اخبار ارز دیجیتال

کریگ رایت اقرار کرد در هک تاریخی صرافی ام تی گاکس نقش داشته است!

اخیرا تیم حقوقی کریگ رایت به این موضع پی بردند که او یکی از آدرس‌های بیت کوین  مربوط به صرافی Mt.Gox را کنترل می‌کند.

ریکاردو اسپاینی ( Ricardo Spagni ) که یکی از افراد برجسته و توسعه دهنده ارز دیجیتال مونرو بوده و با نام مستعار Fluffy Pony نیز شناخته می‌شود در آخرین پیغام توییتری خود عنوان کرده است بین کریگ رایت و کیف پول بیت کوین صرافی ام تی گاکس ( Mt.Gox ) ارتباطی وجود دارد.

کریگ رایت

کریگ رایت یکی از شخصیت‌های جنجالی دنیای ارزهای دیجیتال است که در سال ۲۰۱۶ مدعی شد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین است. وی در حال حاضر یکی از حامیان اصلی ارز دیجیتال بیت کوین SV است.

اسپاینی در پیغام توییتری خود در تاریخ 12 ژوئن با رونمایی از مدارک دادگاهی عنوان کرد:

جای هیچ بحثی نیست. کاملا روشن است و خود کریگ رایت از طریق وکلای خود تایید کرده که 80,000  بیت کوین از صرافی Mt.Gox سرقت کرده است.

آدرس‌های صرافی Mt.Gox در میان آدرس‌های تولیپ تراست

وی همچنین افزود: در تصویر زیر مدارک دادگاهی را مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد مبالغ سرقت شده از صرافی ام تی گاکس به آدرس Feex1 منتقل شده است.

ارز دیجیتال بیت کوین

در این نبرد حقوقی به راه افتاده کریگ رایت مدعی شده است که حداقل بخشی از حساب‌های تولیپ ترااست را در اختیار دارد. تولیپ تراست به کیف پول های متعددی گفته می‌شود که در اولین روزهای راه‌اندازی ارز دیجیتال بیت کوین تعداد بیش از 1.1 میلیون از این سکه را در خود ذخیره کرده‌اند. گفته می‌شود که کریگ رایت و همکار تجاری او دوین کلیمن در اولین روزهای معرفی بیت کوین این تعداد سکه را استخراج کرده‌اند. اما از دنیا رفتن کلیمن در سال 2013 باعث شد که کریگ رایت قادر به انتقال دارایی خود با اختیار کامل نباشد.

اسپاینی با استناد به مدارک دادگاه مدعی است که یکی از آدرس های کیف پول تولیپ تراست حاوی سرمایه های سرقت شده از هک صرافی Mt. Gox است.  مدارک دادگاه نشان می‌دهند که یکی از آدرس‌های کیف پول تولیپ تراست شامل مبالغ دزدیده شده از صرافی ام تی گاکس در سال 2014 می‌باشد.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا