خرید استلار XLM

Stellar

XLM

قیمت استلار
$0.11323221 0.27%
قیمت فروش ما
57,013 ریال
قیمت خرید ما
56,429 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید استلار

ارز دیجیتال استلار چیست؟

استلار Stellar یک پروژه ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین که همانند بیت‌کوین یک شبکه همتا به همتا و غیرمتمرکز است. آغاز به کار این پروژه با فعالیت در زمینه شبکه پرداخت بود و پس از آن رمزنگاری شد. در حال حاضر استلار به عنوان یک سیستم پرداخت و انجام مبادلات مالی با سرعت بالا و بسیار ارزان عمل می‌کند.

استلار در واقع به عنوان یکی از رقبای اصلی ریپل و توسط توسعه‌دهنده این پلتفرم روی کار آمد. ریپل برعکس ارز دیجیتال استلار یک ارز متمرکز است و به همین دلیل هم بسیاری از افراد استلار را که سیستمی غیرمتمرکز دارد به آن ترجیح می‌دهند. کارمزد انجام تراکنش‌ها در این شبکه مبلغ بسیار کمی بوده و به‌منظور جلوگیری از ایجاد تراکنش‌های اسپم دریافت می‌شود. در حال حاضر، سرعت انجام تراکنش‌ها در این پروژه کمتر از ۶ ثانیه است.

کارکرد استلار

استلار به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز از سرورها در بلاک‌چین عمل می‌کند به گونه‌ای که هر سرور به طور مستقل فعالیت می‌کند و هر گره یا نود با گره‌های دیگر مرتبط است اما توسط هیچ منبع مرکزی کنترل نمی‌شود.

استلار به عنوان گزینه‌ای سریعتر و مقیاس‌پذیرتر در مقایسه با بیت‌کوین که نیازی به استخراج ندارد زیرا ساز و کار آن از نوع اثبات کار است عمل می کند و تنها ظرف مدت زمان ۳ تا ۵ ثانیه می‌توان این ارز دیجیتال را در هر کجای دنیا معامله کرد.

مثل سایر پلتفرم‌های بلاک‌چینی، معاملات در شبکه‌ استلار به یک دفتر کل توزیع‌شده یا همان Distributed Ledger اضافه می‌شوند. استلار از الگوریتم اجماع مبتنی بر توافقنامه بیزانس فدرال یا به اختصار FBA استفاده می‌کند که پروتکل اجماع استلار «Stellar Consensus Protocol» یا به اختصار SCP نامیده می‌شود.

SCP معاملات را در شبکه استلار به سرعت و با کارمزد پایین انجام می‌شود، به‌طوری‌که طی چند ثانیه تراکنش همه‌ افراد در شبکه تایید می‌شود. هر شرکت‌کننده در تایید تراکنش‌ها که نود یا گره نامیده می‌شود با شبکه‌ کوچک قابل اعتماد خود به سایر معامله‌گران جهانی برای افزودن معامله کمک می‌کند. این شبکه‌های کوچک Quorum Slices نامیده می‌شوند.

مهمترین ویژگی‌های استلار

  • تمام تراکنش‌ها در شبکه ارز دیجیتال استلار در یک سیستم بلاک‌چین ثبت و ذخیره می‌شود. به این ترتیب کاربر هر زمان با مراجعه به سیستم امکان دسترسی به این اطلاعات را خواهد داشت.
  • با بکارگیری مکانسیم توافق، تمامی اعتبارسنجی‌ها و اقدامات روی شبکه انجام شده و تمامی این مراحل توسط کاربر در مدت زمان ۵/۳ ثانیه انجام می‌شود.
  • سیستم اعتبارات در استلار Anchors نام دارد که قابلیت سرمایه‌پذیری داشته و می تواند اعتبارات را توزیع کند و مانند موسسات مالی عمل کند.
  • امکان معاوضه ارزهای دیجیتال در شبکه استلار وجود دارد. این بدان معناست که کاربران می‌توانند با استفاده از این پلتفرم، ارزهای متفاوت خود را با یکدیگر معاوضه کنند یا به خرید و یا فروش آنها بپردازند.
  • استلار امکان انجام تراکنش‌های چند ارزی را فراهم می‌کند. مثلا اگر شخصی در یک کشور دیگر بخواهد دلار را برای شخص دیگری ارسال کند که واحد پولی آن‌ها متفاوت است باید ارزی را انتخاب کند که ویژگی چند ارزی بودن را داشته باشد و بتواند پول خود را به سایر واحد های دیگر تبدیل کند.

امنیت استلار چگونه تامین می‌شود‌؟

استلار از جمله رمز ارزهایی است که شبکه آن از سابقه امنیتی خوبی برخوردار است و تا کنون مورد هیچ حمله هکری قرار نگرفته است.

استلار با دریافت هزینه‌های پایینی که برای انجام هر تراکنش دریافت می‌کند، از سیستم DDOS برای جلوگیری از حملات سایبری استفاه می‌کند. شرکت‌های بزرگ از ارز استلار برای پروژهای خود  استفاده کرده که همین مسئله باعث افزایش امنیت این شبکه شده و دلیل خوبی برای امن بودن استلار است.

خرید و فروش استلار در اکسکوینو

برای خرید و فروش استلار از طریق بستر معاملاتی اکسکوینو می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

خرید استلار

مرحله اول: ثبت‌نام در سایت اکسکوینو به آدرس www.excoino.com

مرحله دوم: موجودی ریالی حساب خود را افزایش دهید که برای این کار هم نیاز به تکمیل مراحل احراز هویت مطابق با قوانین اکسکوینو دارید.

مرحله سوم: پس از افزایش موجودی ریالی خود که از دو طریق واریز آنلاین یا آفلاین انجام می‌شود به یکی از سه روش زیر اقدام به خرید استلار کنید:

  • تبدیل: در بخش تبدیل، کاربران می‌توانند استلار را با قیمت لحظه‌ای بازار و به صورت آنی خریداری کنند.
  • سفارش‌گذاری: اگر تمایل به خرید این رمزارز با قیمت دلخواه خود را دارید می‌توانید از طریق این بخش و با سفارش‌گذاری ۸ ساعته، مقدار رمزارز دلخواه خود را خریداری کنید.
  • اکسکوینومارکت: بخش آخر یعنی بازار معاملاتی اکسکوینو که با نام اکسکوینومارکت شناخته می‌شود کاربران می‌توانند رمزارزهای موردنظر خود از جمله استلار را با یکدیگر و با کمترین میزان کارمزد مبادله کنند.

فروش استلار

برای فروش استلار هم، چنانچه از کاربران اکسکوینو نیستید بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام و احراز هویت می‌توانید اقدام به فروش این رمزارز کنید. برای اینکار هم مانند مراحل خرید استلار می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

- تبدیل: در این بخش می‌توانید مقدار موردنظر از استلار‌های خود را به صورت مستقیم و با قیمت پیشنهادی اکسکوینو بفروشید.

- سفارش‌گذاری: در این قسمت، با ثبت قیمت دلخواه در بازه زمانی ۸ ساعته می‌توانید سفارش فروش استلار خود را ثبت کنید.

- اکسکوینومارکت: در پلتفرم معاملاتی اکسکوینومارکت هم می‌توانید با انتقال دارایی از کیف پول خارجی خود به این بستر یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو به این بستر، میزان استلار موردنظر خود را با کاربران دیگر مبادله کنید.

سوالات متداول