خرید میکر MKR

Maker

MKR

قیمت میکر
$2,951.182 3.95%
قیمت فروش ما
1,743,227,793 ریال
قیمت خرید ما
1,703,624,701 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید میکر

درباره میکر MKR

ارز دیجیتال میکر یکی از شناخته‌شده‌ترین رمز ارزهای موجود بر بستر اتریوم و شبکه ERC-20 است که ساز و کار پیچیده‌ای دارد. این توکن از جمله توکن‌های MakerDAO و پروتکل Maker است. ایده اولیه ارز میکر MKR در سال ۲۰۱۵ توسط گروهی برنامه‌نویس به مدیریت  Rune Christensen مطرح شد و در سال ۲۰۱۷ تیم سازنده رمز ارز میکر MKR، با فروش این توکن به چند شرکت بزرگ، سرمایه خود را ۱۲ میلیون دلار افزایش داد که با استفاده از این سرمایه توکن دای Dai را نیز روی شبکه اتریوم راه‌اندازی کرد. در سال ۲۰۱۸ این توکن روی شبکه وان چین (Wanchain) نیز راه‌اندازی شد. در سال ۲۰۱۹ نیز فعالیت میکر دائو جهت دادن وام به کاربران خود نیز آغاز شد. کارکرد و وظیفه پروژه میکر، بهره‌برداری از Dai است و این رمز ارز یکی از اولین پروژه‌های مالی غیر متمرکز است. 

میکر Maker از آن دسته رمز ارزهایی است که به‌عنوان توکن حاکمیتی عمل می‌کند و به همین دلیل دارندگان میکر می‌تواند در پروسه توسعه و پیشنهادات تاثیرگذار بر استفاده از Dai رای دهند و تصمیم‌گیری کنند. 

کارکرد ارز میکر MKR

پروتکل میکر کاربرد و عملکردی مشابه به بانک دارد و توکن میکر MKR، رمز ارزی شناخته شده برای فعالیت‌های پروژه میکر است. درواقع پروتکل Maker، برای دارندگان خود وام فراهم می کند و سود وام و پس‌انداز مربوط به آن را در استیبل کوین Dai افزایش می‌دهند. وثیقه‌ای که برای وام بر پایه میکر استفاده می‌شود، فقط از رمز ارزهای پایه است و با سیستم سنتی وام‌گیری فرق بسیاری دارد. 

رویکرد اعطای وام در این پروژه از سیستم بانکداری ذخیره کسری (Fractional Reserve Banking) الهام می‌گیرد؛ در این مدل بانک فقط کسری از کل بدهی‌های سپرده را (Deposit Liabilities)  نزد خود نگهداری می‌کند. 

توکن میکر Maker در بیشترین حالت برای پرداخت در پلتفرم میکر استفاده می‌شود و این توکن، نقش وثیقه را برای کلیت سیستم ایفا می‌کند. 

مهم‌ترین ویژگی‌های میکر

پلتفرم میکر، یک پلتفرم دو توکنی است که شامل MKR و Dai می‌شود و هر دوی این توکن‌ها مبتنی بر استاندارد ERC-20 هستند. ویژگی مهم دیگر توکن میکر، غیر متمرکز بودن آن است و به همین دلیل روی صرافی‌های غیر متمرکز، تمرکز دارد و تعداد زیادی از صرافی‌ها این توکن را پشتیبانی می‌کنند. شبکه میکر از شفافیت بالا، امنیت فوق‌العاده و سازگاری عالی برخوردار است. سرعت بالایی در ارائه وام و پردازش اطلاعات دارد و مانند بسیاری از دیگر ارزهای دیجیتال هیچ‌گونه وابستگی به دارایی‌های فیزیکی ندارد. 

میکر Maker از اولین سازمان‌های غیر متمرکز به‌شما می‌رود. 

قیمت ارز دیجیتال میکر

نمودار قیمت ارز دیجیتال میکر، در بازه فوریه سال ۲۰۲۱ به بالاترین حد ممکن خود (ATH) رسید و با نوسانات کمی کاهش و افزایش قیمت می‌دهد. اما از جایی که توکن Dai یک استیبل کوین است و قیمتی ثابت معادل با دلار آمریکا USDT دارد، فراز قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال میکر باعث می‌شود تا ارزش کلی معاملات شبکه نیز در زمان افزایش قیمت این توکن، افزایش داشته باشد. 

خرید میکر Maker

مرحله اول: ثبت‌نام در اکسکوینو

مرحله دوم: افزایش موجودی ریالی حساب از طریق واریز آنلاین یا آفلاین

مرحله سوم: اقدام به خرید ارز دیجیتال میکر به یکی از سه روش زیر:

۱- تبدیل: خرید آنی رمز ارز مدنظر با قیمت لحظه‌ای

۲- سفارش‌گذاری: سفارش‌گذاری ۸ ساعته برای مقدار رمز ارز دلخواه

۳- اکسکوینو مارکت: مبادله رمز ارز با دیگر کاربران با کمترین کارمزد

 

فروش رمز ارز میکر

برای فروش رمز ارز MKR، در قدم اول در اکسکوینو ثبت‌نام کنید.

بعد از ثبت‌نام می‌توانید به سه روش زیر عمل کنید:

۱- تبدیل: فروش آنی و مستقیم رمز ارز با قیمت پیشنهادی اکسکوینو

۲- سفارش‌گذاری: ثبت سفارش فروش برای بازه زمانی ۸ ساعته با قیمت دلخواه

۳- اکسکوینو مارکت: انتقال دارایی از کیف پول خارجی یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو با اکسکوینو مارکت برای مبادله رمز ارز میکر با دیگر کاربران

 

کیف پول ارز دیجیتال میکر MKR

از آن‌جایی که هم MKR و هم Dai مبتنی بر شبکه ERC-20 هستند، می‌توانید برای ذخیره این دو توکن از هر والتی که ERC-20 را پشتیبانی می‌کند استفاده کنید. 

مانند:

  • Trust Wallet

  • Excoino Wallet

  • MetaMask

  • MyEther Wallet

  • Atomic Wallet

  • Coinomi

  • Jaxx

و…

سوالات متداول