تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

تحلیل بیت کوین (7 خرداد 1402)

بازار رمز ارزها از گذشته تا امروز، گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاران بوده است تا با استفاده از روش‌های تحلیل تکنیکال بیت‌ کوین و سایر رمز ارزها و سرمایه‌گذاری و خرید بیت کوین ،به کسب سودهای زیاد و چند برابر کردن دارایی خود بپردازند.

اما نباید فراموش کرد که این بازار نیز مانند همه بازارهای مالی، ریسک‌ها و چالش‌های خود را دارد و به همان اندازه که سودهای بالایی را نصیب سرمایه‌گذاران خود می‌کند، ممکن است ضررهای جبران‌ناپذیری را هم به افراد وارد کند.

به همین دلیل افراد تازه‌کار برای ورود به بازار خرید ارز دیجیتال، نیاز به آموزش دارند و باید با اصطلاحات مهم و کاربردی این حوزه به‌‌خوبی آشنا باشند تا بتوانند تجربه خوبی از معاملات خود به‌دست آورند. یکی از کاربردی‌ترین روش‌های کسب سود و موفقیت در بازار رمز ارزها، یادگیری مهارت انجام تحلیل ارزهای دیجیتال و اطلاع از قیمت ارز دیجیتال است.

تحلیل بیت کوین امروز یکشنبه 7 خرداد

قیمت بیت کوین مطابق تحلیل قبل، با واکنش نسبت به خط روند ترسیم شده، تا محدوده 27000 دلار صعود قیمتی داشت. این مورد با توجه به خط روند اندیکاتور RSI، می‌تواند تا محدوده خط روند مشخص شده اصلاح داشته باشد و پس از آن تا محدوده 27658 دلار ادامه روند داشته باشد.

تحلیل بیت کوین امروز یکشنبه 7 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت بیت کوین

تحلیل بیت کوین امروز چهارشنبه 3 خرداد

قیمت بیت کوین دقیقا مطابق تحلیل قبل، پس از واکنش نسبت به محدوده عرضه مشخص شده، مجدد وارد کانال 26000 دلار شد. تحلیل قبل همچنان پابرجاست، فقط، ممکن است با واکنش نسبت به خط روند ترسیم شده، تا محدوده مقاومت 27000 دلار صعود قیمتی داشته باشد. عبور از این ناحیه حرکت قیمت تا سقف باکس زرد را تسهیل خواهد کرد.

BTCUSDT 2023 05 24 08 21 26 1
نمودار 4 ساعت بیت کوین

تحلیل بیت کوین سه شنبه 2 خرداد

قیمت بیت کوین در‌ محدوده 27400 دلار قرار دارد. پس از واکنش به کف باکس مشخص شده در ناحیه تقاضا 26500 دلار، به سمت محدوده مقاومت 27000 دلار پولبک زد. پس از آن با شکست خط روند ترسیم شده به طرف سقف باکس حرکت کرد. درصورت تکمیل واکنش نسبت به محدوده عرضه فعلی، اصلاح تا خط روند نشان داده شده محتمل است.

تحلیل بیت کوین امروز سه شنبه 02 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت بیت کوین

تحلیل بیت کوین یکشنبه 31 اردیبهشت

قیمت بیت کوین در محدوده 27100 دلار قرار دارد. درحال‌حاضر در باکس مشخص در حال نوسان است، این مورد با توجه به خطوط روند ترسیم شده، ممکن است با عبور از خط روند، تا سقف باکس ( محدوده 27500 دلار) صعود قیمتی داشته باشد. درغیراین‌صورت اصلاح مجدد تا خط روند پایینی دوراز‌انتظار نیست.

تحلیل بیت کوین امروز یکشنبه 31 اردیبهشت 1402
نمودار 4 ساعت بیت کوین

تحلیل بیت کوین شنبه 30 اردیبهشت

قیمت بیت کوین توسط Bullisherها در 17 می، قیمت را به سمت الگوی مثلث متقارن پیش برد، اما Bearishها به شدت از سطح محافظت کردند و بیت کوین را در 18 می پایین آوردند. جفت BTC/USDT همچنان شاهد کشمکش سختی بین گاوها و خرس‌ها در منطقه بین خط حمایت و 25250 دلار خواهد بود.

با توجه به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) در 27590 دلار و شاخص قدرت نسبی (RSI)، اگر خریداران مقاومت را بشکنند، این جفت می‌تواند یک رالی را تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) در 28412 دلار و پس از آن به خط مقاومت آغاز کند. البته باید توجه داشت، وقفه بالای مثلث، نمودار را به نفع گاوها تغییر می‌دهد.

تحلیل بیت کوین امروز شنبه 30 اردیبهشت 1402
نمودار روزانه بیت کوین

تحلیل بیت کوین دوشنبه 25 اردیبهشت

قیمت بیت کوین پس از عبور از خط روند ترسیم شده، در محدوده قیمتی 27400 دلار قرار دارد. درحال‌حاضر در محدوده عرضه و تقاضایی قرار دارد، که درصورت تکمیل پولبک فعلی و تثبیت، باید منتظر قیمت‌های بالاتر باشیم.

تحلیل بیت کوین امروز دوشنبه 25 اردیبهشت 1402
نمودار 4 ساعت بیت کوین

تحلیل بیت کوین یکشنبه 24 اردیبهشت

قیمت بیت کوین در محدوده قیمت 26800 دلار در وضعیت رنج قرار دارد. این مورد با عبور از خط روند ترسیم شده به‌وجود آمد. درصورت واکنش نسبت به ناحیه مقاومت 26900 دلار، اصلاح تا محدوده عرضه و تقاضای مشخص شده، دوراز‌انتظار نیست.

تحلیل بیت کوین امروز یکشنبه 24 اردیبهشت 1402
نمودار 4 ساعت بیت کوین

تحلیل بیت کوین شنبه 23 اردیبهشت

قیمت بیت کوین در انتهای هفته دامپی شدید به محدوده قیمت 25800 دلار داشت. این اتفاق پس از انتشار داده‌های اقتصادی، مانند؛ نرخ تورم آمریکا و همینطور خبر فروش 9800 بیت کوین توسط دولت آمریکا رخ داد. درحال‌حاضر بیت کوین در روند نزولی قرار دارد. واکنش نسبت به خط روند ترسیم شده، می‌تواند منجربه اصلاح تا محدوده 26500 دلار شود. درغیر‌این‌صورت، عبور از خط رود و نوسان در محدوده 27000 دلار محتمل است.

تحلیل بیت کوین امروز شنبه 23 اردیبهشت 1402
نمودار 4 ساعت بیت کوین

تحلیل بیت کوین امروز چهارشنبه 20 اردیبهشت

قیمت بیت کوین روز گذشته تا محدوده 27800 دلار پیش‌روی داشت. امروز با واکنش نسبت به محدوده 27680 دلار مجدد وارد ناحیه تقاضای مشخص شده است. این روند ممکن است تا کف محدوده تقاضای آبی رنگ ادامه داشته باشد.

BTCUSDT 2023 05 10 11 40 16
نمودار 4 ساعت بیت کوین

مروری بر قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۱

بازار رمزارزها از ابتدای سال 1401 شرایط نه چندان مناسبی را تجربه کرد و از هر طرف مورد حمله قرار گرفت. در این سال تنش بین روسیه و اوکراین بالا گرفت و به زنجیره‌ی تامین جهانی آسیب زد و تورم جهانی را به دنبال داشت. به دنبال این تورم، بانک‌های مرکزی به خصوص بانک مرکزی آمریکا فشار سیاست‌های انقباضی خود را با هدف کاهش تورم افزایش داد و با افزایش پله‌ای نرخ بهره، سرمایه از بازارهای ریسکی خارج شد.

موج دیگر فشارها هیجان منفی بود که شکست پروژه‌ی لونا و ورشکستگی صرافی FTX به بازار وارد کرد. همین موارد دست به دست هم دادند و در نهایت سال خونینی را برای بازار رمزارزها ترتیب دادند. طی این مسیر، قیمت بیت کوین از 46500 دلار به 16300 دلار رسید. در ماه آخر سال 1401 شاهد ورشکستگی برخی بانک‌های آمریکا بودیم، در ابتدا این خبر شوک منفی به بازار وارد کرد، اما بعد از آن به نوعی باز هم شاهد ورود سرمایه به بازار رمزارزها بودیم.

حال بیت کوین 3 هفته‌ی خوب را تجربه کرده و توانسته خود را از 19600 دلار به کانال 29000 دلار هم برساند. در تحلیل‌های بعدی با جزئیات بیشتر شرایط قیمت بیت کوین را در سال جدد شمسی بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

نمودار قیمت هفتگی بیت کوین در سال ۱۴۰۱
نمودا‌ر هفتگی بیت کوین

تریدر کیست؟

تریدر یا معامله‌گر به کسی گفته می‌شود که خرید یا فروش ارزهای دیجیتال را در بازارهای مالی انجام می­‌دهد. تریدر می‌تواند این فعالیت مالی را برای خودش، شخص دیگر یا برای یک سازمان انجام دهد.

ترید بیت کوین

انواع تحلیل‌های ارز دیجیتال

تریدرهای حرفه‌ای برای کسب سود از بازار رمز ارزها زمان زیادی را صرف آموزش و یادگیری روش‌های تحلیل می‌کنند و با استفاده از روش‌های تحلیلی مختلف، خطرات و ریسک‌های سرمایه‌گذاری خود را کاهش داده و به حداقل می‌رسانند.

مهم‌ترین روش‌های تحلیل ارز دیجیتال عبارتند از:

تحلیل تکنیکال Technical

این روش یکی از معروف‌ترین و متداول‌ترین روش‌های تحلیل در بازار رمز ارزها محسوب می‌شود. معامله‌گران در روش تحلیل تکنیکال با استفاده از اندیکاتورها و اطلاعاتی مثل نوسانات قیمت رمز ارزها، حجم معاملات و عرضه و تقاضا‌ی آن دارایی، قیمت‌‌ آتی رمز ارز موردنظر خود در آینده را پیش‌بینی می‌کنند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

از مهمترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  • اندیکاتور میانگین متحرک Moving Average
  • اندیکاتور مکدی MACD
  • اندیکاتور فیبوناچی Fibonacci
  • اندیکاتور باند بولینگر Band Bollinger
  • اندیکاتور یا مقاومت نسبی RSI

تحلیل فاندامنتال Fundamental

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی تکمیل‌کننده تحلیل دارایی به روش تکنیکال است. در این نوع از تحلیل، معامله‌گر تمامی متغیرهای مالی و اقتصادی مربوط به یک دارایی را ارزیابی می‌کند. به عبارتی ساده‌تر در تحلیل فاندامنتال همه موارد و فاکتورهایی که بر قیمت یک دارایی تاثیرگذار است مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این روش با استفاده از شاخص‌های مربوطه به بررسی این موضوع پرداخته می‌شود که آیا ارز دیجیتال مورد نظر بیشتر یا کمتر از ارزش واقعی، قیمت‌گذاری شده است و در نهایت معامله‌گر با ارزیابی این اطلاعات رمزارزهای موردنظر خود برای سرمایه‌گذاری را انتخاب می کند.

با این روش تریدر این فرصت را پیدا می کند تا در رمز ارزهایی که کمتر از ارزش واقعی خود قیمت‌گذاری شده‌اند را پیدا کرده و بهترین سود را از معامله آن‌ها کسب کند. برعکس زمانی که رمز ارزی با قیمت بیشتر از حد واقعی آن ارزش‌گذاری شده نشان دهنده فرصت خروج از سرمایه‌گذاری در آن دارایی است.

3 نظرات

  1. امروز که بد جوری ریختش
    ولی تا 2 سال آینده سود خوبی میده

  2. سلام. من تحلیل های شما رو دنبال می کنم. پیش بینی هاتون خیلی دقیق و کامل هست. فقط اگر امکان داره در مورد تاثیر اقتصاد کلان بر روی بازار های ارز دیجیتال بیشتر توضیح بدید. با تشکر از شما

  3. مطمئنا آینده خوبی خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *