دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱

حرکت بعدی بیت کوین، صعودی یا نزولی؟

ارز دیجیتال بیت کوین روند تصحیح قیمت خود را در پیش گرفته و در محدوده زیر ۹,۵۰۰ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد . به نظر می‌رسد احتمال سقوط قیمت این ارز دیجیتال به سطوح ۸,۷۰۰ دلار، قبل از شروع رالی افزایش قیمت جدید وجود داشته باشد.  اولین ارز دیجیتال دنیا یعنی بیت کوین برای دستیابی به سطوح بالاتر، ابتدا باید از قدرت کافی برای شکست سطح مقاومت ۹,۴۶۰ تا ۹,۵۰۰ دلار برخوردار باشد. بنابراین سطح کلیدی ۹,۵۰۰ دلار دارای اهمیت ویژه برای خریداران و دارندگان این ارز دیجیتال است.

تحلیل قیمت بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین پس از ثبت افزایش قیمت اخیر خود با یک تصحیح قیمت روبه رو شده و در محدوده سطح حمایت ۹,۲۰۰ دلار مورد خرید و فروش قرار گرفت. کاهش قیمت این ارز دیجیتال حتی تا زیر سطوح ۹,۱۰۰ دلار نیز ادامه داشت و در محدوده ۹,۰۴۵ دلار متوقف شد که پس از آن تا حدودی توانست بهبود نسبی را تجربه کرده و به سطح مقاومت ۹,۲۰۰ دلار برسد. همچنین بیت کوین با یک شکست قیمت در سطح فیبوناجی اصلاحی ۲۳.۶  درجه و در محدوده ۹,۹۳۵ تا ۹,۰۴۵ دلار روبه رو بود.

پادشاه ارزهای دیجیتال حتی به محدوده بالای سطوح ۹,۴۰۰ دلار و شاخص میانگین متحرک ۱۰۰ روزه نیز دست یافت ولی هنگام طی مسیر صعودی خود در سطح مقاومت ۹,۵۰۰ دلار متوقف شد. همچنین سطح فیبوناجی اصلاحی ۵۰ درصدی در محدوده ۹,۹۳۵ تا ۹,۰۴۵ دلار به عنوان یک سطح مقاومت شکل گرفت و میانگین متحرک ساده نیز در نزدیکی خط روند ۹,۵۰۰ دلار قرار داشت.

حرکت بعدی بیت کوین، صعودی یا نزولی

بنابراین یک شکست قیمت در بالای خط روند صعودی و شاخص میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه می‌تواند منجر به شکل گیری رالی افزایش قیمت شود. سطح مقاومت بعدی در محدوده ۹,۷۲۵ تا ۹,۸۸۰ دلار شکل خواهد گرفت.

ارز دیجیتال بیت کوین در مسیر نزولی خود با چند سطح حمایت در محدوده ۹,۰۴۰ و ۹,۰۰۰ دلار روبه رو است و به نظر می‌رسد احتمال کاهش قیمت بیت کوین به سمت محدوده ۸,۸۰۰ تا ۸,۷۰۰ دلار نیز دور از انتظار نیست. در حالی که موج فعلی در محدوده سطح حمایتی ۸,۸۰۰ تا ۸,۷۰۰ دلار تکمیل می‌شود قیمت این ارز دیجیتال در ماه‌های آینده می‌تواند روند کاهشی داشته باشد.

8 ابان

همانطور که قبلا گفته شد و با در نظر گرفتن نمودار قیمت بیت کوین می‌بینیم که سطوح ۹,۴۶۰ تا ۹,۵۰۰ دلار از اهمیت ویژه‌ای برای این ارز دیجیتال برخوردار هستند. اگر بیت کوین توانایی رسیدن به محدوده ۹,۵۰۰ دلار را نداشته باشد احتمال کاهش قیمت به سمت سطوح ۹,۰۰۰ تا ۸,۸۰۰ دلار افزایش خواهد یافت ولی در صورت شکست سطح ۹,۵۰۰ دلار شروع روند گاوی و رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به سطوح ۹,۸۰۰ تا ۹,۹۵۰ دلار نیز افزایش خواهد یافت.