سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱
سرانجام تثبیت قیمت بیت کوین در سطوح کنونی چه خواهد بود؟

سرانجام تثبیت قیمت بیت کوین در سطوح کنونی چه خواهد بود؟

ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده بالای ۹,۶۴۰ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. اگر این ارز دیجیتال موفق به شکست سطوح مقاومت ۹,۸۰۰ و ۹,۸۸۰ دلاری شود احتمال دستیابی به سطوح بالاتر طی روزهای آینده نیز افزایش خواهد یافت.

بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا در حال حاضر در محدوده بالای سطوح حمایتی ۹,۶۴۰ تا ۹,۶۰۰ دلاری قرار دارد. گاوهای این بازار نقطه ۹,۸۸۰ دلار را قیمت هدف بعدی خود قرار داده و در تلاشند به این سطح دست یابند.

تثبیت قیمت بیت کوین و ادامه روند صعودی

یک خط روند خرسی نیز در تایم فریم یک ساعته نمودار قیمت بیت کوین در محدوده سطح ۹,۸۰۰ دلاری به چشم می‌خورد.

شکست نزولی در محدوده زیر شاخص میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را به محدوده ۹,۵۰۰ تا ۹,۳۰۰ دلاری هدایت کند.

قیمت بیت کوین پس از موج ریکاوری ( بهبود ) خود در سطح ۹,۸۸۰ دلار با یک سطح مقاومت روبه رو شده و در محدوده پایین این سطح مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد و به نظر می‌رسد خود را برای حرکت اصلی بعدی آماده می‌کند.

قیمت ارزشمندترین ارز دیجیتال دنیا با یک شکست در پایین سطوح ۹,۷۲۰ دلاری روبه رو بود که سطح فیبوناجی بازگشتی ۲۳.۶ درصدی موجود در این منطقه منجر به رسیدن قیمت این رمز ارز از ۹,۳۸۹ به ۹,۸۱۱ دلار شد. البته ناگفته نماند که سطوح ۹,۶۴۰ دلار و شاخص میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته نیز عنوان سطوح حمایتی عمل می‌کنند.

بیت کوین هنگام طی مسیر صعودی خود با سطوح مقاومتی ۹,۸۰۰ و ۹,۸۸۰ دلاری روبه رو خواهد شد. همچنین یک خط روند نزولی و مقاومتی در سطح ۹,۸۰۰ دلار در نمودار قیمت به چشم می‌خورد.

بیت کوین

اگر بیت کوین موفق به پاک کردن خط روند مقاومتی شود، احتمال جهش قیمت به سمت محدوده بالایی سطوح مقاومت ۹,۸۸۰ دلاری هم به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. در این صورت سطح مقاومت بعدی که مانع از رشد قیمت بیت کوین خواهد شد سطح ۱۰,۰۰۰ دلار می‌باشد. در صورت گذشتن قیمت بیت کوین از این سطح هدف بعدی گاوها محدوده ۱۰,۵۰۰ دلار خواهد بود. هر تغییر قیمتی در این سطح می‌تواند بیت کوین را به سمت محدوده ۱۱,۲۰۰ دلار سوق دهد.

بیت کوین و ادامه روند نزولی

از طرف دیگر و از دیدگاه نزولی، یک سطح حمایتی در محدوده ۹,۶۴۰ دلاری و شاخص میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته وجود دارد. اگر بیت کوین یک شکست خرسی در محدوده زیر میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته به همراه داشته باشد، امکان رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به محدوده ۹,۶۰۰ دلار دور از انتظار نیست.

سطح فیبوناجی بازگشتی ۵۰ درصدی که باعث شد قیمت بیت کوین از ۹,۳۸۹ دلار به ۹,۸۱۱ دلار برسد هم اکنون در نقطه ۹,۶۰۰ قرار داشته و به عنوان یک سطح حمایت عمل می‌کند. هر حرکت نزولی دیگری در این سطح فشار زیادی بر گاوها وارد کرده و قیمت بیت کوین را به سمت سطوح حمایتی  ۹,۵۰۰ تا ۹,۴۰۰ دلار هدایت خواهد کرد.

از لحاظ عوامل تکنیکی شاخص مکدی در منطقه صعودی قدرت خود را بیشتر می‌کند و شاخص قدرت نسبی هم در تلاش است تا در محدوده بالای ۵۰ باقی بماند.  سطوح حمایتی و مقاومتی کلیدی بیت کوین در حال حاضر به ترتیب در محدوده ۹,۶۴۰  تا ۹,۵۰۰ و ۹,۸۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار قرار دارند.

منبع: newsbtc