باره به تصویب نرسیده؛ لذا تمامی فعالیت‌های اکسکوینو تاکنون در چهارچوب قوانین رسمی کشور بوده است.