خرید اتریوم کلاسیک ETC

EthereumClassic

ETC

قیمت اتریوم کلاسیک
$18.0969 -0.45%
قیمت فروش ما
9,501,741 ریال
قیمت خرید ما
9,387,948 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید اتریوم کلاسیک

ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک Ethereum Classic که با نماد اختصاری ETC در بازار ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود یک پلتفرم محاسباتی منبع باز یا اوپن سورس open source و همتا به همتا است. ارز اتریوم کلاسیک بر بستر فناوری بلاک‌چین و کد های اتریوم ایجاد شده و در واقع انشعابی از شبکه بلاک‌چینی دومین رمز ارز برتر بازار یعنی اتریوم است که در سال ۲۰۱۶ در اثر یک حمله هکری به DAO یا سازمان خودگردان شبکه اتریوم ایجاد شد.

به دنبال هک DAO، بنیاد اتریوم نسخه جدید شبکه اصلی اتریوم را در تاریخ ۲۰ جولای ۲۰۱۶ اجرا کرد. در نسخه جدید، DAO هک شده به‌کلی از تاریخچه بلاک‌چین پاک شد. بنیاد اتریوم نام تجاری جدیدی را با نام اتریوم و کد ETH ثبت کرد. نسخه قدیمی نیز با نام اتریوم کلاسیک با کد ETC به کار خود ادامه داد.

ارز ETC برای اجرای قراردادهای هوشمند طراحی شد و درست مثل اتریوم، یک توکن با ارزش یا در حقیقت نوعی آلت‌کوین است که کاربران می‌توانند از آن برای پرداخت هزینه محصولات، خدمات و هزینه کارمزد تراکنش‌ها استفاده کنند.

کارکرد اتریوم کلاسیک

نحوه کار Ethereum Classic درست مثل اتریوم است. با وجود تفاوت زیاد قیمتی میان این دو ومز ارز، زبان برنامه‌نویسی قراردادهای هوشمند در اتریوم کلاسیک هم مثل اتریوم زبان سالیدی  Solidityاست و این ارز دیجیتال از نظر زمان ایجاد بلاک‌ها، سایز و پاداش هم شباهت زیادی به یکدیگر دارند.

ویژگی‌های اتریوم کلاسیک

عدم امکان تغییر در تراکنش‌ها

با توجه به اینکه در بلاک‌چین ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک امکان حذف کردن و یا هرگونه تغییری در تراکنش‌های ثبت‌شده وجود ندارد این مسئله سبب امنیت و یکپارچگی بیشتر در کدها می‌شود.

سیستم غیرمتمرکز

سیستم غیرمتمرکز اتریوم کلاسیک این امکان را فراهم می‌کند تا تراکنش‌ها بدون دخالت هیچ شخص سومی و از طریق قراردادهای هوشمند به‌صورت خودکار اجرا شوند.

تراکنش‌های سریع و مقرون به صرفه

برخلاف تراکنش‌های ثبت‌شده در شبکه بلاک‌چینی بیت‌کوین هزینه بالایی دارد، اتریوم کلاسیک با هدف برطرف کردن این مشکل و اجرای تراکنش‌های سریع و کم هزینه روی کار آمده است.

قابل اطمینان بودن

از آنجا که سیستم ارز etc امکان کنترل و مدیریت تعداد زیادی از اپلیکیشن‌ها و قرارداد‌‌های هوشمند و تراکنش‌‌ها را دارد و این کار را بدون اینکه شخص ثالثی در این امور دخالت کند و بدون هیچگونه قطعی سروز و یا کلاهبرداری و هک انجام می‌دهد، همین مسئله حاکی از قابل اطمینان بودن این سیستم است.

امنیت اتریوم کلاسیک چگونه تامین می‌شود‌؟

ماینرهای این ارز دیجیتال که پردازش تراکنش‌ها و بلاک‌ها را بر عهده دارند، امنیت این شبکه را تامین می‌کنند. این ماینرها با حل کردن مسائل پیچیده محاسباتی، بلاک‌های موردنظر را تولید کرده و با این کار نراکنش‌ها را به ترتیبی که مشخص شده انجام می‌دهند که این امر برای بلاک‌چین اتریوم کلاسیک بسیار حائز اهمیت است. این فرایند به نوبه خود در حفظ امنیت این شبکه و جلوگیری از خرابکاری افراد و هکرها نقش بسزایی دارد.

اتریوم کلاسیک همچنین با بکارگیری مکانیسم استخراج اثبات کار متعهد به تامین امنیت این شبکه شده و با وجود تمامی شباهت‌های این شبکه با اتریوم، ارز اتریوم کلاسیک شامل بروزرسانی‌های شبکه اتریوم که به تازگی از مکانیسم اثبات کار به اثبات سهام تغییر پیدا کرد نشده است.

لازم به ذکر است استخراج ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک از دسته رمز ارزهایی که به دلیل برخورداری از مکانیسم اثبات کار امکان‌پذیر است و بسیاری از افراد با استخراج آن در ارز اتریوم کلاسیک سرمایه‌گذاری می‌کنند.

قیمت اتریوم کلاسیک

بر اساس داده‌های سایت کوین مارکت کپ، تعداد عرضه کل توکن‌های اتریوم کلاسیک تعداد ۲۱۰،۷۰۰،۰۰۰ توکن است و در حال حاضر اتریوم کلاسیک تعداد ۱۳۷،۵۵۰،۳۰۴،۰۶ توکن در گردش دارد. ارزش کل بازار etc برابر با 3,۰۹۶,۱۲۹,۵۷۲ میلیون دلار است و در زمان نگارش این مطلب این رمز ارز با قیمت 22.51 دلار در بازار ارزهای دیجیتال معامله می‌شود. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته قیمت اتریوم کلاسیک در سال ۲۰۲۵ به عدد ۲۷۰ لار افزایش پیدا خواهد کرد.

خرید و فروش اتریوم کلاسیک در اکسکوینو

علاقمندان به خرید و فروش رمزارز اتریوم کلاسیک برای این کار باید از طریق یک بستر معاملاتی امن ارز دیجیتال اقدام کنند. پلتفرم مبادلاتی اکسکوینو از جمله بسترهای امن و مطمئن برای خرید و فروش و معامله این میم‌کوین است. برای خرید اتریوم کلاسیک می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

خرید اتریوم کلاسیک

خرید اتریوم کلاسیک در اکسکوینو به سادگی صورت می‌گیرد. کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

مرحله اول: در سایت اکسکوینو به آدرس www.excoino.com ثبت‌نام کنید.

مرحله دوم: در مرحله بعدی و برای اینکه بتوانید رمزارزهای موردنظر خود را خریداری کنید باید موجودی ریالی حساب خود را افزایش دهید که برای این کار هم نیاز به تکمیل مراحل احراز هویت مطابق با قوانین اکسکوینو دارید.

مرحله سوم: پس از افزایش موجودی ریالی خود که از دو طریق واریز آنلاین یا آفلاین انجام می‌شود به یکی از سه روش زیر اقدام به خرید اتریوم کلاسیک کنید:

  • تبدیل: در بخش تبدیل، کاربران می‌توانند اتریوم کلاسیک را با قیمت لحظه‌ای بازار و به صورت آنی خریداری کنند.
  • سفارش‌گذاری: اگر تمایل به خرید این رمزارز با قیمت دلخواه خود را دارید می‌توانید از طریق این بخش و با سفارش‌گذاری ۸ ساعته، مقدار رمزارز دلخواه خود را خریداری کنید.
  • اکسکوینومارکت: بخش آخر یعنی بازار معاملاتی اکسکوینو که با نام «اکسکوینو مارکت» شناخته می‌شود. کاربران می‌توانند رمزارزهای موردنظر خود از جمله اتریوم کلاسیک را با یکدیگر و با کمترین میزان کارمزد مبادله کنند.

فروش اتریوم کلاسیک

برای فروش اتریوم کلاسیک هم، چنانچه از کاربران اکسکوینو نیستید بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام و احراز هویت می‌توانید اقدام به فروش این رمزارز کنید. برای اینکار هم مانند مراحل خرید اتریوم کلاسیک می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

  1. تبدیل: در این بخش می‌توانید مقدار موردنظر از اتریوم کلاسیکهای خود را به صورت مستقیم و با قیمت پیشنهادی اکسکوینو بفروشید.
  2. سفارش‌گذاری: در این قسمت، با ثبت قیمت دلخواه در بازه زمانی ۸ ساعته می‌توانید سفارش فروش اتریوم کلاسیک خود را ثبت کنید.
  3.  اکسکوینو مارکت: در پلتفرم معاملاتی اکسکوینومارکت هم می‌توانید با انتقال دارایی از کیف پول خارجی خود یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو، میزان اتریوم کلاسیک موردنظر خود را با کاربران دیگر مبادله کنید.