اخبار ارز دیجیتال

تلاش بیت کوین برای افزایش قیمت

گاوها در تلاشند تعطیلات آخر هفته خود را با هدایت قیمت بیت کوین به سمت سطوح ۸۵۰۰ دلار شروع کنند.

ارز دیجیتال بیت کوین

طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت بیت کوین با حرکت تزولی خود از شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه به سمت محدوده ۸۲۰۰ دلار حرکت کرد.

همانطور که قبلا گفته شده بود، فروش بیش از حد در سطوح پایین و تایم فریم های کوتاه، فرصت خرید مناسبی در اختیار معامله گران قرار داده و سبب رشد قیمت این ارز دیجیتال به سمت سطوح ۸۵۰۰ دلار خواهد شد.

سطوح مقاومت و حمایت بیت کوین

هنگام نگارش این مطلب قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده زیر شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه قرار دارد و به نظر می‌رسد سطح ۸۵۰۰  دلار که قبلا به عنوان سطح حمایت عمل می‌کرد به سطح مقاومت تبدیل خواهد شد.

با بررسی نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین می‌بینیم که شاخص مکدی در حال نزدیک شدن به یک تقاطع گاوی است و هیستوگرام نیز در حال تشکیل یک شمع سبز رنگ در محدوده بالای 0 است.

خرید بیت کوین

شاخص  قدرت نسبی نیز در محدوده ۴۸ قرار داشته و توعی نشانه گاوی به شمار می‌رود. اظهارات معامله‌گران از این قرار است که شاخص قدرت نسبی در یک سطح صاف حرکت می‌کند و دو شمع نمودار چهارساعته قبل هم حاکی از آن است که گاوها در تلاشند مومنتوم قیمت را بالا ببرند.

ارز دیجیتال بیت کوین

حرکت قیمت این رمز ارز به سمت محدوده شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه و تثبیت آن در محدوده بالای سطوح ۸۵۰۰ تا ۸۶۵۰ دلار، رسیدن قیمت آن به محدوده ۸۷۹۰ دلار را در پی خواهد داشت. بعد از دست‌یابی بیت کوین به این سطح، احتمال رسیدن قیمت این رمز ارز به سطح ۹۲۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش قیمت این ارز دیجیتال به سمت محدوده ۹۲۵۰ دلار با رسیدن قیمت آن به بازوی بالایی شاخص باند بولینگر همراه خواهد بود و می‌تواند منجر به بازسازی خط روند صعودی که در تاریخ ۱۹ ژانویه شکسته شده و قیمت را به محدوده پایین خط روند صعودی هدایت کرد شود.

جان بولینگر: افت قیمت بیت کوین به ۸۳۰۰ دلار منطقی بود

روز گذشته خالق شاخص باند بولینگر، جان بولینگر، به علاقمندان بیت کوین گفت: عقب نشینی قیمت بیت کوین به سمت میانگین متحرک شاخص باند بولینگر کاملا منطقی و پیش بینی شده بود.

قیمت بیت کوین

پیتر براندت یکی از تحلیل گران برتر ارز دیجیتال بیت کوین هم در حال حاضر دیدگاه گاوی خود را حفظ کرده است. وی با ارسال نمودار بالا در پیامی توییتری عنوان کرد اوضاع همه چیز خوب خواهد شد مگر اینکه شرایط عنوان شده در پایین نقض شود:

دلایلی که نشان میدهد بیت کوین تصحیح قیمت خود را تثبیت خواهد کرد.

  • آزمایش مجدد مرز بالایی کانال طبیعی است.
  • آزمایش مجدد شاخص DMA 18
  • هیچ 3DTSR  شروع نشده است.
  • پایین‌ترین قیمت تاریخ 14 ژانویه دست نخورده باقی مانده است.

اگر تغییری در موارد بالا اتفاق بیفتد شاهد تصحیح قیمت جدی‌تری از این ارز دیجیتال خواهیم بود.

در تایم فریم های کوتاه معامله گران باید ببینند که آیا بیت کوین می‌تواند در محدوده بالای شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه باقی بماند یا خیر. از طرفی رد چندگانه و افزایش در حجم فروش اولین نشانه‌هایی است که بیان می‌کند حرکت صعودی در حال از دست دادن مومنتوم است.

معامله‌گران محتاط ممکن است برای خرید این ارز دیجیتال تا شکست صعودی در حوالی 8,750 دلار منتظر بمانند.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال برابر است با 232.2 میلیارد دلار و بیت کوین حدود 66.1  درصد این بازار را به خود اختصاص داده است. با رالی افزایش قیمت 3.97 درصدی بیت کوین، برخی آلت کوین‌های برتر هم توانستند افزایش قیمت مناسبی را تجربه کنند. در این میان بیت کوین اس وی ( Bitcoin SV ) با 4.55 درصد و ایاس ( EOS ) با 3.56 درصد افزایش قیمت همراه بودند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا