خرید فایل کوین FIL

File Coin

FIL

قیمت فایل‌کوین
$3.309984 0.4%
قیمت فروش ما
1,664,061 ریال
قیمت خرید ما
1,624,771 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید فایل کوین

درباره فایل کوین

ارز دیجیتال فایل کوین FileCoin که با علامت اختصاری FIL شناخته می‌شود، یکی از کاربردی‌ترین و پیچیده‌ترین بلاک‌چین‌هایی است که تا امروز به‌وجود آمده‌اند. تیم سازنده و توسعه‌دهنده فایل کوین، اهداف و ایده‌های بلند پروازانه‌ای دارند که تحلیلگران بازار رمز ارز معتقدند با عملی کردن این ایده‌ها، تحولی بزرگ در بازار کریپتو کارنسی جهان رخ خواهد داد. 

درواقع فایل کوین FIL، یک پروژه بلاک‌چین همتا به همتا است که برای ذخیره و جابه‌جایی اطلاعات، به شیوه‌ای امن، بی‌واسطه و به‌دور از سانسور و هک طراحی شده. 

در سال ۲۰۱۴، Juan Benet، متخصص علوم رایانه و دانشمند، پروژه فایل کوین را به‌دور از سر و صدا آغاز کرد. این پروژه به‌مدت ۳ سال در سکوت خبری به کار خود ادامه تا این‌که درنهایت در اکتبر سال ۲۰۲۰، رمز ارز FIL در صرافی‌های ارز دیجیتال، برای خرید و فروش در دسترس قرار گرفت.

ایده‌ی اصلی سازندگان FileCoin این است که شبکه و فناوری بلاک‌چین برای ذخیره‌سازی داده‌ها فضای بسیار مناسبی است اما پتانسیل آن به حد کافی مورد توجه قرار نگرفته. شبکه‌های ذخیره‌سازی داده که به‌صورت متمرکز فعالیت می‌کنند (مانند: Dropbox و فضای ابری گوگل)، به‌دلیل متمرکز بودن در برابر حملات آسیب‌پذیر هستند و هکرها می‌توانند از راه‌های زیادی به این شبکه‌ها نفوذ کنند. 

ذخیره‌سازی داده‌ها روی شبکه‌ی بلاک‌چین، که یک شبکه غیر متمرکز است، محدودیتی ندارد و از امنیت بسیار بالاتری برای ذخیره‌ی پروژه‌های مهم و اطلاعات حساس برخوردار است.

کارشناسان بسیاری می‌گویند که آینده‌ی ذخیره‌سازی داده‌ها روی شبکه‌ی بلاک‌چین بسیار روشن است و انقلابی در این زمینه به وجود می‌آورد که با برداشتن محدودیت‌ها و اضافه کردن امنیت، هزینه‌های نگهداری اطلاعات را نیز به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد. 

مشتری‌های فایل کوین، برای ذخیره‌سازی اطلاعات خود در ماینرهای شبکه FileCoin باید هزینه‌ای بپردازند. نرخ ذخیره‌سازی و انتقال داده در این شبکه به دلیل غیرمتمرکز بودن، توسط هیچ شخص یا نهادی تعیین نمی‌شود و اساس توافق بین طرفین است.

ویژگی‌های ارز فایل کوین

شبکه فایل کوین با استفاده از فناوری web3، داده‌ها را بین افراد مختلف به‌اشتراک می‌گذارد. فناوری وب ۳ با حذف واسطه‌ها، خطر هک و سانسور داده‌ها را با درصد خوبی کاهش می‌دهد و این امکان را به مشتریان می‌دهد که درکنار نگهداری امن اطلاعات، بتوانند دیتای مورد نیاز خود را در زمان لزوم به‌صورت کامل و بدون حذف و تصرف بازیابی کنند.  این بلاک‌چین بر مبنای پروتکل Interplanetary File Storage یا IPFS عمل می‌کند.

یکی از مهم‌ترین و جالب‌ترین ویژگی‌های فایل کوین، Content Addressing یا آدرس‌دهی محتوا است. این ویژگی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات فضاهای ذخیره‌سازی و نحوه دسترسی به فایل‌ها را رفع کرده است؛ در شبکه File Coin، داده‌های ذخیره شده بر اساس مکان ذخیره‌سازی در دسترس قرار نمی‌گیرند و آدرس‌دهی مستقیم به محتوا، از طریق هش‌های امن و اختصاصی صورت می‌گیرد.

آدرس‌دهی محتوا امکانی است که به حفظ امنیت داده‌ها کمک شایانی می‌کند. 

از ارز دیجیتال فایل کوین و شبکه‌ی این رمز ارز می‌توانید برای منظورهای زیر استفاده کنید:

  • خرید و فروش و انتقال داده‌های مختلف

  • ذخیره و حفظ داده‌ها و منابع ارزشمند مثل اسناد تاریخی، نوشته‌های ادبی و… با اطمینان به امن و بدون تصرف ماندن

  • خدمات بلاک‌چین مانند فراهم‌سازی فضای ذخیره‌سازی برای زنجیره‌های تامین

  • ذخیره‌سازی طولانی‌مدت با قابلیت بازیابی داده‌ها به‌صورت کامل

تحلیلگران بازار ارز دیجیتال، با توجه به کاربردی بودن توکن فایل‌کوین، به آینده‌ی این شبکه و این رمز ارز بسیار خوش‌بین هستند و معتقدند که با اضافه شدن حجم دیتا در جهان، کاربرد این شبکه نیز بیش‌تر و بیش‌تر می‌شود که این امر تاثیرات بسیار مثبتی بر ارزش فایل کوین FIL می‌گذارد.

قیمت ارز دیجیتال فایل کوین FIL

ارز فایل کوین FIL، در ابتدای ورود به بازار با توجه به فناوری‌هایی که ارائه می‌دهد، با روندی سعودی شروع به‌کار کرد و سرمایه‌های قابل توجهی برای ادامه راه خود جذب کرد. اعلام مشارکت پلتفرم‌های معاملاتی مانند Gemini نیز تاثیرات مثبتی روی ارزش ارز FileCoin داشت. توکن فایل کوین در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ ( یکم آپریل ۲۰۲۱) با قیمت 236.84 دلار به ATH (بالاترین قیمت تمام دوران) خود رسید. شما می‌توانید نمودار قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال فایل کوین را در اکسکوینو مشاهده کنید. 

خرید ارز دیجیتال FileCoin

شما می‌توانید ارز دیجیتال FIL را به‌صورت مستقیم و ریالی از صرافی اکسکوینو خریداری کنید.

مرحله اول: ثبت‌نام در اکسکوینو

مرحله دوم: افزایش موجودی ریالی حساب از طریق واریز آنلاین یا آفلاین

مرحله سوم: اقدام به خرید ارز دیجیتال فایل کوین به یکی از سه روش زیر:

۱- تبدیل: خرید آنی رمز ارز مدنظر با قیمت لحظه‌ای به‌صورت مستقیم

۲- سفارش‌گذاری: سفارش‌گذاری ۸ ساعته برای مقدار رمز ارز دلخواه

۳- اکسکوینو مارکت: مبادله ارز دیجیتال FileCoin با دیگر کاربران با کمترین کارمزد

شما می‌توانید این ارز دیجیتال را در کیف پول مخصوص خود فایل کوین که FilFox نام دارد و کیف پول‌های نرم‌افزاری دیگری مانند Trust Wallet، اتمیک، کیف پول اکسکوینو و کیف پول‌های سخت افزاری Ledger Nano S و Ledger Nano X نگهداری کنید.

فروش ارز دیجیتال فایل کوین

برای فروش رمز ارز فایل کوین FIL، در قدم اول در اکسکوینو ثبت‌نام کنید.

بعد از ثبت‌نام می‌توانید به سه روش زیر عمل کنید:

۱- تبدیل: فروش آنی و مستقیم رمز ارز با قیمت پیشنهادی اکسکوینو

۲- سفارش‌گذاری: ثبت سفارش فروش برای بازه زمانی ۸ ساعته با قیمت دلخواه

۳- اکسکوینو مارکت: انتقال دارایی از کیف پول خارجی یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو با اکسکوینو مارکت برای مبادله رمز ارز FileCoin با دیگر کاربران

استخراج فایل کوین FIL 

در شبکه‌ی ذخیره‌سازی غیرمتمرکز فایل کوین، از ماینرهایی که به این شبکه متصل می‌شوند، به‌عنوان پایگاه‌های ذخیره داده استفاده می‌شود. در پی این ساز و کار، ماینرهای فایل کوین با حفظ و نگهداری اطلاعات به‌صورت امن، ارز دیجیتال FileCoin FIL پاداش می‌گیرند. برای استخراج ارز دیجیتال FIL، در قدم اول باید سهامی به‌عنوان وثیقه در اختیار FileCoin قرار دهید و پس از آن کافی است که به اینترنت و فضای ذخیره‌سازی (حداقل یک ترابایت فضای آزاد) دسترسی داشته باشید. یعنی شما می‌توانید فضای اضافه‌ای که در سیستم خود دارید، در اختیار شبکه بلاک‌چین FileCoin بگذارید و در ازای آن فایل کوین استخراج کنید. تمام تلاش توسعه‌دهندگان فایل کوین این است که هزینه جابه‌جایی داده در این شبکه پایین بماند؛ به‌همین دلیل روند استخراج تسهیل شده، اما برای حفظ امنیت و وفاداری ماینرها از آن‌ها سهام اولیه و وثیقه دریافت می‌شود تا درصورت ایجاد تخلف، ماینر متخلف جریمه شود. 

سوالات متداول