تاثیر افراد مشهور بر قیمت ارز دیجیتال

ورود افراد مشهور در بازار ارز دیجیتال

ورود افراد مشهور در بازار ارز دیجیتال چه تأثیری در روند توسعه و پیشرفت آن خواهد داشت؟

نوسان قیمت ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال با پیدایش و توسعه‏‌ی خود توانستند در طی چندین سال به محبوبیت قابل توجهی در بین مردم و دنیای تجارت دست یابند. به طوری که هم اکنون افرادی زیادی در این بازار فعالیت کرده و به دنبال کسب درآمد و سود از بازار ارز دیجیتال می‏‌باشند. البته در توسعه‏ و پیشرفت این بازار، عوامل و فاکتورهای مختلف و متفاوتی دخیل بوده‌‏اند.

بازار ارز دیجیتال یک پلتفرم به شدت تأثیر پذیر و حساس

همانطور که می‌‏دانید بازار ارز دیجیتال یک پلتفرم به شدت تأثیر پذیر و حساس است و شنیدن و یا انتشار خبرهای بزرگ و کوچک حول این زمینه، باعث ایجاد تأثیراتی در روند شکل گیری وضعیت قیمت ارزهای این بازار می‏‌باشد. بدین صورت که انتشار خبرهای خوب، می‏‌تواند باعث رونق این بازار شده و در یک حرکت برعکس، انتشار خبرهای بد هم، باعث رکود بازار گردد.

لذا بیش‏تر سرمایه‏‌گذاران برای تعیین استراتژی‌‏های خرید خود و این که نسبت به خرید و فروش کدام ارز دیجیتال اقدام نمایند، همواره اخبار منتشر شده در این زمینه را بررسی کرده و تعقیب می‌‏نمایند. از جمله‌‏ی اخبار خوب و مثبت منتشر شده در این زمینه، می‏‌تواند مربوط به علاقه‏‌ی یک فرد معروف به بازار ارز دیجیتال و یا خبر ورود وی به این بازار باشد. همچنین اظهار نظرهای مثبت شخص معروف نیز می‏‌تواند تأثیرات مثبتی را در بازار داشته باشد.

چگونگی تاثیر گذاری افراد مشهور بر قیمت ارز دیجیتال

گواه این ادعا، مربوط به افزایش قیمت ۱۰۰۰ دلاری بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال بود که به دلیل حمایت‎های اخیر گروهی از افراد شناخته شده نسبت به بازار این تغییر و نوسان رو به بالا حاصل شد. در عین حال نیز شاهد این امر هستیم که اظهارنظرهای منفی چنین افرادی در روزهای اخیر باعث کاهش قیمت ارز دیجیتال شده است. اظهار نظر این افراد، به این دلیل به این اندازه اهمیت دارد که افراد زیادی این افراد مشهور را طرفداری کرده و در شبکه‌‏های اجتماعی دنبال می‎کنند و در واقع به نوعی می‏‌توان گفت که طرفداران این افراد به عقاید و طرز فکرشان اهمیت می‌‏دهند و شیوه‏‌ی زندگی آن‌‏ها را به عنوان الگو برای خود در نظر گرفته‌‏اند و در حقیقت سعی می‏‌کنند که رفتارهای مشابهی با آن‎ها داشته و طرز فکر آن‌‏ها را در بسیاری از امور زندگی خود تقلید نمایند.

علاقه افراد مشهور به این حوزه و تاثیر آن

این نکته از این جهت اهمیت دارد که اگر چنین فرد مشهوری که تعداد زیادی طرفدار دارد، نسبت به بازار ارزهای دیجیتال علاقه نشان دهد و یا این که در یک اظهار نظر مثبت، به تعریف از پیدایش و توسعه‌‏ی ارزهای دیجیتال بپردازد، باعث خواهد شد تا افراد طرفدار وی نیز ناخودآگاه به این زمینه علاقه‌‏مند شده و خود را برای فعالیت در این بازار آماده ببینند. در واقع با شروع یک حرکت از طرف یک فرد معروف، حجم انبوه طرفداران وی نیز همان حرکت را انجام داده و این گروه عظیم، به مانند یک وال عمل کرده و با وارد شدن در بازار ارزهای دیجیتال و انجام خریدهای مورد نظر خود، باعث افزایش رونق و قیمت ارزهای دیجیتال خواهند شد.

از طرفی دیگر، افراد مشهور سبب پیدایش حس اطمینان در جامعه می‌‏شوند و طرفداری آن‎ها، از یک برند خاص، باعث تغییر نگرش مثبت جامعه نسبت به آن برند خواهد شد. به همین خاطر، توصیه می‌‏شود که اخبار منتشر شده در این زمینه را همواره پیگیری نمایید.

همچنین ببینید

قیمت بیت‌کوین

اخبار ارزهای دیجیتال در یک نگاه (۲ مرداد)

زمان مطالعه: 4 دقیقه احتمال ریزش ارزش بیت‌کوین به زیر ۲۰ هزار دلار کلم چیمبرز (Clem Chambers) معتقد است …

خرید هزار بیت‌کوین توسط شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری

زمان مطالعه: 4 دقیقه لینکولن اونیو کپیتال (Lincoln Avenue Capital)، شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری با بیش از ۵۲ مجموعه املاک …

آموزش تحلیل تکنیکال- با ۷ اندیکاتور کاربردی آشنا شوید

زمان مطالعه: 7 دقیقه اگر از معامله‌گران بازارهای مالی نظیر رمز ارز، فارکس یا سهام هستید، استفاده از ابزاریهای …

تحلیل قیمت 10 رمز ارز برتر

تحلیل قیمت رایج‌ترین ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 7 دقیقه ارزهای دیجیتال که همیشه به عنوان پناهگاه امن سرمایه‌گذاران به شمار می‌روند نوسان قیمت زیادی را تجربه کرده‌اند. بیت کوین، اتریوم، ریپل و لایت کوین با جهش ..