تحلیل ارز دیجیتال اتریوم

تحلیل اتریوم

بازار خرید و فروش و قیمت ارزهای دیجیتال با نوسانات زیادی که به همراه دارد فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی را در اختیار طرفداران و علاقه‌مندان به معامله ارزهای دیجیتال قرار می‌دهد.

با ورود رمز ارزها به زندگی افراد، این حوزه سهم بزرگی را در اقتصاد جهانی به خود اختصاص داده است و خیلی‌ها به دنبال یادگیری روش‌های موثر و کاربردی و تحلیل اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال برای کسب سود و چند برابر کردن ثروت خود از خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند.

از متداول‌ترین این روش‌ها برای معامله ارزهای دیجیتال به روش‌های تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال می‌توان اشاره کرد.

تحلیل اتریوم امروز چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱

طبق انتظاری که داشتیم، افزایش فشار فروش در محدوده‌ی مقاومتی، باعث کاهش قیمت به حمایت ۱۵۵۰ دلار شد. در صورت تداوم این حرکت، هدف بعدی عدد رُند ۱۵۰۰ دلار است و بعد از آن با توجه به اینکه حجم سفارش‌های کمتر از ۱۵۰۰ دلار، چندان زیاد نیست، قیمت می‌تواند به ۱۴۰۷ دلار نیز برسد.

تحلیل اتریوم امروز چهارشنبه ۵ بهمن 1401
نمودار ۴ ساعته قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم امروز شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱

اتریوم در فاز بعدی رشد خود توانسته پس از تثبیت بالای ۱۵۶۶ دلار، این بار خود را به ۱۶۷۹ دلار هم برساند. در این محدوده باید به چند نکته توجه داشته باشیم، یکی رسیدن قیمت به سقف ۱۶۷۹ دلاری که یکبار توانسته بازار را با ریزش مواجه کند، یکی واگرایی در RSI و دیگری هم کاهش حجم معاملات در مسیر رشد فعلی قیمت. با افزایش فشار فروش در این محدوده، انتظار بازگشت قیمت به سطوح ۱۵۵۰ و ۱۵۰۰ دلار را داریم. در کل برای سلامت روند قیمت، اصلاح در این محدوده بسیار تاثیرگذار است، اما در صورت تمایل مجدد قیمت به رشد بیشتر، دو عدد ۱۷۲۷ و سپس ۱۸۰۰ دلار برای ما بسیار مهم خواهند بود.

تحلیل اتریوم امروز شنبه 1 بهمن 1401
نمودار ۴ ساعته قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱

با توجه به اینکه قیمت اتریوم هم مانند بیت کوین، هنوز شکست مقاومت پیش روی خود را تکمیل نکرده، تحلیل روز قبل هنوز معتبر است.

تحلیل اتریوم سه‌شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱

اتریوم که دیروز از مقاومت ۱۵۷۸ دلار عقب نشینی کرده بود، مجددا به این محدوده بازگشته و در حال چالش با سفارشات فروش روی این ناحیه است. در بخشی از این جدال، قیمت تا ۱۶۰۴ دلار هم بالا رفت، اما باز هم نتوانست خود را بالای آن تثبیت کند. با ثبت یک یا دو کندل سبز کامل در بالای این مقاومت، انتظار رشد قیمت تا ۱۶۲۵ و سپس حتی ۱۷۲۷ دلار را داریم. در غیر این صورت انتظار درجا زدن قیمت بین ۱۵۰۰ تا ۱۵۷۸ دلار را داریم.

تحلیل اتریوم امروز سه‌شنبه 27 دی 1401
نمودار ۴ ساعته قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱

قیمت یک بار دیگر مقاومت ۱۵۷۸ دلار را تست کرد اما فعلا با فشار فروشی که در این سطح داشتیم کمی عقب نشینی کرده است. افزایش فشار فروش در این محدوده می‌تواند قیمت را تا ۱۵۰۰ و سپس تا ۱۴۰۷ دلار پائین ببرد. در طرف مقابل نیز وارد شدن یک حجم تقاضای خوب می‌تواند رشد قیمت تا ۱۶۲۵ دلار را به همراه داشته باشد.

تحلیل اتریوم امروز دوشنبه 26 دی 1401
نمودار ۴ ساعته قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱

همانطور که در تحلیل روز قبل هم گفته بودیم، فعلا قیمت در این محدوده در حال درجا زدن است و هنوز بالای مقاومت ۱۵۷۸ دلار تثبیتی نداشتیم. در حال حاضر بهتر است تا فردا و شروع فعالیت موسسات مالی صبر کنیم و ببینیم حجم اصلی سفارشات، وارد بازار خواهد شد یا خیر.

 تحلیل اتریوم امروز یکشنبه 25 دی 1401
نمودار ۴ ساعته قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم چهارشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱

اتریوم، مقاومت ۱۴۰۰ دلار را با قدرت شکست و در رشدی سریع توانست خود را به نزدیکی ۱۶۰۰ دلار برساند. البته حجم سفارشات فروش در محدوده‌ی ۱۵۸۰ دلار باعث شده تا قیمت در این محدوده کمی عقب نشینی کند.

در صورتی که کندل روزانه‌ی فعلی نتواند بالای ۱۵۸۰ دلار بسته شود، احتمال درجا زدن قیمت در این محدوده بالا خواهد بود. اما موج بعدی تقاضا، در صورت داشتن قدرت کافی می‌تواند قیمت را تا ۱۷۲۷ دلار بالا ببرد. باید توجه داشت که مقاومت محدوده‌ی ۱۷۲۷ تا ۱۷۸۰ دلار از طرف دیگر در محل تلاقی با خط روند بلند مدتی قیمت است و واکنش قیمت به آن بسیار مهم است.

 تحلیل اتریوم امروز شنبه 24 دی 1401
نمودار روزانه قیمت اتریوم

تحلیل تکنیکال Technical

روش تحلیل تکنیکال یکی از معروف‌ترین و متداول‌ترین روش‌های تحلیل در بازار رمز ارزها است. در این روش معامله‌گران با در اختیار داشتن اطلاعات و متغیرهای مربوط به آن دارایی از قبیل تغییرات قیمت رمز ارزها، حجم معاملات و عرضه و تقاضا‌ی، قیمت‌‌ رمز ارز موردنظر خود در آینده را پیش‌بینی می‌کنند.

معامله‌گران همچنین با استفاده از شاخص‌های تعیین رفتار رمز ارزها و با زیر نظر گرفتن روندهای قیمتی و الگوهای مشاهده شده، فرصت‌های معاملاتی خود را مشخص می کنند و انجام معاملات و خرید و فروش رمز ارزهای موردنظر خود در زمان‌های معین می پردازند.

از مهمترین این اندیکاتورها عبارتند از:

  • اندیکاتور میانگین متحرک  Moving Average
  • اندیکاتور مکدیMACD
  • اندیکاتور فیبوناچی Fibonacci
  • اندیکاتور باند بولینگر Band Bollinger
  • اندیکاتور یا مقاومت نسبی RSI

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی

در تحلیل فاندامنتال که به آن تحلیل بنیادی هم گفته می‌شود، معامله‌گر به بررسی متغیرهای مالی و اقتصادی مربوط به یک دارایی می‌پردازد. به عبارت ساده‌تر در تحلیل فاندامنتال تمامی عوامل موثر بر قیمت یک دارایی از سوی معامله‌گر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. مواردی همچون بروز‌رسانی فنی شبکه ارز دیجیتال، همکاری جدید و یا لیست شدن در صرافی‌های ارز دیجیتال.

روش تحلیل بنیادی به سرمایه‌گذار نشان می‌دهد که آیا رمز ارز موردنظر او با قیمتی کمتر و یا بیشتر از حد واقعی آن ارزش‌گذاری شده است. بنابراین با استفاده از این روش معامله‌گر فرصت خوبی را به دست می‌آورد تا به معامله ارزهایی بپردازد که کمتر از قیمت واقعی خود ارزش گذاری شده‌اند و در مقابل زمان‌های مناسب برای خروج از سرمایه گذاری در مورد ارزهایی که قیمتی بالاتر از ارزش واقعی خود دارند را پیدا کند.

توجه داشته باشید با توجه به نوسانات و تغییر قیمت مداور ارزهای دیجیتال در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری و معامله رمز ارزها را دارید علاوه بر کسب اطلاعات و دانش کافی در این حوزه، با در نظر گرفتن اهداف سرمایه‌گذاری و میزان ریسک‌پذیری خود بهترین روش را برای خود انتخاب کنید.

اگرچه توصیه‌ای که به افراد برای انجام معاملات موفق و سودآور شده این است که برای اینکه یک تریدر حرفه‌ای باشید تمامی این روش‌ها را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.