انجام شده

افزایش ۵۰ درصدی کارمزد شبکه بیت کوین در شبانه روز گذشته!

هزینه مربوط به کارمزد شبکه بیت کوین پس از سومین هالوینگ این ارز دیجیتال با افزایش بیش از ۲ برابری همراه بوده است. اما باید این نکته را در نظر داشت که کاربران با پرداخت بیشتر هزینه‌های کارمزد، به تامین امنیت شبکه کمک می‌کنند.

درآمد ماینرهای ارز دیجیتال بیت کوین طی ۹ روز گذشته در مقایسه با ماه آوریل ۴۳ درصد بیشتر بوده است.

در طول تاریخ پیدایش بیت کوین، عمر کارمزد بیش از ۶ دلاری شبکه این ارز دیجیتال، معمولا بیشتر از چند روز نبوده است.

کارمزد انجام معاملات بیت کوین پس از هالوینگ و نصف شدن پاداش استخراج بلاک در شبکه این رمز ارز در تاریخ ۱۱ می با افزایش ۲۵۰ درصدی همراه بوده است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که اثرات مثبت این مورد بر امنیت شبکه بیت کوین بیشتر از اثرات منفی آن برای کاربران است.

کارمزد شبکه بیت کوین پس از هالوینگ

پس از هالوینگ ارز دیجیتال بیت کوین، میانگین هزینه مورد نیاز برای معامله از طریق شبکه بیت کوین از ۲.۵ به ۶.۴ دلار افزایش یافته است.

متوسط هزینه کارمزد مربوط به تراکنش‌های بیت کوین از آگوست ۲۰۱۹ تاکنون از آستانه ۲ دلار عبور نکرده است.

آخرین باری که میانگین هزینه کارمزد شبکه بیت کوین به ۶ دلار رسید مربوط می‌شود به  ژوئیه سال ۲۰۱۹ و آغاز روند نزولی چند ماهه این ارز دیجیتال. اگر این شاخص وجود داشته باشد ، از طرفی می‌توان گفت هزینه‌های بالاتر معاملات می تواند نتیجه فروش سکه‌های سرمایه‌گذاران باشد.

کارمزد بیت کوین

طبق داده‌های به دست آمده از CoinMetrics استخراج کنندگان بیت کوین در ماه آوریل ۸۱۸ بیت کوین و در ماه مارس هم ۱,۲۵۱ بیت کوین از کارمزدهای مربوط به تراکنش‌های بیت کوین به دست آورده‌اند.

از طرفی با کاهش پس از هالوینگ بیت کوین و نصف شدن پاداش استخراج بلاک، کارمزدهای بیشتر انگیزه استخراج کنندگان را برای ادامه فعالیت بیشتر خواهد کرد.

با اینکه افزایش ناگهانی هزینه‌های معاملات بیت کوین ممکن است به ضرر کاربران باشد، اما انگیزه‌ای که برای استخراج کنندگان فراهم می‌کند را می‌توان امری ضروری برای ایمن سازی شبکه در نظر گرفت.

پاسخ به این سوال که آیا این افزایش به صورت مداوم در معاملات وجود خواهد داشت و یا صرفاً حاصل عجله سرمایه‌گذاران برای فروش بیت کوین است، طی چند روز آینده مشخص خواهد شد.

 

منبع: cryptobriefing