تا یک درصد بازگشت دارایی در کمپین گنجینو!

رفتن به کمپین
اخبار ارز دیجیتال

کشف باگ بزرگ بایننس‌چین و تشکر ژائو از یابنده آن!

شرکت جامپ کریپتو (Jump Crypto)، یک پلتفرم زیرساختی در فضای وب۳، به‌تازگی از وجود یک خطر آسیب‌پذیری در زنجیره بیکن BNB صرافی بایننس خبر داد که این مشکل به مهاجمان این امکان را می‌دهد تا بی‌نهایت توکن جدید در بایننس‌چین مینت یا ضرب کنند. مشکلی که می‌تواند به از دست دادن سرمایه زیادی منجر شود.

لازم به ذکر است پس از اعلام خصوصی تیم امنیت این پلتفرم به تیم بایننس، اقدامات لازم برای رفع این مشکل ظرف ۲۴ ساعت صورت گرفت و مشکل مذکور مرتفع شد.

در همین راستا و به‌دنبال کشف این خطر آسیب‌پذیری، چانگ پنگ ژائو CEO Changpeng، مدیرعامل صرافی بایننس، از تیم امنیتی جامپ کریپتو قدردانی کرد.بر اساس گزارش جامپ کریپتو، شبکه BNB از دو بلاک‌چین ایجاد شده است، زنجیره هوشمند سازگار با ماشین مجازی اتریوم و زنجیره بیکن که بر بستر تندرمینت و SDK کازماس ساخته شده است.

گفتنی است زنجیره بیکن Beacon Chain از فورک BNB بر بستر گیت‌هاب استفاده می‌کند. جامپ کریپتو که اخیراً تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کرده است تا آسیب‌پذیری‌های پروژه‌های مختلف کریپتویی را پیدا کند خاطرنشان کرد که این شبکه به چندین روش از کازماس منحرف شده و برخلاف جهت آن حرکت می‌کند. اتفاقی که انگیزه می‌دهد تا در بررسی تفاوت‌ها دقت بیشتری به خرج دهیم.

جامپ کریپتو در توضیح این آسیب‌پذیری بایننس گفت:

«اینگونه اشکالات امکان مینت بی‌نهایت توکن‌های بومی شبکه‌های دارای باگ را فراهم می‌کند. این‌ها برخی از مهم‌ترین آسیب‌پذیری‌های حوزه Web3 هستند. به این ترتیب، این یافته دلیلی بر این واقعیت است که همه ما باید هوشیار باشیم و برای بالا بردن جنبه‌های امنیتی در همه پروژه‌ها همکاری کنیم.»

اخبار Coincast امروز:

12112022 coin cast 1080 1080 1
  • گامی بزرگ برای ارتقاء شانگهای، فورک Shapella اتریوم در مراحل نهایی
  • افتتاح مرکز ملی تحقیقات بلاک چین چین در پکن 
  • مایکروسافت پروژه متاورسش رو منحل می‌کنه

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست امروز اکسکوینو گوش کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا