پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱
قیمت بیت کوین

تصحیح قیمت بیت کوین و روند صعودی آن

مایک نواگریتز یکی از سرمایه‌گذاران مطرح ارزهای دیجیتال بیان کرد بیت کوین پس از هالوینگ ماه می پتانسیل گذشتن از مرز ۲۰,۰۰۰ دلار را خواهد داشت. وی طی مصاحبه‌ای که با CNBC در تاریخ ۱۴ فوریه انجام داد گفت: بیت کوین بهترین دارایی در ۱۱ سال گذشته بوده است و سال ۲۰۲۰ یک بار دیگر سطح ۲۰,۰۰۰ دلار را به چالش خواهد کشید.

نواگریتز همچنین بیان کرد در حال حاضر می‌توانیم کمی آشفتگی در بازار ارز دیجیتال بیت کوین مشاهده کنیم ولی این رمز ارز در حال طی روند صعودی خود بوده و به نظر می‌رسد تا پایان سال جاری قدرت رسیدن به بیشترین قیمت ثبت شده تا کنون را داشته باشد. همچنین بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا مسیر خود به عنوان یک منبع منحصر به فرد ذخیره ارزش را پیدا کرده است.

بیت کوین یک ذخیره ارزش مطمئن

مردم بیت کوین را به عنوان یک ذخیره ارزش ( مانند طلا ) پذیرفته‌اند. در نظر داشته باشید که ارزش بازار طلا با توجه به قدمت ۳۰۰۰ ساله آن حدود ۱۰ تریلیون دلار و ارزش بازار بیت کوین با وجود پیدایش ۱۱ ساله این ارز دیجیتال معادل ۲۰۰ میلیارد دلار است.

در ماه دسامبر و قبل از افزایش قیمت اخیر بیت کوین مایک نواگریتز پیش بینی کرده بود قیمت بیت کوین به ۱۲,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

آخرین پیش بینی نواگریتز در مقایسه با سایر چهره‌های شناخته شده این صنعت با افراط کمتری همراه است. اوایل ماه جاری تام لی، دیگر بنیانگذار فانداستریت عنوان کرده بود قیمت بیت کوین تا پایان ماه آگوست به ۲۷,۰۰۰ دلار خواهد رسید. وی گذشتن از شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه که معمولا منجر به افزایش قیمت ۲۰۰ درصدی ارزهای دیجیتال شده است را دلیل این پیش بینی خود عنوان کرد.

روز گذشته قیمت بیت کوین به سمت محدوده ۹,۸۸۰ دلار حرکت کرد و دوباره توانست به سطح ۱۰,۰۰۰ دلار بازگردد.

پیش بینی تحلیل‌گران

بسیاری از تحلیل‌گران هنوز هم دیدگاه‌های خوشبینانه خود را حفظ کرده و معتقدند قیمت این ارز دیجیتال روند صعودی در پیش خواهد داشت. فیلبی فیلبی ( FilbFilbi ) نیز در این باره افزود: کاهش قیمت بیت کوین و رسیدن آن به سطح ۹,۸۸۰ دلار نشان دهنده واکنش مناسب گاوهای این بازار مالی است ولی برای اطمینان از ادامه روند صعودی تشکیل یافته، لازم است سطح ۱۰,۰۰۰ دلار بازپس گرفته شود.

مایکل ون د پوپ، از دیگر تحلیل‌گران مطرح ارزهای دیجیتال نیز معتقد است بازگشت قیمت در ارزهای دیجیتال به منزله سلامت بازار صعودی است. وی در پیام توییتری خود عنوان کرد: اولا اصلاح قیمت به سلامت بازار این ارز دیجیتال کمک خواهد کرد و دوما بیت کوین به سمت ۳,۰۰۰  دلار حرکت نخواهد کرد و ما هنوز در ابتدای راه هستیم.