اخبار ارز دیجیتال

هشدار ایلان ماسک: تمام پول‌تان را روی دوج سرمایه‌گذاری نکنید!

ایلان ماسک به گرفتن تصمیمات نسنجیده شهرت دارد و این موضوع را با تصمیم‌هایی که برای پلتفرم توییتر، تسلا و… گرفته است نشان می‌دهد. با این‌حال او به تازگی یک توصیه مالی به فعالان حوزه ارز دیجیتال کرده است. 

ایلان ماسک در یک کنفرانس مجازی که روز گذشته، به میزبانی وال استریت ژورنال برگزار شد، در پاسخ این سوال که آیا هنوز به ارزهای دیجیتال علاقه مند است؟ گفت: «من به کسی توصیه نمی‌کنم که ارز دیجیتال بخرد یا تمام دارایی خود را روی دوج کوین سرمایه‌گذاری کند! تبدیل میم کوینی که از سر شوخی ایجاد شده، به یک ارز جهانی، طعنه‌آمیزترین دستاورد این حوزه است.»

دوج کوین که یک میم کوین محسوب می‌شود، در اواخر سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد و حالا ارزش بازار این توکن بیش از ۱۰ میلیارد دلار است. هر دوج کوین درحدود ۷ سنت ارزش دارد.

در طی سال‌های اخیر، با هر توییت ایلان ماسک درمورد دوج کوین، این توکن پامپ شد و شاهد نوسانات زیادی در بازار بوده است. 

در ماه آپریل، ماسک لوگوی برنامه توییتر را از پرنده، به تصویری از شیبا اینو، نژاد سگی که تصویر آن روی دوج کوین قرار دارد تغییر داد و همین موضوع، باعث افزایش قیمت مجدد ارز دوج کوین شد. 

در مدت اخیر، ایلان ماسک به‌طور واضح از دوج کوین حمایت کرده و بارها به این توکن اشاره داشته است و سرمایه‌گذاران با این اقدامات ماسک، بر آن شدند تا علیه او شکایتی دسته‌جمعی تنظیم کنند و او را، به اجرای طرح‌های مختلف برای افزایش قیمت Dogecoin متهم کنند.

با تمام این اوصاف ایلان ماسک همچنان معتقد است که دوج کوین بهترین میم‌کوین است و بهترین طنز را دارد، اما درعین‌حال به‌صورت رسمی نیز به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که تمام پول خود را روی این Memecoin سرمایه‌گذاری نکنند و هیچ سیگنالی برای خرید این ارز به کسی نداده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا