یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱
قیمت بیت کوین

تحلیل روزانه قیمت بیت کوین

روز ۱۸ ژانویه بلاخره ارز دیجیتال بیت کوین با ثبت رالی افزایش قیمت خود موفق به شکست سطح ۹,۰۰۰ دلار شده و توانست به قیمت ۹,۱۹۴ دلار دست یابد. از اولین روزهای ماه نوامبر تا کنون این اولین بار است که ارز دیجیتال بیت کوین به سطح ۹,۰۰۰ دلار دست یافته است.

قیمت بیت کوین

حرکت صعودی بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال را به محدوده خط روند اصلی در مثلث صعودی  ( محدوده ۹,۱۰۰ تا ۹,۲۰۰ دلار  که به رنگ صورتی نشان داده شده است ) شکل گرفته در نمودار قیمت روزانه هدایت کرده و احتمال افزایش قیمت به سمت سطوح ۹,۶۰۰ دلار را افزایش داد.

ارزهای دیجیتال

با بررسی تایم فریم چهار ساعته قیمت بیت کوین می‌بینیم که قیمت این ارز دیجیتال به محدوده زیر مثلث صعودی کشیده شده و احتمال تشکیل یک سطح مقاومت در این منطقه وجود دارد.

حرکات قیمت قبلی ارز دیجیتال بیت کوین در بازه زمانی ۲۶ اکتبر تا ۸ نوامبر ۲۰۱۹، به این نکته اشاره دارد که گاوها برای دستیابی به سطوح ۹,۲۰۰ الی ۹,۵۰۰ دلار، باید سطح مقاومت ۹,۱۰۰ دلار را به سطح حمایت  تبدیل کنند.

در تاریخ ۱۸ ژانویه یکی از تحلیل‌گران برتر کوین تلگراف اعلام کرد اگر بیت کوین موفق به شکست سطح ۹,۰۰۰ دلار شود، سطوح مقاومت بعدی در محدوده ۹,۴۰۰ الی ۱۰,۰۰۰ دلار شکل خواهد گرفت.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

وی همچنین افزود: رالی افزایش قیمت بیت کوین به سمت محدوده ۶,۴۰۰ دلار شکل گرفته و ممکن است این ارز دیجیتال هنگام طی مسیر افزایش قیمت خود توقف‌هایی برای اصلاح قیمت نیز داشته باشد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در تایم فریم روزانه با توجه به شاخص قدرت نسبی و شاخص میانگین متحرک، رنگ و بوی گاوی به خود گرفته است.

همانطور که در نمودار مشاهده می‌کنید، سطح ۹,۱۳۲ دلار برای مدت طولانی به عنوان سطح حمایتی عمل کرده است و اگر گاوها موفق به نگهداری این سطح حمایت شوند، قیمت هدف بعدی بیت کوین در محدوده ۹,۶۰۰ الی ۹,۹۶۰ دلار خواهد بود.

بیت کوین

در تایم فریم‌های کوتاه‌تر هم شاخص مکدی در وضعیت مناسبی قرار دارد.

ارز دیجیتال

به طور کلی می‌توان گفت برای تشخیص حرکت قیمت بعدی بیت کوین باید ببینیم این ارز دیجیتال می‌تواند به سطوح بالای مثلث صعودی تشکیل شده در نمودار، یعنی محدوده ۹,۱۰۰ الی ۹,۲۰۰ دلار دست یابد یا خیر.

ارز دیجیتال بیت کوین

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر چیزی حدود  ۲۵۰ میلیارد دلار بوده و بیت کوین ۶۶.۴ درصد از کل این بازار را به خود اختصاص داده است. از میان ارزهای دیجیتال برتر اتریوم با ۴.۷۰ ، ریپل با ۵.۹۴  و استلار با ۷.۰۵ درصد افزایش قیمت در نمودار قیمت روزانه خود همراه بودند.

ارز دیجیتال بیت کوین