تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

تحلیل بیت کوین

بازار رمز ارزها از گذشته تا امروز، گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاران بوده است تا با استفاده از روش‌های تحلیل بیت‌ کوین و سایر رمز ارزها و سرمایه‌گذاری و خرید و فروش ارز دیجیتال ،به کسب سودهای زیاد و چند برابر کردن دارایی خود بپردازند.

اما نباید فراموش کرد که این بازار نیز مانند همه بازارهای مالی، ریسک‌ها و چالش‌های خود را دارد و به همان اندازه که سودهای بالایی را نصیب سرمایه‌گذاران خود می‌کند، ممکن است ضررهای جبران‌ناپذیری را هم به افراد وارد کند.

به همین دلیل افراد تازه‌کار برای ورود به این بازار، نیاز به آموزش دارند و باید با اصطلاحات مهم و کاربردی این حوزه به‌‌خوبی آشنا باشند تا بتوانند تجربه خوبی از معاملات خود به‌دست آورند. یکی از کاربردی‌ترین روش‌های کسب سود و موفقیت در بازار رمز ارزها، یادگیری مهارت انجام تحلیل ارزهای دیجیتال است.

تحلیل بیت کوین امروز چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱

بیت کوین هنوز هم در شکست مقاومت ۲۳۲۰۰ دلار ناکام بوده و تا ۲۲۳۰۰ دلار هم پائین آمده، فعلا محدوده حمایتی ۲۲۰۰۰ دلار را داریم و بعد از آن سطح مهم‌تر ۲۱۳۰۰ دلار را داریم. نکته‌ی قابل توجه در این محدوده، کاهش حجم معاملات است که از طرفی ضعف تقاضا را نشان می‌دهد و احتمال کاهش قیمت را بالا می برد.

تحلیل بیت کوین امروز چهارشنبه 5 بهمن 1401
نمودار ۴ ساعته بیت کوین

تحلیل بیت کوین دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱

طی دو روز گذشته، قیمت نتوانسته بالای ۲۳۲۰۰ دلار تثبیتی انجام دهد و در این مدت تنها بین ۲۲۳۰۰ تا ۲۳۲۰۰ دلار نوسان داشته. با این تفاسیر تحلیل قبلی، هنوز معتبر است.

تحلیل بیت کوین شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱

بیت کوین با یک کندل قدرتمند مقاومت ۲۱۳۰۰ دلار را شکست و تا کنون توانسته خود را تا ۲۳۳۰۰ دلار هم بالا ببرد. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، واگرایی در RSI و کاهش حجم معاملات در این مسیر رشد قیمت است که نشان از ضعف روند دارند. در صورتی که این ضعف روند در همین محدوده تاثیر خود را بگذارد، انتظار کاهش قیمت تا ۲۲۰۰۰ دلار و سپس ۲۱۳۰۰ دلار را داریم. سناریوی مثبتی هم که می‌توانیم در نظر داشته باشیم، با تثبیت قیمت بالای سطح مهم ۲۳۲۰۰ دلار است که قیمت را به ۲۴۵۰۰ دلار خواهد رساند.

تحلیل بیت کوین امروز شنبه 1 بهمن 1401
نمودار ۴ ساعته بیت کوین

تحلیل بیت کوین چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱

با توجه به اینکه قیمت هنوز هم نتوانسته مقاومت ۲۱۳۰۰ دلار را بشکند و شاهد نوسان کمی در بازار بودیم، تحلیل روز قبل هنوز هم معتبر است.

تحلیل بیت کوین سه‌شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱

اگر به صورت کوتاه مدتی به بیت کوین نگاه کنیم، قیمت هنوز مقاومت ۲۱۳۰۰ دلار را پیش روی خود دارد. درست است که شب گذشته تا ۲۱۴۷۴ دلار هم بالا رفت، اما نتوانست تثبیتی در این محدوده انجام دهد. لازمه‌ی حرکت به سمت اهداف بالایی، بسته شدن یک یا دو کندل سبز، در بالای این مقاومت است که می‌تواند با خروج قیمت از کنج ترسیم شده، تقویت شود. در غیر این صورت، افزایش فشار فروش در این محدوده می‌تواند قیمت را با خروج از پائین این کنج، حداقل تا ۲۰۷۴۰ و سپس ۲۰۰۰۰ دلار پائین ببرد.

تحلیل بیت کوین امروز سه‌شنبه 27 دی 1401
نمودار ۱ ساعته بیت کوین

تحلیل بیت کوین دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱

بیت کوین هنوز در محدوده‌ی مشخص شده در حال درجا زدن است. این رفتار قیمت از یک جهت می‌تواند سیو سود باشد، از طرف دیگر هم می‌تواند جذب پتانسیل لازم، برای حرکت به سمت اهداف بالایی تعبیر شود. در مورد ادامه‌ی حرکت قیمت در تحلیل های قبلی صحبت کرده بودیم و باید اضافه کنیم که لازمه‌ی ادامه‌ی حرکت صعودی، تثبیت بالای ۲۲۰۰۰ دلار است. در غیر این صورت، رها شدن قیمت در این محدوده می‌تواند نزول قیمت، حداقل تا ۲۰۰۰۰ دلار را به دنبال داشته باشد.

تحلیل بیت کوین امروز دوشنبه 26 دی 1401
نمودار ۴ ساعته بیت کوین

تحلیل بیت کوین یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱

با توجه به اینکه عمده‌ی موسسات بزرگ مالی و بانک‌های بین المللی تا فردا بسته هستند، برای امروز نوسان خاصی نداشتیم و قیمت بین ۲۰۵۰۰ تا ۲۱۰۰۰ دلار درجا زده. البته با توجه به رشد شارپی بازار در روزهای قبل، این استراحت قیمت که به نوعی می‌تواند تشکیل دهنده‌ی بِیس قیمتی باشد، دور از انتظار نبود.

لازم به ذکر است، با توجه به اینکه تغییر خاصی در وضعیت قیمت نداشتیم، تحلیل قبلی هنوز پابرجاست.

تحلیل بیت کوین امروز یکشنبه 25 دی 1401
نمودار ۴ ساعته بیت کوین

ترید ارزهای دیجیتال چیست؟

منظور از ترید (trade) همان معامله یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بازه‌های زمانی مختلف و با هدف کسب سود است. در واقع ترید یعنی خرید ارز دیجیتال با قیمت پایین تر و فروش آن با قیمت بالاتر.

تریدر کیست؟

تریدر یا معامله‌گر به کسی گفته می‌شود که خرید یا فروش ارزهای دیجیتال را در بازارهای مالی انجام می­دهد. تریدر می­تواند این فعالیت مالی را برای خودش، شخص دیگر یا برای یک سازمان انجام دهد.

ارزهای دیجیتال 1

انواع تحلیل‌های ارز دیجیتال

تریدرهای حرفه‌ای برای کسب سود از بازار رمز ارزها زمان زیادی را صرف آموزش و یادگیری روش‌های تحلیل می‌کنند و با استفاده از روش‌های تحلیلی مختلف، خطرات و ریسک‌های سرمایه‌گذاری خود را کاهش داده و به حداقل می‌رسانند.

مهم‌ترین روش‌های تحلیل ارز دیجیتال عبارتند از:

تحلیل تکنیکال Technical

این روش یکی از معروف‌ترین و متداول‌ترین روش‌های تحلیل در بازار رمز ارزها محسوب می‌شود. معامله‌گران در روش تحلیل تکنیکال با استفاده از اندیکاتورها و اطلاعاتی مثل نوسانات قیمت رمز ارزها، حجم معاملات و عرضه و تقاضا‌ی آن دارایی، قیمت‌‌ آتی رمز ارز موردنظر خود در آینده را پیش‌بینی می‌کنند.

اتریوم

از مهمترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  • اندیکاتور میانگین متحرک  Moving Average
  • اندیکاتور مکدیMACD
  • اندیکاتور فیبوناچی Fibonacci
  • اندیکاتور باند بولینگر Band Bollinger
  • اندیکاتور یا مقاومت نسبی RSI

تحلیل فاندامنتال Fundamental

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی تکمیل‌کننده تحلیل دارایی به روش تکنیکال است. در این نوع از تحلیل، معامله‌گر تمامی متغیرهای مالی و اقتصادی مربوط به یک دارایی را ارزیابی می‌کند. به عبارتی ساده‌تر در تحلیل فاندامنتال همه موارد و فاکتورهایی که بر قیمت یک دارایی تاثیرگذار است مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این روش با استفاده از شاخص‌های مربوطه به بررسی این موضوع پرداخته می‌شود که آیا ارز دیجیتال مورد نظر بیشتر یا کمتر از ارزش واقعی، قیمت‌گذاری شده است و در نهایت معامله‌گر با ارزیابی این اطلاعات رمزارزهای موردنظر خود برای سرمایه‌گذاری را انتخاب می کند. با این روش تریدر این فرصت را پیدا می کند تا در رمز ارزهایی که کمتر از ارزش واقعی خود قیمت‌گذاری شده‌اند را پیدا کرده و بهترین سود را از معامله آن‌ها کسب کند. برعکس زمانی که رمز ارزی با قیمت بیشتر از حد واقعی آن ارزش‌گذاری شده نشان دهنده فرصت خروج از سرمایه‌گذاری در آن دارایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.