جدیدترین و به روز ترین تحلیل های مربوط به ارزهای دیجیتال را می توانید در این دسته بندی بخوانید. تحلیل ها به دو دسته تقسیم می شوند: 1. تحلیل های روزانه که مشخصا مربوط به یک ارز دیجیتال خاص است و بر اساس نوسانات قیمت تهیه می شود 2. تحلیل های هفتگی که مربوط به تمام ارز دیجیتال هاست. این تحلیل ها از منابع معتبر تهیه و ترجمه می شود و در اختیار کاربران قرار می گیرد تا نسبت به سرمایه گذاری خود روی ارزهای دیجیتال دقیق تر عمل کنند.

۵ رمز ارز قابل توجه در این هفته

,

بیت کوین در یک روند صعودی مانده است اما با نشانه‌هایی از خستگی در بالای ۱۳.۲۰۰ دلار مواجه شده است که احتمال یک اصلاح کوچک را می‌دهد که البته برای آلت‌کوین‌ها می‌تواند شدیدتر باشد.

پس از پیوستن «Paypal» به دنیای رمز ارزها، بخش استراتژی بازارهای جهانی «JPMorgan» گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد بیت کوین در صورت افزایش رقابت با طلا به عنوان یک ارز جایگزین، چگونه می‌تواند صعودی بسیار قابل توجه را در پیش رو داشته باشد.

به گفته تحلیل‌گران، سه دلیل افرادی که بینش صعودی در بلند مدت به بیت کوین دارند، شکاف ارزشی بزرگ میان بیت کوین و طلا، رشد سودمندی رمز ارزها و ترجیح بیت کوین در میان جوان‌ترها به طلا در بلند مدت است. این گزارش نشان می‌دهد که موسسات به تدریج در حال درک پتانسیل رمرز ارزها هستند و تمایل دارند تا از نگرانی‌ها و بی‌اعتمادی‌های پیشین خود بازگردند.

« مایک نووگراتز»، مدیرعامل Galaxy Digital بیان کرد که تصمیم Paypal در مورد پذیرش ارزهای رمزنگاری شده، می‌تواند سایر بانک‌های بزرگ را مجبور به بررسی راه‌های تعامل با ارزهای دیجیتال کند. وی در مصاحبه با CNBC افزود: ما در طی ۱۰ سال آینده شاهد بازسازی زیرساخت‌های مالی کشورها خواهیم بود. در همین راستا، بیناین‌گذاران صرافی (Gemini)، تیلر و کامرون وینک لیوس، در مصاحبه اخیر خود موضع صعودی‌شان را درمورد بیت کوین تکرار کردند و توضیح دادند که انتظار دارند بیت کوین در نهایت به ۵۰۰ هزار دلار برسد.

این دوقولوها باور دارند که اگر شرکت‌های بزرگ جهان (۱۰۰ شرکت برتر) و بانک‌های مرکزی شروع به خرید بیت کوین برای ذخیره خزانه خود کنند، قیمت بیت کوین اوج خواهد گرفت. در حال حاضر، سرمایه‌گذاران در این اندیشه هستند که آیا بیت کوین می‌تواند به حرکت صعودی خود به سوی شمال ادامه دهد یا خیر.

بیایید نمودار ۵ رمزارز برتر را بررسی کنیم و ببینیم که آیا بیت کوین و آلت‌کوین‌ها به سوی اهداف بالاتر در حرکت خواهند بود یا خیر.

BTC/USDT بیت کوین

بیت کوین در یک روند صعودی قرار دارد و قیمت در طی روزهای گذشته بالاتر از سطح شکست ۱۲.۲۴۰ دلار است. افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و شاخص مقاومت نسبی در منطقه overbought (خرید بیش از حد)، حکایت از فرماندهی گاوها دارد.fv

نمدار قیمت BTC/USDT بیت کوین

گاوها قیمت را به بالای ۱۳.۲۱۴ دلار رسانده بودند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها هنوز از سطح ۱۳.۲۰۰ دلار دفاع می‌کنند. با این حال، با افزایش روند، گاوها احتمالاً یک بار دیگر در افت قیمت ۱۲.۴۶۰ دلار خرید خواهند کرد. حتی اگر این سطح حمایت نشود، گاوها ممکن است یک‌بار دیگر وارد عمل شده و در میانگین متحرک ۲۰ روزه اقدام به خرید کنند. اگر قیمت بیت کوین از این دو سطح بالا رود، گاوها مجدداً سعی بر حفظ قیمت در بالای ۱۳.۲۱۴ دلار خواهند داشت که اگر موفق به این کار شوند، حرکت به سوی ۱۴.۰۰۰ دلار مورد انتظار خواهد بود.

اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) حرکت دهند، این دیدگاه مثبت منتفی خواهد شد و چنین حرکتی نشان می‌دهد که شکست فعلی یک دام خرسی (bear trap) بوده است.

نمدار قیمت BTC/USDT بیت کوین

خرس‌ها تلاش گاوها را برای گسترش روند صعودی خنثی کردند. امروز که گاوها نتوانستند قیمت بالاتر از ۱۳.۲۱۴ دلار را حفظ کنند، فروشندگان قیمت را به سوی پایین کشاندند.

حمایت بی‌درنگ (immediate support) در EMA-20 در نمودار ۴ ساعته.

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالای EMA-20 نگه دارند اما واگرایی خرسی (نزولی) در RSI نشان می‌دهد که حرکت ممکن است در حال تضعیف باشد. شکست در ناحیه ۲۰ روزه EMA می‌تواند منجر به تست مجدد ۱۲.۴۶۰ دلار شود، در حالی که یک برگشت پر قدرت از سطح فعلی می‌تواند روند صعودی را از سر بگیرد.

ETH/USDT اتریوم

اتر در ۲۲ اکتبر محدوده ۳۰۸ تا ۳۹۶ دلار را شکست که نشان می‌دهد گاوها بر خرس‌ها غلبه کرده اند. اگرچه خرس‌ها حرکت به سوی ۴۲۰ دلار را متوقف کرده اند، اما نتوانستند آن را به زیر ۳۹۶ دلار بکشانند.

نمودار قیمت ETH/USDT اتریوم

این نشان می‌دهد که گاوها در افت‌های ناگهانی قیمت به زیر ۴۰۰ دلار در حال خرید هستند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۸۳دلار) و RSI بالای ۵۹ نیز نشان می‌دهد که قدرت در دست گاوها است. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۴۲۱ دلار حرکت دهند، اتر می‌تواند یک رالی قیمت به سمت بالا را آغاز کند که اوج قیمت ۱ سپتامبر (۴۸۸ دلار) را به چالش بکشد.

اگر خرس‌ها قیمت اتر را به زیر ۳۹۶ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۳۸۳ دلار حرکت دهند، این حالت صعودی باطل خواهد شد و چنین حرکتی می‌تواند قیمت اتریوم را برای چند روز دیگر محدود کند.

نمودار قیمت ETH/USDT اتریوم

تتر پس از شکست بیش از ۴۰۰ دلار، الگوی پرچم تشکیل داده است. میله بلند پرچم در تست مجدد شکست سطح، نشان می‌دهد که گاوها در سطوح پایین‌تری قرار دارند. یک شکست در بالای پرچم، نشانگر آغاز احتمالی روند صعودی جدید خواهد بود. اما اگر خرس‌ها قیمت را به پایین پرچم بکشانند، احتمال سقوط به منطقه ۳۹۶ الی ۴۰۰ دلار وجود دارد و اگر اتر از این حمایت بازگردد، گاوها سعی می‌کنند روند صعودی را از سر بگیرند و اگر حمایت ۳۸۸ دلاری شکسته شود، این روند به نفع خرس‌ها خواهد بود.

XRP/USDT ریپل

اگرچه ریپل هنوز روند صعودی خود را شروع نکرده است، اما الگوی معکوس سر و شانه‌ای را تشکیل داده است که با شکسته شدن قیمت و بسته شدن بالای مقاومت در برابر ۲۶ سنت، کامل خواهد شد.

نمودار قیمت XRP/USDT ریپل

اگر این اتفاق بیافتد، ریپل می‌تواند شتاب بگیرد و یک رالی به سوی ۳۰ سنت داشته باشد. نوسانات بالا و پایین از ۲۳ سپتامبر، نشان‌دهنده برتری جزئی گاوها است. اگر ریپل از میانگین متحرک ۲۰ روزه (۰.۲۴۹ دلار) و یا خط روند صعودی بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از ۰.۲۶ دلار بکشانند.

 اگر خرس‌ها قیمت را به زیر خط روند صعودی ببرند، این دیدگاه منتفی خواهد شد و ممکن است قیمت تا ۰.۲۲۸۴ دلار کاهش یابد.

نمودار قیمت XRP/USDT ریپل

عدم موفقیت استقرار در بالاتر از ۰.۲۶ دلار می‌تواند منجر به از بین رفتن دارایی‌هایی شود که پوزیشن خرید باز کرده‌اند. در حال حاضر، EMA-20 و RSI نزدیک نقطه میانی تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد. شکست ۰.۲۶۳۵ دلار می‌تواند روند را به نفع گاوها تغییر دهد در حالی که شکست در زیر خط روند صعودی ممکن است نشان از برتری خرس‌ها داشته باشد.

LTC/USDT لایت کوین

لایت کوین در ۲۱ اکتبر، قیمت را به بالای یک الگوی سر و شانه معکوس در بالای سطح مقاومت در قیمت ۵۱.۵ دلار رسانید. هدف، ۶۱.۵ دلار است و در صورت عبور از آن، حرکت صعودی می‌تواند تا ۶۴ دلار ادامه داشته باشد.

نمودار قیمت LTC/USDT لایت کوین

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۱.۳ دلار) و RSI در نزدیکی منطقه، فروش بیش از حد (overbought)  حکایت از برتری گاوها دارد.

معمولا پس از شکست یک الگوی معکوس، قیمت مجدداً تست می‌شود تا سطح شکست را مجدداً تست کند که در این حالت، چنین حرکتی می‌تواند قیمت را تا ۵۱.۵ دلار کاهش دهد و اگر از این قیمت بازگردد، نشان‌دهنده صحت شکست است. با این وجود، اگر خرس‌ها لایت کوین را در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ببرند، نشان‌دهنده عدم تقاضا در سطوح بالاتر است. بنابر این، انتظار برای یک بازگشت قوی برای خرید، استراتژی خوبی است.

نمودار قیمت LTC/USDT لایت کوین

۲۰ در نمودار ۴ ساعته، شیب دار است و در طی چند روز گذشته، گاوها به این حمایت کمک می کنند که این نشان می‌دهد که احساسات مثبت است و گاوها افت قیمت را به عنوان یک فرصد خرید ارزیابی می‌کنند.

RSI در نزدیکی منطقه overbought معامله شده است که نشان از کنترل گاوها دارد. وقفه در زیر EMA-20 اولین نشانه ضعف حرکت است و چنین حرکتی می‌تواند به کاهش قیمت تا ۵۳ دلار و یا حتی ۵۱.۵ دلار منجر شود.

XLM/USDT استلار

در چند روز گذشته استلار از سطح مقاومت عبور کرده و به ۰.۰۸۴۵۸ دلار رسیده است اما گاوها نتوانسته‌اند از حرکت خود استفاده کنند و روند صعودی جدیدی را شروع کنند و این نشان میدهد که خرس‌ها از این مقاومت دفاع می‌کنند.

نمودار قیمت XLM/USDT استلار

با این حال، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در منطقه مثبت قرار دارند. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از مقاومت ۰.۰۸۴۵۸۴ و ۰.۰۸۷۷۵۳ دلار برسانند، استلار الگوی پایین گرد را تکمیل می‌کند و بر خلاف این فرض، اگر استلار از سطح فعلی پایین بیابد و به زیر میانگین متحرک نمای ۲۰ روزه برسد، نشان‌دهنده این است که گاوها قدرت خود را از دست داده‌اند.

نمودار قیمت XLM/USDT استلار

قیمت استلار در زیر خط حمایت مثلث شکسته شد اما خرس‌ها قادر به استفاده از این حرکت نیستند. گاوها در حال حاضر تلاش می‌کنند قیمت را داخل مثلث به عقب برانند. در صورت موفقیت، استلار می‌تواند به خط مقاومت مثلث برسد. شکست و بستن بالای مثلث، روند صعودی جدیدی را می‌تواند آغاز کند.

اما اگر خرس‌ها قیمت را زیر خط حمایت مثلث حفظ کنند، ممکن است قیمت به ۰.۰۷۹دلار و پایین‌تر برسد.

منبع: Cointelegraph

از سقوط تا صعود بیت کوین؛ آلت‌کوین‌ها در انتظار

,

بیت کوین ظرف چهار روز صعود پیوسته و بدون اصلاح، خود را با قدرت به ۱۲۳۱۰ دلار رسانید؛ رقمی که خیلی‌ها انتظار آن را ظرف این مدت کوتاه نداشتند. سرعت و قدرت این افزایش قیمت که از محدوده ۱۱۵۰۰ آغاز شد، به حدی بود که آلت کوین‌ها فرصت همراهی با بیت کوین را برای رشد پیدا نکردند. زیرا اکثر تریدرها (معامله‌گران) و سرمایه گذاران به دلیل آن‌که از سود این پامپ (صعود ناگهانی) قیمتی بی بهره نمانند، دارایی‌های آلت‌کوینی خود را فروخته و به سبد خرید بیت کوین خود افزودند. عاملی که باعث از دست رفتن ۴ میلیارد دلار از حجم بازار (Marketcap) آلت‌کوین‌ها شد.

یکی از دلایل رشد قیمتی بیت‌کوین براساس گزارش کریپتواکونومی، تائید ضمنی تقویت و پشتیبانی فناوری بلاک چین از سوی فدرال آمریکا است که موجب شد تا کاربران با خیال آسوده‌تری به بیت کوین به چشم یک سرمایه امن نگاه کنند. از طرفی دیگر (و احتمالا به دلیل ذکر شده) شرکت‌ها و نهادهای زیادی اقدام به تبدیل بخشی از سرمایه‌های خود به بیت کوین کردند که این تزریق سرمایه به نوبه خود موجب افزایش ورود سرمایه به بازار رمز ارزها شد.

از سوی دیگر، بر طبق گزارش thesun، بسته حمایتی مالی امریکا در دو روز گذشته روند امیدوار کننده‌ای داشت و این امر نیز باعث تقویت بیت کوین و بازارهای مالی گردید. اگرچه هنوز تائیدیه نهایی اعلام نشده است، اما هرگاه که امیدواری در این زمینه بیشتر می‌شود، بازارهای مالی و بیت کوین نیز به سرعت تحت تاثیر اخبار، روند صعودی پیدا می‌کنند. قرار است وضعیت نهایی بسته حمایتی تا پایان هفته مشخص شود و این نقطه بسیار حساس و تاثیر گذاری در قیمت بیت کوین خواهد بود.

یک دلیل دیگر بالا رفتن قیمت بیت کوین براساس گزارش coinwars، افزایش سختی استخراج این رمز ارز در روزهای اخیر است. سختی استخراج معیاری در شبکه بیت کوین است که نسبت به قدرت پردازش استخراج کنندگان، روند ایجاد بلاک‌های جدید را آسان‌تر یا سخت‌تر می‌کند. افزایش سختی استخراج معمولا به عنوان یکی از عوامل صعود قیمت بیت کوین محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که افزایش قدرت هش بیت کوین (Bitcoin Hash) موجب افزایش امنیت بیشتر شبکه بیت کوین نیز می‌شود. برای درک بهتر، جالب است بدانید که شاخص سختی استخراج بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ به حدود ۲ تریلیون رسیده بود و در حال حاضر این شاخص به ۲۰ تریلیون رسیده است.

در صورت تثبیت قیمت بیت کوین در این محدوده، یعنی کاهش تسط (dominance) آن و عدم سقوط و یا پامپ مجدد، فصل سبز آلت کوین‌ها مجددا فرا خواهد رسید.

پنج ارز دیجیتالی که این هفته باید مورد توجه قرار بگیرند

,

داده‌ها بر روی صرافی‌هایی که غالبا بیت کوینِ موسسات و شرکت‌ها را تامین می‌کنند (از جمله LMAX Digital)، نشان می‌دهد که حجم خرید آن‌ها گوی سبقت را از خرده فروشی‌ها گرفته است و این حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران احتمال افزایش قیمت بیت کوین در آینده نزدیک را پیشبینی می‌کنند.

در کنار خریدهای اسپات، مشارکت سرمایه‌گذارانِ نهادها نیز افزایش یافته است و Arcane Researech نشان می‌دهد که تعداد بی‌سابقه‌ای از سرمایه‌گذاران در حال تهیه بیت کوین از صرافی Bakkt Bticoin هستند.

معیار دیگری که برای معامله‌گران می‌تواند مفید باشد، نوسانات است. داده‌های Bitcoin options نشان می‌دهد که نوسانات ضمنی به کمترین میزان ۱۶ ماه گذشته رسیده است و این نشان می‌دهد که معامله‌گران در آینده نزدیک انتظار حرکت نزولی زیادی ندارند. از این رو، آن‌ها حاضر نیستند مبلغ بیشتری را برای حفظ پوزیشن‌های خود بپردازند.

اگرچه داده‌ها بیانگر این است که سرمایه‌گذاران نهادها خود را برای حرکت صعودی آماده می‌کنند، معامله‌گران خود باید به نوسانات قیمت توجه داشته باشند و تصمیمات بزرگتر را پس از شروع حرکت بازار اخذ کنند.

بیایید باهم پنج رمز ارزی که احتمال آغاز یک روند جدید در روزهای پیش رو دارند را بررسی کنیم.

BTC/USDT بیت کوین

بیت کوین در چند روز گذشته بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بوده است (۱۱.۳۷۰دلار). خریداران در نقطه حمایتی ۱۱.۱۶۵دلار در ماه اکتبر خریدهای زیادی انجام دادند که نشان‌دهنده تجمع در سطوح پایین‌تر است.

نمودار قیمت بیت کوین / دلار

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از خط روند نزولی سوق دهند، بیت کوین می‌تواند مقاومت ۱۱.۷۱۹ دلار را دوباره امتحان کند. شکست در این سطح ممکن است حرکت صعودی را با هدف اول ۱۲ هزار دلار و بعد از آن ۱۲.۴۶۰دلار از سر بگیرد.

اگر بیت کوین از خط روند نزولی کاهش بیابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، این نمای مثبت فاقط اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند قیمت را به حمایت بعدی یعنی ۱۰.۵۰۰ دلار کاهش دهد.

نمودار قیمت بیت کوین / دلار

نمودار ۴ ساعته، الگوی مثلث نزولی را تشکیل داده است که با شکست و بسته شدن زیر ۱۱.۱۶۵دلار کامل می‌شود. هدف این اصلاح ۱۰.۶۱۱ دلار است.

با این حال، اگر گاوها بتوانند به درستی قیمت را در بالای خط روند نزولی ببرند، روند خرسی بی‌اعتبار می‌شود و چنین اتقافی می‌تواند قیمت را به سمت ۱۲ هزار دلار حرکت دهد.

XLM/USDT استلار

استلار در ۲۱ سپتامبر به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه ۰.۰۷۷دلار رسید اما خرس‌ها نتوانستند از این حرکت استفاده کنند و قیمت را به زیر ۰.۰۶۶۸۴دلار برسانند. این نشان می‌دهد که خرید توسط گاوها در سطوح پایین‌تری قرار دارد.

نمودار قیمت استلار / دلار

استلار یک کانال صعودی تشکیل داده است و گاوها در تلاشند تا قیمت را به بالاتر از سطح مقاومتی ۰.۰۸۴۵دلار برسانند. اگرچه خرس‌ها از مقاومت بالای سر خود دفاع کرده‌اند، اما گاوها هنوز تسلیم نشده‌اند. اگر استلار در MA در قسمت بالاتر باقی بماند، خریداران یک‌بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ۰.۰۸۴۵دلار برسانند. در صورت موفقیت، استلار می‌تواند روند صعودی جدیدی را حتی تا ۰.۱دلار، شروع کند.

MA به تدریج حرکت رو به بالا و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشانه برتری گاوها است.

نمودار قیمت استلار / دلار

مطابق چارت، قیمت استلار در بالای کانال شکسته شده بود اما گاوها نتوانستند از پس ۰.۰۸۴۵دلار بر بیایند. با این حال، در روند نزولی، خرس‌ها توانسته‌اند قیمت را به زیر اصلاح فیبوناچی ۰.۰۷۹۲دلار برسانند. این نشان می‌دهد که گاوها دوباره سعی می‌کنند قیمت را به بالای مقاومت فوق برسانند که در صورت موفقیت، قیمت از ۰.۰۹۱۰دلار عبور خواهد کرد.

بر خلاف این فرضیه، اگر خرس‌ها قدرتمند ظاهر شوند، افت قیمت به ۰.۰۷۶۵دلار امکان‌پذیر است.

CRO/USDT کریپتو دات کام کوین

سقوط کریپتو کوین در مثلث نزولی در ۱۴ اکتبر، هنگامی که CRO به زیر ۰.۱۴۴۷دلار رسید، کامل شد. هدف این اصلاح خرسی رقم ۰.۱۰۶۷دلار است.

نمودار قیمت کریپتو دات کام کوین / دلار

با این حال، گاوها ممکن است تلاش کنند تا از SMA ۲۰۰ روزه با قیمت ۰.۱۲۱دلار دفاع کنند. باز پس گرفتن از این سطح می‌تواند سطح شکست را در ۰.۱۴۴۷دلار مجددا آزمایش کند. از این رو، اگر قیمت کریپتو کوین از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین‌تر رود، نشان‌دهنده نزولی بودن بازار است که پس از آن فروشندگان مجدداً سعی می‌کنند قیمت را پایین‌تر برده و قیمت به ۰.۱۰دلار برسد.

EMA بیست روزه و RSI نیز به سمت پایین سرازیر شده اند که نشان‌دهنده برتری خرس‌ها است.

نمودار قیمت کریپتو دات کام کوین / دلار

RSI در نمودار ۴ ساعته نیز حرکت قیمتی رو به پایین است و این نشان‌دهنده فروش حاصل از ترس است که بعد از چند دور فروش شدید، پولبک کوچکی اتفاق خواهد افتاد.

اگر قیمت این جفت ارز افزایش بیابد و بر روی سطح ۰.۱۴۴۷ قرار بگیرد، آن‌گاه تحلیل فوق فاقد اعتبار خواهد بود. تا آن زمان، هر حرکت صعودی یک فرصت فروش تلقی می‌شود.

BNB/USDT بایننس کوین

بایننس کوین در تاریخ ۱۶ اکتبر از قیمت ۳۱.۹۷۹دلار کاهش یافت اما گاوها نرخ حمایت را با قیمت ۲۹.۵۶۴۶ ایجاد کردند. این نشان می‌دهد که سطح مقاومت قبلی در حال حاضر تبدیل به سطح حمایت شده است.

نمودار قیمت بایننس کوین / دلار

میانگین متحرک نمایی بیست روزه و RSI‌ بالای ۶۱ نشان از برتری گاوها دارد. SMA ۲۰۰ روزه نیز شروع به رشد کرده است که نشان‌دهنده روند به نفع گاوها در طولانی مدت است.

اگر خریداران بتوانند ارز بایننس را بالاتر از منطقه مقاومت ۳۲ الی ۳۳.۳۸۸ دلار قرار دهند، قیمت افزایش پیدا کرده و قیمت‌های بالا می‌تواند مجددا تست شود. بر خلاف این فرض، اگر خرس‌ها شکست بخورند و قیمت در زیر EMA ۲۰ روزه قرار بگیرد، نشان‌دهنده ضعف بازار این ارز خواهد بود.

نمودار قیمت بایننس کوین / دلار

خرس‌ها با حالتی تهاجمی از منطقه ۳۱ تا ۳۲ دلار دفاع می‌کنند. EMA-20 و RSI درست در بالای نقطه میانی است و تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد.

اگر این خرس‌ها موفق به نگهداشتن قیمت به زیر ۲۹.۵۶۴دلار شوند، برنده بازی خواهند بود و افت قیمت تا ۲۸ دلار و سپس تا ۲۶ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. اما اگر گاوها قیمت را بالاتر از ناحیه مقاومت نگهدارند، روند صعودی از سر گرفته خواهد شد.

LTC/USDT لایت کوین

لایت کوین در تلاش برای ایجاد الگویی معکوس سر و شانه است که با شکستن و بسته شدن بالای ۵۱.۵دلار کامل خواهد شد. FMA و RSI تعادل میان عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد.

نمودار قیمت لایت کوین / دلار

با این حال، شادوهای بلند روی شمع‌ها در ۲ و ۱۶ اکتبر نشان می‌دهد که گاوها قیمت‌های نزولی را در پایین می‌خرند. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک برسانند، لایت کوین می‌تواند دوباره تا ۵۱.۵دلار افزایش پیدا کند. شکست و بسته شدن این سطح می‌تواند روند صعودی جدیدی را شروع کند. هدف الگوی معکوس ۶۱.۵دلار است.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر خط روند سوق دهند، آن‌گاه تحلیل فوق بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند لایت کوین را برای چند روز دیگر بی‌تحرک کند.

نمودار قیمت لایت کوین / دلار

نمودار ۴ ساعته بازار در تلاش برای بازگشت روند صعودی است تا قیمت بالای ۴۷.۷۸۴دلار حفظ شود. بنابر این، خرس‌ها ممکن است یک بار دیگر برای شکست روند حمایتی تلاش کنند که اگر موفق به این کار شوند، لایت کوین تا ۴۲دلار سقوط خواهد کرد. برعکس، اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای ۴۷.۷۸۴دلار حفظ کنند، احتمال حرکت به سوی ۵۰دلار و سپس به سمت ۵۱.۵دلار وجود خواهد داشت.

منبع: Cointelegraph

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید مورد توجه قرار بگیرند

,

بیت کوین چند روزی توانست قیمت خود را تحکیم کند، اما در این هفته سعی کنید آلت‌کوین‌هایی را انتخاب کنید که الگوهای بازگشتی پیدا کرده‌اند و احتمال صعود آن‌ها بیشتر است.

سرمایه گذاران پس از شنیدن چندین خبر شوکه کننده در روزهای اخیر، نگران ثبات قیمت در بازار ارزهای دیجیتال هستند. خوشبختانه، بازارهای ارزی آنقدر به بلوغ رسیده‌اند که اخبار منفی مانند گذشته، دیگر نوسانات شدید بر آن‌ها وارد نمی‌کند. ثبات قیمتی کنونی نشان می‌دهد که سرمایه گذاران سازمانی به اخبار هک کوکوین، اتهامات وارد شده بر مدیرعامل بیت مکس و یا حتی ابتلای ترامپ به کرونا که به اندازه کافی مهم و بزرگ بودند تا بتوانند بر بازارهای رمز ارز نوسانات و ریزش‌های شدید ایجاد کنند، اهمیت زیادی ندادند.

از این رو، پس از شنیدن اخبار بد اخیر، نباید از سرمایه گذاری در بیت کوین و احتمال از دست رفتن دارایی یا بخشی از آن ترسید و می‌توان به سوددهی بیشتر امیدوار بود.

در یک روند خرسی، تریدرها از ضعف حاصل از عکس العمل تازه کارها استفاده می‌کنند تا با خرید در نقاط پایین‌تر، به سرمایه دیجیتال خود بیافزایند. اگر بیت کوین روند ثبات قیمتی خود بالای سطح روانی ۱۰ هزار دلار را ادامه دهد، سرمایه گذاران به تزریق سرمایه بیشتر در بازار ارزهای دیجیتال فکر خواهند کرد.

بر خلاف روند حاشیه‌ای قیمت بیت کوین، برخی از آلت‌کوین ها روند صعودی خود را حفظ کرده‌اند که نشان‌دهنده روند گاوی در آینده نزدیک است.

بیایید باهم به بررسی چارت قیمتی پنج رمز ارز منتخبی بپردازیم که در سطوح حساسی قرار گرفته‌اند و امکان دارد روند صعودی خود را از همین نقاط آغاز کنند.

بیت کوین (BTC/USDT)

روند دراز مدت حرکات قیمتی بیت کوین صعودی است، زیرا میانگین حرکت ۲۰۰ روزه (۹۴۴۸دلار) شیبی رو به بالا دارد. با این حال، در کوتاه مدت، میانگین متحرک ۲۰ روزه نشان از وجود تعادل بین عرضه و تقاضا دارد.

نمودار بیت کوین

در حال حاضر قیمت بیت کوین بین ۹۳۸۵ دلار و ۱۱۱۷۸ دلار گیر کرده است و یک شکست قیمت رو به بالا یا پایین می‌تواند حرکت روند دار را شروع کند. بیت کوین بین اردیبهشت و خرداد حدود ۸۰ روز در یک بازه محدود مانده بود و این روند تحکیم طی تقریبا ۳۰ روز به پایان رسید.

اگر تاریخ تکرار شود، ممکن است قیمت برای چند روز در این محدوده باقی بماند. از این رو، تریدرها باید صبور باشند تا خروج قیمت از این محدوده اتفاق بیافتد. شکست رو به بالا می‌تواند شروع یک یورش قیمت به سمت ۱۲۴۶۰ دلار باشد، در حالی که شکست قیمت به زیر ۹۸۳۵ دلار می‌تواند برای فروش با حجم زیاد آغاز شود و بازار حالت خرسی به خود بگیرد.

نمودار قیمت بیت کوین دوم

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در یک مثلث متقارن بزرگ قرار گرفته است و وقوع یک شکست بین نیم الی سه چهارم قاعده تا راس مثلث قطعی است اما اگر قیمت به راس مثلث برسد، آن‌گاه این الگو باطل خواهد شد.

کاردانو (ADA/USDT)

نمودار نشان می‌دهد که گاوها با شدت از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه کاردانو در محدوده ۰.۰۸ دلار دفاع می‌کنند. حرکت قیمت چند روز گذشته، تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس را نشان می‌دهد که در حال کامل شدن است. هدف این الگو ۰.۱۳۳ دلار است که پس از شکسته شدن قیمت خط گرن وارد عمل می‌شود. اما اگر کاردانو از سطح قیمت فعلی پایین‌تر آمده و به زیر SMA دویست روزه برسد، این الگو بی اعتبار می‌شود و می‌تواند فروش تهاجمی به سمت ۰.۰۵ را به همراه داشته باشد.

نمودار قیمت کاردانو
نمودار قیمت کاردانو دوم

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاشند تا قیمت را به بالای ۰.۱۰۴ دلار برسانند و در صورتی که قیمت به زیر ۰.۰۸۹۸ دلار سقوط کند، خرس‌ها سعی خواهند کرد قیمت را به سطح حمایتی و حیاتی ۰.۰۷۴ دلار برسانند.

مونرو (XMR/USDT)

هشتم مهر ماه قیمت مونرو بالاتر از سطح مقاومتی ۹۷.۷ شکسته شد و لمس مجدد آن در دو روز بعد، نشان می‌دهد که این سطح قبلاً به عنوان یک سطح مقاومتی محکم عمل می‌کرده است و اکنون در نقش حمایت ظاهر شده است.

نمودار قیمت مونرو

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در منطقه مثبت، نشان می‌دهد که مسیر به سمت بالا و صعودی است. اولین هدف ۱۱۳.۲۱ دلار و بعد از آن ۱۲۱.۴۲۷ دلار است. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالا بکشند، احتمال شتاب گرفتن حرکت صعودی بیشتر می‌شود و در این حالت هدف بعدی ۱۴۰ دلار خواهد بود. (در نظر داشته باشید که چنین تحلیل‌های عمومی موجب شتاب گرفتن بیشتر و بیشتر به سمت هر هدف می‌شود، زیرا تحلیل‌های عمومی بویژه تحلیل‌های سایت کوین تلگراف به دلیل دیده شدن توسط هزاران تریدر در سراسر جهان، به تصمیم گیری تریدرها سرعت بیشتری می‌دهد).

اما اگر قیمت مونرو از سطح فعلی پایین‌تر آمده و به زیر ۹۳ دلار برسد، این تحلیل از نظر تکنیکال اعتبار خود را از دست خواهد داد. چنین حرکتی می‌تواند قیمت این ارز را به ۷۱.۷۹ دلار کاهش دهد.

نمودار قیمت مونرو دوم

نمودار ۴ ساعت مونرو نیز نشان‌دهنده قرار گرفتن این ارز در یک کانال صعودی است و با وجود شکسته شدن کانال، قیمت همچنان در داخل کانال در حرکت است.

کازماس (ATOM/USDT)

بعد از تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس که با شکست و بسته شدن قیمت در بالای خط گردن کامل می‌شود، «اتم» یا «کازماس» نشانه‌هایی از یک روند معکوس احتمالی رو به بالا را نشان می‌دهد.

نمودار قیمت کازماس

این شرایط نشان‌گر یک هدف به سوی ۷.۴ دلار است و در صورت عبور از این سطح، حرکت صعودی می‌تواند حتی سقف قیمتی ۸.۸۷۷ دلار را نیز بشکند. با این حال، متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال حاضر ثابت است و RSI دقیقاً بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان‌دهنده آرامش نسبی بازار این رمز ارز در حال حاضر است. پس باید منتظر شکست قیمت بالاتر از خط گردن باشیم. اما کاهش قیمت به زیر خط گردن، سقوط تا زیر ۴.۵ دلار را محتمل می‌کند و به طبع آن، ریزش تا سطح ۳.۷۸ دلار.

وی‌چین (VET/USDT)

در طی چند روز گذشته، گاوها از قیمت ۰.۰۱۰۹ دلار دفاع کرده‌اند اما موفق به عبور از آن نشدند که این نشان می‌دهد که خرس‌ها در هر بار افزایش قیمت اقدام به فروش کرده‌اند. از این رو، وی‌چین دوباره به سمت قیمت ۰.۰۱۰۱ سقوط کرد.

نمودار قیمت وی‌چین

اگر خرس‌ها باعث شوند «وت» به زیر سطح حمایتی سقوط کند، احتمالا فروش شدت گرفته و قیمت این رمز ارز تا ۰.۰۰۸ و حتی ۰.۰۰۶۶ دلار سقوط کند. در صورتی که وی‌چین بتواند از قیمت ۰.۰۱۶ دلار برسد، این تحلیل ریزش بی‌اعتبار خواهد شد و این زمانی است که گاوها بازار را در دست بگیرند.

نمودار دوم قیمت وی‌چین

نمودار ۴ ساعته از شکل گیری یک مثلث نزولی حکایت دارد که با شکسته شدن قیمت به زیر ۰.۰۱۰۹ دلار کامل می‌شود که هدف در این شرایط ۰.۰۰۳۲۸ دلار خواهد بود. در مجموع، میانگین متحرک نزولی و RSI در منطقه منفی و برتری خرس‌ها را نشان می‌دهد.

منبع: cointelegraph

بررسی عملکرد ۵ رمز ارز برتر طی چند روز آینده

تحلیلگران معتقدند احتمال قرارگیری ارز دیجیتال بیت کوین در فاز تثبیت برای چند روز آینده وجود دارد اما به نظر می‌رسد در این مدت برخی از آلت کوین‌ها از پتانسیل رشد بالایی برخوردار باشند.

برد گارلینگ هاوس مدیر عامل ریپل بر این باور است تصمیم اخیر بانک مرکزی آمریکا منجر به افزایش تورم و رسیدن آن به بیش از ۲ درصد شده و در نتیجه این امر، ارزش دلار آمریکا کاهش چشم‌گیری را تجربه کرده است. طبق گفته وی این اتفاقات باعث ایجاد تنوع در سبد دارایی سرمایه‌گذاران و روی آوردن آن‌ها به بازار ارزهای دیجیتال شده است.

نقشه قیمت ارز‌های دیجیتال

وی همچنین گفت اقدامات مختلف بانک‌های مرکزی سراسر جهان برای مقابله با بیماری همه‌گیر کرونا منجر به افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد و با بررسی نمودار قیمت این رمز ارز می‌بینیم که چرخه‌های جدید صعودی بازار بیت کوین نسبت به چرخه‌های قبلی طولانی‌تر هستند.

از این رو اگر تاریخ تکرار شود می‌توان گفت احتمال قرار گیری بیت کوین در فاز تثبیت برای ۳ الی ۱۲ ماه آینده و قبل از تجربه جهش قیمت کم نیست.

در این مدت که قیمت بیت کوین در محدوده range-bound قرار دارد ممکن است برخی آلت کوین ها نیز رالی افزایش قیمت قدرتمندی را تجربه کنند. با هم وضعیت این آلت کوین ها را بررسی می‌کنیم.

بیت کوین(BTC)

شاخص میانگین جهت دار(ADX) به زیر سطح ۲۴ رسیده و شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه(۱۱,۵۳۴ دلار) نیز در یک سطح صاف حرکت می‌کند که این موضوع بیانگر کاهش قدرت روند تشکیل شده در نمودار قیمت بیت کوین است.

اخیرا قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا بین محدوده ۱۱,۰۰۰ تا ۱۲,۰۰۰ دلار حرکت می‌کند که چنین امری منجر به نزدیک شدن دو اندیکاتور جهت دار  مثبت و منفی به یکدیگر شده است.

نمودار قیمت بیت کوین

پس از اینکه خرس‌ها در هدایت قیمت بیت کوین به سمت محدوده پایین سطح ۱۱,۰۰۰ دلار در تاریخ ۲۵ و ۲۷ آگوست ناموفق عمل کردند، گاوها از فرصت استفاده کرده و در تلاشند قیمت این رمز ارز را به بالای محدوده مقاومتی ۱۲,۰۰۰ تا ۱۲,۴۶۰ دلار برسانند. در صورتی که این اقدام آن‌ها موفقیت آمیز باشد احتمال ادامه رالی افزایش قیمت نیز بیشتر خواهد شد.

اگر جهت حرکت قیمت بیت کوین از این سطح مقاومت به سمت پایین باشد، این ارز دیجیتال مدت زمان بیشتری را در محدوده Range band  باقی خواهد ماند.

به نظر می‌رسد در حال حاضر خریداران بیت کوین به شدت از سطوح حمایتی ۱۱,۰۰۰ و ۱۱,۲۰۰ دلار حمایت کرده و در تلاشند قیمت را به سمت محدوده ۱۲,۰۰۰ دلار هدایت کنند.

اتم(ATOM)

دفاع سخت خرس‌های بازار این ارز دیجیتال منجر به کاهش قیمت و شکست سطح ۸٫۵۰ دلار شد.

بازگشت دوباره این رمز ارز به سطح مذکور می‌تواند کاهش قیمت بیشتری را برای آن رقم بزند.

اما شاخص میانگین جهت دار(ADX) همچنان با قدرت در محدوده بالای ۳۵ قرار داشته و اندیکاتور جهت دار مثبت در سطوح بالاتر از اندیکاتور جهت دار منفی قرار دارد. در صورت تجربه شکست قیمت در سطوح بالاتر از ۸ دلار احتمال افزایش قیمت و رسیدن به قله ۸٫۸۷۷  دلار دور از انتظار نیست.

نمودار قیمت اتم

در صورت طی شدن مسیر صعودی، سطح ۱۰٫۴۷۱ دلار را می‌توان قیمت هدف بعدی این رمز ارز در نظر گرفت.

اما در شرایط بلعکس در صورت تجربه شکست نزولی در سطح ۸ دلار، خرس‌ها از تمام توان خود برای هدایت قیمت این رمز ارز به سمت سطوح ۷٫۲۴۹  دلار بهره خواهند برد که اگر این اقدام آن‌ها موفقیت آمیز باشد احتمال کاهش قیمت به سمت شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه( ۶٫۶۹دلار) افزایش خواهد یافت.

اگرچه خرس‌ها موفق شدند قیمت این رمز ارز را به محدوده پایین ۷٫۲۴۹ دلار هدایت کنند اما نتوانستند قیمت را در این سطوح نگه دارند. این موضوع از تمایل زیاد برای خرید این رمز ارز توسط گاوها در سطوح پایین خبر می‌دهد.

اگر خریداران موفق شوند قیمت را به سمت محدوده بالاتر از سطوح مقاومتی ۷٫۸۴۴  دلار هدایت کنند، سطح ۸٫۸۷۷ دلار مقصد بعدی این رمز ارز خواهد بود که این موضوع ادامه روند صعودی تشکیل شده را در پی خواهد داشت. اما این دیدگاه صعودی در صورت رسیدن قیمت به محدوده زیر ۷٫۲۴۹ دلار ارزش خود را از دست خواهد داد. چنین حرکتی منجر به رسیدن قیمت ارز دیجیتال اتم به سطح ۶٫۶۰۴ و سپس ۵٫۵۰  دلار خواهد شد.

آوی (LEND)

شاخص  ADX بالاتر از سطح ۵۵ قرار داشته و اندیکاتور جهت دار مثبت در محدوده بالای اندیکاتور منفی قرار دارد که این موارد را می‌توان نشانه‌های قدرت گاوها دانست. 

اخیرا قیمت این رمز ارز در تاریخ ۲۶ آگوست از سطوح ۰٫۸۹۹۸  دلار یک شکست نزولی را تجربه کرده ولی به محدوده کمتر از ۰٫۷۰۴۲  دلار نرسید. این سطح در رالی افزایش قیمت اخیر به عنوان سطح بازگشتی فیبوناچی ۵۰ درصد ایفای نقش کرد.

با نگاهی به تاریخ قیمت آوی متوجه می‌شویم که این ارز دیجیتال اخیرا در موقعیت تثبیت قیمت قرار نگرفته است. بنابراین گاوها در تلاشند با ادامه دادن به روند صعودی جاری قیمت را به سمت محدوده بالاتر از سطح ۰٫۸۹۹۸  دلار هدایت کنند.

نمودار قیمت ارز دیجیتال آوی

در صورت موفق شدن آن‌ها احتمال افزایش قیمت به سمت محدوده ۱ و سپس ۱٫۱۰۹  دلار نیز افزایش خواهد یافت.

اما اگر خرس‌ها قیمت این رمز ارز را به محدوده زیر الگوی مثلث تشکیل شده برسانند احتمال رسیدن قیمت به سمت محدوده ۰٫۶۵ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

نِم(XEM)

ارز دیجیتال نم نیز در تاریخ ۲۹ آگوست موفق شد یک شکست صعودی را در محدوده مقاومتی ۰٫۱۲۹۵ دلار به ثبت برساند و بتواند یک جهش قیمت قدرتمند را تجربه کند.

به احتمال زیاد گاوها از محدوده حمایتی ۰٫۱۲۱ تا ۰٫۱۱۲ دلار حمایت خواهند کرد. اگر رمز ارز نم موفق شود این سطح را پشت سر بگذارد، احتمال ادامه رالی افزایش قیمت بیشتر خواهد شد.

اندیکاتور شاخص میانگین جهت‌ دار در سطح بالای ۶۳ قرار داشته و شاخص میانگین جهت دار مثبت در محدوده بالای شاخص میانگین جهت دار منفی قرار دارد. اگر گاوها بتوانند قیمت را به محدوده بالاتر از ۰٫۱۵۸ دلار هدایت کنند، افزایش قیمت این رمز ارز تا سطوح ۰٫۱۸ و سپس ۰٫۲۰ دلار افزایش خواهد یافت.

اما اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را تا سطح ۰٫۱۱۲ دلار پایین بیاورند، کاهش قیمت به سمت سطوح شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه(۰٫۰۹۱دلار) ادامه خواهد داشت. هر گونه جهش قیمت از این سطح یک نشانه قوی برای گاوها بوده و فشار خرید آن‌ها در سطوح پایین را نشان خواهد داد.

نمودار قیمت ارز دیجیتال نم

احتمالاً خریداران از محدوده حمایتی ۰.۱۱۲۹۶۱۱ الی ۰.۱۲۱۵۶۷۸ دلار دفاع خواهند کرد و با جهش قیمت از این ناحیه، روند صعودی را ادامه خواهند داد.

شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) با قدرت در بالای سطح ۶۳ و اندیکاتور جهت دار مثبت در بالای اندیکاتور جهت دار منفی قرار گرفته است که این امر نشان از برتری خریداران دارد. با رسیدن قیمت این رمز ارز به سطوح بالای ۰.۱۵۸۰۳۷ دلار، ادامه‌ رشد قیمت تا ۰.۱۸ و سپس ۰.۲۰ دلار ممکن خواهد بود.

در طرف مقابل اگر خرس‌ها قیمت را به زیر شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه) ۰.۱۱۲۹۶۱۱ دلار) هدایت کنند، ادامه کاهش قیمت تا ۰.۰۹۱ دلار ممکن خواهد بود. جهش قیمت از این سطح نشانه‌ای مثبت تلقی شده و به ‌معنی ورود خریداران به بازار در ریزش قیمت خواهد بود.

یرن فایننس (YFI)

قیمت ارز دیجیتال یرن فایننس روندی مشابه استلار را در پیش گرفته است. قیمت این رمز ارز  در تاریخ ۱۳ آگوست از سطح ۳,۰۰۰ دلار به ۳۸,۸۵۵.۳۱ دلار رسید. این حرکت افزایش قیمت قابل توجه ۱,۱۹۵ درصدی را در مدتی کوتاه به ثبت رسانده است.

قیمت این رمز ارز طی روز گذشته از نزدیکی سطح ۲۰۰ درصد فیبوناچی گسترشی در ۳۸,۴۵۱.۹۵ دلار رو به کاهش بوده است. اما به نظر می‌رسد گاوها به همین ‌راحتی از ادامه روند دست نخواهند کشید و در ناحیه ۲۳,۵۰۵.۳۴ الی ۲۶,۴۳۶.۲۴ دلار از قیمت دفاع خواهند کرد. با جهش قیمت از این ناحیه، گاوهای این بازار بار دیگر برای هدایت قیمت به سمت محدوده بالای ۳۸,۸۵۵.۳۱ دلار و ادامه روند صعودی تلاش خواهند کرد و در صورت موفقیت، هدف بعدی قیمت سطح ۴۶,۸۹۹.۳۹ دلار خواهد بود.

نمودار قیمت یرن فایننس

شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) در بالای ۵۴ قرار گرفته و اندیکاتور جهت دار مثبت در بالای  اندیکاتور جهت دار منفی قرار گرفته است. این عوامل نشان‌دهنده قدرت روند صعودی و برتری خریداران خواهد بود. این رمز ارز موفق شده است  جهش قیمت قابل توجهی را از سطح حمایت ۲۶,۴۳۶.۲۴ دلاری تجربه کند. اگر این افزایش قیمت منجر به هدایت قیمت به محدوده بالای ۳۲,۵۰۰ دلار شود، احتمال دیده شدن دوباره سطح ۳۸,۹۵۵.۳۱ دلار ممکن خواهد بود.

در طرف مقابل اگر خرس‌ها موفق شوند قیمت این رمز ارز را به زیر سطح  حمایت ۲۶,۴۳۶.۲۴ دلاری هدایت کنند، ادامه ریزش قیمت تا شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه (۲۳,۸۰۰ دلار) ممکن خواهد بود.

 

منبع: Cointelegraph

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال

معامله‌گران معتقدند شکست قدرتمند قیمت اتریوم در محدوده بالای سطح ۴۰۰  دلار می‌تواند سبب افزایش قیمت بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها شود.

نقشه قیمت بیت کوین

قرار گرفتن دلار آمریکا در فاز تصحیح قیمت و احتمال از دست دادن قدرت آن به واسطه چاپ پول بیشتر توسط بانک مرکزی ایالات متحده می‌تواند از جمله عوامل افزایش سرمایه‌گذاری‌های سازمانی در بازار ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین باشد.

جالب است بدانید که حدود ۴۰ درصد از بیت کوین‌های استخراج شده طی ۲ سال اخیر دست نخورده باقی مانده‌اند که این موضوع نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران به امید افزایش قیمت این ارز دیجیتال در آینده، آن را هودل(Hodl) می‌کنند.

هودل یعنی چه؟

ارزهای دیجیتال

یکی از پر کاربرد ترین اصطلاحات دنیای ارزهای دیجیتال مفهوم هودل کردن است. شاید اگر به تازگی وارد حوزه کریپتوکارنسی شده باشید، عبارت هودل کردن به گوشتان خورده باشد و در جست و جوی یافتن مفهوم آن باشید. اگر کلمه HODL را در دیکشنری زبان انگلیسی جست و جو کنید، مشاهده خواهید کرد که چنین کلمه ای وجود ندارد! پس ابتدا باید بدانیم که هودل HODL از کجا آمده است و مفهوم آن چیست؟

در سال ۲۰۱۳ یکی از کاربران وب سایت قدیمی و معتبر بیت کوین تاک bitcointalk.org، پستی با عنوان I AM HODLING قرار داد و در توضیحات ذکر کرد که اشتباه تایپی انجام داده است، اما بطور عمدی آن را اصلاح نکرد. او به تریدرها پیشنهاد داد که  از ترید کردن و نوسان گرفتن از بازار دست بردارند و بیت کوین خودشان را نگه دارند. چراکه عقیده داشت نگهداری بیت کوین در مدت زمان طولانی سودآورتر خواهد بود.

این واژه رفته رفته در جامعه بیت کوین گسترش یافت و به مرور زمان به یک اصطلاح برای علاقه مندان به سرمایه گذاری بلند مدت تبدیل شد. اخیرا ویکی پدیا نیز مقاله ای تحت عنوان هودل (HODL) را ارائه کرده است که نشان دهنده اهمیت و جست و جوی زیاد کاربران می باشد. هر دو واژه هولد و هودل به نگهداری بیت کوین به جای ترید آن اشاره دارند.

بیل باریت (Bill Barhydt) مدیر عامل و بنیانگذار اپلیکیشن کیف پول آبرا(Abra) بر این باور است که قیمت بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی جدید به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند و دولت آمریکا نیز با تمدید بسته‌های محرک قصد احیای اقتصاد را دارد. از این رو اکنون بهترین زمان برای بیت کوین است تا از جایگاه خود به عنوان یک دارایی دیجیتالِ سخت دفاع کند.

بیت کوین(BTC)

نمودار روزانه بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین موفق شد در تاریخ ۱۲ آگوست سطح میانگین متحرک ۲۰ روزه(۱۱,۲۵۳ دلار) خود را پشت سر بگذارد که این موضوع به خرید زیاد معامله‌گران در سطوح پایین اشاره داشت.

حرکات قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا طی چند روز اخیر منجر به شکل‌گیری الگوی مثلث صعودی در نمودار قیمت آن شد که با یک شکست قیمت در بالای محدوده ۱۲,۱۱۳٫۵۰ دلار تکمیل خواهد شد. در این صورت قیمت هدف بعدی در محدوده ۱۳,۷۰۲٫۵۵ دلار خواهد بود.

هر دو شاخص میانگین متحرک روندی رو به بالا داشته و شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده مثبت قرار دارد که این موضوع نیز قدرت زیاد گاوها در این بازار مالی را بیان می‌کند.

اما در صورتی که جهت حرکت قیمت بیت کوین عوض شده و یک شکست قیمت در محدوده زیر شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه تجربه کند، دیدگاه صعودی فعلی ارزش خود را از دست خواهد داد.

روند قیمت طلای دیجیتال در صورت تجربه شکست نزولی در پایین محدوده حمایتی ۱۰,۴۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار تغییر کرده و رنگ و بوی نزولی به خود خواهد گرفت.

اتریوم(ETH)

نمودار روزانه قیمت اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم به عنوان بزرگ‌ترین آلت کوین دنیا، افزایش قیمت مناسبی را در محدوده بالای خط روند نزولی و سطح مقاومتی ۴۱۵٫۶۳۴ دلار تجربه کرد و این موضوع نشان می‌دهد روند صعودی این ارز دیجیتال از سر گرفته شده است.

هر دو شاخص میانگین متحرک این رمز ارز روبه رشد بوده و شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده فروش بیش از حد قرار دارد. در مسیر صعودی فعلی سطوح ۴۸۰  و ۵۲۰  دلار، قیمت هدف بعدی اتریوم در نظر گرفته شده‌اند.

البته لازم به ذکر است که هدایت قیمت اتریوم توسط خرس‌های این بازار به سمت محدوده ۴۱۵٫۶۳۴ دلاری، پولبک این رمز ارز را در پی خواهد داشت.

پولبک به حالتی گفته می شود که قیمت یک دارایی خط روند را شکسته و دوباره به خط روند باز می گردد اما قادر به شکست آن نیست. پولبک و اصلاح قیمت هر دو به معنی جابجایی روند هستند اما تفاوت مهمی که بین این دو مفهوم وجود دارد این است که پولبک‌ها موقت و اصلاح ها طولانی‌مدت هستند. پولبک‌ها نشانه‌ی از تغییر روند و تبدیل مقاومت‌های شکسته شده به حمایت و حمایت‌های شکسته شده به مقاومت هستند و اصلاح‌ها نشانه‌ی ادامه روند صعودی و یا نزولی در جهت ایجاد الگوهای پلکانی قیمت هستند.

ریپل(XRP)

نمودار روزانه ریپل

ارز رمز نگاری شده ریپل هم الگوی کنج نزولی یا الگوی فالینگ وج (Falling Wedge) را شکست. اگر گاوها موفق شوند قیمت ریپل را به محدوده بالای  سطح ۰٫۳۰۷۳۰۱ دلار برسانند احتمال رالی افزایش قیمت به سمت محدوده مقاومتی ۰٫۳۲۶۱۱۳ تا ۰٫۳۴۶۷۲۷ دلار دور از انتظار نیست. شکست صعودی در بالای این محدوده سبب ادامه یافتن روند صعودی فعلی خواهد شد.

قیمت هدف بعدی در بالای محدوده ۰٫۳۴۶۷ دلار سطح ۰٫۴۰  دلار خواهد بود. روند رو به رشد شاخص‌های میانگین متحرک و  نزدیک شدن شاخص قدرت نسبی به محدوده فروش بیش از حد نیز نشان از قدرت گاوهای این بازار دارد.

اما از طرفی با کاهش قیمت ریپل از سطح ۰٫۳۰۷۳ دلار، خرس‌ها قیمت این آلت کوین را به محدوده پایین شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه(۰٫۲۷۵ دلار) هدایت خواهند کرد. در صورتی که این اقدام آن‌ها موفقیت آمیز باشد احتمال کاهش بیشتر قیمت به سمت سطوح فیبوناچی بازگشتی ۶۱٫۸  درجه‌ای در سطوح ۰٫۲۴۴۴۷۲  افزایش خواهد یافت.

چین لینک(LINK)

نمودار روزانه قیمت چین لینک

چین لینک که به تازگی توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را به خود جلب کرده است، در تاریخ ۱۳ آگوست موفق شد شکست قیمت مناسبی در محدوده بالای سطح فیبوناچی ۲۶۱٫۸ درجه‌ای تجربه کند. اما گاوها از قدرت کافی برای نگهداری این سطح برخوردار نبودند.

ولی به نظر می‌رسد گاوها به صورت کامل میدان را خالی نکرده و آن را به خرس‌ها واگذار نکرده‌اند. با در نظر گرفتن این موضوع که بیشتر معامله‌گران انتظار دارند این ارز دیجیتال به مسیر صعودی خود ادامه دهد، اگر خریداران توانایی هدایت قیمت به سمت سطوح ۱۸٫۳۴۸۸ را داشته باشند، احتمال رالی افزایش قیمت به سمت سطح ۲۰  دلار افزایش خواهد یافت.

از طرف دیگر فشار فروش شکل گرفته سبب تقویت مومنتوم شده و احتمال شکست قیمت در محدوده زیر ۱۵٫۹۱۷ دلار را افزایش خواهد داد. در محدوده پایین این سطح کاهش قیمت به سمت سطح فیبوناجی بازگشتی ۳۸٫۲  درجه‌ای در سطح ۱۳٫۹۶۳ دلار افزایش خواهد یافت.

اگر این ارز دیجیتال موفق شود جهش قیمت مناسبی را از این سطوح تجربه کند، احتمال از سر گیری روند صعودی فعلی دور از انتظار نیست ولی هرگونه شکست قیمت زیر این سطح قدرت مومنتوم را کاهش خواهد داد.

بیت کوین کش(BCH)

نمودار روزانه قیمت بیت کوین کش

قیمت رمز ارز بیت کوین کش به عنوان یکی از اعضای خانواده بیت کوین، در محدوده سطح حمایتی ۲۸۰  دلار قرار داشت. با توجه به فشار خرید شکل گرفته در بازار این ارز دیجیتال، اگر گاوها توانایی هدایت قیمت این ارز دیجیتال به سمت محدوده بالای خط روند را نداشته باشند، خرس‌ها تمام تلاش خود را برای رساندن قیمت به سطح حمایت ۲۸۰  دلار به کار خواهند بست.

اگر قیمت بیت کوین کش از خط روند نزولی منحرف شده و به سمت پایین حرکت کند، احتمال تکامل الگوی مثلث نزولی زیر سطح ۲۸۰  دلار افزایش یافته و این ارز دیجیتال خود را برای رسیدن به ۲۲۲  دلار آماده خواهد کرد.

اما در صورتی که شاهد افزایش قیمت این رمز ارز و رسیدن آن به محدوده بالای خط روند باشیم، می‌توانیم انتظار رسیدن قیمت به ۳۲۵ و ۳۵۳  دلار را داشته باشیم.

بیت کوین اس وی(BSV)

نمودار قیمت بیت کوین اس وی

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی نیز طی چند روز اخیر در محدوده سطح حمایتی ۲۰۰ دلار قرار داشت. عدم توانایی این رمز ارز برای به دست آوردن سطوح پیشین به تعداد اندک خریداران در این سطوح اشاره دارد.

به نظر می‌رسد به زودی با یک سطح مقاومت قوی در نزدیکی خط روند روبه رو شویم. اگر این سطح مقاومت سبب تشکیل شکست نزولی در نمودار قیمت شود، احتمال کاهش قیمت به محدوده زیر ۲۰۰ دلار و همچنین شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه(۱۹۲ دلار) افزایش خواهد یافت. در این صورت ممکن است سطح ۱۶۰  دلار قیمت هدف بعدی این رمز ارز باشد.

در حال حاضر، شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه در یک سطح صاف حرکت کرده و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی در نقطه میانی به تعادل عرضه و تقاضا در این بازار اشاره دارد. هر شکست قیمت در محدوده بالای خط روند نزولی و همچنین حوالی سطح مقاومت ۲۲۷  دلار، از بازگشت گاوها به میدان خبر داده که رسیدن به سطح ۲۶۰٫۸۹  دلار را در پی خواهد داشت.

لایت کوین(LTC)

نمودار قیمت لایت کوین

دفاع موفقیت‌آمیز گاوها از سطح ۵۱ دلار نشانه مثبتی برای قیمت این ارز دیجیتال در نظر گرفته می‌شود. اگر آن‌ها توانایی هدایت قیمت این ارز دیجیتال را به محدوده بالای کانال نزولی تشکیل شده را داشته باشند، احتمال رسیدن قیمت به ۶۰  و ۶۵٫۱۵۷  دلار افزایش خواهد یافت.

همچنین شکست صعودی در محدوده بالای ۶۵٫۱۵  دلار به منزله رسیدن قیمت این رمز ارز به ۸۰ دلار خواهد بود. قرار داشتن قیمت این ارز دیجیتال در محدوده بالای شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه از یک طرف و قرار گیری شاخص قدرت نسبی در محدوده زیر سطح ۶۰ اوضاع را تا حد زیای باب میل گاوها کرده است.

اما اگر قیمت این رمز ارز شکست نزولی را تجربه کرده و به سمت سطوح پایین‌تر حرکت کند، خرس‌ها از این موقعیت استفاده کرده و قیمت آن را به ۵۱ دلار خواهند رساند. این نکته را در نظر داشته باشید که هر گونه شکست قیمت در محدوده پایین‌تر از شاخص میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه(۴۸ دلار) نشانه منفی بزرگی برای این رمز ارز محسوب خواهد شد.

کاردانو(ADA)

نمودار قیمت کارداتو

در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال کاردانو در محدوده ۰٫۱۳ و ۰٫۱۵  دلار قرار دارد. شکست قیمت شکل گرفته در این محدوده در تاریخ ۱۲ آگوست نشان از افزایش تقاضا در سطوح پایین از سمت معامله‌گران داشت.

این رمز ارز در طول مسیر صعودی خود دو بار تصحیح قیمت را تجربه کرد و در حال حاضر نیز در حال پشت سر گذاشتن دوره تصحیح قیمت ۱۸ روزه خود است. اگر تاریخ تکرار شود، احتمال باقی ماندن قیمت در همین محدوده برای چند روز آینده و قبل از تجربه شکست صعودی و یا نزولی دور از انتظار نیست.

حرکت شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه(۰٫۱۳۷ دلار) در یک سطح صاف و قرارگیری شاخص قدرت نسبی در محدوده بالاتر از نقاط مرکزی به تعادل میان خریداران و فروشندگان این بازار مالی اشاره دارد. به احتمال زیاد حرکت صعودی یا نزولی قابل توجه این رمز ارز پس از تجربه شکست در محدوده بالاتر از ۰٫۱۵  یا پایین‌تر از ۰٫۱۳  دلار شکل خواهد گرفت.

بایننس کوین(BNB)

نمودار قیمت بایننس کوین

کاهش قیمت بایننس کوین به زیر محدوده شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه در سه روز متوالی از تاریخ ۱۱ تا ۱۳ آگوست و عدم توانایی خرس‌ها برای هدایت قیمت این ارز دیجیتال به سمت سطوح پایین‌تر، حاکی از خرید زیاد این رمز ارز توسط معامله‌گران است.

امروز گاوها با هدایت قیمت این رمز ارز به سمت سطوح بالاتر از خط روند نزولی قصد رساندن آن را به بالاتر از سطح مقاومت ۲۲٫۹۳  دلار داشتند. اگر آن‌ها موفق شوند احتمال رالی افزایش قیمت به سمت محدوده ۲۴٫۵۸۸  و سپس ۲۷٫۱۹  دلار افزایش خواهد یافت.

وضعیت قرار گیری شاخص‌های میانگین متحرک و قدرت نسبی نیز از قدرت بیشتر گاوهای این بازار خبر می‌دهد.

اما سقوط قیمت این رمز ارز از سطح ۲۲٫۹  دلار نیز کاهش هر چه بیشتر آن و رسیدن به محدوده حمایتی در حوالی شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه را در پی خواهد داشت.

کریپتو دات کام کوین(CRO)

نمودار قیمت کریپتو دات کام کوین

قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر( هنگام نگارش این مقاله) در محدوده ۰٫۱۵۴۳  و ۰٫۱۷۶۵  دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه روندی رو به رشد داشته و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی ۶۰ قرار دارد.  با اینکه این امر به کاهش قدرت مومنتوم اشاره دارد ولی به نظر می‌رسد اوضاع همچنان باب میل گاوهای این بازار است.

اگر معامله‌گران این رمز ارز توانایی هدایت قیمت آن به سطوح بالاتر از ۰٫۱۷۶  دلار را داشته باشند، روند صعودی با قیمت هدف ۰٫۲۰  دلار ادامه خواهد یافت و حرکت قیمت این ارز دیجیتال زیر سطوح حمایتی منجر به سقوط آن به سطح ۰٫۱۳  دلار خواهد شد.

تحلیل قیمت 10 رمز ارز برتر

تحلیل قیمت رایج‌ترین ارزهای دیجیتال

,

ارز دیجیتال بیت کوین بالاخره موفق شد سطح مقاومت ۱۱,۲۰۰ دلاری را بشکند و به نظر می‌رسد افزایش قیمت قدرتمند اتریوم نیز سبب رشد قیمت بیشتر آلت کوین‌ها شود.

با توجه به کاهش نرخ بهره بانکی در سراسر جهان و چاپ مداوم پول توسط بانک‌های مرکزی برای مقابله با رکود اقتصادی اخیر، تقریبا تمام کارشناس‌های اقتصادی معتقدند که در شرایط فعلی سرمایه‌گذاران باید پول کاغذی را فراموش کرده و روی دارایی‌های سخت سرمایه‌گذاری کنند.

لازم به ذکر است دارایی‌های غیر جاری مانند زمین و ساختمان که به راحتی قابل تبدیل به پول یا معادل نقدی آن نیستند، دارایی‌های دراز مدت یا دارایی سخت نامیده می‌شوند.

طلا نیز از جمله دارایی‌هایی است که از دیر باز همواره به عنوان پناهگاه امن سرمایه‌گذاران محسوب شده و هنگام بی ثباتی بازار به حفظ ارزش دارایی‌ها کمک کرده است. با این حال در عصر دیجیتال کنونی، علاقمندان به ارزهای دیجیتال معتقدند که به منظور حفظ ارزش دارایی‌ها، بیت کوین گزینه بهتری نسبت به طلا بوده و عواملی مثل شبکه غیرمتمرکز و همچنین کمیابی این ارز دیجیتال، آن را به نوعی ذخیره ارزش تبدیل کرده است.

در حالی که بسیاری از منتقدین هنوز هم ارزهای دیجیتال را به عنوان یک پناهگاه امن برای حفظ ارزش دارایی‌های سرمایه‌گذاران در نظر نمی‌گیرند، اخیرا به دنبال رکود اقتصادی شکل گرفته در دنیا مقدار زیادی سرمایه سازمانی وارد این بازار مالی شده است.

اگر معامله‌گران خرد منتظر عکس‌العمل سرمایه‌گذاران سازمانی شوند ممکن است فرصت‌ها را از دست بدهند. آن‌ها باید به صورت مستقل عمل کرده و با آگاهی از پتانسیل هر کلاس دارایی برای افزایش قیمت بتوانند با اقدامات سریع خود از قافله کسب سود سرمایه‌گذاران جا نمانند.

بیت کوین(BTC)

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین طی سه روز گذشته در محدوده ۱۱,۰۰۰ دلار قرار داشت که تحلیلگران این موضوع را به عنوان یک نشانه مثبت برای قیمت آن در نظر می‌گیرند، این بدان معنی است که گاوها به همین راحتی‌ها پا پس نکشیده و میدان را به خرس‌ها واگذار نمی‌کنند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، یک الگوی مثلث صعودی در نمودار قیمت بیت کوین تشکیل شده است و در صورتی که این ارز دیجیتال موفق به تجربه شکست صعودی در محدوده بالای ۱۱,۳۷۷٫۵۵ دلار شود، احتمال ادامه روند صعودی شکل گرفته در نمودار بسیار زیاد خواهد بود. البته ممکن است سطح مقاومت ۱۲,۳۰۴٫۳۷ دلار سبب اصلاح قیمت جزئی بیت کوین شود.

با این حال تا زمانی که قیمت ارزشمندترین ارز دیجیتال دنیا در محدوده بالای شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه (سطح ۱۰,۰۷۷ دلار) قرار داشته باشد، اوضاع باب میل گاوها خواهد بود.

اما شکست قیمت در محدوده زیر الگوی مثلث شکل گرفته در نمودار، می‌تواند منجر به رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده ۱۰,۵۰۰ دلار شود و هر گونه شکست نرولی قیمت در این محدوده می‌تواند این ارز دیجیتال را حسابی به دردسر بیندازد.

اتریوم(ETH)

معمولا عمر تصحیح قیمت شکل گرفته در روندهای قدرتمند صعودی، بیشتر از ۳ تا ۵ روز نیست. به دنبال تصحیح قیمت اتریوم در تاریخ ۲۸ جولای، شاهد شکل گیری شمع روزانه در ۲۹ جولای بودیم که این موضوع به بلاتکلیفی خرس‌ها و گاوهای این  بازار مالی اشاره داشت.

نمودار روزانه قیمت اتریوم

اما حرکت انفجاری این ارز دیجیتال در تاریخ ۳۰ جولای و رسیدن قیمت آن به محدوده بالای ۳۳۲٫۹۳۱  دلار حکایت از چیره شدن گاوها بر خرس‌ها در جدال شکل گرفته داشت.

به نظر می‌رسد این آلت کوین قدرتمند در مسیر صعودی خود با سطح مقاومت ۳۶۶  دلاری روبه‌رو شود که در صورت پشت سر گذاشتن آن، احتمال رسیدن قیمت اتریوم به ۴۸۰  دلار دور از انتظار نخواهد بود.

در صورت کاهش قیمت این ارز رمزنگاری شده، سطح ۳۰۵  دلار به عنوان سطح حمایت عمل کرده و نشانه‌های بازگشت خرس‌ها آشکار خواهد شد.

ریپل(XRP)

پس از اینکه قیمت ارز دیجیتال ریپل در تاریخ ۲۹ جولای به سطح ۰٫۲۵ دلار رسید، به الگوی هدف سر و شانه معکوس نزدیک شده و پس از بسته شدن شمع روزانه ۳۰ جولای، گاوها امروز حرکت صعودی خود را از سر گرفتند.

تحلیل قیمت ریپل

اگر قیمت ریپل در محدوده بالای ۰٫۲۵ دلار باقی بماند، سفر این ارز دیجیتال به مقصد ۰٫۲۸۴۵۸۴  دلار آغاز خواهد شد. وضعیت شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه (۰٫۲۱۶ دلار) نیز حاکی از آن است که حرکات قیمت این ارز دیجیتال در آینده باب میل گاوها خواهد بود.

در نظر داشته باشید که  در جریان تغییر روند نزولی به صعودی، شاخص قدرت نسبی( RSI) می‌تواند همچنان در محدوده فروش بیش از حد باقی بماند. با اینکه نمی‌توان این موضوع را یکی از نشانه‌های ضعف این ارز دیجیتال در نظر گرفت ولی برای معامله‌گران بهتر است  در خرید و فروش‌های خود جوانب احتیاط را رعایت کنند.

شکست قیمت زیر محدوده شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه می‌تواند به معنی از دست رفتن مومنتوم برای ادامه روند صعودی باشد.

بیت کوین کش(BCH)

ارز دیجیتال بیت کوین کش پس از تجربه شکست قیمت در سطح ۲۸۰٫۴۷  دلار تغییر قیمت قابل توجهی را تجربه نکرده است که این موضوع، دودلی گاوهای بازار این رمز ارز را نشان می‌دهد. اما با این حال آن‌ها مانع افت قیمت به محدوده پایین‌تر از سطح حمایت قدرتمند ۲۸۰٫۴۷  دلاری شدند.

تحلیل قیمت بیت کوین کش

در حال حاضر معامله‌گران بیت کوین کش، قیمت آن را به سطوح بالایی محدوده مقاومتی ۲۸۰٫۴۷ تا ۳۰۰٫۳۸  دلار هدایت کرده‌اند. در صورتی که قیمت این ارز دیجیتال در محدوده بالای این سطوح باقی بماند، احتمال رالی افزایش قیمت و رسیدن آن به سطوح ۳۶۰ تا ۴۰۰  دلار دور از انتظار نیست.

اما پولبک(Pullback) اخیر این رمز ارز سبب شد شاخص قدرت نسبی(RSI) در نزدیکی سطح ۸۰ قرار بگیرد. وضعیت فعلی این شاخص یکی از عواملی است که می‌تواند قیمت این رمز ارز را وارد فاز تصحیح کرده و به محدوده  ۳۶۰  دلار نزدیک کند.

 پولبک یعنی اینکه یک دارایی برای آماده شدن جهت صعود و یا نزول پرقدرت خود به خط روندی که برایش ترسیم شده برخورد کرده و به روندی که در پیش گرفته بازمی‌گردد .

در نظر داشته باشید که با شکست نزولی در زیر محدوده ۲۸۰٫۴۷  دلار و باقی ماندن قیمت در این محدوده، دیدگاه خوشبینانه و صعودی این ارز دیجیتال ارزش خود را از دست خواهد داد.

بیت کوین اس وی(BSV)

بیت کوین اس وی موفق شد شکست قیمت مناسبی در سطح مقاومت ۲۲۷  دلار تجربه کند. در صورتی که این ارز دیجیتال از قدرت کافی برای باقی ماندن در محدوده بالای این سطح برخوردار باشد، روند صعودی جدیدی در نمودار قیمت این ارز دیجیتال شکل خواهد گرفت.

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی

رفتار صعودی شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در محدوده فروش بیش از حد قدرت گاوهای بازار این رمز ارز را نشان می‌دهند. در حال حاضر سطح ۳۰۸  دلار قیمت هدف بیت کوین اس وی محسوب شده و احتمال رویارویی با یک تصحیح قیمت جزئی پس از رسیدن به سطح ۲۶۰  دلار نیز وجود دارد.

اما اگر بیت کوین اس وی در باقی ماندن در محدوده بالای سطح ۲۲۷ دلار ناموفق عمل کرده و به سطح ۲۰۰  دلار برگردد، احتمال شروع روند صعودی این رمز ارز برای چند روز با تاخیر همراه خواهد بود. 

لایت کوین(LTC)

رفتار قیمت لایت کوین در تاریخ ۲۹ جولای به صورتی بود که تشخیص روند صعودی یا نزولی پیش روی این رمز ارز به سختی امکان‌پذیر بود. این بلاتکلیفی با بسته شدن شمع قیمت روزانه در تاریخ ۳۰ جولای رفع شده و موضع صعودی لایت کوین مشخص شد.

تحلیل قیمت لایت کوین

در حال حاضر اولین سطحی مقاومتی که ادامه مسیر را برای گاوها مشکل خواهد کرد در محدوده ۶۴ دلار قرار دارد. اما در صورت عدم سقوط قیمت به محدوده زیر ۵۶ دلار، قدرت گاوها افزایش داده و آن‌ها را برای رساندن قیمت به سطح ۸۰ دلار تشویق خواهد کرد.

از طرفی کاهش قیمت این رمز ارز به سمت محدوده پایین ۵۱ دلار، تا حد زیادی از قدرت گاوها کاسته و جهت حرکت قیمت آن را عوض خواهد کرد.

کاردانو(ADA)

یک سطح مقاومت سرسخت در محدوده ۰٫۱۵  دلار پیش روی معامله‌گران این ارز دیجیتال قرار دارد که تمام تلاش خود برای نگه داشتن قیمت در سطح بالای ۰٫۱۳۸۰۹۷۷  دلار به کار بسته است.

تحلیل قیمت کاردانو

در صورتی که قیمت کاردانو به سطوح پایین‌تر از شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه(۰٫۱۳  دلار) برسد، فشار فروش شکل گرفته در بازار قیمت این ارز دیجیتال را به سمت سطح حمایتی بعدی در محدوده ۰٫۱۱  دلار هدایت خواهد کرد. چنین حرکتی می‌تواند این رمز ارز را طی چند روز آینده وارد فاز تصحیح کند. واگرایی نزولی در شاخص قدرت نسبی نیز از علائم ضعف مومنتوم به شمار می‌رود.

اما از طرفی جهش قیمت این ارز دیجیتال از محدوده شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه قیمت آن را به سطوح مقاومت ۰٫۱۵  تا ۰٫۱۵۴۳  دلار هدایت خواهد کرد. در این صورت قیمت هدف بعدی می‌تواند سطح ۰٫۱۷  دلار باشد.

کریپتو(CRO)

این ارز دیجیتال روند صعودی قدرتمندی طی چند روز اخیر آغاز کرده است و به نظر می‌رسد طی چند روز آینده نیز به حرکت صعودی خود ادامه خواهد داد.

تحلیل قیمت کاردانو

شکست صعودی در محدوده بالای سطح ۰٫۱۶۹۴ دلار می‌تواند قیمت هدف بعدی این ارز دیجیتال را در سطح ۰٫۲۰  دلار قرار دهد. با اینکه یک سطح مقاومت نه چندان قوی در محدوده ۰٫۱۷۴۱  قرار دارد، هر دو شاخص میانگین متحرک روندی رو به رشد دارند و شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده فروش بیش از حد قرار دارد.

در صورتی که قیمت این رمز ارز در سطوح پایین شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه شکست نزولی را تجربه کند، باید منتظر تصحیح قیمت بیشتری باشیم.

بایننس کوین(BNB)

بایننس کوین نیز از قدرت کافی برای ادامه روند صعودی فعلی خود برخوردار نیست. در صورت تقویت نشدن مومنتوم شاهد تشکیل یک سطح مقاومت قدرتمند در سطح ۲۱٫۷۶  دلار خواهیم بود.

تحلیل قیمت بایننس کوین

پولبک قیمت بایننس کوین، منجر به رسیدن آن به محدوده شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه خواهد شد. اگر این سکه توانایی پشت سر گذاشتن این سطح را داشته باشد، می‌تواند به سطوح بالاتر از ۲۱٫۷۶  و ۲۴ دلار نیز دست یابد.

از طرفی رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به محدوده پایینی شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه نشانه‌ای منفی محسوب شده و احتمال رسیدن قیمت به سطوح ۱۸٫۲۰  دلار را افزایش خواهد داد.

ایاس(EOS)

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

تحلیل قیمت رایج‌ترین جفت ارز ایاس/دلار

شکست قیمت و بسته شدن شمع نمودار روزانه در نزدیکی ۳٫۲ دلار، خریداران را برای جمع‌آوری این رمز ارز تشویق خواهد کرد. قیمت هدف بعدی در بالای این محدوده ۳٫۸۸۱  و ۴٫۴۰  دلار خواهد بود.

اما اگر قیمت این ارز دیجیتال شکست نزولی قابل توجهی از سطوح فعلی تجربه کرده و به ۲٫۸۳  دلار برسد، روند فعلی برای چند روز آینده  ادامه خواهد یافت.

منبع: cointelegraph

آیا کاهش قیمت تتر می‌تواند منجر به سقوط بیت کوین شود؟

آیا کاهش قیمت تتر می‌تواند منجر به سقوط بیت کوین شود؟

ارز دیجیتال بیت کوین اخیرا تمام تلاش خود برای گذشتن از سطح مقاومت روانی ۱۰,۰۰۰ دلار را به کار بست ولی بازار کریپتو کارنسی هم مانند بازارهای مالی سنتی پس از شیوع ویروس کرونا دچار بحران شدیدی شد. برخی از کارشناسان معتقدند ممکن است در نیمه دوم سال ۲۰۲۰  وضعیت ایده‌آلی پیش روی قیمت بیت کوین قرار نگیرد.

پوشیده نیست که تغییرات قیمت بیت کوین تاثیر قابل توجهی بر قیمت آلت کوین ها دارد و جالب اینجاست که ممکن است آینده قیمت بیت کوین هم تا حد زیادی به تتر ( USDT ) وابسته باشد. طبق اطلاعات منبع خبری لانگ هش (Longhash)  به لحاظ تاریخی، کاهش قیمت تتر به عنوان بزرگ‌ترین استیبل کوین جهان همواره نشانه ضعف احساسات بازار بیت کوین بوده است.

نظر کاربران توییتر درباره تاثیر قیمت تتر بر بیت کوین

در همین راستا یکی از کاربران توییتر هم عنوان کرده است:

ارز دیجیتال تتر طی چند روز گذشته افزایش قیمت قابل توجهی تجربه نکرده و می‌توان گفت با تخفیف در اختیار کاربران قرار گرفته است که این موضوع نشان دهنده احساسات ضعیف در بازار است.

همچنین در گزارشی در مورد تغییرات قیمت بیت کوین عنوان شده است:

ارز دیجیتال بیت کوین طی دو ماه گذشته با فشار فروش در بازار روبه رو شده و موفق به پشت سر گذاشتن سطوح ۹,۷۰۰ و ۱۰,۰۰۰ دلار نشده است. طبق اطلاعات به دست آمده از شرکت مطالعات آماری  بایت تری ( ByteTree ) استخراج کنندگان، بیشتر سکه‌های ماین شده طی هفته گذشته را به فروش رسانده‌اند. از تاریخ ۲۴ ژوئن تا کنون حدود ۶,۵۰۶ واحد بیت کوین استخراج شده که از این تعداد، ۶,۲۶۷ بیت کوین به فروش رسیده و تنها ۲۳۹ سکه توسط استخراج کنندگان هودل شده است.

از طرفی تتر جایگاه ویژه‌ای بین تاجران چینی به خود اختصاص داده است. طبق گزارشات Diar، قسمت اعظم حجم تراکنش‌های تتر در نیمسال دوم سال ۲۰۱۹ از طرف سرمایه‌گذاران چینی انجام شده است. این واقعیت که ارز دیجیتال تتر ( Tether ) در بازار با تخفیف به فروش می‌رسد، نشان می‌دهد که با توجه به سناریوی کلان اقتصادی، در حال حاضر تعداد خریداران بیت کوین بسیار کمتر از کسانی است که قصد خرید تتر را دارند.

آیا کاهش قیمت تتر می‌تواند منجر به سقوط بیت کوین شود؟
تاثیر قیمت تتر بر بیت کوین

با افزایش تقاضا برای تتر هنگام کاهش قیمت بیت کوین در اوایل سال جاری، حجم تتر موجود در صرافی‌ها نیز افزایش یافت. طبق اطلاعات به دست آمده از شرکت تحلیل داده Glassnode پس از سقوط بازار ارزهای دیجیتال، موجودی تتر در صرافی‌ها در ماه آوریل به اوج خود رسید. بر همین مبنا، برخی از تحلیلگران کاهش ارزش تتر در حال حاضر را یک نشانه مثبت برای ارز دیجیتال بیت کوین در نظر گرفتند.

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال برای تامین امنیت دارایی خود هنگام سقوط قیمت رمز ارزها به سمت استیبل کوین‌ها روی می‌آورند. آن‌ها با تبدیل دارایی خود به تتر، ارزش دلاری سرمایه خود را حفظ کرده و در زمان مناسب دوباره وارد بازار می‌شوند. ورود دوباره سرمایه گذاران به بازار، فروش تتر و تبدیل آن به سایر رمز ارزها، افزایش عرضه و در نتیجه کاهش قیمت تتر را به همراه خواهد داشت.

آیا کاهش قیمت تتر می‌تواند منجر به سقوط بیت کوین شود؟
قیمت بیت کوین

با وجود این، در حال حاضر قیمت بیت کوین در بالای محدوده ۹,۰۰۰ دلار قرار دارد و ارزش تتر تنها یکی از عوامل تعیین کننده قیمت این سکه ارزشمند به شمار می‌رود.

قیمت ارزهای دیجیتال

جدیدترین تحلیل قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال برتر

ارز دیجیتال بیت کوین در حال شکست سطوح مقاومت بالایی بوده و این موضوع منجر به شکل‌گیری حرکات شدید قیمت در آلت کوین‌ها شده است. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران نیز دیدگاه صعودی خود را حفظ کرده‌اند.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال که در تاریخ  ۲۲ آوریل در محدوده زیر  ۲۰۰ میلیارد دلار قرار داشت، در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) بیش از  ۲۱۴ میلیارد دلار می‌باشد. این موضوع را می‌توان به منزله یک نشانه مثبت برای این بازار مالی در نظر گرفت. اگر ارزش بازار ارزهای دیجیتال از محدوده ۲۱۷ میلیارد دلار عبور کند، رسیدن آن به ۲۵۰ میلیارد دلار نیز دور از انتظار نخواهد بود.

با توجه به نزدیک شدن به سومین هالوینگ بیت کوین، تعداد توییتهای منتشر شده مربوط به هالوینگ نیز به بیشترین مقدار خود رسید و در حال حاضر در بین موضوعات مورد بحث مربوط به بیت کوین در رتبه دوم قرار گرفته‌ است.

از طرفی بررسی‌های شرکت Paxful نیز حاکی از آن است که ۵۰ درصد افراد شرکت کننده در  یک نظر سنجی بر این باورند که عدم موفقیت سیستم‌های مالی سنتی موجب تغییر بیت کوین خواهد شد. مدیر عامل و بنیانگذار این شرکت اظهار داشت که مقبولیت بیت کوین طی ۶ الی ۱۰ سال آینده به اوج خود خواهد رسید. از طرفی برخی منتقدان ارزهای دیجیتال نیز بر این باورند که حباب ارزهای دیجیتال در بازه زمانی ۶ الی ۱۰ سال آینده خواهد ترکید.

خرید بیت کوین

کشور آرژانتین نیز که طی دو سال گذشته با رکود اقتصادی روبرو شده است، در حال مذاکره با برخی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران سازمانی جهان برای جلوگیری از بدهی‌های نهمین پیش فرض حاکمیتی خود است. ارز فیات آرژانتین طی دو سال گذشته بدترین عملکرد را داشته و حدود ۷۵ درصد از ارزش خود در برابر دلار آمریکا را از دست داده است. جالب اینکه در همین مدت، حجم هفتگی بیت کوین های خریداری شده توسط پزوهای آرژانتینی حدود ۱,۰۲۸ درصد افزایش یافته است. این موضوع نشان می‌دهد هنگامی که سرمایه‌گذاران اعتماد خود را به ارزهای فیات از دست می‌دهند، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را گزینه مطمئن‌تری دانشته و به سمت این بازار مالی گرایش پیدا می‌کنند.

یکی از سرمایه‌گذاران مطرح ارزهای دیجیتال معتقد است که بحران فعلی ناشی از شیوع ویروس کرونا می‌تواند سرمایه‌گذاران را به سمت بیت کوین و طلا سوق دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین موفق به دستیابی به سطوح بالاتر از الگوی مثلث صعودی در نمودار و همچنین سطح مقاومت افقی در محدوده ۷,۴۵۴٫۱۷  دلار شده است. این موضوع را می‌توان یک علامت فوق‌العاده و مثبت در نظر گرفت ولی گاوها موفق نشدند از این شکست قیمت بهره کامل ببرند.

قیمت بیت کوین

این موضوع نشان از تردید سرمایه‌گذاران در سطوح بالایی داشته و خرس‌ها در صددند از این موقعیت استفاده کرده و قیمت این جفت ارز را به سمت محدوده زیر ۷,۴۵۴٫۱۷ دلار هدایت کنند. در این صورت احتمال افت قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا به محدوده  ۷,۲۲۰ دلار هم وجود خواهد داشت.

اگر روند حرکت قیمت بیت کوین به محدوده زیر این سطح نیز ادامه پیدا کند، گاوها تمام تلاش خود برای رفتن به محدوده بالای سطح مقاومت ۷,۴۵۴٫۱۷ دلاری را به کار خواهند بست. در این صورت سطوح ۸,۰۰۰ و سپس ۹,۰۰۰ دلار اهداف بعدی آن‌ها خواهد بود.

شاخص میانگین متحرک ۲۰ رو به افزایش بوده و شاخص قدرت نسبی در قلمرو مثبت قرار دارد که این موارد نشان می‌دهد رفتار بازار تا حدودی باب میل گاوهاست.

اولین نشانه ضعف بیت کوین را می‌توان شکست زیر محدوده شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه در نظر گرفت و سناریو نزولی در محدوده زیر ۶,۴۷۱٫۷۱ دلار قوت بیشتری خواهد گرفت. حد ضرر تعیین شده در موقعیت لانگ نیز می‌تواند در محدوده ۶,۲۰۰ دلار در نظر گرفته شود.

تحلیل قیمت اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم همچنان در محدوده داخل کانال صعودی به حرکت خود ادامه می‌دهد. شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه روبه افزایش بوده و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت قرار دارد که این موضوع نیز از قدرت گاوها در بازار برترین آلت کوین جهان حکایت دارد.

قیمت اتریوم

اگر گاوها از قدرت کافی برای هدایت قیمت این ارز دیجیتال به سمت بالای کانال صعودی برخوردار باشند، مومنتوم نیز افزایش خواهد یافت. در این صورت احتمال شکل گیری رالی افزایش قیمت قدرتمند به سمت محدوده ۲۵۰ دلار نیز وجود خواهد داشت. دیدگاه گاوی این جفت ارز تا زمان باقی ماندن آن‌ها در محدوده بالای کانال صعودی به قوت خود باقی خواهد ماند.

یکی از اولین نشانه‌های ضعف این ارز دیجیتال را می‌توان شکست قیمت در محدوده زیر شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه در نظر گرفت. در این صورت حد ضرر در موقعیت های لانگ نیز ۱۵۵ دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت ریپل

گاوهای بازار دومین آلت کوین برتر ارزهای دیجیتال موفق شدند در تاریخ ۲۲ آوریل قیمت آن را به محدوده بالای خط روند نزولی هدایت کنند ولی از قدرت کافی برای نگهداری قیمت این رمز ارز در این محدوده برخوردار نبودند.

قیمت ریپل

در صورت ماندن قیمت ریپل در این محدوده حرکت به سمت ۰٫۲۰۵۷۰  دلار دور از انتظار نخواهد بود. ممکن است خرس‌ها در این سطح درگیری ایجاد کنند ولی احتمال شروع رالی افزایش قیمت به سمت ۰٫۲۵ دلار نیز بسیار بالا خواهد بود.

روند صعودی شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه و شاخص قدرت نسبی نیز از قوت گرفتن دیدگاه صعودی در این ارز دیجیتال حکایت دارند.

ولی اگر حرکت این جفت ارز از سطوح کنونی به سمت سطوح مقاومت ۰٫۲۰۵۷۰ دلار حرکت کرده و در محدوده پایین ۰٫۱۷۳۷۲  دلار بشکند تمایلات بازار خرسی خواهد بود. در این صورت حد ضرر سرمایه‌گذاران نیز در محدوده ۰٫۱۷۰  دلار خواهد بود.

منبع: Cointelegraph

آیا بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید؟

بازار ارزهای دیجیتال طی چند ماه گذشته، روند نزولی پرقدرتی را تجربه کرده‌اند. ارز دیجیتال بیت کوین در ماه ژوئن سال جاری به سطح ۱۴,۰۰۰ دلار رسیده است و پس از آن، طی چند ماه اخیر کاهش قیمت ۵۰ درصدی را تجربه کرده  و به سطح ۷,۷۰۰ دلار بازگشته است.

در همین راستا برخی از تحلیل‌گران معتقدند کاهش قیمت اخیر بیت کوین نشانه بازار خرسی در شرف وقوع است و برخی دیگر بر این باورند حدود یک الی دو سال آینده ارز دیجیتال بیت کوین بازار گاوی و صعودی قدرتمندی را تجربه کرده و یک رکورد جدید ثبت خواهد کرد.

قیمت بیت کوین تا اوایل سال ۲۰۲۱ به  ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید

در ماه ژوئن سال جاری تقریبا تمام افراد معتقد بودند که بیت کوین به سطوح ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید ولی  بازار این ارز دیجیتال پس از ثبت رالی افزایش قیمت خود روزهای آرامی را سپری کرد. با این حال مایک نواگریتز همچنان معتقد است قیمت بیت کوین طی ۱۸ ماه آینده به ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. در صورت به وقوع پیوستن این اتفاق، قیمت بیت کوین با رشد ۱۵۰ درصدی همراه خواهد بود.

با وجود کمبود سرمایه گذاران سازمانی که قیمت بیت کوین را به سمت سطوح بالاتر هدایت می‌کنند، ممکن است این پرسش به وجود بیاید که دقیقا چه چیزی سبب به وجود آمدن بازار گاوی این ارز دیجیتال خواهد شد؟

در ماه آگوست، نواگریتز اظهارات خود را به این شکل بیان کرد: مشارکت سازمانی به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال برتر ( پس از تثبیت قیمت در محدوده ۸,۵۰۰ الی ۱۴,۰۰۰ دلار ) کمک شایانی خواهد کرد.

مدیر عامل گلکسی دیجیتال معتقد است ورود سازمان‌هایی مانند بکت به این حوزه، انبوه سرمایه را به این بازار مالی تزریق خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین از زبان تحلیل‌گران

به طور کلی قرار گرفتن قیمت این ارز داخل مثلث شکل گرفته در نمودار، سبب تشکیل یک موقعیت فروش شده است و  اگر بیت کوین موفق به شکست قیمت در محدوده پایین مثلث شود، پس از تجربه یک اصلاح قیمت، احتمال تشکیل موقعیت فروش افزایش خواهد یافت. ولی از طرفی اگر قیمت بیت کوین در محدوده بالای مثلث شکسته شود، پس از تجربه یک اصلاح قیمت جزِئی موقعیت خرید شکل خواهد گرفت. قیمت هدف برای موقعیت‌های خرید و فروش به ترتیب عبارتند از ۸,۴۷۵ و ۸,۱۳۵ دلار.