اخبار بیت کوین

بزرگترین بلاک تاریخی بلاک‌چین بیت‌کوین استخراج شد!

بزرگترین بلاک بلاک‌چین بیت‌کوین با استفاده از پروژه NFT تپ‌روت ویزارد Taproot Wizard استخراج شد.

استخراج این بلاک که حاوی تقریباً ۴ میلیون تراکنش بود توسط یک توسعه‌دهنده مستقل و با استفاده از پروتکل «Ordinals» برای حل مشکل «فقدان هویت عمومی پایدار بیت‌کوین» انجام شد.

با وجود نامشخص ماندن نام توسعه‌دهنده و پروژه، استخراج این بلاک بیت‌کوین سروصدای زیادی را در میان اعضای جامعه این رمز ارز به پا کرد. برخی آن را یک حمله‌ به شبکه بیت‌کوین نامیدند. با این حال یودی ورتمیر Udi Wertheimer، توسعه‌دهنده و کیسی رودامور Casey Rodarmor، توسعه‌دهنده سابق بیت‌کوین معتقدند که این تراکنش یک نوآوری بر پایه مفهوم دستورات (Ordinals) بوده است.

همانطور که گفته شد مفهوم Ordinals به عنوان راه حلی برای مسئله عدم وجود هویت عمومی پایدار بیت‌کوین معرفی شد. آدرس‌های بیت‌کوین معمولاً یکبار مصرف هستند و حساب‌های کیف پول محلی هستند، بنابراین مالکیت کلیدهای عمومی و خصوصی قابل انتقال نیست. هدف Ordinal‌ها این است که این مشکل را با علامت‌گذاری هر ساتوشی در هر خروجی و ایجاد یک حساب قابل انتقال یا هویت برای بیت‌کوین، حل کند.

در پروژه Taproot Wizard، ناشر از یک ساتوشی خاص برای ارجاع به یک تصویر JPG برای پیاده سازی شناسایی و گردش NFT استفاده می کند. این مفهوم نوآورانه است، اما باعث نگرانی جامعه بیت کوین نیز شده است.

در پروژه NFT تپ‌روت ویزارد، ناشر از یک ساتوشی خاص برای ارجاع به یک تصویر JPG و پیاده‌سازی عملیات شناسایی و گردش NFT استفاده می‌کند. این مفهوم نوآورانه است اما در عین حال نگرانی‌هایی را نیز میان اعضای جامعه ایجاد کرده است.
گسترش سریع اندازه بلاک‌چین بیت‌کوین که نتیجه تراکنش‌ها و بلاک‌های بزرگ است، نیاز به دستگاه‌هایی که یک نود کامل را اجرا می‌کنند، افزایش می‌دهد. این اتفاق همچنین قابلیت‌های ضد سانسور شبکه را کاهش می‌دهد.

علاوه‌براین، می‌تواند بر کیف پول، استخر استخراج و امکانات مرورگر تأثیر بگذارد و منجر به برخی از خرابی‌ها شود و امنیت شبکه را کاهش دهد.

اخبار Coincast امروز:

12112022 coin cast 1080 1080 1
  • کمک صرافی‌های کریپتو به قربانیان زلزله فاجعه بار ترکیه
  • راه‌اندازی Binance Tax برای کاربران بایننس 
  • انتظار بازار چند تریلیون دلاری برای بیت‌کوین و میلیونی شدن قیمت بیت‌کوین
  • توقف موقت واریزهای USD در بایننس 

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست امروز اکسکوینو گوش کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا