تحلیل ارز دیجیتال اتریوم

تحلیل اتریوم (14 خرداد 1402)

بازار خرید و فروش و قیمت ارزهای دیجیتال با نوسانات زیادی که به همراه دارد فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی را در اختیار طرفداران و علاقه‌مندان به معامله ارزهای دیجیتال قرار می‌دهد.

با ورود رمز ارزها به زندگی افراد، این حوزه سهم بزرگی را در اقتصاد جهانی به خود اختصاص داده است و خیلی‌ها به دنبال یادگیری روش‌های موثر و کاربردی و تحلیل اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال برای کسب سود و چند برابر کردن ثروت خود از خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند.

از متداول‌ترین این روش‌ها برای معامله ارزهای دیجیتال به روش‌های تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال می‌توان اشاره کرد.

تحلیل اتریوم امروز شنبه 13 خرداد

قیمت اتریوم مطابق تحلیل قبل، تا محدوده حمایت 1853. دلار اصلاح داشت. پس از آن مجدد به سمت ناحیه عرضه و تقاضا در محدوده قیمتی 1900 دلار بازگشت. درحال‌حاضر واکنش نسبت به این ناحیه و اصلاح تا خط روند ترسیم شده ممکن است رخ دهد.

تحلیل اتریوم امروز شنبه 13 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم چهارشنبه 10 خرداد

قیمت اتریوم مطابق تحلیل قبل عمل کرد و در قیمت 1870 دلار قرار دارد. اصلاح بیشتر تا محدوده 1853 دلار و پس از آن واکنش نسبت به خط روند و محدوده حمایت 1853 دلار ممکن است رخ دهد.

تحلیل اتریوم امروز چهارشنبه 10 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم سه شنبه 9 خرداد

قیمت اتریوم در تایم 4 ساعت، در قیمت 1900 دلار قرار دارد. واکنش نسبت به محدوده حمایت 1887 دلار و حرکت به سمت 1922 دلار محتمل است. درغیراین‌صورت شکست محدوده مقاومت و رسیدن به محدوده قیمت 1870 دلار دورازانتظار نیست.

تحلیل اتریوم امروز سه شنبه 9 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم دوشنبه 8 خرداد

قیمت اتریوم همانطور که در تحلیل قبل ارائه شد، نسبت به محدوده 1840 دلار واکنش نشان داد. پس از این، با کندلی قوی از محدوده مقاومت 1853 دلار عبور کرد. درحال‌حاضر اصلاح تا محدوده حمایت 1887 دلار محتمل است. درصورت شکست این ناحیه قیمتی، اصلاح بیشتر تا محدوده 1853 دلار دوراز‌انتظار نیست.

تحلیل اتریوم امروز دوشنبه 8 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم امروز یکشنبه 7 خرداد

قیمت اتریوم در ادامه تحلیل قبل، با واکنش مناسب نسبت به محدوده 1826 دلار، تا قیمت 1853 دلار صعود داشت. درحال‌حاضر در محدوده عرضه‌ای قرار دارد، که می‌توان انتظار واکنش نسبت به این محدوده و اصلاح تا قیمت 1840 دلار را داشت.

تحلیل اتریوم امروز یکشنبه 7 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم چهارشنبه 3 خرداد

قیمت اتریوم طبق تحلیل قبل، با شکست محدوده حمایتی 1853 دلار، با کندلی قوی اصلاح کرد. در وضعیت فعلی واکنش نسبت به خط روند و حرکت صعوی قیمت تا محدوده مقاومت 1853 دلار محتمل است. درغیراین‌صورت و با عبور از خط روند، قیمت 1785 دلار دورازانتظار نیست.

تحلیل اتریوم امروز چهارشنبه 3 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت اتریوم

تحلیل اتریوم سه شنبه 2 خرداد

قیمت اتریوم در لول 0.38 فیبوناچی قرار دارد. با توجه به اندیکاتور RSI و نقطه اشباع موجود در آن، در‌صورت شکست محدوده حمایت 1853 دلار، ممکن است با حرکت قیمتی به سمت خط روند ترسیم شده روبه‌رو شویم. درغیراین‌صورت واکنش به محدوده عرضه و تقاضای موجود و حرکت به سمت ناحیه مقاومت 1887 دلار محتمل است.

تحلیل اتریوم امروز سه شنبه 02 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت اتریوم

مروری بر وضعیت اتریوم در سال ۱۴۰۱

قیمت اتریوم از شروع سال ۱۴۰۱ در حوالی ۳۲۰۰ دلار بود، اما در این سال ترکیبی از اتفاقات مختلف، نظیر جنگ اوکراین و روسیه و هم چنین تورم حاکم بر اقتصاد جهانی که باعث اعمال سیاست‌های انقباضی بانک‌های مرکزی شد و در کنار این موارد، سقوط صرافی FTX و پروژه‌هایی مثل لونا، باعث کاهش قیمت اتریوم تا 881 دلار شد. اما به مرور شاهد بازگشت تقاضا بودیم و در این مسیر قیمت توانست تا 2030 دلار هم بالا برود. جالب اینجاست که در اواخر امسال با وجود اینکه خبر ورشکستگی بانک‌های آمریکایی را داشتیم، موج تقاضای خوبی برای بازار رمزارزها شکل گرفت و قیمت اتریوم در شکستی خوب، خط روند بلند مدتی خود را شکسته و به نوعی هم قیمت توانست به بالای میدلاین کانال باز‌گردد. در تحلیل‌های بعدی، در مورد شرایط قیمتی در تایم فریم پائین تر و سال 1402 صحبت خواهیم کرد.

نمودار قیمت اتریوم در سال ۱۴۰۱
نمودار هفتگی قیمت اتریوم

تحلیل تکنیکال Technical

روش تحلیل تکنیکال یکی از معروف‌ترین و متداول‌ترین روش‌های تحلیل در بازار رمز ارزها است. در این روش معامله‌گران با در اختیار داشتن اطلاعات و متغیرهای مربوط به آن دارایی از قبیل تغییرات قیمت رمز ارزها، حجم معاملات و عرضه و تقاضا‌ی، قیمت‌‌ رمز ارز موردنظر خود در آینده را پیش‌بینی می‌کنند.

معامله‌گران همچنین با استفاده از شاخص‌های تعیین رفتار رمز ارزها و با زیر نظر گرفتن روندهای قیمتی و الگوهای مشاهده شده، فرصت‌های معاملاتی خود را مشخص می کنند و انجام معاملات و خرید و فروش رمز ارزهای موردنظر خود در زمان‌های معین می پردازند.

از مهمترین این اندیکاتورها عبارتند از:

  • اندیکاتور میانگین متحرک  Moving Average
  • اندیکاتور مکدیMACD
  • اندیکاتور فیبوناچی Fibonacci
  • اندیکاتور باند بولینگر Band Bollinger
  • اندیکاتور یا مقاومت نسبی RSI

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی

در تحلیل فاندامنتال که به آن تحلیل بنیادی هم گفته می‌شود، معامله‌گر به بررسی متغیرهای مالی و اقتصادی مربوط به یک دارایی می‌پردازد. به عبارت ساده‌تر در تحلیل فاندامنتال تمامی عوامل موثر بر قیمت یک دارایی از سوی معامله‌گر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. مواردی همچون بروز‌رسانی فنی شبکه ارز دیجیتال، همکاری جدید و یا لیست شدن در صرافی‌های ارز دیجیتال.

روش تحلیل بنیادی به سرمایه‌گذار نشان می‌دهد که آیا رمز ارز موردنظر او با قیمتی کمتر و یا بیشتر از حد واقعی آن ارزش‌گذاری شده است. بنابراین با استفاده از این روش معامله‌گر فرصت خوبی را به دست می‌آورد تا به معامله ارزهایی بپردازد که کمتر از قیمت واقعی خود ارزش گذاری شده‌اند و در مقابل زمان‌های مناسب برای خروج از سرمایه گذاری در مورد ارزهایی که قیمتی بالاتر از ارزش واقعی خود دارند را پیدا کند.

توجه داشته باشید با توجه به نوسانات و تغییر قیمت مداور ارزهای دیجیتال در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری و معامله رمز ارزها را دارید علاوه بر کسب اطلاعات و دانش کافی در این حوزه، با در نظر گرفتن اهداف سرمایه‌گذاری و میزان ریسک‌پذیری خود بهترین روش را برای خود انتخاب کنید.

اگرچه توصیه‌ای که به افراد برای انجام معاملات موفق و سودآور شده این است که برای اینکه یک تریدر حرفه‌ای باشید تمامی این روش‌ها را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید.

2 نظرات

  1. ممنون از تحلیلاتون از قیمت لحظه ای ارزدیجیتال اتریوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *