سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱
قیمت بیت کوین

۳ دلیل برای افزایش قیمت بیت کوین و گذشتن آن از مرز ۱۰,۰۰۰ دلار

قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا در حال حاضر در محدوده پایین‌تر از منطقه مقاومتی ۹,۹۵۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلاری قرار دارد. تا زمانی که قیمت بیت کوین در محدوده بالاتر از سطح حمایتی ۹,۵۰۰ دلاری قرار دارد، احتمال کاهش قیمت آن هم وجود خواهد داشت.

اما در حال حاضر با وجود اینکه شاهد شکل‌گیری چند نشانه نزولی در نمودار قیمت بیت کوین هستیم، این رمز ارز همچنان در بالاتر از محدوده سطح حمایتی ۹,۵۰۰ دلاری مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

افزایش قیمت بیت کوین

از طرفی علاقه به خرید بیت کوین در نزدیکی سطح ۹,۵۶۰ دلار و شاخص میانگین متحرک ۱۰۰ روزه شکل گرفته و طبق داده‌های به دست آمده از کراکن ( Kraken ) یک مثلث مقاومتی نیز در نزدیکی محدوده ۹,۷۰۰ دلار در نمودار قیمت بیت کوین شکل گرفته است.

می‌توان گفت تا زمانی که این جفت ارز سطح حمایتی ۹,۵۰۰ دلار و شاخص میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته را نشکسته است، گذشتن از مرز ۱۰,۰۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

بیت کوین در محدوده سطوح حمایتی کلیدی

بیت کوین منطقه مقاومتی ۹,۹۵۰  تا ۱۰,۰۰۰ دلاری را تست کرده ولی موفق نشد به سطوح بالاتر دست پیدا کند. ارزشمندترین رمز ارز دنیا پس از رسیدن به سطح ۹,۹۴۵ دلار، روند تصحیح قیمت خود را آغاز کرد.

این رمز ارز تمام تلاش خود برای باقی ماندن در محدوده بالای سطوح ۹,۸۰۰ دلار را به کار بسته ولی موفق نشد به سطوح بالاتر دست یابد. بیت کوین هنگام کاهش قیمت خود از سطح ۹,۹۴۵ به ۹,۲۵۲ دلار حتی به زیر سطح فیبوناجی بازگشتی ۵۰ درصدی نیز رسید.

با این وجود در حال حاضر قیمت بیت کوین در بالاتر از سطح ۹,۵۰۰ و شاخص میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد و به نظر می‌رسد علاقه خرید سرمایه‌گذاران در سطوح کنونی شکل گرفته است. از طرفی سطح فیبوناجی ۶۱.۸ درصدی نیز از کاهش بیشتر قیمت بیت کوین جلوگیری می‌کند. بنابراین وجود سه عامل فوق می‌تواند از کاهش قیمت بیشتر این رمز ارز جلوگیری کرده و آن ر ا به سمت محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار هدایت کند.

به نظر می‌رسد یک الگوی مثلثی شکل نیز در حال شکل گیری در نزدیکی سطح مقاومتی ۹,۷۰۰ دلاری در نمودار قیمت یک ساعته بیت کوین است. اگر جفت ارز بیت کوین/دلار موفق به شکست این مثلث مقاومتی شود، احتمال افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن آن به ۹,۷۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش قیمت بیت کوین

سطح ۹,۷۸۰ تا ۹,۸۰۰ دلار اولین سطح مقاومتی است که مانع از افزایش قیمت بیشتر بیت کوین خواهد شد. پس از آن، سطح مقاومتی ۹,۹۵۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار روند افزایش قیمت آن را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

احتمال شکست نزولی بیت کوین

اگر بیت کوین موفق به پشت سر گذاشتن سطح ۹,۷۰۰ تا ۹,۸۰۰ دلار نشود، احتمال کاهش قیمت کم نخواهد بود. شکست قیمت در محدوده زیر سطح ۹,۵۰۰ و شاخص میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته به منزله شکست نزولی بیشتر قیمت بیت کوین خواهد بود.

سطح حمایتی کلیدی دیگری هم در نزدیکی سطح ۹,۴۰۰ دلار قرار داشته و احتمال حرکت قیمت بیت کوین به سطح ۹,۲۵۰ دلار را افزایش  داده است. هر کاهش قیمت دیگری از این سطح به منزله سقوط قیمت این رمز ارز به محدوده ۸,۵۰۰ دلار خواهد بود.

در حال حاضر شاخص مکدی با نشانه‌های منفی همراه بوده و در محدوده نزولی قرار دارد. شاخص قدرت نسبی هم در محدوده زیر ۵۰ قرار دارد. هم اکنون محدوده‌های حمایتی و مقاومتی به ترتیب در سطوح ۹,۵۰۰ تا ۹,۲۵۰ و ۹,۷۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار قرار دارند.

منبع: newsbtc