کالی

مزرعه خورشیدی جهت استخراج ارز دیجیتال

مزرعه خورشیدی ۲۰ مگاواتی استرالیا جهت ماینینگ

طبق گزارشات اخیر، طرح ساخت یک مزرعه‌ی خورشیدی ۲۰ مگاواتی تایید شده است. این مزرعه‌ی خورشیدی به منظور تامین

انرژی مورد نیاز استخراج ارز دیجیتال و همچنین یک دیتاسنتر در منطقه کالی (واقع در غرب استرالیا) استفاده خواهد شد.

درخواست اولیه برای ساخت این مزرعه خورشیدی توسط شرکت استرالیایی Hadouken Pty Ltd که بِن تَن مالک آن است، مطرح شد. او در گذشته شرکت بین المللی Vivopower را تاسیس کرده است. این شرکت در حوزه‌­ی انرژی خورشیدی فعالیت دارد و نام آن در لیست نزدک درج شده است.

این مزرعه خورشیدی در راستای تامین انرژی مورد نیاز برای فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال و همچنین یک دیتاسنتر در غرب استرالیا به کار گرفته خواهد‌شد. گروه ارزیابی توسعه(DAPs) نیز پیشنهادی مبنی بر تصویب این طرح ارائه نموده است.

این مزرعه‌ی خورشیدی جایی در کالی ساخته خواهد شد – روستایی در ۲۱۳ کیلومتری جنوب پِرت (مرکز ایالت استرالیای غربی واقع در کشور استرالیا)- و وسعت زمین آن در حدود ۲ کیلومتر (تقریبا ۱.۲۵ مایل) خواهد بود.

بزرگترین نیروگاه برق غرب استرالیا (Muja)، در کالی قرار دارد. این نیروگاه با زغال سنگ کار می کند و قادر به تولید ۸۵۴ مگاوات الکتریسیته است.

از برنامه‌ی Hadouken پیداست که این شرکت قصد دارد در آینده یک سیستم ذخیره‌سازی با استفاده از باتری­ را مورد استفاده قرار دهد، که حجم آن معادل ۱۰ کانتینر است. مزرعه خورشیدی مذکور طی مدت سه الی شش ماه در سایتی به وسعت هجده هکتار ساخته خواهد شد.

استخراج ارز دیجیتال

تاسیس مزرعه خورشیدی برای استخراج ارز دیجیتال و جان تازه کالی

احداث یک مزرعه خورشیدی در کالی، به این شهر کوچک دوباره جان می‌بخشد.

دو معدن زغال سنگ کالی، برای مدت ۶۰ سال انرژی مورد نیاز برای تولید برق غرب استرالیا را تامین کرده اند. چند سالی است که آینده این شهر مبهم شده، به گفته یکی از مسئولین هزینه تولید زغال سنگ بیشتر از میزان سودی است که از ارزش آن حاصل می‌شود و این یک مشکل بنیادی است.

با اجرای این طرح موافقت شده است، یعنی نسبت به اجرای آن اشتیاق وجود دارد. گفته شده که «تصویب و اجرای این طرح، در راستای بهره برداری بیشتر از انرژی تجدید‌پذیر در منطقه‌ی کالی، یک حرکت مثبت به شمار می‌رود.»

شرکت Hadouken مدت زمان لازم برای اجرای این طرح را بین ۳ الی ۶ ماه تخمین زده است. تعداد نیروی کار استخدامی برای ساخت این تجهیزات ۴۰ الی ۸۰ نفر پیش‌بینی شده است. همچنین گفته شده که در آینده بعد از بهره‌برداری، کارکنان در سه شیف کاری اقدام به تعمیر و نگهداری از آن خواهند‌کرد.

این پروژه مزایای اقتصادی فراوانی برای همه به همراه دارد که شاید مهم ترین آن استخراج ارز دیجیتال باشد اما عده‌ای نگران چهره شهر هستند.

بنابر اعلام رسانه‌ها، آقای تَن گفته است که شرکت او بیت کوین و سایر ارز دیجیتال را استخراج خواهد‌ کرد. به گفته او، کالی برای احداث یک مزرعه خورشیدی، بسیار جای خوبی است.

 

همچنین ببینید

خرید هزار بیت‌کوین توسط شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری

زمان مطالعه: 4 دقیقه لینکولن اونیو کپیتال (Lincoln Avenue Capital)، شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری با بیش از ۵۲ مجموعه املاک …

بیت کوین از آغاز تا امروز

بیت کوین، از آغاز تا امروز

زمان مطالعه: 21 دقیقه ارز دیجیتال بیت کوین، اولین و قدرتمندترین ارز رمز نگاری شده دنیا است که با وجود گذشت بیش از 10 سال از پیدایش آن اولین ارز دیجیتال است

سقوط 50 درصدی قیمت بیت کوین در پنجشنبه سیاه و عرضه 12 میلیاردی استیبل کوین‌ها

سقوط ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین در پنجشنبه سیاه و عرضه ۱۲ میلیاردی استیبل کوین ها

زمان مطالعه: 3 دقیقه در پی افزایش تقاضای ناشی از سقوط 50 درصدی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در تاریخ 12 مارس که "پنجشنبه سیاه" نام گرفت، میزان عرضه استیبل کوین ها به ...

تبادل رمز ارز‌ها تنها در کیف پول‌های اکسکوینو

تبادل رمز ارز‌ها تنها در کیف پول‌های اکسکوینو

زمان مطالعه: < 1 دقیقه شما می‌توانید بدون پرداخت کارمزد اضافه، تبادلات خود را داخل کیف پول اکسکوینو صورت دهید و از معامله در فضایی امن لذت ببرید.