دوشنبه , ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

تحلیل بیت کوین

بازار رمز ارزها از گذشته تا امروز، گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاران بوده است تا با استفاده از روش‌های تحلیل بیت‌ کوین و سایر رمز ارزها و سرمایه‌گذاری و خرید و فروش ارز دیجیتال ،به کسب سودهای زیاد و چند برابر کردن دارایی خود بپردازند.

اما نباید فراموش کرد که این بازار نیز مانند همه بازارهای مالی، ریسک‌ها و چالش‌های خود را دارد و به همان اندازه که سودهای بالایی را نصیب سرمایه‌گذاران خود می‌کند، ممکن است ضررهای جبران‌ناپذیری را هم به افراد وارد کند.

به همین دلیل افراد تازه‌کار برای ورود به بازار فروش و خرید بیت کوین، نیاز به آموزش دارند و باید با اصطلاحات مهم و کاربردی این حوزه به‌‌خوبی آشنا باشند تا بتوانند تجربه خوبی از معاملات خود به‌دست آورند. یکی از کاربردی‌ترین روش‌های کسب سود و موفقیت در بازار رمز ارزها، یادگیری مهارت انجام تحلیل ارزهای دیجیتال است.

تحلیل بیت کوین امروز دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

قیمت بیت کوین با باز شدن بازارهای مالی، کف کانال ترسیم شده را شکست و با توجه به تراکم حجم سفارش‌هایی که در محدوده‌ی کانال داریم، فعلا حمایت ۲۲۳۸۰ دلار و از طرف دیگر مقاومت ۲۳۰۰۰ دلار را در مسیر قیمت داریم. شکست این حمایت می‌تواند قیمت را وارد کانال ۲۱۰۰۰ دلار کند، از طرف دیگر یک سناریو هم پولبک قیمت به کف کانال است و بعد از آن قیمت می‌تواند به حرکت اصلی خود ادامه بدهد.

تحلیل بیت کوین امروز دوشنبه 17 بهمن 1401
نمودار ۴ ساعته بیت کوین

تحلیل بیت کوین یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

طبق تحلیل قبل، موج تقاضای خوبی که شکل گرفت، قیمت را تا ۲۴۳۰۰ دلار هم بالا برد، اما با برخورد قیمت به سقف کانال ترسیم شده، مجددا شاهد حرکت قیمت به سمت کف کانال هستیم. نکته‌ی قابل توجه در جمعه‌ی هفته‌ی قبل بود که داده‌های اشتغال آمریکا منتشر شد که گویای وضعیت خیلی خوب اقتصاد آمریکا بودند. باید در نظر داشت، رشد ادامه دار شاخص دلار، می‌تواند با کاهش مومنتوم صعودی قیمت در این محدوده ترکیب شود و نزول قیمت به سمت اهداف پائینی را به دنبال داشته باشد.

تحلیل بیت کوین امروز یکشنبه 16 بهمن 1401
نمودار ۴ ساعته بیت کوین

تحلیل بیت کوین چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

طی یک روز گذشته، بیت کوین کف کانال ترسیم شده را حفظ کرده است، اما هنوز تقاضای مناسبی شکل نگرفته است. در مرحله اول باید تثبیت قیمت بالای ۲۳۲۰۰ دلار شکل بگیرد، که در این صورت، رشد قیمت تا ۲۳۸۰۰ و سپس ۲۴۳۰۰ دلار را خواهیم داشت. در طرف مقابل امشب اعلام نرخ بهره‌ آمریکا را داریم، که در صورت افزایش بیش از پیش‌بینی نرخ بهره، احتمال خروج مجدد سرمایه از بازارهای ریسکی مثل کریپتو و حرکت قیمت به سمت ۲۱۹۲۰ و پایین‌تر محتمل است.

تحلیل بیت کوین امروز چهارشنبه 12 بهمن 1401
نمودار ۴ ساعته بیت کوین

تحلیل بیت کوین سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

همانطور که در تحلیل قبل گفتیم، مقاومت محدوده‌ی ۲۳۱۷۶ تا ۲۳۸۰۵ دلار بسیار مهم است و شکست آن بسیار تعیین کننده خواهد بود. در فاصله‌ی بین دو تحلیل، قیمت در رشد خوبی توانست تا ۲۳۹۶۰ دلار هم بالا رفت، اما شکست این سطح محقق نشد و حجم سفارشات فروش بالای این ناحیه قیمت را به کانال ۲۲۰۰۰ دلار برد. در این محدوده، کانال ترسیم شده را برای قیمت داریم که اگر در این چند روز قیمت کف این کانال را بشکند، می‌توانیم اهداف ۲۱۹۲۰ و سپس ۲۱۲۹۰ دلار را برای قیمت در نظر داشته باشیم. در غیر این صورت، شکل گیری مجدد یک موج تقاضا می‌تواند قیمت را ابتدا به ۲۳۴۰۰ و سپس ۲۴۳۰۰ دلار برساند.

