اخبار بیت کوین

هشدار پیتر شیف: «سقوط دلار آمریکا حتمی است!»

پیتر شیف اقتصاددان مشهور و فرد تاثیرگذار بازار کریپتوکارنسی، به‌تازگی نسبت به سقوط قریب‌الوقوع دلار آمریکا هشدار داده است. آقای شیف ضمن هشدار جدی درمورد بحران مالی و سقوط تاکید کرد: «باتوجه به خط سیر مخارج کسری دولت آمریکا، سقوط دلار یک امر اجتناب‌ناپذیر است.»

در روزهای گذشته، Fitch Ratings که یکی از سه آژانس معتبر رتبه‌بندی اعتباری در آمریکاست، رتبه پیش‌فرض بلند مدت اوراق خزانه ایالات متحده را از AAA به AA+ کاهش داد. شیف در صحبت‌های خود به این اشاره کرد که کاهش رتبه اوراق خزانه به AA+ بی‌معنی است اما هم‌چنان گفت مضحک‌تر این است که Ftich، چشم‌انداز مالی ایالات متحده را باثبات می‌داند!

شیف در توییتی نوشت: «رتبه‌بندی اعتباری در این برهه از زمان اهمیتی ندارد اما بدهی ملی رو به‌رشد مهم است. ایالات متحده درحال چاپ پول و پایین آوردن ارزش دلار است و همین هم باعث می‌شود که ارزش واقعی اوراق قرضه کاهش پیدا کند. با افزایش قیمت نفت، خزانه‌ها درحال فروپاشی هستند و به‌زودی دلار به‌همراه اوراق قرضه سقوط می‌کند و طلا با افزایش نفت، ارزش بیش‌تری پیدا می‌کند و این همان‌جایی است که مهمانی به پایان می‌رسد! رکود + تورم بیش‌تر = سقوط»

شیف هم‌چنین به‌صورت جدی هشدار داد که افزایش بازده خزانه‌داری منجر به کسری بودجه فدرال، اقتصاد ضعیف‌تر، کاهش ارزش دلار، افزایش کسری حساب‌های جاری، افزایش نرخ بیکاری، کاهش قیمت سهام و املاک و بحران مالی و تورم خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا