نوسانات ارز دیجیتال و قیمت بیت کوین

تحلیل نوسانات اخیر قیمت بیت کوین

نوسانات قیمت بیت کوین

ارزش بیت کوین در چند سال اخیر

شاید در چندین سال اخیر، بیت کوین و ارزهای دیجیتال ارزش چندان زیادی نداشتند و فقط به عنوان یک پروژه‏‌ی عملی وارد بازار شده بودند ولی هم‌اینک بیت کوین و ارزهای دیجیتال از جنبه‌‏های مختلفی، وارد زندگی بشر شده و افراد زیادی در حال فعالیت در حیطه‏‌ی ارزهای دیجیتال هستند.

برخی از افراد از طریق سرمایه‏‌گذاری با آن‌‏ها ارتباط دارند و برخی دیگر نیز برای حفظ ارزش پول و سرمایه‏‌ی خود وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده‌‏اند و افراد بسیار دیگری هم با انگیزه‏‌های متفاوتی وارد این بازار شده‌‏اند. حال با وجود این وابستگی‌‏ها، چشم و دل بسیاری از افراد به نوسانات ارزهای دیجیتال و مخصوصاً بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال دوخته شده است و افراد زیادی با جدیت تغییرات اخیر قیمت بیت کوین را دنبال می‌‏نمایند.

ولی در حقیقت، عملکرد بیت کوین در بازار ارز دیجیتال چگونه است و چه آینده‌‏ی قیمتی در روزهای آینده برای این ارز دیجیتال که بر سیر حرکتی قیمت کل بازار تأثیر گذار است، پیش‏‌بینی می‌‏شود. در ادامه قصد داریم به بررسی و تحلیل این موضوع بپردازیم.

شکوفایی دوباره‏‌ی بیت کوین

امروز 12 آگوست سال 2018 است و در حال حاضر بیت کوین با روزهای درخشان خود در سال پیش فاصله‌‏ی زیادی دارد و گویا دوست ندارد که آن روزها دوباره تکرار شوند ولی همه‏‌ی امید سرمایه‏‌گذاران بازار ارز دیجیتال در شکوفایی دوباره‏‌ی بیت کوین می‏‌باشد. قیمت بیت کوین در ابتدای امروز تقریباً در حدود 6 هزار و 300 دلار متغیر است و گاهی شاید افزایش قیمت بیت کوین هستیم و گاهی می‏‌بینیم که قیمت بیت کوین در حال کاهش است. در این شرایط مثل همیشه، دو سناریو برای تحلیل وجود دارد. یک سناریو برای حالت مثبت و یک سناریو‏ی دیگر برای حالت منفی قابل بیان است.

سناریوی مثبت درباره‌ی وضعیت کنونی بیت کوین

در ابتدا به بررسی و تحلیل سناریوی مثبت می‏‌پردازیم. در شرایط فعلی، بهترین سناریوی قابل پیش‌‏بینی این است که قیمت بیت کوین دارای افزایشی در حدود 200 دلار باشد و شاهد این امر باشیم که بیت کوین بتواند قیمت خود را در حدود 6 هزار و 500 دلار یا 6 هزار و 450 دلار برساند که افزایش این چنینی قیمت بیت کوین در این شرایط می‌‏تواند تکان روحی بسیار مثبتی برای بازار ارزهای دیجیتال باشد و شاهد افزایش قیمت، بیش‏تر ارزها در این بازار باشیم. ولی در شرایط فعلی احتمال وقوع یک سناریوی مثبت، از نظر کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، زیاد محتمل نمی‏‌باشد و بیش‏تر افکار به این سمت است که احتمالاً دوباره شاهد کاهش قیمت بیت کوین باشیم.

سناریوی منفی درباره‌ی وضعیت کنونی بیت کوین

در سناریوی منفی موجود در بازار ارزهای دیجیتال، پیش‌‏بینی می‌‏شود که قیمت بیت کوین از شرایط فعلی، فاصله‌‏ی چندانی نگیرد و قیمت آن حداکثر تا 6 هزار و 100 دلار کاهش داشته باشد و یا این که اندکی در بالا و پایین این رقم، شاهد نوسان قیمت بیت کوین باشیم ولی در حالت کلی این احتمال که قیمت بیت کوین به کمتر از 6 هزار دلار برسد، زیاد از طرف کارشناسان ارزهای دیجیتال، پیش‏‌بینی نمی‌‏شود.

وابستگی برخی کشورها به بیت کوین

این شرایط همگی در حالی در شرف اتفاق است که هم اکنون وابستگی کشورهایی مانند ترکیه در پی شرایط نابسامان اقتصادی به ارزهای دیجیتال و مخصوصاً بیت کوین بسیار بیش‏تر از قبل شده است و خود این افزایش وابستگی می‏‌تواند باعث رشد ارزش و اعتبار بیت کوین در بازار شده و شاهد افزایش قیمت دوباره‌‏ی آن شویم. در کل می‏‌توان گفت که در یک برهه‏‌ی زمانی حساس از نظر قیمت بیت کوین قرار داریم و باید دید که بیت کوین در شرایط موجود و در روزهای آینده، چه عکس العمل‏‌هایی را در جهت تغییر قیمت، از خود نشان خواهد داد.

ذکر این نکته الزامی است که پیش‏‌بینی‏‌های صورت گرفته تنها بر اساس نظر کارشناسان این بازار بوده و در واقع هیچ کسی در هیچ زمانی نمی‌‏تواند به طور دقیق تغییرات قیمتی بیت کوین را به درستی تشخیص دهد، لذا این فقط خود زمان است که نتایج دقیق تغییرات را به ما نشان خواهد داد.