انواع تحلیل ارزهای دیجیتال

تحلیل تتر (13 خرداد 1402)

در این مطلب ما به صورت روزانه با بررسی شرایط اقتصادی روز دنیا و ایران و همچنین تحلیل تکنیکال وضعیت بازار، نوسانات قیمت تتر را بررسی می‌کنیم. شما می‌توانید آخرین اخبار و تحلیل‌های به روز درباره قیمت تتر را در این صفحه دنبال کنید تا در زمان خرید تتر کمترین حد ضرر و بیشترین حد سود را داشته باشید.

تحلیل تکنیکال تتر امروز شنبه 13 خرداد

قیمت تتر در انتهای هفته پس از ورود به کانال 52000 تومان، با اصلاح روبه‌رو شد. درصورت واکنش نسبت به خط روند ترسیم شده، ممکن است تا محدوده مقاومت 51900 تومان پیش‌روی کند.

تحلیل تکنیکال تتر امروز شنبه 13 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت تتر

تحلیل تکنیکال تتر چهارشنبه 10 خرداد

قیمت تتر پس از واکنش نسبت به محدوده مقاومت 52600 تومان، با اصلاح روبه‌رو شد. درحال‌‎حاضر روی خط روند ترسیم شده قرار دارد، ممکن است با واکنش مناسب تا محدوده 52000 تومان پیش‌روی کند.

تحلیل تکنیکال تتر امروز چهارشنبه 10 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت تتر

تحلیل تکنیکال تتر سه شنبه 9 خرداد

قیمت تتر مطابق تحلیل قبل وارد کانال 51000 تومان شد. درصورت عبور از لول 0.23 فیبوناچی و خط روند ترسیم شده، صعود تا محدوده 53000 هزار تومان ممکن است. درغیراین‌صورت واکنش نسبت به این لول و حرکت به سمت کنج الگو نشان داده شده محتمل است.

تحلیل تکنیکال تتر امروز سه شنبه 9 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت تتر

تحلیل تکنیکال تتر دوشنبه 8 خرداد

قیمت تتر روز گذشته با پولبک، به محدوده 52000 تومان رسید. در وضعیت فعلی واکنش نسبت به محدوده 51800 تومان و اصلاح تا محدوده 51300 تومان محتمل است.

تحلیل تکنیکال تتر امروز دوشنبه 8 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت تتر

تحلیل تکنیکال تتر امروز یکشنبه 7 خرداد

قیمت تتر  طبق تحلیل ارائه شده در انتهای هفته، تا محدوده 53400 تومان رشد قیمتی داشت. الان نیز با توجه به اصلاح شارپی شکل گرفته و شکست محدوده حمایت 51800 تومان، درصورت واکنش نسبت به خط روند ترسیم شده، پولبک به محدوده قیمتی 51800 تومان محتمل است.

تحلیل تکنیکال تتر امروز یکشنبه 7 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت تتر

تحلیل تکنیکال تتر چهارشنبه 3 خرداد

قیمت تتر در تایید تحلیل قبل، وارد کانال 53000 تومان شد. باکس زرد رنگ محدوده مهمی برای تتر است. حرکت به سمت لول 0.38 فیبوناچی و محدوده مقاومت 53400 تومان محتمل است. در نظر داشته باشید نوسان در باکس زرد رنگ برای انتهای هفته ممکن است رخ دهد.

تحلیل تکنیکال تتر امروز چهارشنبه 3 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت تتر

تحلیل تکنیکال تتر سه شنبه 2 خرداد

قیمت تتر با پولبک خود مجدد وارد کانال 52000 تومان شد. واکنش نسبت به محدوده حمایت 52700 تومان، می‌تواند منجربه حرکت به سمت کانال 53000 تومان شود. درغیراین‌صورت شکست ناحیه حمایت مشخص شده، با اصلاح تا خط روند ترسیم شده همراه خواهد بود.

تحلیل تکنیکال تتر امروز سه شنبه 02 خرداد 1402
نمودار 4 ساعت تتر

مروری بر قیمت تتر در سال 1401

قیمت تتر در ابتدای سال 1401 در محدوده ی 25000 تومان در نوسان بود اما طی این یک سال رشد عجیب و غریبی داشت و در همین سال بود که شاهد ثبت سقف 60000 تومانی برای قیمت بودیم. قیمت تتر که به نوعی رفتار قیمتی دلار را نشان می‌دهد، گویای وضعیت نامناسب اقتصاد ایران است. در سال 1401 وضعیت اقتصادی ایران شرایط به مراتب بدتری را تجربه کرد و در کنار آن شرایط نابسامان داخلی نیز هیجان خرید دلار را بسیار بالا برد.

در کل تا زمانی که اقتصاد ایران وابستگی زیادی به دلار داشته باشد و سیاست مناسبی اتخاذ نشود و تحریم ها نیز به این شکل ادامه داشته باشند، روند قیمتی تتر یا همان دلار صعودی خواهد بود و هر کاهشی که در قیمت داشته باشیم، صرفا یک اصلاح در مسیر افزایش قیمت و جذب پتانسیل لازم برای ادامه‌ی حرکت است، همانطور که طی حداقل 40 سال اخیر این وضعیت پا بر جا بوده است.

انواع تحلیل ارزهای دیجیتال

دانستن تحلیل تتر و انواع تحلیل ارزهای دیجیتال، به سود بیش‌تر، ضرر کم‌تر و حرکت امن‌تر شما در بازار ارز دیجیتال، کمک بسیاری می‌کند و اگر در این بازار فعالیت دارید، لازم است که درکنار پیگیری قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال جریان انواع تحلیل‌ها باشید تا قدم‌های درستی بردارید.

تحلیل فاندامنتال (Fundamental)

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی، روشی است که در آن پروژه ارز دیجیتال مورد نظر را از نظرهای مختلف مانند هدف‌ها، تیم سازنده و توسعه‌دهنده، نقشه راه، رویدادها، صرافی‌های که از رمز ارز پشتیبانی می‌کنند، شراکت، سرمایه‌گذاری‌ها و دیگر عوامل تاثیرگذار بررسی می‌کنند. از این تحلیل بیش‌تر برای سرمایه‌گذاری‌های هدف‌دار و بلند مدت و داشتن یک چشم‌انداز صحیح نسبت به آینده پروژه‌های رمز ارز استفاده می‌شود. تحلیل فاندامنتال هم در بازار ارز دیجیتال و هم در بازار بورس برای تریدرها و تحلیل‌گران کاربرد دارد.

تحلیل تکنیکال (Technical)

در تحلیل تکنیکال، تاریخچه قیمت و حجم معاملات یک رمز ارز را ملاک قرار می‌دهیم تا رفتار آینده‌ی بازار را پیش‌بینی کنیم و به همین دلیل، تحلیل تکنیکال یک پیش‌بینی قطعی و دقیق نیست و روی احتمالات مانور می‌دهد. این نوع تحلیل از بازار بورس و کالا به بازار ارزهای دیجیتال رسیده و روی شکل‌گیری الگوهای یک‌سان قیمتی که بر اساس رفتار معامله‌گران شکل گرفته، کار می‌کند و دانش تحلیلی قابل توجهی نیاز دارد.

تحلیل آن‌چین (Onchain)

در تحلیل آن‌چین، تریدرها با استفاده از شاخص‌های مهم بازار و از طریق نمودار کردن اطلاعات مهم درون شبکه‌ای، به تحلیل قیمت و ارزش آینده‌ی رمز ارزها می‌پردازند. این نوع تحلیل، رشد قیمت احتمالی و محدوده اصلاحات آن در آینده را تا حد خوبی برای تحلیل‌گران مشخص می‌کند.

تحلیل احساسات (Sentiment)

تعداد زیادی از تحلیل‌گران و فعالان بازار رمز ارز، تصور می‌کنند که تحلیل ارزهای دیجیتال به دو دسته‌بندی تکنیکال و فاندامنتال تقسیم می‌شود و از شاخته تحلیل احساسات (Sentiment Analysis) غافل می‌مانند.

در فرآیند این نوع تحلیل، تحلیل‌گر مسیری را آغاز می‌کند که اطلاعات در آن به سه دسته‌بندی مثبت، منفی و خنثی تقسیم می‌شوند. بازارهای مالی از احساسات مختلف مملو است و این احساسات به بازار جهت می‌دهند. برای مثال اگر احساس جمعی درمورد یک ارز دیجیتال مثبت باشد، احتمال رشد قیمت آن ارز در نظر گرفته می‌شود و بالعکس. 

مزایای تتر

مزایای ارز تتر Tether نسبت به دلار چیست؟ در کجاها می‌توان از تتر استفاده کرد و کدام یک از این دو ارز امنیت بیش‌تری برای خریدار خود دارند؟

 • محدودیت کم‌تر دریافت ارز

همان‌طور که می‌دانید درحال‌حاضر برای خرید دلار، محدودیت‌هایی وجود دارد که محدودیت مبلغ خرید سالانه یکی از آن‌ها است. این محدودیت جهت خرید تتر به این شکل وجود ندارد و سقف سالانه‌ای که هر فرد می‌تواند دلار خریداری کند با سقف خرید تتر Tether، تفاوت قابل توجهی دارد. 

 • خرید و فروش بی‌واسطه

شما برای خرید و فروش دلار، باید به صرافی‌ها سر بزنید و یا از دلال‌های دلار خرید خود را انجام دهید و این موضوع باعث می‌شود قیمت‌های متفاوتی برای دلار پرداخت کنید. با خرید تتر، واسطه‌ها حذف می‌شوند و شما با مراجعه مستقیم به یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی یا خارجی، می‌توانید هر واحد پول (ریال، یا هر رمز ارز) را با میزان دلخواه تتر USDT مبادله کنید و در صف‌های طولانی خرید دلار معطل نشوید.

 • امنیت بالاتر

خرید تتر به چند دلیل امنیت شما را بیش‌تر تضمین می‌کند؛ یکی از مهم‌ترین دلایل این است که شما برای خرید تتر، نیاز به حضور فیزیکی در جای خاصی ندارید. دلار به‌راحتی قابل سرقت است، اما از آن‌جایی که شما تتر را به‌صورت آنلاین می‌خرید و در والت خود دریافت می‌کنید، این بخش از امنیت شما با تتر بهتر تامین می شود.

از طرفی به دلیل نگهداری تتر Tether در کیف پول‌های دیجیتالی، شما دیگر نگران این‌که دلار از منزل و محل کارتان دزدیده شود نیستید!

 • امکان خریدهای بین‌المللی

درحال‌حاضر بسیاری از سایت‌های خارجی، مانند آمازون، درگاه‌های پرداخت کریپتویی را به روند پرداخت خود اضافه کرده‌اند. با خرید تتر، شما می‌توانید به راحتی از تمامی سایت‌هایی که پرداخت کریپتویی را پشتیبانی می‌کنند، خرید کنید. 

 • تک‌نرخی بودن و کارمزد کم‌تر

مدل‌های مختلفی از دلار در صرافی‌ها وجود دارد: دلار مسافرتی، دلار سنا، دلار حج، دلار نیمایی و مدل‌های متعدد دیگر. قیمت هرکدام از این دلارها با یکدیگر تفاوت دارد اما تتر USDT یک استیبل کوین تک‌نرخی است. 

همچنین کارمزدی که در صرافی‌های ارز دیجیتال برای خرید تتر پرداخت می‌کنید، از کارمزد خرید دلار در بازار آزاد یا صرافی‌ها، پایین‌تر و به‌صرفه‌تر است.

خرید تتر از اکسکوینو

شما می‌توانید قیمت روزانه و تحلیل تتر USDT را به‌صورت آنلاین در اکسکویتو ببینید و مستقیم و ریالی از صرافی اکسکوینو تتر خریداری کنید.

مرحله اول: ثبت‌نام در اکسکوینو

مرحله دوم: افزایش موجودی ریالی حساب از طریق واریز آنلاین یا آفلاین

مرحله سوم: اقدام به خرید تتر به یکی از سه روش زیر:

۱- تبدیل: خرید آنی رمز ارز مدنظر با قیمت لحظه‌ای به‌صورت مستقیم

۲- سفارش‌گذاری: سفارش‌گذاری ۸ ساعته برای مقدار رمز ارز دلخواه

۳- اکسکوینو مارکت: مبادله تتر با دیگر کاربران با کمترین کارمزد

تتر بخریم یا دلار؟

جواب این سوال کاملا به استفاده‌ی شما از تتر یا دلار برمی‌گردد. اگر تریدر هستید، خرید تتر و نگهداری آن، باعث می‌شود که بتوانید کارهای خود را با سرعت بیش‌تری پیش ببرید و در بزنگاه‌های بازار به راحتی خرید و فروش کنید.

اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید، با خرید تتر می‌توانید از امنیت، میزان سود، تک نرخی بودن دارایی‌تان و کاربردی بودن آن مطمئن باشید. همچنین اگر قصد وارد شدن به فارکس و بازار ارزهای دیجیتال را داشته باشید، با تتر می‌توانید سریع‌تر و آسان‌تر اقدام کنید. از طرف دیگر اگر قصد سفر یا خرید و فروش کالا و موارد دیگری غیر از رمز ارز را دارید، دلار می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد، چرا که مبادله آن با ارز کشورهای دیگر و با کالا راحت‌تر انجام می‌شود.

2 نظرات

 1. محمدعلی رامین فر

  سلام خیلی عالیه

 2. الهام عزیزی

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون از تحلیل های دقیق تتر که قرار میدید.
  بنظر شما دلیل اختلاف قیمت بالای تتر و ارز دلار چی میتونه باشه؟
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *