خرید استلار | قیمت استلار XLM

Stellar

XLM

قیمت استلار
$0.10599435 -1.32%
قیمت فروش ما
61,720 ریال
قیمت خرید ما
60,664 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید استلار

استلار Stellar یک پروژه ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین که همانند بیت‌ کوین یک شبکه همتا به همتا و غیرمتمرکز است. آغاز به کار این پروژه با فعالیت در زمینه شبکه پرداخت بود و پس از آن رمزنگاری شد. در حال حاضر استلار به عنوان یک سیستم پرداخت و انجام مبادلات مالی با سرعت بالا و بسیار ارزان عمل می‌کند.

ارز دیجیتال استلار چیست؟

ارز دیجیتال استلار در واقع به عنوان یکی از رقبای اصلی ریپل و توسط توسعه‌دهنده این پلتفرم روی کار آمد. ریپل برعکس ارز دیجیتال استلار یک ارز متمرکز است و به همین دلیل هم بسیاری از افراد استلار را که سیستمی غیرمتمرکز دارد به آن ترجیح می‌دهند. کارمزد انجام تراکنش‌ها در این شبکه مبلغ بسیار کمی بوده و به‌ منظور جلوگیری از ایجاد تراکنش‌های اسپم دریافت می‌شود. در حال حاضر، سرعت انجام تراکنش‌ها در این پروژه کمتر از ۶ ثانیه است.

کارکرد ارز دیجیتال استلار XLM

استلار به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز از سرورها در بلاک چین عمل می‌کند به گونه‌ای که هر سرور به طور مستقل فعالیت می‌کند و هر گره یا نود با گره‌های دیگر مرتبط است اما توسط هیچ منبع مرکزی کنترل نمی‌شود. استلار به عنوان گزینه‌ای سریعتر و مقیاس‌پذیرتر در مقایسه با بیت کوین که نیازی به استخراج ندارد زیرا ساز و کار آن از نوع اثبات کار است عمل می کند و تنها ظرف مدت زمان ۳ تا ۵ ثانیه می‌توان این ارز دیجیتال را در هر کجای دنیا معامله کرد. مثل سایر پلتفرم‌های بلاک‌چینی، معاملات در شبکه‌ استلار به یک دفتر کل توزیع‌شده یا همان Distributed Ledger اضافه می‌شوند. استلار از الگوریتم اجماع مبتنی بر توافقنامه بیزانس فدرال یا به اختصار FBA استفاده می‌کند که پروتکل اجماع استلار «Stellar Consensus Protocol» یا به اختصار SCP نامیده می‌شود.

SCP معاملات را در شبکه استلار به سرعت و با کارمزد پایین انجام می‌شود، به‌طوری‌که طی چند ثانیه تراکنش همه‌ افراد در شبکه تایید می‌شود. هر شرکت‌کننده در تایید تراکنش‌ها که نود یا گره نامیده می‌شود با شبکه‌ کوچک قابل اعتماد خود به سایر معامله‌گران جهانی برای افزودن معامله کمک می‌کند. این شبکه‌های کوچک Quorum Slices نامیده می‌شوند.

مهمترین ویژگی‌های ارز دیجیتال استلار

  • تمام تراکنش‌ها در شبکه ارز دیجیتال استلار در یک سیستم بلاک‌چین ثبت و ذخیره می‌شود. به این ترتیب کاربر هر زمان با مراجعه به سیستم امکان دسترسی به این اطلاعات را خواهد داشت.
  • با بکارگیری مکانسیم توافق، تمامی اعتبارسنجی‌ها و اقدامات روی شبکه انجام شده و تمامی این مراحل توسط کاربر در مدت زمان ۵/۳ ثانیه انجام می‌شود.
  • سیستم اعتبارات در استلار Anchors نام دارد که قابلیت سرمایه‌پذیری داشته و می تواند اعتبارات را توزیع کند و مانند موسسات مالی عمل کند.
  • امکان معاوضه ارزهای دیجیتال در شبکه استلار وجود دارد. این بدان معناست که کاربران می‌توانند با استفاده از این پلتفرم، ارزهای متفاوت خود را با یکدیگر معاوضه کنند یا به خرید و یا فروش آنها بپردازند.
  • استلار امکان انجام تراکنش‌های چند ارزی را فراهم می‌کند. مثلا اگر شخصی در یک کشور دیگر بخواهد دلار را برای شخص دیگری ارسال کند که واحد پولی آن‌ها متفاوت است باید ارزی را انتخاب کند که ویژگی چند ارزی بودن را داشته باشد و بتواند پول خود را به سایر واحد های دیگر تبدیل کند.

امنیت استلار چگونه تامین می‌شود‌؟

استلار از جمله رمز ارزهایی است که شبکه آن از سابقه امنیتی خوبی برخوردار است و تا کنون مورد هیچ حمله هکری قرار نگرفته است. استلار با دریافت هزینه‌های پایینی که برای انجام هر تراکنش دریافت می‌کند، از سیستم DDOS برای جلوگیری از حملات سایبری استفاه می‌کند. شرکت‌های بزرگ از ارز استلار برای پروژهای خود  استفاده کرده که همین مسئله باعث افزایش امنیت این شبکه شده و دلیل خوبی برای امن بودن استلار است.

خرید و فروش استلار درصرافی اکسکوینو

برای فروش و خرید ارز دیجیتال استلار از طریق بستر معاملاتی اکسکوینو می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

خرید استلار

مرحله اول: ثبت‌نام در سایت اکسکوینو به آدرس www.excoino.com

مرحله دوم: موجودی ریالی حساب خود را افزایش دهید که برای این کار هم نیاز به تکمیل مراحل احراز هویت مطابق با قوانین اکسکوینو دارید.

مرحله سوم: پس از افزایش موجودی ریالی خود که از دو طریق واریز آنلاین یا آفلاین انجام می‌شود به یکی از سه روش زیر اقدام به خرید استلار کنید:

  • تبدیل: در بخش تبدیل، کاربران می‌توانند استلار را با قیمت لحظه‌ای بازار و به صورت آنی خریداری کنند.
  • سفارش‌گذاری: اگر تمایل به خرید این رمزارز با قیمت دلخواه خود را دارید می‌توانید از طریق این بخش و با سفارش‌گذاری ۸ ساعته، مقدار رمزارز دلخواه خود را خریداری کنید.
  • اکسکوینومارکت: بخش آخر یعنی بازار معاملاتی اکسکوینو که با نام اکسکوینومارکت شناخته می‌شود کاربران می‌توانند رمزارزهای موردنظر خود از جمله استلار را با یکدیگر و با کمترین میزان کارمزد مبادله کنند.

فروش ارز دیجیتال استلار

برای فروش استلار هم، چنانچه از کاربران اکسکوینو نیستید بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام و احراز هویت می‌توانید اقدام به فروش این رمزارز کنید. برای اینکار هم مانند مراحل خرید استلار می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

- تبدیل: در این بخش می‌توانید مقدار موردنظر از استلار‌های خود را به صورت مستقیم و با قیمت پیشنهادی اکسکوینو بفروشید.

- سفارش‌گذاری: در این قسمت، با ثبت قیمت دلخواه در بازه زمانی ۸ ساعته می‌توانید سفارش فروش استلار خود را ثبت کنید.

- اکسکوینومارکت: در پلتفرم معاملاتی اکسکوینومارکت هم می‌توانید با انتقال دارایی از کیف پول خارجی خود به این بستر یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول ارز دیجیتال اکسکوینو به این بستر، میزان استلار موردنظر خود را با کاربران دیگر مبادله کنید.

خرید ارز دیجیتال استلار بدون احراز هویت در صرافی اکسکوینو

با ثبت نام در پلتفرم اکسکوینو، کاربران می‌توانند از خدمات کیف پول برای انجام عملیات برداشت و واریز رمزارزها بهره‌مند شوند و این امکان بدون نیاز به احراز هویت فراهم شده است. اما لازم به ذکر است که  خرید استلار بدون احراز هویت در این پلتفرم امکان‌پذیر نمی‌باشد. در صورتی که قصد اجرای عملیات واریز و برداشت رمزارز به صورت ریالی را دارید، احراز هویت الزامی است. همچنین، برای بهره‌مندی از تمامی امکانات خرید ارز دیجیتال استلار و فروش آن در اکسکوینو، انجام احراز هویت ضروری است. انجام احراز هویت در پلتفرم اکسکوینو نقش مهمی در افزایش امنیت و حفاظت از اطلاعات شخصی و مالی کاربران ایفا می‌کند. این اقدام نه تنها از سواستفاده از مدارک و اطلاعات شخصی و بانکی جلوگیری می‌کند، بلکه به کاربران اطمینان می‌دهد که اطلاعات آن‌ها به صورت صحیح مدیریت و حفاظت می‌شود. به عبارت دیگر، احراز هویت به منظور حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از مشکلات امنیتی اجرا می‌شود و این به کاربران اطمینان می‌دهد که اطلاعات شخصی و مالی آن‌ها به‌طور کامل و مطمئن مدیریت می‌شود.

قیمت ارز دیجیتال استلار به دلار

استلار در سال ۲۰۱۴ وارد  بازار شد و به سرعت توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرد. در آغاز این مسیر، در لحظه‌ عرضه اولیه، قیمت استلار به دلار تنها 0.0025 دلار بود، اما با دو برابر شدن این مقدار، در اواخر همان سال به 0.0062 دلار رسید. تاریخچه‌ استلار پر از نوسانات بوده است. با آغاز سال ۲۰۱۵، این ارز وارد یک دوره‌ی نزولی شد و تا مه ۲۰۱۶ این نوسانات ادامه داشت. در مه ۲۰۱۶، قیمت استلار به دلار به کف قیمت یعنی به اندازه‌ 0.0014 دلار رسید. با رسیدن به این کف قیمتی، استلار تا سال ۲۰۱۷ با یک شیب کند ولی مستمر، به قیمت 0.0048 دلار رسید. سپس به طرز ناگهانی، در مه ۲۰۱۷، این ارز به 0.06 دلار ارتقاء یافت، که نشان‌دهنده‌ یک رشد 12 برابری بود.

قیمت ارز دیجیتال استلار به تومان

در اوایل سال 2018، قیمت استلار به تومان به سقف قیمت تا آن زمان رسید، این افزایش ناگهانی تقریباً به میزان 0.94 دلار به سرانجام رسید. پس از این جهش کوتاه در ابتدای سال 2018، قیمت استلار به تومان و دلار دوباره در مسیر نزولی قرار گرفت و تا پایان سال به بیش از 90 درصد کاهش یافت، به این معنا که به 0.09 دلار رسید و در همان محدوده باقی ماند. در طول سال 2019، بیشترین قیمت معامله‌ای این ارز 0.16 دلار بود. سال 2019 نیز برای استلار سال بسیار بدی بود. پس از این افت شدید در قیمت ارز دیجیتال استلار، بسیاری از تحلیل‌گران قیمت، تصور کردند که این ارز دیجیتال به‌طور دائمی از بازار حذف شده است.

 

سوالات متداول