بیت‌کوین‌هایی که از خواب بیدار شدند! 

 بیت‌کوین‌هایی که از خواب بیدار شدند! 

بیت‌کوین‌ها خواب به کوین‌هایی گفته می‌شود که برای مدتی طولانی، از کیف پول‌های خود تکان نخورده‌اند. در سال 2023 تعداد بیت‌کوین‌هایی که اصطلاحا بیدار شده و از کیف پول‌ها منتقل شده‌اند، بالا رفته است. 

در تازه‌ترین موارد، در روز یکشنبه 149.99 بیت‌ کوین از یک کیف پول که از سال 2012 غیرفعال بوده است، منتقل شد. این بیت‌کوین‌ها بیش‌ از 11 سال از جای خود تکان نخورده بودند و در آن زمان تنها 853 دلار ارزش داشتند؛ اما اکنون 3.93 میلیون دلار قیمت دارند! 

یک روز بعد از این انتقال باز هم 157.66 بیت‌کوین دیگر از کیف پولی متفاوت بعد از 11 سال به والتی دیگر منتقل شد. در چهار روز گذشته باز هم تعدادی بیت‌کوین خواب از سال‌های 2015 و 2016 بیدار شدند و سال 2023 تبدیل به سال مهمی برای بیت‌کوین‌های خواب شده است. 

به طور کلی از ابتدای سال 2023 تا کنون چیزی حدود 5500 بیت‌کوین به ارزش 141 میلیون دلار از این نوع بیت‌کوین‌ها در فضای بلاکچین بیدار شده‌اند.

نکته مهم این است کارشناسان اعتقاد دارند، این انتقال‌ها که در چند روز گذشته انجام شده‌اند، از امنیت کافی برخورددار نبوده , این احتمال وجود دارد که افرادی تازه‌کار به این کیف‌پول‌ها دسترسی پیدا کرده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.