ریپل، پرواز یا سقوط؟

ریپل، پرواز یا سقوط؟

ریپل به دنبال شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، طی دو هفته اخیر افت ۶۶ درصدی را تجربه کرده است، این بزرگترین سقوط تاریخی برای این رمز ارز در این بازه زمانی است. علت مهم این سقوط، رفتار هیجانی معامله‌گران و توقف معامله ایکس آر پی در کارگزاری مهمی مانند بیت استمپ و کوین‌بیس است.گزارش های جدید حاکی از آن است که سازمان اوراق بهادار آمریکا، چندین سند اثبات تخلف و تخطی از قانون را جمع آوری کرده اند که نشانه مصمم بودن آنها در تایید ادعایشان است.
قبل از پیگیری‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مراحل پذیرفته شدن ریپل به عنوان یک شرکت رمزارزی در بورس نیویورک در حال انجام بود. بعد از وقوع این اتفاق، احتمال پرداخت جریمه از سوی ریپل و ادامه مراحل پذیرش در بورس وجود دارد.
ریپل نام یک شرکت بزرگ در سانفرانسیسکو است که برای بانک‌ها و نهادهای مالی، محصولات مالی غیرمتمرکز می‌سازد. بیشتر تمرکز این شرکت روی سهولت بخشیدن به انتقال پول و دارایی‌ها در سطح دنیا است. به عبارتی، ریپل هم یک پلتفرم و هم یک ارز است. در حقیقت این پلتفرم یک پروتکل عمومی است که برای انجام تراکنش‌های سریع و کم هزینه طراحی شده است.
درباره وضعیت فعلی ریپل، اکثر تحلیلگران معتقدند، به دلیل بی ثباتی بازار و پیچیدگی شرایط، نظر قطعی نمی‌توان داد و باید منتظر بود. تاریخ دادرسی ریپل ۲۳ فوریه برابر ۴ اسفند ماه اعلام شده است، هرچند که ممکن است تعداد دادرسی‌ها زیاد و زمان آن‌ها طولانی باشد. اما در صورت پیروزی ریپل شاهد بازگشت قیمت به سطوح قابل قبول و لیست شدن مجدد در کارگزاری‌های خواهیم بود که آن را حذف کرده‌اند. درباره وضعیت فعلی ریپل، اکثر تحلیلگران معتقدند، به دلیل بی‌ثباتی بازار و پیچیدگی شرایط، نظر قطعی نمی‌توان داد و باید منتظر بود.

همچنین ببینید

بیت‌کوین جایگزین ارزهای فیات می‌شود

زمان مطالعه: < 1 دقیقه در یک نظرسنجی جدید توسط پلتفرم مقایسه مالی فایندر (Finder)، نیمی از پاسخ‌دهندگان معتقد بودند …

رکورد ۴ دقیقه‌ای پیش‌فروش توکن sGEG

زمان مطالعه: < 1 دقیقه اکوسیستم بلاک‌چین غیرمتمرکز  GeFi در فاز اول خود موفق شد تعداد ۵۷ هزار توکن sGEG …

جمعان نورچتیب منصور یک روحانی، طلبه و یا استاد معمولی نیست.

طلبه‌ اندونزیایی حالا بدل به یک اینفلوئنسر بورس شده است

زمان مطالعه: 6 دقیقه اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در اندونزی هستید، می‌توانید درمورد اقتصاد محلی مطالعه کنید، شرکت‌ها را …

چشم‌انداز قیمت بیت‌کوین در ۲۰۲۱ و پیش‌بینی ارزش آن تا ۲۰۵۰

زمان مطالعه: 4 دقیقه گروهی از متخصصان ارزهای دیجیتال به‌تازگی پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت بیت‌کوین تا دسامبر ۲۰۲۵ به …