سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1403
کالی

مزرعه خورشیدی جهت استخراج ارز دیجیتال

مزرعه خورشیدی ۲۰ مگاواتی استرالیا جهت ماینینگ

طبق گزارشات اخیر، طرح ساخت یک مزرعه‌ی خورشیدی ۲۰ مگاواتی تایید شده است. این مزرعه‌ی خورشیدی به منظور تامین

انرژی مورد نیاز استخراج ارز دیجیتال و همچنین یک دیتاسنتر در منطقه کالی (واقع در غرب استرالیا) استفاده خواهد شد.

درخواست اولیه برای ساخت این مزرعه خورشیدی توسط شرکت استرالیایی Hadouken Pty Ltd که بِن تَن مالک آن است، مطرح شد. او در گذشته شرکت بین المللی Vivopower را تاسیس کرده است. این شرکت در حوزه‌­ی انرژی خورشیدی فعالیت دارد و نام آن در لیست نزدک درج شده است.

این مزرعه خورشیدی در راستای تامین انرژی مورد نیاز برای فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال و همچنین یک دیتاسنتر در غرب استرالیا به کار گرفته خواهد‌شد. گروه ارزیابی توسعه(DAPs) نیز پیشنهادی مبنی بر تصویب این طرح ارائه نموده است.

این مزرعه‌ی خورشیدی جایی در کالی ساخته خواهد شد – روستایی در ۲۱۳ کیلومتری جنوب پِرت (مرکز ایالت استرالیای غربی واقع در کشور استرالیا)- و وسعت زمین آن در حدود ۲ کیلومتر (تقریبا ۱.۲۵ مایل) خواهد بود.

بزرگترین نیروگاه برق غرب استرالیا (Muja)، در کالی قرار دارد. این نیروگاه با زغال سنگ کار می کند و قادر به تولید ۸۵۴ مگاوات الکتریسیته است.

از برنامه‌ی Hadouken پیداست که این شرکت قصد دارد در آینده یک سیستم ذخیره‌سازی با استفاده از باتری­ را مورد استفاده قرار دهد، که حجم آن معادل ۱۰ کانتینر است. مزرعه خورشیدی مذکور طی مدت سه الی شش ماه در سایتی به وسعت هجده هکتار ساخته خواهد شد.

استخراج ارز دیجیتال

تاسیس مزرعه خورشیدی برای استخراج ارز دیجیتال و جان تازه کالی

احداث یک مزرعه خورشیدی در کالی، به این شهر کوچک دوباره جان می‌بخشد.

دو معدن زغال سنگ کالی، برای مدت ۶۰ سال انرژی مورد نیاز برای تولید برق غرب استرالیا را تامین کرده اند. چند سالی است که آینده این شهر مبهم شده، به گفته یکی از مسئولین هزینه تولید زغال سنگ بیشتر از میزان سودی است که از ارزش آن حاصل می‌شود و این یک مشکل بنیادی است.

با اجرای این طرح موافقت شده است، یعنی نسبت به اجرای آن اشتیاق وجود دارد. گفته شده که «تصویب و اجرای این طرح، در راستای بهره برداری بیشتر از انرژی تجدید‌پذیر در منطقه‌ی کالی، یک حرکت مثبت به شمار می‌رود.»

شرکت Hadouken مدت زمان لازم برای اجرای این طرح را بین ۳ الی ۶ ماه تخمین زده است. تعداد نیروی کار استخدامی برای ساخت این تجهیزات ۴۰ الی ۸۰ نفر پیش‌بینی شده است. همچنین گفته شده که در آینده بعد از بهره‌برداری، کارکنان در سه شیف کاری اقدام به تعمیر و نگهداری از آن خواهند‌کرد.

این پروژه مزایای اقتصادی فراوانی برای همه به همراه دارد که شاید مهم ترین آن استخراج ارز دیجیتال باشد اما عده‌ای نگران چهره شهر هستند.

بنابر اعلام رسانه‌ها، آقای تَن گفته است که شرکت او بیت کوین و سایر ارز دیجیتال را استخراج خواهد‌ کرد. به گفته او، کالی برای احداث یک مزرعه خورشیدی، بسیار جای خوبی است.

 

همچنین ببینید

آموزش استخراج بیت کوین

آموزش گام به گام استخراج بیت کوین + راهنمای تصویری

با افزایش روزافزون بازار رمزارزها کاربران زیادی به امر استخراج ارز دیجیتال علاقمند می‌شوند. از …

ریگ ماینینگ چیست و چگونه میتوان آن را نصب و راه‌اندازی کرد ؟

چنانچه علاقه‌مند به حوزه استخراج رمزارز باشید کلمه ریگ ماینینگ را شنیده یا خوانده‌اید. افرادی …

لایت‌کویت چیست؟

آموزش گام به گام استخراج لایت‌کوین + راهنمای تصویری

این روزها بحث ارز‌های دیجیتال همچنان داغ است. لایت‌کوین یکی از قدیمی‌‌ترین رمزارزهای قدیمی موجود …

به زودی شرکت ASUS مادربوردهای مخصوص ماینینگ جدیدی را روانه ‏ی بازار خواهد کرد

به زودی شرکت ASUS مادربوردهای مخصوص ماینینگ جدیدی را روانه‏ ی بازار خواهد کرد زندگی …

    اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
    کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.