اخبار ارز دیجیتال

تشکیل الگوی صلیب مرگ بیت‌کوین؛ آیا روند نزولی در راه است؟

بنجامین کوئن، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، اخیرا به یک الگوی تکنیکال مهم به نام «صلیب مرگ» یا Death Cross بر روی چارت هفتگی بیت‌کوین اشاره کرده است. این الگو از نظر مالی، یک سیگنال نزولی به‌شمار می‌رود که نشان دهنده یک روند نزولی طولانی‌مدت است و زمانی تشکیل می‌شود که یک اندیکاتور میانگین متحرک (Moving Average) کوتاه‌مدت، مثل میانگین ۵۰ هفته‌ای، از میانگین متحرک بلندمدت، مثل میانگین ۲۰۰ هفته‌ای عبور کند.

این اندیکاتور معمولا نشانه‌ای برای احساسات منفی در بازار به حساب می‌آید و می‌تواند منجر به کاهش شدید قیمت شود. این الگو در واقع به عنوان هشداری برای معامله‌گران جهت حفظ احتیاط است و برای سرمایه‌گذاران بلندمدت نیز نشانه‌های برای فروش موجودی خود است.

به‌رغم روند بهبودی که در ماه ژانویه آغاز شد، بیت‌کوین امکان ورود به یک روند صعودی بلندمدت را پیدا نکرد و دو روز پیش به‌سرعت افت کرد و به سطح قیمتی ۲۱ هزار دلار بازگشت و در میانگین متحرک ۲۰۰ روزه تثبیت شد. این امر می‌تواند نشانه‌ای از بازگشت بیشتر برای روند قیمتی پرچمدار بازار ارزهای دیجیتال باشد.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که اندیکاتور صلیب مرگ تنها یکی از بسیاری از اندیکاتورهای تکنیکال است که توسط معامله‌گران و تحلیلگران برای تصمیم گیری آگاهانه استفاده می‌شود. در حالی که این الگوی تحلیلی می‌تواند ابزار ارزشمندی در درک احساسات بازار باشد، تضمینی برای عملکرد آینده بازار نیست.

اخبار Coincast امروز:

12112022 coin cast 1080 1080 1
  • امکان قانون گذاری رمزارز‌ها توسط G20
  • پذیرش پرداخت رمزارزی در دانشگاه دبی  
  • امکان پرداخت رمزارزی مالیات در قدیمی‌ترین بانک برزیل
  • پشتیبانی از یک مرکز استخراج رمزارز در سیبری توسط دولت روسیه

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست امروز اکسکوینو گوش کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا