خرید کاردانو | قیمت کاردانو ADA

Cardano

ADA

قیمت کاردانو
$0.4704006 -0.76%
قیمت فروش ما
270,913 ریال
قیمت خرید ما
266,061 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید کاردانو

ارز دیجیتال کاردانو یا آدا با نماد ADA از جمله رمزارزهای پر طرفدار بازار کریپتوکارنسی است که با سرمایه گذاری و نگهاداری یا خرید و فروش آن می‌توانید درآمد رمزارزی به دست آورید. 

خرید و فروش کاردانو دراکسکوینو

اگر قصد خرید و فروش این رمزارز محبوب را دارید، در ابتدا به یک پلتفرم خرید و فروش رمزارز ایرانی نیاز دارید تا بتوانید به راحتی این کار را مستقیما با ریال انجام دهید. کیف پول اکسکوینو امکان تبدیل سریع کاردانو به ریال و برعکس را برای کاربران خود مهیا کرده است. کاربران اکسکوینو پس از ثبت نام و احراز هویت، در دو محیط کلاسیک (کیف پول اکسکوینو) و حرفه‌ای (اکسکوینومارکت) می‌توانند خرید و فروش آدا ADA را انجام دهند.

مراحل خرید کاردانو

برای خرید ارز دیجیتال کاردانو می‌توانید به سادگی مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله اول: ثبت‌نام اولیه در اکسکوینو در این حالت می‌توانید از کیف پول اکسکوینو بدون احراز هویت برای واریز و برداشت دارایی‌های رمز ارزی خود استفاده کنید.

مرحله دوم: برای انجام عملیات خرید کاردانو در اکسکوینو بصورت مستقیم و با ریال، باید احراز هویت خود را کامل کنید.

مرحله سوم: پس از ورود به بخش کاربری (بخش داشبورد) روی گزینه «واریز» کلیک کنید و مطابق دستورالعمل و راهنمای موجود عملیات واریز را انجام دهید.

مرحله چهارم: شما با یکی از سه روش زیر می‌توانید خرید کاردانو را انجام دهید:

  • قسمت تبدیل: تبدیل ریال به کاردانو را انتخاب کرده و در هر لحظه و بدون محدودیت حجم، عمل تبدیل را انجام دهید.
  • قسمت سفارش‌گذاری: در بخش سفارش‌گذاری در کیف‌پول کلاسیک اکسکوینو می‌توانید به میزان و عدد دلخواه، سفارش خرید خود را بدون قرار گرفتن در صف خرید ثبت کنید تا در صورت رسیدن قیمت به عدد دلخواه، عملیات خرید انجام شود.
  • اکسکوینومارکت: در اکسکوینو مارکت جفت ارز ریال/ کاردانو را انتخاب کرده و سفارش خرید خود را در قیمت دلخواه ثبت کنید تا عملیات خرید پس از رسیدن قیمت بازار به قیمت مورد نظر انجام شود.

مراحل فروش کاردانو در اکسکوینو

برای فروش کاردانو هم می‌توانید در هر سه بخش کیف پول کلاسیک، سفارش‌گذاری و اکسکوینومارکت عمل فروش آدا (ADA)  را به راحتی انجام دهید.

برای اینکار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید و اگر از قبل کاردانو در اکسکوینو دارید به مرحله چهارم بروید:

مرحله اول: اگر تابحال حسابی در اکسکوینو نداشته‌اید، ابتدا در اکسکوینو ثبت‌نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.

مرحله دوم: برای فروش کاردانو در اکسکوینو بصورت مستقیم و با ریال، باید احراز هویت خود را کامل کنید. اما تبدیل یا فروش کاردانو به سایر جفت ارزها مانند بیت کوین و تتر بدون تکمیل احراز هویت مجاز است.

مرحله سوم: کاردانو موجود در سایر کیف‌ پول‌ها را با دو شبکه اصلی کاردانو Cardano و زنجیره هوشمند بایننس BSC می‌توانید به اکسکوینو واریز کنید. در نظر داشته باشید که واریز با شبکه هوشمند بایننس تنها در اکسکوینومارکت امکان‌پذیر است.

مرحله چهارم: شما با سه روش زیر می‌توانید فروش کاردانو را به ریال، تتر و بیت کوین انجام دهید:

  • قسمت تبدیل: تبدیل کاردانو را انتخاب کرده و آن را به دلخواه خود مستقیما به ریال، تتر یا بیت‌کوین تبدیل کنید.
  • قسمت سفارش‌گذاری: در بخش سفارش‌گذاری در کیف‌پول کلاسیک اکسکوینو می‌توانید به میزان و عدد دلخواه، سفارش فروش خود را بدون قرار گرفتن در صف فروش ثبت کنید تا در صورت رسیدن قیمت به عدد دلخواه، عملیات فروش انجام شود. در نظر داشته باشید که در این بخش نیز می‌توانید سفارش فروش خود را به ریال، بیت‌کوین یا تتر انجام دهید.
  • اکسکوینومارکت: در اکسکوینو مارکت با جفت ارزهای ریال/کاردانو (IRR/ADA)، بیت‌کوین/کاردانو(BTCB/ADA)، دای/کاردانو(DAI/ADA)، اتریوم/کاردانو(ETH/ADA) و تتر/کاردانو(USDT/ADA) را انتخاب کرده و سفارش خرید خود را در قیمت دلخواه ثبت کنید تا عملیات خرید پس از رسیدن قیمت بازار به قیمت مورد نظر انجام شو

قیمت ارز دیجیتال کاردانو

بروزرسانی‌های کاردانو همواره بر قیمت ارز دیجیتال کاردانو تاثیر دارد و بعد از هر بروزرسانی یا هاردفورک بازار این رمزارز شاهد رشد قیمتی این ارز دیجیتال بوده است. عوامل دیگری مانند نوسانات قیمت بیت‌کوین، اخبار اقتصادی آمریکا و ... نیز از دیگر عوامل موثر بر قیمت کاردانو به شمار می‌روند.

معرفی ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو یک پروژه بلاک‌چینی غیرمتمرکز و متن باز است که به عنوان نسل سوم دنیای رمزارزها شناخته می‌شود. توکن اختصاصی آن در بازار ارزهای دیجیتال آدا ADA نام دارد. کاردانو برای ایجاد یک پلتفرم بلاک‌چین عمومی برای قراردادهای هوشمند و اثبات سهام و با استفاده از زبان برنامه نویسی هسکل Haskell ساخته شده است. این زبان برنامه نویسی کاربردی به کاردانو این امکان را می‌دهد تا با ایجاد امنیت مبتنی بر شواهد، امنیت را تضمین کند.

هدف از ایجاد کاردانو چیست؟

هدف اصلی از خلق و ایجاد ارز دیجیتال کاردانو، پردازش تراکنش‌های بیشتر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر نسبت به سایر بلاک‌چین‌ها و در نهایت طراحی یک زنجیره بلاک‌چین نوین بود است. همین موضوع باعث شد، برنامه‌ نویسان و توسعه دهندگان سبکه بلاک‌ چینی کاردانو بدون کپی برداری از سایر کدهای لاک چین‌های قدیمی، به طراحی . کپنویسی اختصاصی برای این شبکه بپردازند.

خرید کاردانو چه مزایایی دارد؟

بسیاری معتقدند خرید و نگهداری ارزهای آینده‌دار به حفظ ارزش دارایی‌ها کمک می‌کند.کاردانو نسل سوم ارزهای دیجیتال است. افراد و سرمایه‌گذاران بسیار زیادی وجود دارند که کاردانو را یک ارز آینده‌دار می‌دانند و آن را یکی از معدود ارزهای دیجیتالی می‌دانند که پتانسیل رشد بسیار زیادی در بلند مدت در طی سالیان آتی دارد.

کیف پول برای نگهداری از کاردانو

کیف پول ارز دیجیتال کلاسیک اکسکوینو امکان نگهداری ارز دیجیتال کاردانو را برای کاربران خود فراهم کرده است. شما به راحتی می‌توانید بدون محدودیت زمان دارایی کاردانو خود را در کیف پول کلاسیک و حتی اکسکوینو مارکت نگهداری کنید. فراموش نکنید که به نگهداری دارایی در کیف پول کلاسیک اکسکوینو پاداش روزشمار و ماهانه اهدا می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به بخش معرفی طرح استیکینگ اکسکوینو مراجعه کنید.

پلتفرم کاردانو چیست؟

پلتفرم کاردانو از جمله بلاک‌ چین‌های نسل سوم است که هدف آن ارائه پایدار‌ترین پلتفرم بلاک‌چین از نظر زیست محیطی است چرا که برخلاف بیت‌کوین و اتریوم که از سیستم اثبات کار PoW  استفاده می‌کنند، کاردانو به دنبال استفاده از سیستم اثبات سهم یا همان Proof of Stake  است که کارایی بیشتری در مقایسه با مکانیزم اجماع اثبات کار دارد.

کاربردهای کاردانو

دلیل محبوبیت کاردانو این است که کاردانو تنها یک ابزار انتقال ارزش نیست و کاربردهای متنوع و مهمی دارد که از مهمترین آن‌ها به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

  • انتقال ارزش: از کاربردهای کاردانو می‌توان به امکان انتقال ارزش با سرعت و امنیت بالا اشاره کرد. موضوعی که در یک نقشه راه بلند مدت برنامه ریزی شده تا کاردانو به یکی از پر سرعت‌ترین شبکه‌های بلاک‌چینی جهان تبدیل شود.
  • حفظ امنیت شبکه: بر اساس پروتکل اجماع اثبات سهام که در بخش ویژگی‌های کاردانو به آن اشاره خواهیم کرد، دارندگان ADA می‌توانند دارایی‌های خود را برای کمک به حفظ امنیت شبکه در آن قفل یا به اصطلاح استیک کنند و در ازای آن ارز دیجیتال کاردانو دریافت کنند.
  • شرکت در رای گیری: امکان شرکت در رای گیری‌های اکوسیستم کاردانو یکی دیگر از کاربردهای مهم کاردانو و کوین آدا است. برخلاف خیلی از پروژه‌های رمزارزی دیگر، این ماینرها نیستد که می‌توانند در رای گیری برای برنامه‌های آینده یک اکوسیستم نظردهی کنند، بلکه در اکوسیستم کاردانو، دارندگان ADA هستند که می‌توانند در تصمیم‌گیری‌ها و نظرسنجی‌ها شرکت کنند.
  • قراردادهای هوشمند: امکان ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند یکی از کاربردهای اساسی کاردانو است. توسعه‌دهندگان برای ایجاد قراردادهای هوشمند در پلتفرم کاردانو، از کوین‌های آدا استفاده می‌کنند. بدون داشتن کوین‌های آدا هیچ راهی برای ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند در این پلتفرم وجود ندارد.

قرارداد هوشمند در بلاک‌ چین کاردانو

قرارداد هوشمند یا همان اسمارت کانترکت (Smart Contract) در شبکه کاردانو مزیت بسیار مهمی است که یادگیری و آموزش آن می‌تواند برای هر توسعه دهنده بلاک‌چین که قصد فعالیت در این شبکه را دارد، مفید واقع شود. در تعریف قرارداد هوشمند باید گفت این قراردادها توافق‌های دیجیتال، خودکار و از پیش تعیین شده هستند که پس از راه‌اندازی در یک شبکه بلاک‌چینی، دیگر نمیتوان آن‌ها را تغییر داد و به صورت خودکار به فعالیت ادامه می‌دهند. یکی از مراحل اولیه آموزش قرارداد هوشمند در بلاک‌چین، درک این موضوع است که در اجرای اسمارت کانترکت به هیچ واسطه و دلالی نیست و تمام کارها به صورت دیجیتالی و رمزنگاری شده انجام می‌شوند. تایید قراردادهای هوشمند در بلاک‌چین کاردانو توسط انجمنی صورت می‌گیرد که اعضای آن تصادفی انتخاب شده است. اعضای این انجمن وظیفه نظارت بر درست انجام شدن توافقات را با کمک قدرت محاسباتی خود، بر عهده دارند.

مهمترین ویژگی‌های کاردانو

تیم توسعه کاردانو با یک رویکرد خاص وارد میدان شد. بجای استفاده از مکانیزم اثبات کار، مکانیزم اجماع اثبات سهام را ارائه کرد که کمترین انرژی را نسبت به رمزارزهایی که از مکانیزم اثبات کار استفاده می‌کنند، مصرف می‌کند. پروتکل اوروبوروس Ouroboros کاردانو از هیچ کد بیت‌کوینی استفاده نمی‌کند و به همین دلیل هرگز دچار مشکل اثبات سهام نسخه ۳.۰ نمی‌شود.

امنیت کاردانوCardano چگونه تامین می‌شود؟

چیزی که کاردانو بر اساس آن طراحی و ایجاد شده، نتیجه استفاده از پروتکل اوروبوروس، یک پروتکل گواه اثبات سهام امن است که امنیت آن را قابل اثبات کرده است. به این صورت که زمان به بخش‌های مجزایی تقسیم می‌شود که اسلات slot نام دارد. اسلات‌ها در کنار هم قرار گرفته و دوره‌های طولانی‌تری به نام ایپوچ epoch را ایجاد می‌کنند. در شروع هر ایپوچ، به قید قرعه تعیین می‌شود که چه کسی بلاک بعدی را برای هر اسلات ایجاد کند.

سوالات متداول