انواع تحلیل ارزهای دیجیتال

تحلیل تتر

در این مطلب ما به صورت روزانه با بررسی شرایط اقتصادی روز دنیا و ایران و همچنین تحلیل تکنیکال وضعیت بازار، نوسانات قیمت تتر را بررسی می‌کنیم. شما می‌توانید آخرین اخبار و تحلیل‌های به روز درباره قیمت تتر را در این صفحه دنبال کنید.

تحلیل تتر امروز شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱

با توجه به اخبار منتشر شده از جانب اروپا علیه ایران، در دلار و دنبال آن تتر شاهد افزایش هیجانی تقاضا بودیم و قیمت در حرکاتی قدرتمند توانست ابتدا یک بار به سقف قبلی خود در ۴۴۳۰۰ تومان برسد، سپس با پولبک به ۴۳۳۰۰ و تشکیل یک پین‌بار قوی، اینک سقف جدیدی در حوالی ۴۵۰۰۰ تومان ثبت کرده. در ادامه‌ی مسیر رشد قیمت، اعداد رندی مثل ۴۶۰۰۰ تومان بسیار مهم هستند، اما قیمت ۴۷۳۰۰ تومان هدفی است که از فیبوی موج اصلاحی قیمت به دست آمده است. فعلا یکی از راه‌های کاهش این حجم تقاضا، تغییر تعادل عرضه و تقاضا از طریق سیاست های موقتی دولت است.

تحلیل تتر امروز شنبه 1 بهمن 1401
نمودار ۴ ساعت قیمت تتر

تحلیل تتر چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱

تتر با قدرت نسبتا خوبی، مقاومت ۴۲۰۰۰ تومان را شکست و اینک به اولین گره خود در ۴۲۷۰۰ تومان رسیده است. با تداوم این موج تقاضا، رسیدن قیمت به ۴۳۳۰۰ تومان دور از انتظار نیست. یک سناریوی دیگر هم پولبک قیمت به سطح ۴۲۰۰۰ تومان است.

تحلیل تتر امروز چهارشنبه 28 دی 1401
نمودار ۴ ساعت قیمت تتر

تحلیل تتر سه‌شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱

تتر توانست روی حمایت ۴۱۱۰۰ تومان با تقاضای نسبتا خوبی مواجه شود و اینک به مقاومت مهم ۴۲۰۰۰ تومان رسیده است. شکست این حمایت می‌تواند بار دیگر شد قیمت تا ۴۳۲۰۰ تومان را به دنبال داشته باشد. در صورتی که باز هم این سطح قیمت را پس بزند، انتظار ادامه‌ی حرکت خنثی بین ۴۱۱۰۰ تا ۴۲۰۰۰ تومان را داریم.

تحلیل تتر امروز سه‌شنبه 27 دی 1401
نمودار ۴ ساعت قیمت تتر

تحلیل تتر یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱

با توجه به تعطیلی ادارات دولتی و بازارهای مالی داخلی در روز یکشنبه ۲۵ دی‌ماه ۱۴۰۱، تغییرات خاصی در قیمت دلار و به‌دنبال آن تغییراتی در قیمت ارز تتر نداشته‌ایم.

تحلیل تتر شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱

تتر نتوانست خود را بالای سطح ۴۱۳۰۰ تومان حفظ کند و کاهش قیمت تا ۴۱۱۸۰ تومان را داشتیم. با توجه به مومنتومی که قیمت در این محدوده کم کرده، با افزایش عرضه در این محدوده، انتظار کاهش قیمت تا حمایت ۴۰۰۰۰ تومان را داریم. سناریو مثبت نیز، درجا زدن قیمت در همین محدوده است.

Screenshot 200 1
نمودار ۴ ساعت قیمت تتر

تحلیل تتر چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱

تتر نسبت به روز گذشته خود تغییرات چندانی نداشته و همچنان نتوانسته حمایت ۴۱۳۰۰ تومان را حفظ کند و در حال حاضر در محدوده قیمتی ۴۱۰۸۰ تومان معامله می‌شود. در طرف مقابل نیز، کماکان مقاومت ۴۲۰۰۰ تومانی را پیش‌روی قیمت داریم و تا وقتی که قیمت تتر بالای این مقاومت تثبیت نشود، سطوح بالایی دیده نمی‌شود.

تحلیل تتر سه‌شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱

تتر نتوانست حمایت ۴۱۳۰۰ تومان را حفظ کند و فعلا به پائین این سطح نفوذ کرده است. همان‌طور که در تحلیل قبل گفته بودیم، تداوم فشار فروش در این ناحیه، می‌تواند قیمت را حداقل به ۴۰۰۰۰ تومان برساند.

در طرف مقابل نیز، کماکان مقاومت ۴۲۰۰۰ تومانی را پیش‌روی قیمت داریم و تا وقتی که قیمت تتر بالای این مقاومت تثبیت نشود، سطوح بالایی دیده نمی‌شود.

 تحلیل تتر امروز سه‌شنبه 20 دی
نمودار ۴ ساعت قیمت تتر

انواع تحلیل ارزهای دیجیتال

دانستن تحلیل تتر و انواع تحلیل ارزهای دیجیتال، به سود بیش‌تر، ضرر کم‌تر و حرکت امن‌تر شما در بازار ارز دیجیتال، کمک بسیاری می‌کند و اگر در این بازار فعالیت دارید، لازم است که درکنار پیگیری قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال جریان انواع تحلیل‌ها باشید تا قدم‌های درستی بردارید.

تحلیل فاندامنتال (Fundamental)

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی، روشی است که در آن پروژه ارز دیجیتال مورد نظر را از نظرهای مختلف مانند هدف‌ها، تیم سازنده و توسعه‌دهنده، نقشه راه، رویدادها، صرافی‌های که از رمز ارز پشتیبانی می‌کنند، شراکت، سرمایه‌گذاری‌ها و دیگر عوامل تاثیرگذار بررسی می‌کنند. از این تحلیل بیش‌تر برای سرمایه‌گذاری‌های هدف‌دار و بلند مدت و داشتن یک چشم‌انداز صحیح نسبت به آینده پروژه‌های رمز ارز استفاده می‌شود. تحلیل فاندامنتال هم در بازار ارز دیجیتال و هم در بازار بورس برای تریدرها و تحلیل‌گران کاربرد دارد.

تحلیل تکنیکال (Technical)

در تحلیل تکنیکال، تاریخچه قیمت و حجم معاملات یک رمز ارز را ملاک قرار می‌دهیم تا رفتار آینده‌ی بازار را پیش‌بینی کنیم و به همین دلیل، تحلیل تکنیکال یک پیش‌بینی قطعی و دقیق نیست و روی احتمالات مانور می‌دهد. این نوع تحلیل از بازار بورس و کالا به بازار ارزهای دیجیتال رسیده و روی شکل‌گیری الگوهای یک‌سان قیمتی که بر اساس رفتار معامله‌گران شکل گرفته، کار می‌کند و دانش تحلیلی قابل توجهی نیاز دارد.

تحلیل آن‌چین (Onchain)

در تحلیل آن‌چین، تریدرها با استفاده از شاخص‌های مهم بازار و از طریق نمودار کردن اطلاعات مهم درون شبکه‌ای، به تحلیل قیمت و ارزش آینده‌ی رمز ارزها می‌پردازند. این نوع تحلیل، رشد قیمت احتمالی و محدوده اصلاحات آن در آینده را تا حد خوبی برای تحلیل‌گران مشخص می‌کند.

تحلیل احساسات (Sentiment)

تعداد زیادی از تحلیل‌گران و فعالان بازار رمز ارز، تصور می‌کنند که تحلیل ارزهای دیجیتال به دو دسته‌بندی تکنیکال و فاندامنتال تقسیم می‌شود و از شاخته تحلیل احساسات (Sentiment Analysis) غافل می‌مانند. در فرآیند این نوع تحلیل، تحلیل‌گر مسیری را آغاز می‌کند که اطلاعات در آن به سه دسته‌بندی مثبت، منفی و خنثی تقسیم می‌شوند. بازارهای مالی از احساسات مختلف مملو است و این احساسات به بازار جهت می‌دهند. برای مثال اگر احساس جمعی درمورد یک ارز دیجیتال مثبت باشد، احتمال رشد قیمت آن ارز در نظر گرفته می‌شود و بالعکس. 

مزایای تتر

مزایای ارز تتر Tether نسبت به دلار چیست؟ در کجاها می‌توان از تتر استفاده کرد و کدام یک از این دو ارز امنیت بیش‌تری برای خریدار خود دارند؟

  • محدودیت کم‌تر دریافت ارز

همان‌طور که می‌دانید درحال‌حاضر برای خرید دلار، محدودیت‌هایی وجود دارد که محدودیت مبلغ خرید سالانه یکی از آن‌ها است. این محدودیت جهت خرید تتر به این شکل وجود ندارد و سقف سالانه‌ای که هر فرد می‌تواند دلار خریداری کند با سقف خرید تتر Tether، تفاوت قابل توجهی دارد. 

  • خرید و فروش بی‌واسطه

شما برای خرید و فروش دلار، باید به صرافی‌ها سر بزنید و یا از دلال‌های دلار خرید خود را انجام دهید و این موضوع باعث می‌شود قیمت‌های متفاوتی برای دلار پرداخت کنید. با خرید تتر، واسطه‌ها حذف می‌شوند و شما با مراجعه مستقیم به یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی یا خارجی، می‌توانید هر واحد پول (ریال، یا هر رمز ارز) را با میزان دلخواه تتر USDT مبادله کنید و در صف‌های طولانی خرید دلار معطل نشوید.

  • امنیت بالاتر

خرید تتر به چند دلیل امنیت شما را بیش‌تر تضمین می‌کند؛ یکی از مهم‌ترین دلایل این است که شما برای خرید تتر، نیاز به حضور فیزیکی در جای خاصی ندارید. دلار به‌راحتی قابل سرقت است، اما از آن‌جایی که شما تتر را به‌صورت آنلاین می‌خرید و در والت خود دریافت می‌کنید، این بخش از امنیت شما با تتر بهتر تامین می شود.

از طرفی به دلیل نگهداری تتر Tether در کیف پول‌های دیجیتالی، شما دیگر نگران این‌که دلار از منزل و محل کارتان دزدیده شود نیستید!

  • امکان خریدهای بین‌المللی

درحال‌حاضر بسیاری از سایت‌های خارجی، مانند آمازون، درگاه‌های پرداخت کریپتویی را به روند پرداخت خود اضافه کرده‌اند. با خرید تتر، شما می‌توانید به راحتی از تمامی سایت‌هایی که پرداخت کریپتویی را پشتیبانی می‌کنند، خرید کنید. 

  • تک‌نرخی بودن و کارمزد کم‌تر

مدل‌های مختلفی از دلار در صرافی‌ها وجود دارد: دلار مسافرتی، دلار سنا، دلار حج، دلار نیمایی و مدل‌های متعدد دیگر. قیمت هرکدام از این دلارها با یکدیگر تفاوت دارد اما تتر USDT یک استیبل کوین تک‌نرخی است. 

همچنین کارمزدی که در صرافی‌های ارز دیجیتال برای خرید تتر پرداخت می‌کنید، از کارمزد خرید دلار در بازار آزاد یا صرافی‌ها، پایین‌تر و به‌صرفه‌تر است.

خرید تتر از اکسکوینو

شما می‌توانید قیمت روزانه و تحلیل تتر USDT را به‌صورت آنلاین در اکسکویتو ببینید و مستقیم و ریالی از صرافی اکسکوینو تتر خریداری کنید.

مرحله اول: ثبت‌نام در اکسکوینو

مرحله دوم: افزایش موجودی ریالی حساب از طریق واریز آنلاین یا آفلاین

مرحله سوم: اقدام به خرید تتر به یکی از سه روش زیر:

۱- تبدیل: خرید آنی رمز ارز مدنظر با قیمت لحظه‌ای به‌صورت مستقیم

۲- سفارش‌گذاری: سفارش‌گذاری ۸ ساعته برای مقدار رمز ارز دلخواه

۳- اکسکوینو مارکت: مبادله تتر با دیگر کاربران با کمترین کارمزد

تتر بخریم یا دلار؟

جواب این سوال کاملا به استفاده‌ی شما از تتر یا دلار برمی‌گردد. اگر تریدر هستید، خرید تتر و نگهداری آن، باعث می‌شود که بتوانید کارهای خود را با سرعت بیش‌تری پیش ببرید و در بزنگاه‌های بازار به راحتی خرید و فروش کنید. اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید، با خرید تتر می‌توانید از امنیت، میزان سود، تک نرخی بودن دارایی‌تان و کاربردی بودن آن مطمئن باشید. همچنین اگر قصد وارد شدن به فارکس و بازار ارزهای دیجیتال را داشته باشید، با تتر می‌توانید سریع‌تر و آسان‌تر اقدام کنید. از طرف دیگر اگر قصد سفر یا خرید و فروش کالا و موارد دیگری غیر از رمز ارز را دارید، دلار می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد، چرا که مبادله آن با ارز کشورهای دیگر و با کالا راحت‌تر انجام می‌شود.

یک دیدگاه

  1. محمدعلی رامین فر

    سلام خیلی عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.