تحلیل بیت کوین امروز سه‌شنبه 11 بهمن 1401
نمودار ۴ ساعته بیت کوین

تحلیل بیت کوین شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

پنجشنبه، بیت کوین در رشدی سریع برای دقایقی خود را به ۲۳۸۰۰ دلار هم رساند اما تثبیت بالای این محدوده تکمیل نشد و قیمت باز هم به کانال ۲۲۰۰۰ دلار برگشته است. در این تحلیل، به پروفایل حجم سفارشات توجه کنید که در آن، هر دو قیمت ۲۳۱۷۶ و ۲۳۸۰۵ دلار، نواحی پرتراکم سفارشات فروش هستند و مادامی که قیمت نتواند این سد را بشکند و خود را بالای آن تثبیت کند، انتظار رشد به سمت تارگت‌های بالایی را نداریم. لازمه‌ی عبور از این حجم سفارشات این است که، رشد سریع قیمت با حجم خوب را داشته باشیم، یا قیمت در این محدوده باز هم درجا بزند تا پتانسیل لازم برای رشد را جذب کند.

تحلیل بیت کوین امروز شنبه 8 بهمن 1401
نمودار روزانه ساعته بیت کوین

تحلیل بیت کوین چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱

بیت کوین هنوز هم در شکست مقاومت ۲۳۲۰۰ دلار ناکام بوده است و تا ۲۲۳۰۰ دلار هم پائین آمده است، فعلا محدوده حمایتی ۲۲۰۰۰ دلار را داریم و بعد از آن سطح مهم‌تر ۲۱۳۰۰ دلار را داریم. نکته‌ قابل توجه در این محدوده، کاهش حجم معاملات است که از طرفی ضعف تقاضا را نشان می‌دهد و احتمال کاهش قیمت را بالا می برد.

تحلیل بیت کوین امروز چهارشنبه 5 بهمن 1401
نمودار ۴ ساعته بیت کوین

تحلیل بیت کوین دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱

طی دو روز گذشته، قیمت نتوانسته است بالای ۲۳۲۰۰ دلار تثبیتی انجام دهد و در این مدت تنها بین ۲۲۳۰۰ تا ۲۳۲۰۰ دلار نوسان داشته است. با این تفاسیر تحلیل قبلی، هنوز معتبر است.

ترید ارزهای دیجیتال چیست؟

منظور از ترید (trade) همان معامله یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بازه‌های زمانی مختلف و با هدف کسب سود است. در واقع ترید یعنی خرید ارز دیجیتال با قیمت پایین تر و فروش آن با قیمت بالاتر.

تریدر کیست؟

تریدر یا معامله‌گر به کسی گفته می‌شود که خرید یا فروش ارزهای دیجیتال را در بازارهای مالی انجام می­دهد. تریدر می­تواند این فعالیت مالی را برای خودش، شخص دیگر یا برای یک سازمان انجام دهد.

ارزهای دیجیتال 1

انواع تحلیل‌های ارز دیجیتال

تریدرهای حرفه‌ای برای کسب سود از بازار رمز ارزها زمان زیادی را صرف آموزش و یادگیری روش‌های تحلیل می‌کنند و با استفاده از روش‌های تحلیلی مختلف، خطرات و ریسک‌های سرمایه‌گذاری خود را کاهش داده و به حداقل می‌رسانند.

مهم‌ترین روش‌های تحلیل ارز دیجیتال عبارتند از:

تحلیل تکنیکال Technical

این روش یکی از معروف‌ترین و متداول‌ترین روش‌های تحلیل در بازار رمز ارزها محسوب می‌شود. معامله‌گران در روش تحلیل تکنیکال با استفاده از اندیکاتورها و اطلاعاتی مثل نوسانات قیمت رمز ارزها، حجم معاملات و عرضه و تقاضا‌ی آن دارایی، قیمت‌‌ آتی رمز ارز موردنظر خود در آینده را پیش‌بینی می‌کنند.

اتریوم

از مهمترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  • اندیکاتور میانگین متحرک  Moving Average
  • اندیکاتور مکدیMACD
  • اندیکاتور فیبوناچی Fibonacci
  • اندیکاتور باند بولینگر Band Bollinger
  • اندیکاتور یا مقاومت نسبی RSI

تحلیل فاندامنتال Fundamental

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی تکمیل‌کننده تحلیل دارایی به روش تکنیکال است. در این نوع از تحلیل، معامله‌گر تمامی متغیرهای مالی و اقتصادی مربوط به یک دارایی را ارزیابی می‌کند. به عبارتی ساده‌تر در تحلیل فاندامنتال همه موارد و فاکتورهایی که بر قیمت یک دارایی تاثیرگذار است مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این روش با استفاده از شاخص‌های مربوطه به بررسی این موضوع پرداخته می‌شود که آیا ارز دیجیتال مورد نظر بیشتر یا کمتر از ارزش واقعی، قیمت‌گذاری شده است و در نهایت معامله‌گر با ارزیابی این اطلاعات رمزارزهای موردنظر خود برای سرمایه‌گذاری را انتخاب می کند. با این روش تریدر این فرصت را پیدا می کند تا در رمز ارزهایی که کمتر از ارزش واقعی خود قیمت‌گذاری شده‌اند را پیدا کرده و بهترین سود را از معامله آن‌ها کسب کند. برعکس زمانی که رمز ارزی با قیمت بیشتر از حد واقعی آن ارزش‌گذاری شده نشان دهنده فرصت خروج از سرمایه‌گذاری در آن دارایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.