خرید اوکی بی | قیمت اوکی بی OKB

OKB

OKB

قیمت اوکابی
$57.940272 -1.31%
قیمت فروش ما
29,544,730 ریال
قیمت خرید ما
28,724,533 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید اوکی بی

ارز دیجیتال اوکی بی با نماد اختصاری OKB یک توکن اتریومی بر بستر فناوری بلاک‌ چین و با استاندارد ERC-20 است که به عنوان رمز ارز بومی صرافی بین‌المللی اوکی‌اکسچنج OKEx به بازار رمز ارزها معرفی شد. هدف از راه‌اندازی این توکن فراهم کردن دسترسی کاربران به امکانات و ویژگی‌های این صرافی است. در واقع این صرافی از ارز بومی خود برای محاسبه و پرداخت هزینه کارمزد ترکنش‌ها، شرکت در رای‌گیری حکمرانی پلتفرم استفاده می‌کند. OKB یک توکن اتریومی با استاندارد ERC-20 است.

ارز دیجیتال اوکی بی چیست؟

همانطور که در بالا اشاره شد ارز دیجیتال اوکی بی توکن کاربردی پلتفرم اوکی اکسچنج است. از مهمترین کاربردهای این توکن به کاهش میزان کارمزد تراکنش‌های کاربران می‌توان اشاره کرد. به این معنا که کاربران این صرافی این امکان را دارند تا نرخ کارمزد تراکنش‌ها و معاملات خود را بسته به میزان توکن اوکی بی که در اختیار دارند با دریافت تخفیف کاهش دهند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند با برخورداری از این توکن در فرایند رای‌گیری و حاکمیت این پلتفرم شرکت داده شوند. به عبارت ساده‌تر تمامی دارندگان توکن okb واجد شرایط برای شرکت در رای دادن در خصوص مسائل مرتبط و مهم OKEx هستند.

خرید و فروش اوکی بی در اکسکوینو

علاقمندان به خرید و فروش رمزارز اوکی بی برای این کار باید از طریق یک بستر معاملاتی امن ارز دیجیتال اقدام کنند. پلتفرم مبادلاتی اکسکوینو از جمله بسترهای امن و مطمئن برای خرید و فروش و معامله این میم‌کوین است. برای خرید اوکی بی می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

خرید اوکی بی

خرید اوکی بی در اکسکوینو به سادگی صورت می‌گیرد. کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

مرحله اول: در سایت اکسکوینو به آدرس www.excoino.com ثبت‌نام کنید.

مرحله دوم: در مرحله بعدی و برای اینکه بتوانید رمزارزهای موردنظر خود را خریداری کنید باید موجودی ریالی حساب خود را افزایش دهید که برای این کار هم نیاز به تکمیل مراحل احراز هویت مطابق با قوانین اکسکوینو دارید.

مرحله سوم: پس از افزایش موجودی ریالی خود که از دو طریق واریز آنلاین یا آفلاین انجام می‌شود به یکی از سه روش زیر اقدام به خرید اوکی بی کنید:

  • تبدیل: در بخش تبدیل، کاربران می‌توانند اوکی بی را با قیمت لحظه‌ای بازار و به صورت آنی خریداری کنند.
  • سفارش‌گذاری: اگر تمایل به خرید این رمزارز با قیمت دلخواه خود را دارید می‌توانید از طریق این بخش و با سفارش‌گذاری ۸ ساعته، مقدار رمزارز دلخواه خود را خریداری کنید.
  • اکسکوینومارکت: بخش آخر یعنی بازار معاملاتی اکسکوینو که با نام «اکسکوینو مارکت» شناخته می‌شود. کاربران می‌توانند رمزارزهای موردنظر خود از جمله اوکی بی را با یکدیگر و با کمترین میزان کارمزد مبادله کنند.

فروش اوکی بی

برای فروش اوکی بی هم، چنانچه از کاربران اکسکوینو نیستید بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام و احراز هویت می‌توانید اقدام به فروش این رمزارز کنید. برای اینکار هم مانند مراحل خرید اوکی بی می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

  1. تبدیل: در این بخش می‌توانید مقدار موردنظر از اوکی بیهای خود را به صورت مستقیم و با قیمت پیشنهادی اکسکوینو بفروشید.
  2. سفارش‌گذاری: در این قسمت، با قیمت دلخواه در بازه زمانی ۸ ساعته می‌توانید سفارش فروش اوکی بی خود را ثبت کنید.
  3.  اکسکوینو مارکت: در پلتفرم معاملاتی اکسکوینومارکت هم می‌توانید با انتقال دارایی از کیف پول خارجی خود یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو، میزان اوکی بی موردنظر خود را با کاربران دیگر مبادله کنید.

مهم ترین ویژگی‌های اوکی بی

از مهمترین ویزگی‌ها و مزایای خرید ارز دیجیتال OKB به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

امکان دریافت تخفیف در کارمزد تراکنش‌ها را به کاربران خود می‌دهد

کاربران صرافی اوکی اکسچنج می‌توانند با داشتن این توکن و ذخیره آن، در این پلتفرم سود و پاداش دریافت کنند.

امکان انجام معاملات مارجین با استفاده از توکن اوکی بی برای کاربران وجود دارد.

قیمت ارز دیجیتال اوکی بی

در زمان عرضه اولیه او کی بی یعنی در سال 2019 قیمت ارز دیجیتال اوکی بی حدود 1.6 دلار بود. اما ارزش این توکن بعد از عرضه آن روند افزایشی را تجربه کرد و اوج تاریخی قیمت آن سطح 44.170 دلار بوده است که به ۳ می ۲۰۲۱ برمی‌گردد. طبق داده‌های سایت کوین مارکت کپ Coinmarketcap، او کی بی در زمان نگارش این مطلب با قیمت ۱۶.۲۴ دلار در حال معامله است. بر اساس همین داده‌ها، عرضه کل توکن‌های اوکی بی تعداد ۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن است و در حال حاضر OKB تعداد ۶۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن در گردش دارد. ارزش کل بازار ارز دیجیتال اوکی بی چیزی معادل ۴،۸۴۳،۴۲۸،۸۸۱ میلیون دلار است.

امنیت اوکی بی چگونه تامین می‌شود‌؟

از پروژه‌های مطرح در دنیای ارزهای دیجیتال و در جهت حفظ امنیت بلاک‌ چین به سه پروژهSlowMist ،Boesin  و Certic می‌توان اشاره کرد. نکته مهم این که برای بهره‌ مندی از خدمات این پروژه‌ه‌ها لازم است هزینه با استفاده از توکن OKB پرداخت شود. در خصوص جزئیات و نحوه کار این پروژه باید گفت: پروژهSlowMist  روی فرایند حسابرسی تمرکز داشته و محافظ حساب‌های شخصی کاربارن است. در واقع وظیفه اصلی این پروژه محافظت از صرافی‌ها، کیف پول‌ها، زنجیره‌های عمومی و قراردادهای هوشمند است. تمرکز پروژه دوم یعنی Boesin روی امنیت سایبری است و این پروژه هم در جهت تامین امنیت بلاک‌ چین‌ّها بررسی‌های درون زنجیره‌ای را انجام می‌دهد. پروژهCertic  به این دلیل شناخته شده است که اولین پروژه‌ای بوده که برای محافظت در برابر هکرها ساخته شده و دارای صدها بازبینی امنیتی است.

 

 

سوالات متداول