قیمت بیت کوین

چهار دلیل برای افزایش قیمت بیت کوین طی هفته آینده

چند هفته‌ای می‌شود که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین مسیر صعودی خود را آغاز کرده است. این ارز دیجیتال که در اوایل آوریل در محدوده ۶,۰۰۰ دلار خرید و فروش می‌شد، هفته گذشته به ۹,۵۰۰ دلار رسید.

زمانی که رالی افزایش قیمت بیت کوین به محدوده ۸,۰۰۰ دلار رسید، اکثر تحلیلگران منتظر رفتار صعودی بیت کوین طی هفته‌های آینده بودند. وجود برخی عوامل تکنیکال و فاندامنتال نشان می‌دهد گاوهای خوش بین اختیار بازار را به دست گرفته‌اند.

سیگنال‌های صعودی اوایل سال ۲۰۱۹ دوباره در نمودار قیمت بیت کوین ظاهر شده‌اند.

شاخص مکدی صعودی

هفته گذشته شاخص مکدی در نمودار هفتگی رنگ و بوی صعودی به خود گرفت که این موضوع حاکی از شروع رالی قدرتمند صعودی در هفته‌های آینده است.

شاخص مکدی تغییرات مربوط به قدرت، جهت،  مومنتوم و طول روند تشکیل شده را مشخص می‌کند.

ارز دیجیتال بیت کوین

تغییرات صعودی شاخص مکدی در نمودار هفتگی همواره رالی قدرتمند صعودی را در پی داشته است.

در سال ۲۰۱۷ قرار گرفتن این شاخص در محدوده ۲۰۰۰ دلار، منجر به رالی افزایش قیمت ۱,۰۰۰ درصدی قیمت بیت کوین و رسیدن آن به ۲۰,۰۰۰ دلار شد. در روزهای نخستین سال ۲۰۱۹ همزمان با صعودی شدن این شاخص قیمت ارز دیجیتال بیت کوین با افزایش ۳۰۰ درصدی همراه بود و اخیرا با برگشتن این شاخص به محدوده صعودی، قیمت بیت کوین از ۸,۰۰۰ به ۱۰,۵۰۰ رسید.

 آخرین باری که شاهد تشکیل هفت شمع صعودی هفتگی در نمودار قیمت بیت کوین بودیم مربوط می‌شود به آوریل سال ۲۰۱۹ و زمانی که بازار خرسی این ارز دیجیتال پایان یافت. اخیرا یکی از تحلیلگران کوین دسک نیز اعلام کرده است که بیت کوین طی هفته گذشته، هفتمین شمع صعودی هفتگی خود را بست. اگر تاریخ تکرار شود احتمال رالی افزایش قیمت بیت کوین دور از انتظار نیست.

جداسازی راه بیت کوین از سهام

طی چند روز گذشته، بیت کوین به شدت راه خود را از بازار سهام جدا کرده است.  این امر برای سرمایه‌گذاران از اهمیت ویژه ای برخوردار است به دلیل اینکه اکثر تحلیلگران نگران این موضوع بودند که افت شاخص S&P500 موجب کاهش قیمت بیت کوین شود. ولی می‌بینیم که بیت کوین راه خود را از بازار سهام جدا کرده و با کاهش این شاخص، قیمت بیت کوین افزایش یافته است.

بیت کوین

چاپ پول توسط بانک مرکزی آمریکا

قدرت نسبی بیت کوین در برابر بازار سهام در حالی اتفاق افتاد که بانک مرکزی آمریکا اقدام به چاپ پول بیشتر کرده بود.

جروم پاول، رییس فدرال بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که اقتصاد آمریکا به دلیل شیوع بیماری کووید-۱۹ در بدترین حالت خود قرار دارد.

با توجه به این موضوع پاول اظهار داشت به رهبری فدرال رزور در پایین نگه داشتن نرخ بهره، ، ایجاد تسهیلات سرمایه ای برای بازارهای مهم و تزریق نقدینگی به فعالیت های داخلی اقتصاد ادامه خواهد داد.

تحلیلگران انتظار دارند که این چاپ پول، ارزش ذاتی بیت کوین را افزایش دهد.

نرخ رو به رشد هش ریت بیت کوین

طبق اطلاعات به دست آمده قدرت هش شبکه بیت کوین در آستانه هالوینگ پیش رو به بیشترین میزان خود رسیده است.

افزایش قیمت بیت کوین

این موضوع نشان می‌دهد که با نزدیک‌تر شدن به هالوینگ شبکه بیت کوین، استخراج‌کنندگان از سرمایه و ماشین آلات بیشتری برای تامین امنیت شبکه بیت کوین بهره خواهند گرفت.

تحلیل‌گران بر این باورند وجود موارد فوق می‌توانند به وضوح سبب افزایش قیمت بیت کوین شوند.

منبع: newsbtc