سه شنبه , ۱۲ مهر ۱۴۰۱
ارز دیجیتال بیت کوین

تلاش بیت کوین برای دستیابی به سطوح بالاتر ادامه دارد

ارز دیجیتال بیت کوین که نتوانست به سطح مقاومت ۸,۳۰۰ دلار برسد، همچنان در محدوده ۸,۰۰۰ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

نشانه‌های کمرنگ بازار گاوی بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین

داده‌های به دست آمده از Coin360 از حرکت جانبی نمودار قیمت بیت کوین در روز  سه شنبه و معامله این ارز دیجیتال در محدوده ۸,۱۶۰ تا ۸,۲۹۰ دلار خبر داد. همانطور که پیش از این تحلیل گران بسیاری وجود یک سطح مقاومت قوی در محدوده ۸,۵۰۰ را پیش بینی کرده بودند، تلاش بیت کوین برای رسیدن به سطح  ۸,۳۰۰ دلار بی نتیجه ماند.

نمودار بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین از شروع هفته جاری و پس از تلاش بازار این ارز دیجیتال برای خارج شدن از محدوده ۷,۰۰۰ دلار، حرکت جالب توجهی از خود ارائه نداده است. اگر چه قیمت این ارز دیجیتال با غافلگیری‌های کوتاه مدتی همراه بوده است ولی در طول هفته جاری هیچ واگرایی تندی از بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا مشاهده نشده است.  به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین در محدوده بین سطوح ۸,۱۷۰ و ۸,۳۰۰ دلار به دام افتاده است.

اظهار نظر تحلیل گران

اگر ارز دیجیتال بیت کوین به هر طریقی موفق به شکست یکی از این دو سطح مذکور شود، حرکت بعدی بیت کوین ارزش چند صد دلاری به همراه خواهد داشت. اگر این ارز دیجیتال بتواند شکست صعودی در سطح ۸,۳۰۰ دلار را تجربه کند، حرکت  بعدی قیمت  به سمت سطوح ۸,۵۰۰ الی ۸,۶۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود. از طرفی اگر خرس‌ها قدرت بازار را در دست گرفته و موفق به هدایت قیمت این ارز دیجیتال به سمت سطوح پایین‌تر از ۸,۱۷۰ دلار شوند، احتمال استراحت این ارز دیجیتال در محدوده  ۸,۰۰۰ دلار نیز افزایش خواهد یافت.

طبق گزارشات کوین تلگراف با کاهش نوسانات بازار، علاقه سرمایه گذاران به این بازار افزایش یافته است. سرمایه های سازمانی در حال وارد شدن به این بازار هستند و موقعیت‌های خرید در قراردادهای آتی بیت کوین در ماه اکتبر به میزان دو برابر افزایش یافته است.

آلت کوین ها

با اینکه آلت کوین‌ها نیز طی هفته گذشته، تغییرات قابل توجهی در نمودار قیمت خود ثبت نکرده و بیشترین افزایش یا کاهش قیمت مشاهده شده در آلت کوین‌ها چیزی حدود ۲ درصد بوده است، با این حال بازار آلت کوین‌ ها نسبت به بیت کوین دستخوش تغییرات بیشتری بوده‌اند.

ارز دیجیتال اتریوم با کاهش قیمت ۱.۵ درصدی در محدوده ۱۷۴ دلار مورد خرید و فروش قرار گرفت و ریپل هم با افزایش قیمت ۱.۳ درصدی خود در محدوده ۰.۳۰  دلار در دسترس علاقمندان به این ارز دیجیتال قرار گرفته است.

ارز دیحیالب بیت کوین

مقدار کل سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال معادل ۲۲۴ دلار است که ارز دیجیتال بیت کوین حدود ۶۶.۵ درصد این بازار را به خود اختصاص داده است.