سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1403
ارز دیجیتال بنکور BNT

ارز دیجیتال بنکور BNT چیست و چه آینده‌ای دارد؟

ارز دیجیتال بنکور (BANCOR) با نام مختصر ارز دیجیتال BNT پروتکلی برای مبادله غیر متمرکز می‌باشد که امکان نقدینگی را برای قراردادهای هوشمند و همچنین، دارایی‌های تجاری فراهم می‌سازد. این رمزارز با استفاده از الگوریتم‌های مربوط به شبکه اتریوم و EOS امکان نقدینگی را برای این دو به وجود می‌آورد. BNT توکن پروتکل بنکور است.

شبکه بنکور چیست؟

شبکه بنکور با ابداع راهی جالب در شبکه غیرمتمرکز خود به تریدرها اجازه می دهد تا طیف گسترده‌ای از توکن‌ها را به طور یکپارچه با یک‌دیگر (حدود ده هزار جفت ارز) جفت کنند و با یک کلیک آن‌ها را با هم مبادله کنند.

بنکور به کاربران این امکان را می‌دهد که به شکل آنی و بدون نیاز به طرف مقابل دو توکن را به یکدیگر تبدیل کنند. همه این عملکردها در کیف پول بانکور اتفاق می‌افتد که به شبکه اجازه می دهد به طور خودکار نقدینگی را برای تریدرها فراهم کند.

مهمتر از همه، این امر به شبکه امکان می‌دهد که کاملا غیرمتمرکز باقی بماند. بسیاری از عملکردهای شبکه به لطف استفاده نوآورانه از ارز دیجیتال بنکور BNT برای تسهیل معاملات امکان پذیر است.

تبدیل میان زنجیره‌ای

بنکور در عمل تجربه کاربران در مبادله توکن‌ها را بسیار بهتر کرده است. کیف پول بنکور بسیار کاربر پسند است که امکان تبدیل سریع و آسان توکن‌ها را برای کاربران فراهم می‌سازد.

با وجود اینکه رابط کاربری این کیف پول ساده به نظر می‌رسد، در پشت صحنه بنکور والت به طور مستقیم با قراردادهای هوشمند BNT بر بستر بلاک چین معامله می‌کند و در همین حال به کاربران اجازه می‌دهد بر روی کلیدهای خصوصی و وجوه خود کنترل کامل داشته باشند.

مزیت آشکار بنکور نه تنها امکان تبادل توکن‌ها بلکه انجام این کار بدون نیاز به طرف مقابل است. این ویژگی باعث می‌شود که بنکور اولین شبکه‌ای باشد که امکان تبدیل میان زنجیره‌ای را بدون نیاز به طرف‌های متناظر با استفاده از کلیدهای خصوصی در فرآیند مبادله، فراهم می‌کند.

بنکور تلاش‌های خود را برای یکپارچه‌سازی زنجیره‌ای متقابل با ایاس EOS و اتریوم Ethereum آغاز کرده اما آن‌ها برنامه‌هایی برای اضافه کردن پل‌هایی با زنجیره‌های دیگر دارند تا در نهایت آن‌ها به عنوان یک راه‌حل نقدینگی چند زنجیره‌ای و به عنوان راه حلی برای تبادل میان زنجیره‌ای تبدیل کند.

نحوه کار پروتکل بنکور

به طور خلاصه ما بجز صرافی‌های متمرکز به پلتفرم‌های غیرمتمرکزی مثل بنکور نیاز داریم. این تبادل توکنی با هیچ دارایی دیگری امکان پذیر نیست. برای مثال ارزهای فیات را در نظر بگیرید؛ اگر بخواهید ریال را با دلار معاوضه کنید، باید شخصی را بیابید که مایل به فروش دلار باشد تا معامله را انجام دهید. مبادله همه دارایی‌ها به این شکل است؛ یعنی تا خریدار و فروشنده وجود نداشته باشد معامله‌ای انجام نمی‌شود. بانکور فقط به یک نفر نیاز دارد تا یک معامله را با نقدینگی ارائه شده توسط توکن بومی BNT و قراردادهای هوشمند آن انجام دهد. تعادل میان توکن‌ها با تضمین توسط قراردادهای هوشمند توکن BNT برقرار می‌گردد.

این ساختار، نیاز مبادلات به شخص ثالث را برطرف می‌کند. با بنکور و توکن BNT آن، می‌توان توکن‌هایی که بر بستر دو بلاکچین اتریوم و ایاس EOS هستند را به طور مستقیم به یکدیگر تبدیل کرد.

برای اینکه بهتر نحوه کار این توازن را درک کنید می‌توانید کل این سیستم را همچون ساعت شنی در نظر بگیرید که با چرخاندن آن به هر طرف مجموع شن‌های درون آن یکسان خواهد بود. در بنکور بدنه ساعت شنی در اصل همان قراردادهای هوشمند و دانه‌های شن همان معاملاتی هستند که رخ می‌دهند.

تیم پروژه

شبکه بنکور در سال ۲۰۱۶ توسط یک خواهر و دو برادر اسرائیلی به اسم‌های گالیا و گای بنارتزی Guy and Galia Benartzi تاسیس شد. گای عضو شورای بنیاد بنکور و گالیا مسئول توسعه تجارت پروژه است. گالیا یکی از حامیان قوی زنان در حوزه بلاک چین و رمزارزها است. یودی لوی مدیر ارشد فناوری پروژه بنکور است که در سال ۲۰۱۶ به این عنوان منصوب شد. مشاوران این پروژه افراد به نام این صنعت هستند. افرادی از جمله براک پیرس (رئیس هیئت مدیره بنیاد بیت کوین) و تیم دریپر (سرمایه گذار خطرپذیر).

نقشه راه

پروژه بنکور نقشه راه رسمی ندارد، اما تمرکز آن‌ها بر روی بهبود پلتفرم و افزودن ویژگی‌های جدید ادامه دارد. در ماه می ۲۰۲۱ تیم پروژه سه موضوع را اعلام کرده است که قرار است بر روی آن‌ها تمرکز بیشتری داشته باشند.

 • پشتیبانی از توکن‌های بیشتر
 • دسترسی و کنترل مالی
 • ترید در کلاس جهانی

ارز دیجیتال بنکور BNT چیست؟

طبق داده‌های کوین مارکت کپ ارز دیجیتال بنکور BNT در ۱۲ ژوئن ۲۰۱۷ طی یک ICO برای اولین بار عرضه شد که تنها در سه ساعت در این مراسم ۱۵۳ میلیون دلار سرمایه جمع آوری شد.

در این عرضه تقریبا ۴۰ میلیون توکن BNT با قیمت متوسط ۳.۹۲ دلار فروش رفت. در حال حاضر، نزدیک به ۲۳۶ میلیون توکن BNT در گردش وجود دارد و عرضه کل نیز نامحدود است.

این توکن در زمان لیست شدن در صرافی‌ها در ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷ به ۲۳.۷ دلار رسید و پس از آن بیشترین قیمتی که به خود دیده است ده دلار به ازای هر توکن در ژانویه ۲۰۱۸ بود.

در ۱۳ مارس ۲۰۲۰ ارزش این ارز با سقوطی وحشتناک به ۰.۱۱۷۴۱۵ دلار رسید. در حال حاضر هر توکن بنکور با ارزش ۳.۳۲ دلار در بازار معامله می‌شود.

عرضه نامحدود ارز دیجیتال بنکور BNT یک امتیاز منفی برای این پروژه است اما برای ادامه بقا و ایجاد تعادل در سیستم این نامحدود بودن عرضه نیازی اساسی است. (از اردیبهشت تا آذر حدود ۱۵۰ میلیون توکن جدید ایجاد شده است) پروتکل بنکور تا آن‌جایی BNT ایجاد می‌کند که در ارزش ارزهای موجود در قرارداد هوشمند تعادل ایجاد شود.

استیک کردن بنکور

سودی که به واسطه استیک کردن توکن BNT به کاربران داده می‌شود در اصل به عنوان مشوقی برای تامین نقدینگی شبکه توسط کاربران در نظر گرفته شده است. مبنای استیک کردن توکن BNT این است که کارمزد تریدرها کاهش یابد. همچنین افزایش حجم معاملات و کارمزد کلی شبکه نیز به نقدینگی نیاز دارد. تیم پروژه انتظار دارد با ارائه انگیزه به کاربران باعث رشد و شکوفایی شبکه خود باشد.

بیشتر بخوانید: استیکینگ چیست؟

پیش‌بینی آینده قیمتی ارز بنکور BNT

بنکور اهداف بلندپروازانه‌ای در سر دارد به همین دلیل انتظار می‌رود رشد قیمتی خوبی در انتظار این ارز باشد. در ادامه چندین پیش بینی قیمت ارز دیجیتال بنکور که توسط چندین تیم معروف اعلام شده است را بررسی خواهیم کرد.

بر اساس پیش‌بینی‌های ما برای قیمت بنکور، انتظار داریم در بلند مدت افزایش خوبی را ببینیم. انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۶ ارزش هر توکن به ۲۶.۱۸۴ دلار برسد.

والت اینوستور Wallet Investor

طبق گفته تحلیل‌گران ما ارز دیجیتال بنکور BNT تا پایان سال به حدود ۷.۹۹ دلار و تا سال ۲۰۲۵ به ۱۵.۲۳ دلار خواهد رسید.

دیجیتال کوین پرایس Digital Coin Price

طبق تحلیل‌های ما بر روی بنکور، داده‌ها بنکور نشان‌دهنده این است که در ماه‌های آینده قیمت BNT/USD ممکن است حد ۶.۱۷ دلار و تا پایان سال ۲۰۲۵ از ۲۰.۷۴ دلار عبور کند.

جی او وی کپیتال GOV Capital

قیمت آتی بنکور ممکن است در سال‌های آینده افزایش چشمگیری داشته باشد. طبق پیش‌بینی‌های ما، قیمت این ارز تا پایان سال ۲۰۲۱ باید به حدود ۹.۱۱ دلار و تا پایان سال ۲۰۲۶ به ۲۳.۲۷ دلار برسد.

کریپتو گراند Cryptoground

با توجه به وضعیت فعلی بازار رمزارزها، ممکن است در ماه‌های اخیر یک افت قیمت در این ارز ببینیم اما در ماه‌های آینده، بهبود گسترده قیمت دوباره شروع خواهد شد. بر اساس پیش بینی ما، قیمت بنکور تا پایان سال ۲۰۲۲ از ۳۱.۹۹ دلار عبور کند.

کریپتوکارنسی پرایس پردیکشن Cryptocurrency Price Prediction

ویژگی‌های کلیدی و برجسته بنکور

بنکور به عنوان یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال در جهان ویژگی‌های حائز اهمیتی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

– هدف پروتکل بنکور این است که به استاندارد جدیدی برای توکن‌های ERC-20 تبدیل شود. پروتکل بنکور با استفاده از قراردادهای هوشمند به استخرهای نقدینگی متصل می‌شود و نقدینگی ثابتی را برای شبکه فراهم می‌کند که نیاز به خریدار یا فروشنده را در این سیستم از بین می‌برد.

– پروتکل بنکور از ماژول‌های اتصال دهنده بهره می‌برد که موجودی نگهداری شده هر توکن در قرارداد هوشمند ERC20 را حفظ می‌کند.

– قیمت‌ها با استفاده از فرمول بنکور برای حفظ تعادل بین اتصالات و قراردادهای هوشمند دوباره محاسبه می‌شوند.

– این پروتکل به دلیل تبدیل توکن‌ها بدون نیاز به طرف متقابل یک انقلابی در فضا ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود.

– در این شبکه هیچ اسپردی بین قیمت خرید و فروش وجود ندارد.

– فرمولی که بنکور از آن استفاده می‌کند شفاف بودن قیمت‌ها را تضمین می‌کند.

– به واسطه نقدینگی ثابت پروتکل، کاربران می‌توانند هر زمان که بخواهند یک توکن را به توکن دیگری تبدیل کنند.

– بانکور از قراردادهای هوشمندی استفاده می‌کند که از طریق آن تراکنش‌ها انجام می‌شود که نیاز به اعتماد بین اشخاص ثالث را حذف می‌کند.

از کجا ارز دیجیتال بنکور را بخریم؟

با وجود کاربرد خوب این پروژه بسیاری از صرافی‌های بزرگ دنیا چه متمرکز و چه غیر متمرکز مجاب به لیست کردن این ارز در صرافی‌های خود شده‌اند.

این ارز را می‌توان با جفت ارزهای فیات مثل دلار و یورو گرفته تا ارزهای دیجیتال مثل تتر، اتریوم، بی‌یو‌اس‌دی و … در این صرافی‌ها خریداری کرد.

در صرافی‌های بنامی مانند بایننس، کوین‌بیس‌، اف‌تی‌ایکس، بای‌بیت، بیت‌هامب، کوکوین، یونی‌سواپ و … می‌توان این ارز را خریداری کرد.

کیف پول‌های بنکور

از آن‌جایی که بنکور از شبکه ایاس و اتریوم پشتیبانی می‌کند از کیف پول‌های زیادی از این دو شبکه می‌توان استفاده کرد.

از کیف پول‌های سخت افزاری چون لجر نانو اس و نانو ایکس و کیف پول‌های نرم‌افزاری مشهوری چون اتمیک والت، تراست والت،‌ متاماسک و … می‌توان برای ذخیره‌سازی این ارز استفاده کرد.

مزایا و معایب ارز بنکور

مزایا

 • بنکور از یک مدل منحصر به فرد استفاده می‌کند که در آن مثل بازارهای سنتی خبری از قیمت‌گذاری، میکر یا تیکر نیست.
 • به خاطر همین مدل یکتا مشکلات کمبود طرف مقابل از بین می‌رود
 • به دلیل وجود توکن‌های بی‌شمار در بستر ERC-20، بنکور نیز از توکن‌های زیادی پشتیبانی می‌کند
 • هزینه ترید بسیار رقابتی و مناسب است

معایب

 • بنکور برای کسانی که با اکوسیستم اتریوم آشنا نیستند مناسب نیست
 • از ارزهای فیات پشتیبانی نمی‌شود
 • معاملات مارجین در این پلتفرم پشتیبانی نمی‌شود

نمودار زنده قیمت بنکور


سخن نهایی

پروتکل بنکور مشکلات کمبود نقدینگی و پذیرش کم در فضای رمزارزها را حل می‌کند. قبل از ورود بنکور به این پروژه، مبادله یک توکن با توکن دیگر زیاد آسان نبود؛ اما این پروتکل با خودکارسازی نقدینگی، راهی برای دستیابی به تبادل توکن‌ها را بدون هیچ دردسری فراهم کرده است.

اگرتا به حال از بنکور استفاده نکرده‌اید شاید در ابتدا استفاده از این دلهره آور به نظر برسد. شما با استفاده از این پلتفرم می‌توانید تبادلات خود را بدون مشکل یا نیاز به مهارت‌های فنی خاصی انجام دهید. علاوه بر این، هدف تیم این است که پلتفرم را به عنوان یک راه حل آسان برای سرمایه گذاران تبدیل کند.

همچنین ببینید

ارز دیجیتال پالیگان (Polygon) چیست؟

ارز دیجیتال پالیگان – Polygon با نماد MATIC یکی از محبوب‌ترین رمزارزهای بازار است که …

تحلیل ارز دیجیتال

تحلیل ارز دیجیتال

تحلیل ارز دیجیتال به‌صورت روزانه، در راستای ارائه نمودار، سیگنال و انجام معاملات به‌صورت روزمره …

تحلیل ارز دیجیتال اتریوم

تحلیل اتریوم

بازار خرید و فروش و قیمت ارز دیجیتال با نوسانات زیادی که به همراه دارد …

تحلیل تتر

تحلیل تتر

تحلیل تتر امروز شنبه 7 دی

  اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
  کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.