چهارشنبه , ۹ آذر ۱۴۰۱
قیمت بیت کوین

آیا احتمال افزایش قیمت بیت کوین پس از هالوینگ وجود دارد؟

فشار فروش قبل از هالوینگ و کاهش قیمت آن سبب شد بسیاری از سرمایه‌گذاران با در نظر گرفتن احتمال رالی افزایش قیمت بعد از هالوینگ وارد این بازار مالی شوند.

پس از هالوینگ کاهش یا افزایش قیمت؟

نمودار تکنیکال قیمت بیت کوین از تثبیت قیمت این طلای دیجیتال طی فرآیند هالوینگ خبر می‌دهد.

کاهش قیمت بیت کوین طی هفته گذشته از سطح ۱۰,۰۰۰ دلار شکل گرفت. در حالی که بسیاری از تحلیلگران با خوش بینی منتظر گذشتن بیت کوین از سطح ۱۰,۰۰۰ دلار و حفظ سود در بالای این محدوده بودند، برخی دیگر با حفظ دیدگاه نزولی خود معتقد بودند بازگشت قیمت از سطح مذکور احتمالا به دلیل حمایت نشدن از روند صعودی شکل گرفته بود. قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا در کمتر از ۲ ساعت با کاهش ۲,۰۰۰ دلاری همراه بود. چندین سطح حمایت آزمایشی از جمله ۹,۵۰۰، ۹,۰۰۰ و ۸,۴۰۰ دلار نیز در مسیر کاهش قیمت بیت کوین به سمت ۸,۱۰۰ دلار به چشم میخوردند.

قیمت بیت کوین

افزایش قیمت ناگهانی قیمت بیت کوین به سمت محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار طی هفته گذشته بسیاری از سرمایه‌گذاران را شگفت زده کرد. با اینکه بسیاری از کارشناسان منتظر افزایش قیمت بیت کوین بودند ولی زمان این اتفاق را بعد از هالوینگ پیش بینی می‌کردند. برخی معتقدند کاهش قیمت بیت کوین به سمت محدوده ۸,۰۰۰ دلار به معنی ورود بسیاری از سرمایه‌گذاران با هدف افزایش قیمت پس از هالوینگ در سطوح پایین است.

سطوح کلیدی قیمت بیت کوین

هم اکنون که در حال نگارش این مطلب هستیم قیمت بیت کوین در محدوده ۸,۷۰۷ دلار قرار دارد و فشار فروش در محدوده ۸,۹۰۰ دلار توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است. گاوها هم با سطح مقاومت در سطح فیبوناجی ۶۱.۸ درصدی دست و پنجه نرم می‌کنند. درست کمی پایین‌تر از محدوده ذکر شده، در تایم فریم ۴ ساعته نیز شاخص میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه قرار دارد. سطوح کلیدی ۸,۰۰۰ و ۸,۵۰۰ دلار نیز از سطوح بسیار مهم برای بالا رفتن قیمت بیت کوین محسوب می‌شود.

قیمت بیت کوین

با توجه به رفتار قیمت بیت کوین طی چند روز اخیر، احتمال تثبیت قیمت هنگام شکل گیری هالوینگ وجود دارد. شاخص قدرت نسبی پس از تجربه بهبود نسبی در حال حرکت به سمت محدوده ۳۰ است. در آخر می‌توان گفت با توجه به حجم معاملات کم انجام شده در بازار، حرکت انفجاری و رالی افزایش قیمت قدرتمند بعید به نظر می‌رسد.

 

منبع: coingape