اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین و دارک وب ؛ تراکنش ها در حال افزایش | قیمت درحال کاهش

بیت کوین و دارک وب ؛ تراکنش ها در حال افزایش | قیمت درحال کاهش

دو برابر شدن معاملات بیت کوین در دارک وب در سال 2018

معاملات بیت کوین در دارک وب ، بازار غیر قانونی  و زیرزمینی در سال گذشته (۲۰۱۸) در مقایسه با سال ۲۰۱۷ دو برابر شده‌است در حالی که ارزش معاملات از حدود ۷۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ به ۶۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ کاهش‌یافته است.

دارک وب مستقل از وضعیت بازار

به نظر می‌رسد که دارک‌وب تحت‌تاثیر جو قیمت در  بازار نزولی نیست که منجر به کاهش قیمت بیت کوین از بیش از 19 هزار دلار به  حدود 3200  دلار در سال گذشته شد. حتی در طول بازار نزولی ، معاملات روی دارک وب رو به افزایش است.

Chainalysis و تحلیل معاملات دارک وب

با توجه به گزارش Chainalysis  ، یک شرکت تحلیل  بلاک چین ، ارزش معاملات کلی در دارک‌وب حدود ۷۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ بوده‌است در حالی که ارزش معاملات بیت کوین در سال ۲۰۱۸ در حدود ۶۰۰ دلار بود. این آمار  احتمالاً به دلیل تعطیلی بازار های دارک‌وب مانند AlphaBay و Hansa در سال ۲۰۱۷ بود.

وب سایت‌های دارک وب ، رشد چشم گیری  را از نظر تعداد معاملات ارزدیجیتال  تجربه کرده‌اند، اگرچه قیمت این کریپتو کارنسی ها در طول سال گذشته شاهد افت شدیدی بوده‌است. به گفته Kim Grauer  ، اقتصاددان ارشد در Chainalysis، خریداران و فروشندگان در بازارهای دارک‌وب در حقیقت به قیمت بیت کوین یا کریپتوکارنسی های دیگر در زمان انجام تراکنش اهمیت نمی‌دهند. او همچنین بر این باور است که در آینده، ارزش این معاملات ممکن است کاهش بیشتری نیز داشته باشد چراکه  دولت‌ها اقدامات سختگیرانه‌ای برای بستن چنین بازار هایی  را بکار خواهند برد.

بایننس  و مبارزه با پولشوئی

بایننس  که یکی از بزرگ‌ترین اکسچنج های کریپتوکارنسی است ، سال گذشته فاش کرد که از نرم‌افزار KYC  Chainalysis و نرم افزار  ضد پولشویی برای جلوگیری از هر گونه تراکنش‌های غیرقانونی در این صرافی  استفاده می‌کند. نرم‌افزار Chainalysis ، توسط شرکت‌ها برای انجام بازبینی هایی  روی  تراکنش‌های مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نرم‌افزار مشابهی نیز توسط بسیاری از مشتریان سازمانی  موسسات بازرگانی امنیتی برای انطباق استفاده می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا