ارز دیجیتال جاست JUST

ارز دیجیتال جاست JUST چیست؟ به همراه آینده و پیش‌بینی قیمت

ما در این مقاله به بررسی جامع همه جانبه ارز دجیتال جاست JUST که به تازگی در صرافی اکسکوینو لیست شده است می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

ارز دیجیتال جاست JUST چیست؟

اگر داغ‌ترین و آخرین اخبار دنیای کریپتو را دنبال می‌کنید احتمالا نام جاست کوین JUST coin را شنیده‌اید.

اکوسیستم جاست به لطف سیستم پیچیده دو توکنی و ارتباطاتش با دیگر پلتفرم‌های ارز دیجیتال، اگر به اهداف خود دست یابد طبیعتا به یکی از مهم‌ترین اجزای دنیای امور مالی غیرمتمرکز DeFi تبدیل خواهد شد.

جاست کوین JST ارز دیجیتال یک پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز به نام جاست است. این توکن با بیش از ۲۸۰۰ درصد سود از زمان راه‌اندازی تا بالاترین قیمت تاریخی خود، به یک ستاره نوظهور در دنیای رمزنگاری تبدیل شده است.

ارز دیجیتال جاست
JUST Crypto
ارز دیجیتال جاست JUST

برای اینکه درک بهتری از مفهوم این پروژه داشته باشید در ادامه به دلایل این هایپ و اهداف جاست خواهیم پرداخت.

شبکه جاست چیست؟

شبکه جاست JUST Network، زاده‌ی مغز کارآفرین معروف حوزه رمزارزها جاستین سان Justin Sun پروژه ترون است.

این پروژه به عنوان نسل بعدی دیفای برای شبکه ترون شناخته می‌شود. با توجه به موفقیت پروژه اصلی سان یعنی ترون، جاست توجهات بی‌شماری به خود جلب کرده است.

این پلتفرم در درجه اول یک استیبل کوین به نام USDJ را ضرب می‌کند که ارزشی یک به یک با دلار آمریکا دارد.

ارز دیجیتال جاست JUST
استیبل کوین USDJ
استیبل کوین USDJ

هولدر‌های ترون می‌توانند با وثیقه قرار دادن توکن ترون TRX خود USDJ دریافت کنند. این ویژگی به کاربران ترون اجازه می‌دهد تا از طریق شبکه جاست بدون فروش ترون خود دارایی با ارزش ثابت دلاری خریداری کنند.

نحوه کار پلتفرم جاست

جاست JST یک ارز دیجیتال مبتنی بر پلتفرم است که کاربران را به حفظ و نگهداری شبکه جاست تشویق می‌کند.

ارز دیجیتال جاست به عنوان پاداش به کاربرانی که به تایید تراکنش‌های شبکه و ارائه نقدینگی از طریق شبکه جاست کمک می‌کنند، داده می‌شود. هولدرهای جاست در مدیریت و حاکمیت شبکه نیز مشارکت خواهند داشت.

هرچه افراد بیشتری از شبکه USDJ و توکن جاست استفاده کنند، ارز دیجتال جاست ارزشمندتر خواهد شد.

اکنون که تا حدودی می‌دانید جاست چیست، احتمالا از خود بپرسید که آیا این دارایی ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر. پس بیایید نگاهی دقیق‌تر به توکنومیک، تیم، مزایا، معایب و … این توکن داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:‌ معرفی کامل ارز دیجیتال omg اومیسه گو به همراه پیش بینی قیمتی

چه چیزی پروژه جاست را منحصر به فرد می کند؟

برخلاف اکثر پلتفرم‌های دیگر دیفای، جاست فقط به دنبال ارائه یک محصول واحد نیست که به زیرمجموعه کوچکی از کاربران دیفای کمک کند.

جاست به دنبال این است که مجموعه کاملی از محصولات و اکوسیستمی را بر پایه ترون ارائه دهد تا طیف وسیعی از موارد استفاده دیفای را پوشش دهد.

اکوسیستم جاست از پنج محصول مجزا تشکیل شده است که همه آن‌ها برای تسهیل مسیر استفاده از دیفای و ارائه ابزارهای اضافی به کاربران طراحی شده‌اند.

این پنج محصول عبارتند از:

جاست استیبل JustStable

جاست استیبل پلتفرم استیبل کوین چند وثیقه‌ای غیرمتمرکز پرچم‌دار پلتفرم جاست است که با وثیقه قرار دادن دارایی‌های رمزنگاری شده متفاوت به کاربران USDJ وام می‌دهد.

ارز دیجیتال جاست JUST
استیبل کوین USDJ
just stable
جاست استیبل JustStable

جاست لند JustLend

جاست لند یک پروتکل بازار پول مبتنی بر ترون است که به کاربران اجازه می‌دهد نقدینگی را به استخرهای وام‌دهی اضافه کنند و ارزهای دیجیتال با بهره کم وام بگیرند.

ارز دیجیتال جاست JUST
استیبل کوین USDJ
just lend
جاست لند JustLend

جاست سواپ JustSwap

جاست سواپ یک پلت فرم سازنده بازار خودکار (AMM) است که برای مبادله توکن‌های TRC-20 و ایجاد استخرهای نقدینگی بدون نیاز به مجوز استفاده می‌شود.

ارز دیجیتال جاست JUST
استیبل کوین USDJ
just swap
جاست سواپ JustSwap

جاست لینک JustLink

اولین سیستم اوراکل غیرمتمرکز شبکه ترون است که به شکلی امن داده‌های دنیای واقعی مرتبط با قراردادهای هوشمند را به این قراردادها می‌رساند.

ارز دیجیتال جاست JUST
استیبل کوین USDJ
just link
جاست لینک JustLink

توکن‌های میان زنجیره‌ای Cross-Chain Tokens

دارایی‌های سایر بلاک‌چین‌ها، از جمله بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین و … که بر بستر ترون توکنیزه شده‌اند، می‌توانند در اکوسیستم جاست استفاده شوند.

بنیانگذاران اکوسیستم جاست

اکوسیستم جاست توسط بنیاد جاست مدیریت می‌شود؛ شامل افرادی از علی‌بابا Alibaba، تن‌سنت Tencent، آی‌بی‌ام IBM و … . تیم تحلیل امور مالی جاست طبق گفته سایت پروژه از چندین بانک جهانی تشکیل شده است.

برخی از برجسته ترین افراد این لیست عبارتند از ترنس اف Terance F  (کارشناس بلاک چین و کارمند سابق Barclays و IBM)، الویس ژانگ Elvis Zhang (توسعه دهنده ارشد و محقق باتجربه بلاک چین)، سی وو C Wu (متخصص کیف پول‌ها و صرافی‌های ارز دیجیتال) و جی‌ال کونگ GL Kong (متخصص بلاک چین و از اولین پذیرنده‌های رمزارز).

ارز دیجیتال جاست JUST
استیبل کوین USDJ
جاستین سان
جاستین سان بنیان‌گذار پروژه JUST

نام کامل و مشخصات بیشتر اعضای تیم جاست عمومی نیست. با این حال به نظر می‌رسد که افراد پشت این پروژه با تیم توسعه ترون همپوشانی زیادی داشته باشد، زیرا این پلتفرم توسط مدیر عامل و بنیانگذار ترون جاستین سان ایجاد شده است و پشتیبانی فنی و مالی زیادی از ترون دریافت می‌کند.

توکنومیک

توکن جاست JST یک توکن بر بستر شبکه ترون و با استاندارد TRC-20 است. با توجه به داده‌های کوین مارکت کپ CoinMarketCap ارز دیجیتال جاست در زمان نوشتن این مقاله با قیمت ۰.۰۶۰۰۱ دلار با حجم بازار ۴۴۲ میلیون دلاری در رتبه ۱۵۷ ارزهای دیجیتال قرار دارد.

کل عرضه توکن‌های جاست برابر با ۹.۹ میلیارد واحد است که در حال حاضر ۷۴ درصد از کل توکن‌ها به بازار تزریق شده است.

این توکن‌ها از طریق سپرده‌گذاری، وام دادن و ارائه نقدینگی در شبکه جاست یا با چندین روش دیگر مانند شرکت در کمپین های ویژه به دست می‌آیند.

عرضه اولیه این توکن در صرافی پولونیکس Poloniex انجام شد.

کل توکن‌های JST به صورت زیر توزیع شده‌اند:

 • فروش در مرحله اولیه: ۱۱٪
 • فروش عمومی: ۴٪
 • مشارکت‌های استراتژیک: ۲۶٪
 • تیم: ۱۹٪
 • ایردراپ برای هولدرهای ترون: ۱۰٪
 • اکوسیستم: ۳۰٪
ارز دیجیتال جاست JUST
استیبل کوین USDJ
کوین مارکت کپ
ارز دیجیتال جاست JUST در کوین مارکت کپ

اطلاعات بیشتر در مورد تخصیص توکن‌های جاست و نرخ تورم آن در حال حاضر اعلام نشده است. با این حال قرار است که تمام توکن‌های تیم تا آوریل ۲۰۲۲ به طور کامل در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

آینده و پیش بینی قیمت ارز دیجیتال جاست از زبان متخصصان

در ادامه قابل اطمینان‌ترین پیش بینی‌های قیمتی برای جاست JST را از پلتفرم‌های پیش بینی محبوب جمع آوری کرده‌ایم.

طبق گفته والت اینوستور ، قیمت جاست تا پایان ۲۰۲۲ به ۰.۱۲۱ دلار سال افزایش خواهد یافت که این دارایی را به یک سرمایه گذاری عالی تبدیل می‌کند. در بلندمدت و تا سال ۲۰۲۶ انتظار می‌رود قیمت هر توکن به ۰.۳۱۲ دلار آمریکا برسد.

والت اینوستور WalletInvestor

تریدینگ بیستس در پاسخ به این سوال که آیا جاست سرمایه گذاری خوبی است یا خیر، جواب قاطع مثبتی دارد. این تیم پیش‌بینی می‌کند که قیمت این توکن تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۰.۰۹۸۴۴۲۱ تا ۰.۰۹۹۳۲۵۶ دلار برسد.

تریدینگ TradingBeasts

در تحلیل دیجیتال کوین ، قیمت ارز دیجیتال جاست در ۶ سال آینده به قیمت ۰.۲۸۱۳۹۵۳ دلار افزایش خواهد یافت. انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۲۲ قیمت این دارایی به ۰.۱۲۴۷۸۱۴ دلار برسد و در سال‌های ۲۰۲۳-۲۰۲۴ به رشد خود ادامه دهد. بر اساس این پیش بینی، جاست یک سرمایه گذاری بلند مدت سودآور است.

دیجیتال کوین DigitalCoin

ارز دیجیتال جاست را از کجا بخریم؟

جاست را می توان به دو روش به دست آورد:

کسب به وسیله دریافت پاداش برای سپرده گذاری، وام دادن و ارائه نقدینگی در شبکه جاست یا با خرید از صرافی‌های ارز دیجیتال

این توکن پر پتانسیل در صرافی‌های نام‌آوری چون هووبی گلوبال، بایننس، پولونیکس، بیت‌فینکس، کوکوین، کوینکس و … در دسترس است.

علاقمندان ایرانی این ارز می‌توانند در صرافی اکسکوینو به خرید و فروش ارز دیجیتال جاست بپردازند.

ارز دیجیتال جاست JUST در اکسکوینو
جاست اکسکوینو
ارز دیجیتال جاست در صرافی اکسکوینو

کیف پول‌های ارز دیجیتال جاست

توکن جاست را می‌توان در اکثر کیف پول‌هایی که از شبکه ترون پشتیبانی می‌کنند، ذخیره کرد.

برخی از کیف‌پول‌هایی که می‌توانید JST را در آن ذخیره کنید عبارتند از: کیف پول نرم افزاری اگزودوس، اتمیک والت و ترون لینک.

شما همچنین می توانید این ارز دیجیتال را در کیف پول خود در صرافی اکسکوینو ذخیره کنید.

مزایا و معایب ارز دیجیتال جاست

مزایا

 • قراردادهای هوشمند از دارایی‌های کاربران محافظت و به آن‌ها امکان می‌دهد تا ارزهای دیجیتال را به راحتی مبادله کنند و از افزایش قیمت بهره ببرند
 • قابلیت کسب درآمد به واسطه پرداخت کارمزدها و حفظ پلتفرم جاست با ضرب USDJ
 • وجود صدها برنامه غیرمتمرکز در شبکه
 • ساخت بر روی شبکه ترون یک جامعه کاربری بزرگ از مالکان و سازندگان را برای جاست ایجاد می‌کند

معایب

 • برخی از افراد فعال در دنیای رمزارزها این پروژه را تحریم کرده‌اند زیرا معتقدند که جاستین سان باید به جای تمرکز بر روی چندین پلتفرم، روی پلتفرم اصلی خود یعنی ترون تمرکز کند
 • با واریز JST نمی توانید JST کسب کنید در حالیکه با واریز ترون می‌توانید USDJ بدست آورید
 • هولدرهای ترون و کاربران آن بیشترین سود را از جاست می‌برند
 • دو توکنی بودن پلتفرم می‌تواند گیج کننده باشد
 • برخی توکن جاست را به عنوان یک کپی از میکردائو MakerDAO می‌بینند که در آن از دای DAI می‌توان به عنوان وثیقه برای صدور یک توکن استفاده کرد.

سخن پایانی

به طور کلی اکوسیستم جاست اهداف جالبی را پیگیری می‌کند؛ باید دید که در آینده تیم پشت این پروژه می‌تواند به هدف خود برسد یا خیر.

وجود افرادی مثل جاستین سان و شرکت‌های بزرگ پشت این پروژه می‌تواند پتانسیل بالایی برای رشد ارزش توکن جاست داشته باشد.

در کل هیچ اجماع جهانی در مورد تغییرات مثبت یا منفی قیمت ارز دیجیتال جاست در آینده وجود ندارد. در واقع، رشد احتمالی این توکن به عوامل مختلفی بستگی دارد: اعلانات تیم، فناوری‌های جدید پروژه‌های جاست، بازار رمزارزها به طور کلی، موقعیت قانونی و … .

فراموش نکنید که قبل از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال، ضروری است که تحقیقات خود را انجام دهید.

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف آموزشی گردآوری شده است و نباید به عنوان توصیه مالی در نظر گرفته شود چرا که بازار ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی دارد. هر سرمایه‌گذار باید قبل از تعهد به سرمایه‌گذاری، دیدگاه‌های متعددی را بررسی کند و با تمام مقررات محلی آشنا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code