سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱
قیمت بیت کوین

پیش بینی خوش بینانه تحلیلگران پس از ورود قیمت بیت کوین به کانال ۹۰۰۰ دلار

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین پس از تجربه رالی افزایش قیمت قدرتمند خود و گذشتن از سطح ۹,۰۰۰ دلار، چند روز گذشته را به تصحیح قیمت پرداخته و خود را آماده حرکت بزرگ‌تری می‌کرد تا اینکه بلاخره روز گذشته به اوج خود رسیده و دوباره توانست وارد کانال ۹,۰۰۰ شود.

بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) با افزایش قیمت بیش از ۹ درصدی روزانه خود در محدوده ۹,۱۵۰ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد و تنها چند قدم برای رسیدن به بیشترین قیمت ثبت شده طی چند روز اخیر یعنی ۹,۵۰۰ دلار  باقی مانده است.

قیمت بیت کوین

این شکست قیمت بیت کوین در حالی به ثبت رسید که سیگنال‌های نزولی بسیاری در نمودار قیمت این ارز دیجیتال به چشم می‌خورد.  از جمله این سیگنال‌ها می‌توان به فشار فروش شکل گرفته صبح شنبه در صرافی بایننس و گذشتن شاخص قدرت نسبی از محدوده ۷۰  اشاره کرد.

هنوز فضا برای رشد بیت کوین وجود دارد

طبق گفته تحلیل‌گران برتر ارزهای دیجیتال، گذشتن از مرز ۹,۰۰۰ دلار به معنی پایان روند صعودی فعلی قیمت بیت کوین نیست.

یکی از تحلیل‌گران ارزهای دیجیتال عنوان کرده است که در حال حاضر با وجود برخی سیگنال‌های نزولی، دلایل زیادی برای رشد قیمت بیت کوین در نمودار وجود دارد. همچنین این رمز ارز در محدوده بالایی میانگین قیمت حجمی وزنی سالانه و  شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه معامله می‌شود.

از طرفی ابر ایچیموکو در محدوده خرسی قرار داشته و بیت کوین در آستانه سومین هالوینگ خود قرار دارد.

با این حال معامله‌گران روند فعلی قیمت بیت کوین را به شدت صعودی پیش بینی می‌کنند.

ناگفته نماند که سایر کارشناسان نیز دیدگاه‌های مشابه صعودی دارند. یکی از تحلیلگران مطرح این عرصه نیز با ارائه نمودار زیر حرکات قیمت بیت کوین را از جنبه‌های مختلف مشابه آنچه در آگوست ۲۰۱۵ رخ داد در نظر می‌گیرد. قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۶ شکست پارابولیک نزولی قدتمندی را در آستانه هالوینگ خود تجربه کرد.

با توجه به پیشینه تاریخی حرکات قیمت بیت کوین در آستانه هالوینگ و نصف شدن پاداش استخراج شبکه، اگر  این الگو‌های فراکتال تکرار شود، رسیدن به محدوده  ۱۴,۰۰۰دلار طی هفته جاری دور از انتظار نیست.

قیمت بیت کوین

روند طولانی مدت صعودی قیمت بیت کوین

از طرفی روند طولانی مدت قیمت بیت کوین نیز رو به رشد بوده و تغییرشکل صعودی آن نیز به وضوح در نمودار قابل مشاهده است.

دیوید گرایدر ( David Grider ) استراتژیست پیشرو در شرکت خدمات مشاوره‌ای فاندستریت اظهار داشت ارز دیجیتال بیت کوین در حال پیشروی است و البته نقش هالوینگ پیش رو به عنوان کاتالیزور قیمت را نباید نادیده گرفت. وی گفت:

دیدگاه ما طی ۱۲ ماه آینده صعودی خواهد بود. قیمت بیت کوین طی سال آینده صعودی خواهد بود و به احتمال زیاد پس از هالوینگ نیز این روند صعودی حفظ خواهد شد.

از طرفی مارکت واچ نشان می‌دهد که طی ۱۲ ماه آینده تقریبا دو برابر شده و به ۱۴,۳۵۰ دلار می‌رسد.

منبع: newsbtc