پادشاه ارزهای دیجیتال به آرامی حرکت روبه بالای خود را آغاز کرده است. قیمت بیت کوین اخیرا در  محدوده  ۹,۵۰۰ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گرفت، تا اینکه با تجربه کاهش قیمت نسبتا شدید خود به سطوح ۸,۸۰۰ دلار رسید. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر در محدوده ۹,۱۰۰ دلار قرار دارد. به نظر می‌رسد اگر بیت کوین موفق به پشت سر گذاشتن سطح مقاومت ۹,۳۰۰ دلاری شود، حرکت صعودی این رمز ارز آغاز خواهد شد.

در حال حاضر شاهد شکل‌گیری چند نشانه‌ مثبت در محدوده بالای ۹,۰۰۰ و ۹,۱۰۰ دلار هستیم و قیمت بیت کوین بالاتر از شاخص میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته، ولی همچنان زیر سطح کلیدی ۹,۳۰۰ دلار قرار دارد. از طرفی یک شکست قیمت نیز در محدوده بالای خط روند خرسی و نزدیکی سطح مقاومت ۹,۱۷۰ دلاری در تایم فریم یک ساعته نمودار قیمت این ارز دیجیتال مشاهده می‌شود. جفت ارز بیت کوین/ دلار از مومنتوم کافی برای حرکت صعودی برخوردار نیست و اگر موفق به شکست سطح ۹,۳۰۰ دلار نشود، امکان کاهش قیمت هر چه بیشتر این ارز دیجیتال دور از انتظار نیست.

نشانه‌های بهبود قیمت بیت کوین

موج صعودی روز گذشته بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال را از سطح ۸,۸۱۳ دلار به محدوده ۹,۰۰۰ دلار رسانده و آن را وارد فاز مثبت کرده است.

به عبارتی نتیجه این موج ریکاوری، تثبیت نسبی قیمت بیت کوین در محدوده بالای ۹,۱۰۰ دلار و شاخص میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته بود. علاوه بر این یک شکست قیمت مهم نیز در محدوده خط روند نزولی در نزدیکی ۹,۱۷۰ دلار در نمودار ساعتی بیت کوین دیده می‌شود.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که بیت کوین، این طلای دیجیتال از مومنتوم کافی در بالای محدوده مقاومتی ۹,۲۰۰ دلار برخوردار نیست و در حال حاضر با تجربه شکست قیمت در نزدیکی خط روند، در محدوده ۹,۱۷۰ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. در مسیر افزایش قیمت بیت کوین از ۸,۸۱۳ تا ۹,۲۲۶ دلار، یک سطح حمایتی نیز در محدوده سطح فیبوناچی بازگشتی ۲۳.۶ درصدی به چشم می‌خورد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین
در حال حاضر مهم‌ترین سطح حمایتی در محدوده ۹,۰۰۰ دلار ( شاخص میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ) و در نزدیکی سطح فیبوناجی بازگشتی ۵۰ درصدی قرار دارد.

عکس العمل خرسی بیتی کوین

اگر ارزشمندترین ارز دیجیتال دنیا در گذشتن از سطوح ۹,۲۰۰ و ۹,۳۰۰ دلار موفق عمل کند، انتظار یک عکس‌العمل خرسی از بیت کوین را خواهیم داشت و بسته شدن شمع قیمت روزانه این رمز ارز در محدوده زیر سطح حمایتی ۹,۰۰۰ دلار، احتمال کاهش قیمت بیشتر آن و رسیدن به سطوح ۸,۸۰۰ تا ۸,۶۵۰ دلار را افزایش خواهد داد.

 شاخص مکدی در تلاش است قیمت بیت کوین را وارد محدوده گاوی کند و شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده ۵۰ قرار دارد. در حال حاضر مهم‌ترین سطوح حمایت و مقاومت برای بیت کوین به ترتیب در سطوح ۹,۰۰۰ تا ۹,۱۰۰ و ۹,۲۲۰  تا ۹,۳۴۰ دلار قرار دارند.